Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ann5353 –teks to arabie jest kontynuacją wczorajszej rozmowy 😁
Daniela zabawka ze zdjęcia jest to element maty edukacyjnej a prościej mówiąc jest to lustro
http://www.tinylove.com.pl/index.php?p987,gimnastyka-dla-bobasa-z-palakami-plac-zabaw
i jestem z niej bardzo zadowolona
i dziękuje za oklaski 🤪 🤪 🤪 bo jeszcze nawet nie wiem komu ☺️ ☺️ ☺️
a resztę doczytam pewnie jutro z rana
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Paloma21 napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Dobranoc karaluchy pod poduchy 😜 😜 😜

a szczypawki do zabawki 😜 😜 😜 😜 😜

Jak będą gryźć to proszę przyjść.
Ja jeszcze nie spać, ale też powiem dobranoc. 🙂 🙂
Oglądam Efekt Motyla 😁 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

My już od 5.30 nie śpimy... a teraz Jagoda próbuje przysnąć na rękach... Ja piję kawę, stwierdziłam, że skoro młoda ma problem ze spaniem jak nie piję kawy, to nie odczuję wielkiej zmiany jak jednak filiżankę dziabnę..a przynajmniej będę inaczej funkcjonować....

siehankowa - i jak po nocce??? Mam nadzieję, że z kupkami lepiej... a tak sobie pomyślałam, że może te luźne kupki są wynikiem Twojego stresu??? Ostatnie wizyty u lekarzy i w szpitalach na pewno nie wpłynęły dobrze na Twoje samopoczucie a młody spija stres z mlekiem???? Ech.. same zmartwienia..... Trzymam za Was kciuki i myślami jestem z Wami 😘
Miłego dnia dziewczynki.....

Ja muszę jakieś ciasto upichcić, m ma dziś imieniny, ciekawe czy Jagoda pozwoli 🤢 🤢 🤢 Kurczaka z nogami i bez już nie mam w zamrażarce, co by jakiś dobry obiad zrobić... a u nas na wsi w sklepie na pewno nie kupię, bo tam wszystko stare i śmierdzące....... no cóż... coś muszę wymyślić 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
ann- ja dziś do Szymka mówię mój ty mały Majdanie (bo małemu też się włoski wycierają). Małż stwierdził, że mam iść do Majdana po alimenty :P

Dobranoc


Lydzia - no przy jego zarobkach, to z 10 tys miesięcznie Szym mógłby otrzymywać 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja paniusia usnęła, przełożyłam ją do wózka i zobaczymy ile pośpi.... tyle, że teraz to już mnie się spać odechciało 🤢 🤢 🤢

Dziewczyny, a która z Was ma zamiar oddać maleństwo do żłobka?? I kiedy zamierzacie wrócić do pracy??? I jeszcze jedno.. jak będziecie karmić maleństwa po powrocie do pracy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek 🙂

Nocka ok chociaż Tosia jakoś częściej na cycusia się budziła. Wstała przed 7, przebrałam ,nakarmiłam troszkę się poćwiczyła, pogadała z tatą i znowu śpi 🙂 A ja jem śniadanko, wstawiłam pranko, wezmę się za sprzątanko 😁 😁 dzień jak co dzień.... a później mam w planie wyskoczyć na miasto popatrzeć za cieplejszą kurtką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga u mnie żłobka nie ma....ja mam działalność więc trochę u mnie inaczej bo godziny mam ruchome wiec mysle ze jakos to sobie zorganizuje.... a karmić nie wiem jak będę, korci mnie podawać mm (żeby przyzwyczajać powoli) ale sama nie wiem czy Tosia ma tą skazę czy nie i jakie mleko ewentualnie podawać............. starszą karmiłam prawie 2lata cycusiem i jakoś mam wrażenie że Tosię też muszę długo karmić żeby poszkodowana nie była...... ech sama nie wiem, wyjdzie "w praniu" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a jak to jest z liczeniem miesięcy u dzieci ?? bo chciałam wstawić sobie fotki na aguagu i Tosia miala na zdjeciu 2mce i 11dni i dałam do galerii 2mce a wyskoczył komunikat ze to juz trzeba dać do 3mcy i zdurniałam jak to się liczy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela a jak dawałaś radę karmić tak długo cycem?? Tzn będą c w pracy.. odciągałaś pokarm czy jak? Sorki za głupie pytania ale nie wiem jak zacząć przygotowywać się do powrotu do pracy..czy podawać mm dla przyzwyczajenia czy jak...tylko że Jagoda za cholerę nie chce butli.. 😮 Dziś spróbuję dać jej herbatkę z butli avent, do tej pory TT była antylkokowa ale nie chciała z niej pić..Avent nie ma tej rurki antykolkowej, więc sama nie wiem co robić.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga ja wtedy nie pracowałam więc mogłam sobie pozwolić ją tak długo karmić... poza tym ona miała tą skazę a za cholere nie chciała pić nutramigenu.....może Jo-aneczka Ci coś podpowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamusie i dzidziusie 😉
Foga, u nas nocka ok, standardowo pobudka co 3 godz na cyca 😜 Ksawi nadal robi luzne kwasne kupki, wiec ewidentnie cos podraznia go od srodka 🥴 tylko za cholere nie wiem co... chyba przejde znow na diete jabłko ryz marchewka 🤢
tez mam obawy przed powrotem do pracy, nie wiem ja to "zorganizowac" a czas tak szybko biegnie... na pewno nie pójdzie do żłobka - bedzie pilnować go albo mój m., albo szwagierka... ale szczerze to ja boje się go zostawić beze mnie, bo Ksawier to taki cycuś mamusi ☺️ ja będę odciągać mleko a cyckiem karmić w każdej wolnej chwili jak będę w domu, z tym że nie wiem jak zareaguja na to moje bimboły, bo ja będę pracować na 2 zmiany, więc pewnie będą "wariować" 🙃 noi nocne karmienie bedzie cycem 🙂
pytanie tylko czy Ksawier będzie chciał butelke? jak byłam w klinice była tam dziewczyna z 8.miesięcznym synem. Od urodzenia do 2 miesięcy karmiła go swoim mlekiem ale z butelki, po 2 miesiącach odrzucił butle i chciał tylko cycka i tak karmiła go do 8. miesiąca. w między czasie chciala wprowadzić produkty stałe, ale nie chciał. Próbowała przejsc na butelke, bo chciała wrócić do pracy i mały też odrzucił 😮 domagał się tylko cyca 🙃 w nocy wstawała do niego co 1,5 godz 😮 doszło do tego że "przygładzała" go żeby zaczął jeść coś innego, ale nic to nie dawało, mały tylko tracił na wadze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela, ja słyszałam ze z miesiącami to jest tak, że jak jest np. 1 miesiąc i 1 dzień, to juz się mówi 2 miesiące 🙃 ale dla mnie to troche bez sensu 😜 w ciąży chyba tygodnie tak samo sie liczyło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Dziewczyny a jak to jest z liczeniem miesięcy u dzieci ?? bo chciałam wstawić sobie fotki na aguagu i Tosia miala na zdjeciu 2mce i 11dni i dałam do galerii 2mce a wyskoczył komunikat ze to juz trzeba dać do 3mcy i zdurniałam jak to się liczy.....

Bo to już jest trzeci miesiąc życia 🙂 Przykładowo 3 miesiące i 1 dzień to czwarty miesiąc życia 🙂
A tak w ogóle to dzień dobry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ksawciu taki sam nocny głodomor jak Jagoda, z tym że ona po karmieniu ok.24 chce cyca co dwie godziny 🤢 Ja też myślałam o tym odciąganiu mleka, tylko jak namówić młoda do ssania butli 🤢??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
daniela napisał(a):
Dziewczyny a jak to jest z liczeniem miesięcy u dzieci ?? bo chciałam wstawić sobie fotki na aguagu i Tosia miala na zdjeciu 2mce i 11dni i dałam do galerii 2mce a wyskoczył komunikat ze to juz trzeba dać do 3mcy i zdurniałam jak to się liczy.....

Bo to już jest trzeci miesiąc życia 🙂 Przykładowo 3 miesiące i 1 dzień to czwarty miesiąc życia 🙂
A tak w ogóle to dzień dobry 🙂

No i miałam rację, bo mój Kuba mówi na odwrót. 😁

No a tak w ogóle to dzień dobry ☺️ 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
To Ksawciu taki sam nocny głodomor jak Jagoda, z tym że ona po karmieniu ok.24 chce cyca co dwie godziny 🤢 Ja też myślałam o tym odciąganiu mleka, tylko jak namówić młoda do ssania butli 🤢??

Jest butelka Medela Calma nie zaburzając odruchu ssania. Tylko droga bo prawie 60zł. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do powrotu do pracy, to u mnie też żłobka nie ma. Małą ma zajmować się teściowa. Mam nadzieję, że zdania nie zmieni, bo muszę wrócić do pracy. Nie wyobrażam sobie utrzymania pięcioosobowej rodziny z jednej pensji. Z tym, że plan mam obmyslony - gorzej z realizacją. Otóż na ta chwilę Hania nie umie pić z butelki. Wpadłam więc na pomysł, żeby po ukończeniu czwartego miesiąca zycia stopniowo zacząć wprowadzać kaszki, zupki i desrki. Mam też nadzieję, że jak nauczy się pić z butelki kaszki, to i mm zacznie. Aj ak nie to wszystko będziemy podawać łyżeczką. Przykładowo nakarmię ją przed piątą, pójdę do pracy , a teściowa da jej kaszkę łyżeczką, potem zupkę, potem znowu kaszkę i deserek, a po przyjściu z pracy o czwartej będzie tylko pierś. Plan mam ambitny, gorzej z realizacją 🙂
No, a drugi problem - co ja zrobię z bimbołami przez 11 godzin 🙂 Pracę mam co prawda biurową, więc wymyśliłam, że będę jeździć z laktatorem, ściągać w łazience i wylewać d o muszli, ale trochę to głupie. Na razie jednak lepszego planu nie mam przy założeniu, że Hania pić z butelki nie będzie. Mam jednak nadzieję, że się nauczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...