Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ann5353 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Ja nie wiem, jaki jest zwyczaj u nas. Moja kuzynka (chrzestna Julka) chciała kupić garniturek, ale kupiliśmy sami, szatki też nie kupiła, bo chrzestny myślał, że on ma kupić 😁

Nie wiem co to miało oznaczać, ale 😁 Dała mi na początku imprezy 50 zł. (niby, żeby dziecko nie miało nałogów), a jak wychodziła dała resztę kasy. Nie znałam tego wcześniej. 🤨

Ogólnie od chrzestnej dostał 1000 zł. (ale ona dziana, więc mogła se pozwolić), a chrzestny kupił mu kurtkę zimową i 2 pajace. Kurtka co prawda ponad 100 kosztuje, ale chyba się nie wysilił. Miał go zabrać na zakupy potem, ale cisza 😁 😁 😁

Łańcuszka nie dostał, w sumie samą kasę, pomijając tą kurtę i termometr bezdotykowy, który z babcią wybrałam, a ona dorzuciła do prezentu.

Hania z wyjątkiem tego łańcuszka też samą kasę dostała. U nas chrzestna kupiła szatkę. Taka u nich tradycja.

U nas też trak jest. Chrzestny - świeca, chrzestna - szatka. Ale chrzestny kupił i to i to 😁 Moja kuzynka się wkurzyła 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Pati123 napisał(a):
marta lion dziękuję 🙂
existence bardzo prosze o muzykę i kołysanki na mail [email protected] 🙂
ann my w 2 dada byliśm,ym zadowoleni a od 3 Nadi ma chyba uczulenie 😞
Mapa mja Nazdim ubieram normalnie i wkładam do śpiworka i jak ze spaceruu wracam to spiworek odsuwam małą wyciągam i już 🙂a faudkim smaruje po każdej kąpieli linpomagiem ziewlonym 🙂
jola podrzuc przepis na sernik tofi 🙂
Daniela ja mam Nan HA ale w sumie raz tylko karmiłam nim i nic nie było a ma podejrzenie skazy 🙂

Pati z tymi 3 coś chyba nie do końca w porządku. Tyle dzieciaczków uczuliły: Nadię, Maciusia, Alę... Ciekawe jak moja zareaguję 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Ann ja też miałam dada 2 i byłam zadowolona 3 są wielgachne ale coś patrzyłam dziś że mała dostała na pupie uczulenia i tylko na pupie a w tym tygodniu dopiero trójek zaczęłam używać i to chyba od tego a kupiłam 2 paki
Mapa co do kotów to ja samej małej z kotką nie zostawiam, niby się nie boje ale jak to moja mama mówi „przezorny zawsze ubezpieczony”. Czerwone fałdki smaruję tormentiolem albo sudokremem
Foga pogratuluj mamie talentu, bo piękne rzeczy robi
Daniela ja używam bebilon pepti

My po wizycie u okulisty mała dostała zawiesinę do oczka i mam masować 3 razy dziennie okazało się że za delikatnie masowałam a to trzeba mocno uciskać



Divianka a kto ci polecił stosowanie TORMENTIOLU na odparzenia?? Nie chcę Cię straszyć ale kochana zaprzestań i to jak najszybciej!! Wiem, że zdania są podzielona co do tej maści. I kiedyś ją na gminnie polecano. Ale po przeczytaniu tej informacji uważam, że można stosować tormentiol tylko i wyłącznie w szczególnych przypadkach i absolutnie nie co dziennie.

Napisała to Ewa Kamińska - kierownik Pracowni Oceny Receptur i Badań Aplikacyjnych Zakładu Farmakologii w Instytucie Matki i Dziecka w odpowiedzi na pytanie o bezpieczeństwo stosowania tormentiolu u niemowląt:

W mojej opinii - nie można, ale nie ze względu na sterydy (bo ich nie zawiera),
tylko z powodu soli kwasu borowego. Kwas borowy i jego pochodne można
bezpiecznie stosować u dzieci powyżej 3 lat, ale nie u noworodków, niemowląt i
małych dzieci! W Unii Europejskiej ten związek też jest dopuszczony do
stosowania dopiero u dzieci powyżej 3 lat. Przyczyną jest doskonałe jego
wchłanianie się u maluchów z błon śluzowych i skóry (zwłaszcza odparzonej!) i
bardzo duża toksyczność - opisano przypadki zgonów noworodków i niemowląt, u
których stosowano zasypkę z kwasem borowym. O zakaz stosowania Tormentiolu u
niemowląt i małych dzieci instytut walczy od wielu lat i jest dla mnie zupełnie
niezrozumiałe, dlaczego ten preparat jest zalecany na niektórych oddziałach
położniczych do pielęgnacji noworodków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzelika napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Ja nie wiem, jaki jest zwyczaj u nas. Moja kuzynka (chrzestna Julka) chciała kupić garniturek, ale kupiliśmy sami, szatki też nie kupiła, bo chrzestny myślał, że on ma kupić 😁

Nie wiem co to miało oznaczać, ale 😁 Dała mi na początku imprezy 50 zł. (niby, żeby dziecko nie miało nałogów), a jak wychodziła dała resztę kasy. Nie znałam tego wcześniej. 🤨

Ogólnie od chrzestnej dostał 1000 zł. (ale ona dziana, więc mogła se pozwolić), a chrzestny kupił mu kurtkę zimową i 2 pajace. Kurtka co prawda ponad 100 kosztuje, ale chyba się nie wysilił. Miał go zabrać na zakupy potem, ale cisza 😁 😁 😁

Łańcuszka nie dostał, w sumie samą kasę, pomijając tą kurtę i termometr bezdotykowy, który z babcią wybrałam, a ona dorzuciła do prezentu.

Hania z wyjątkiem tego łańcuszka też samą kasę dostała. U nas chrzestna kupiła szatkę. Taka u nich tradycja.

U nas też trak jest. Chrzestny - świeca, chrzestna - szatka. Ale chrzestny kupił i to i to 😁 Moja kuzynka się wkurzyła 😁 😁 😁

U nas chrzestny nic nie kupił, bo nie wiedział 😁 Ale za to tysiaka rzucił 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
czy wasze maluchy potrafią się długo zajmować "same sobą"? Ja czasem mam wrażenie, że Szymon woli dyskutować z zabawkami niż ze mną.

Mój Julek woli, jak się z nim gada, ale jak leży sam to też potrafi się zająć. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lydzia Szymek na sierpniówkach ma na zdjęciu taką fajną szarą czapę. Zdradź, gdzie ją nabyłaś jeśli możesz. Bo szukam dla małego jakieś czapy a nic prócz dziewczęcych mi nie wpada w oko 🥴

Uzupełnienie ona jest biała ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa, a te czerwone butki szymka, gdzie nabyłaś 😉
my juz po kąpieli, ksawier smacznie spi, a jutro z rana jade z nim do moich rodziców, bo mój m. korzystając z dnia wolnego będzie konczył remont w domu...ehhh, ostatnio w ogóle nie mamy czasu dla siebie-od rana do wieczora pracuje, a jak wraca to jest zajechany jak mały ciągniczek i o 21.juz pada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
lydziaa, a te czerwone butki szymka, gdzie nabyłaś 😉


w Auchanie, teraz zimowe mają fajne 🙂

uuu, szkoda ze do najblizszego auchana mam jakies 60 km 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
lydziaa, a te czerwone butki szymka, gdzie nabyłaś 😉


w Auchanie, teraz zimowe mają fajne 🙂

uuu, szkoda ze do najblizszego auchana mam jakies 60 km 🤢


No ja niestety też nie mam blisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ann5353 ja też ostatnio zakupiłam dada 3 ale ja używam ich na zmianę z papmers więc nie wiem czy uczulają one mają wkład taki zielony a 2 nie miały wiec może to to... kupiłam też ostatnio huggies i myślę że też są ok

Pati ja myślałam o takim serniku dr oetkera tofi bardzo mi smakował bo miał polewe tofii w składzie 😜 ale mam przepis na taki z brzoskwiniami może chcesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mapa napisał(a):
Mamusie rozkminiam cały czas łóżeczka turystyczne...
Jakie one maja materace bo już głupieję...
czy w ogóle nie mają?
Mapa one mają ale z tego co się orientuję takie cienkie, więc jeśli łóżeczko ma służyć dziecku długo i często trzeba by dokupić taki normalny łóżeczkowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja zakupy musiałam przesunąć, bo... nie było mowy o wyjechaniu z podwórka. Wszystko stało, bo przez budowę drugiej linii metra wszystko zakorkowane! A Lenka uważa że samochód jest od jeżdżenia a nie od stania (joli Emilka chyba podziela to zdanie) - jak tylko staję to płacz, ruszam - cisza 😉 Pojechałam o 18 a wróciłam o 20 😉 To i tak niezły wynik jak na zakupy z trójką dzieci! Lenka zasnęła w aucie a potem obudziła się w sklepie. Myślałam że będzie wyła a ona zaczęła podziwiać świat! I spokojnie dała mi zrobić caaałe zakupy! Wniosek - oprócz tego, że rośnie kolejna zakupoholiczka - tesco zrobiło się drogie! Pampersów nie kupiłam bo stwierdziłam że po waszej dzisiejszej dyskusji przetestuję Dadę 😉
I oczywiście po waszych tekstach o tortach, rogalikach i sernikach jutro też coś wymodzę - może karpatkową niespodziankę 😉
Teraz zmykam "obrobić" moje skarbeczki 😉

Słodkich snów!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja też jeżdżę autem tyle że najczęściej całą ferajną,ale jak muszę sama z maluchami to też trzeba dać radę,
także Divianka nie obawiaj się,choć z drugiej strony ja też po Warszawie nie lubię jeździć hihi
Existence wszystko doszło - niezła kolekcja jestem Ci bardzo wdzięczna
Ann ja używa Dada 3 i jestem zadowolona - Tosia chyba też jeszcze nigdy nie miała odparzonej dupeczki a przez całą noc nie przesikuje pamperka
Mapa ja jak wrócę i Tosia jeszcze śpi to otwieram balkon a ona zostaje ubrana
Jola Emilka jaka elegancka w awatarku
Daniela wiem że dzieci z uczuleniami mają polecane mleczka HA są hypoalergiczne a przy silnej skazie białkowej lekarze przepisują specjalne lecznicze
Foga mama mega zdolna
Ceny mleka są oszałamiające w niektórych sklepach...nasze Hipp ja kupuję w carfurze za 34,90 -800g, w rosmanie kosztuje 39,90,w Tesco 42,90 a w supersamie osiedlowym 52,99
my dzisiaj buszowałyśmy na zakupach i kupiłam pieluszki huggies zobaczymy czy dobre
Tosia już od godzinki śpi,Bart też już w łóżku czas obejrzec jakiś filmik i wypocząć
Dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...