Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,
próbuję was doczytać, ale jeszcze daleko do końca 😉
Póki co przeczytałam, że Mapa pytała o prezenty na chrzest: moja H. dostała prześliczną kryształową czterolistną koniczynkę na szczęście. Niby bibelocik, ale cieszy oko 🙂
Z fajnych prezentów na chrzest to polecam taki kuferek wspomnień:
http://allegro.pl/duza-szkatulka-kuferek-wspomnien-malowany-krakow-i1895828391.html
Moja Hania taki dostała tyle, że w wersji na chrzest tj. ozdobiony jest koronką, ma namalowanego aniołka i pisze na nim "kuferek wspomnień Haneczki". Niestety nie znalazłam na all takiej wersji jak ma Hanusia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
dzień dobry 😉
zaległości nadrobione, ale juz nie pamiętam co miałam napisac, bo czytałam "na raty" od wczoraj 😜
co do karnetów, to ja zrobiłam ich 12 i zapakowałam w pudełeczko. Na kazdym napisałam po jednym "zyczeniu" karnet na.....
Nie pamiętam już dokładnie co było napisane na instrukcji (a po przeprowadzce, nie moge znaleść tych karnetów), ale cos w stylu:
-karnet moze byc uzyty tylko raz;
-zgubiony karnet traci swoją ważność;
-karnetami nie mozna sie wymieniać ani nikomu uzyczać 😉
-karnetu nalezy uzywać z rozwagą;
-zużyty karnet musi miec odciety róg;
-karnety ważne do ....

Oj DZIĘKUJĘ 😁 😁 😁


Ja mojemu m powinnam dac karnet na strzelenie sobie w łeb młotkiem by rozum wrócił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AAAA ja musze sie pochwalic ze Lilka juz potrafi trafic raczka do buzi 🤪 🤪 🤪 teraz dwie na raz lapki pcha i trafia!!! nie leje sie juz po oczkach nosku i czole 😁 😁 😁


i ma mnie odwiedzic kolezanka z gimnazjum....tylko my raczej sie nie lubilysmy 🤔 mozna powiedziec ze bardzo....ale napisala ze chetnie nas odwiedzi ( ma 2,5 letniego synka) tylko o czym ja z nia bede gadac 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez napisał(a):
Hej dziewczyny
Widzę, że niezbyt kolorowo dzisiaj. U mnie w miarę ok, ale nocki u nas to masakra. Tymek rzuca się jak szalony i się wybudza. Od północy do 3 nie śpi, potem marudzenie, rzucanie się. Dopiero nad ranem zasypia jak kamień i śpi do dwunastej. Nie wiem co mam robić. W dzień śpi mi na rękach, w nocy z nami mocno przyciśnięty, bo musi nas czuć. Dziś m. chciał go oduczyć bycia na rękach. Wsadził go do leżaczka, pogadał, pobawił, potem włączył taki projektor i się oddalił. Mały na początk spokój, potem marudzenie (nie reagowaliśmy) a potem płacz, następnie histeria totalna. Mały jak zaczął płakać to nie mogliśmy go uspokoić, w końcu wózek i na dwór, zasnął na chwilę, m. wszedł do sklepu i znowu krzyk. Wpadli do domu, m. mi małego na ręce mówi, że nie może go uspokoić. Zrobiłam butlę, pobujałam, teraz śpi. Już drugi raz tak zrobił, że jak go odłozyliśmy to wpadł w histerię. Nie ma siły mówię Wam...w nocy z m. się zmieniamy przy którym z nas Tymek ma spać, bo to nie jest spanie jak co chwilę się obrywa ręką od synka albo nogą i słyszy pomrukiwanie. Nie wiem co się z nim dzieje. Chcemy go oduczyć rąk, ale to jest masakra jakaś. Tylko odłożę małego od razu oczy otwarte. Odkładałam go już na różne sposoby, i na plecki i na boczek i na brzuszek...dupa...budzi się i płacz. Uspokaja się na rękach i tak śpi. Dzisiaj już nie wytrzymałam i ryczałam jak głupia. Nic nie mogę zrobić, jeszcze jak m. jest w domu to pobawi się z małym, zagada. Jak go nie ma to ja nic nie mogę zrobić, czasami nawet pójść do toalety (o sprzątaniu i obiedzie nie wspominając).
Czytam tak o Waszych dzieciaczkach i tak Wam zazdroszczę, że możecie cokolwiek zrobić, że odkładacie maluchy i cisza. Jeszcze moja babcia mnie dobija i za każdym razem jak dzwonię do domu na skype, to powtarza ''rozpieściliście to teraz macie''. Normalnie łzy mi się cisną znowu do oczu...


Inez, może z czasem Tymkowi przejdzie ta chęć ciągłego noszenia. U nas też był taki czas, że Hania chciała być wyłącznie na rękach. A teraz(ODPUKAĆ) zasypia ładnie sama. W ciągu dnia jak widzę, że zaczyna być zmęczona to daję jej smoczka, kładę do wózka a wózek stawiam w kuchni. A w kuchni to dlatego, że tam zawsze gra radio. Ja wtedy z reguły włączam ekspres do kawy, kawa się mieli, buczy milutko a Hanusia usypia.
Jak Hania zaśnie na rękach to nie da się odłożyć - wtedy też niemal zawsze się przebudzi, ale jeśli zaśnie sama w wózeczku to pośpi czasem pół godziny czasem nawet troszkę dłużej. Podstawą jest, żeby nie było wokół ciszy.
Głowa do góry, babcie mówią, że w życiu niemowlaka każdy miesiąc jest inny.Może jak Tymek skończy trzeci miesiąc zmienią mu się nawyki. Trzymam kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!!!
U mnie weekend już minął na szczęście, moja rodzinka pojechała wczoraj, dzieciaki 3 i 5 lat poprzestawiały mi chatkę, a najbardziej wkurzało mnie to ze to ja musiałam im zwracac uwagę jak jakiś kat, bo szanownym rodzicom jakoś nie przeszkadzało ze synkowie walą z całej siły rękami w okno na przykład 😠, już nie wspomnę że trzylatek nie potrafi wydukać ani jednego słowa, właściwie mówi jak mój Wituś, ale oni chodzą do logopedy 15 min w tygodniu i ona sie dziwi ze to nic nie pomaga, wiec pytam sie czy cwiczy z nim w domu to mówi ze nie bo nie kazali, no dziwne, ale może ja sie nie znam na tym, wiec sie juz nie wypowiadałam, w czasie trzech dni pobytu u nas dzieciaki zjadły łącznie po jednej bułce, a oni twierdza ze no jak nie mają apetuty to nie należy ich zmuszac, wiec moja kuzynka nakupowała im kiner mleczna kanapka, chrupki cheetos i colę bo tylko to jedzą zeby cokolwiek zjedli, pomojając fakt ze dostali dwie torby słodyczy, ale nie ona jak wpadła do sklepu to nakupowała następną reklamówke słodyczy, no nie wiem może ja sie nie znam, ale nie dałabym mojemu dzieku słodyczy zeby zjadły cokolwiek. No to tyle po weekendzie, a w dodatku przyjechali chorzy i teraz ja i mój m zdychamy, ale cóż, mam nadzieję ze Witko sie nie zarazi bo w niedzielę chrzest.
Justynko musisz Norbiego zgłosić do ubezpieczenia w PUP, a oni wyślą zgłoszenie do ZUS
Divianka głowa do góry, pamiętaj że faceci to pustaki- złota myśl dziewczyn 🤪
Daniela mam nadzieję ze kocurek sie znajdzie
Aaa no i Wituś dziękuje wszystkim e-ciociom za życzonka i przesyła gorące buziaki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
FOGA no niestety wynajem odpada 😞 muszę przemęczyć 😞 dlatego co jakiś czas będę wam głowę zawracać i marudzić na nią 🙂 mam nadz, że się nie będziecie na mnie za to gniewać 🙂
a co do chwalenia się to MARYSIA od wczoraj już się śmieje 🙂 gaworzyłyśmy sobie i na poczatku tylko uśmiechami sypała az tu nagle zaczyna się śmiać 🙂 no normalnie super 🙂 i dziś też rano jak sobie trzymałam ją na brzuchu to gaworzyłyśmy i się śmiała 🙂 super radość 🙂 😆 😆 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamuśki i maluszki 🙂

Dzisiaj jakiś lepszy mam humorek 🙂 Pogoda za oknem jednak nie nastraja pozytywnie. Szaro buro i zimno 😞 ehhh
Foga zdjęcia dodane na sierpnióweczkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cały weekend nie miałam neta znowu 😠 ech...a teraz nadrobić trzy dni strasznie ciężko
ja Bartkowi pierwszą dałam marchewk a potem jabłuszko no i kaszki - teraz zrobię podobnie
choć zastanawiam się nad dosypywaniem kleiku ryżowego do wieczornego karmienia
rany Daniela trzymam kciuki żeby Tosi kolki sie skończyły - już niedługo 3 miesiące
Inez fajne ciuszki dla Tymonka,ja ostatnio wylicytowałam sobie zapas rajstopek i skarpetek dla Tosi
o no i koniec czytania 😞 dzieciaczki wzywają 😉
cóż pozdrawiam i życzę miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Existence- dzieki za przepis 🙂
Moniq- ja jeszcze cytrusów nie jadłam
Pati- nie ma za co, ja też chyba te jabłko na mikołaja małemu zamówię
Diviana- dzięki. Bardzo oryginalny pomysł na karnet
Milium- nie zazdroszczę takich gości, ale na pocieszenie powiem Ci, że ja też jestem najgorszą ciocią, bo nie pozwalam dzieciom po kanapie skakać itd., ale skoro rodzice nie umieją zwrócić uwagi ja we własnym domu mam do tego prawo i jak się komuś to nie podoba to niech mnie nie odwiedza 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylam u babci, ale nie wytrzymałam tam długo- to jest straszne jednego dnia silna i "zdrowa" kobieta, a kolejnego...nie może mówić, jedynie za ręke mnie złapała. Jak wyszłam nie mogłam powstrzymać łez. Ale jestem dobrej myśli- lekarze mówią, że nie jest dobrze, ale nie jest też źle i krwiaki troszeczke się wchłaniają. Sorki, że wam smucę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszytskim 🙂 😘
Wrocilam nie dawno z targu.Kupilam malemu kombinezonik za 50 zl 😉 bardzo ladny jak dla mnie,i ciape na zime 🙂
lydzia zgadzam sie w 100% z Toba co do dzieci,skoro rodzice nie potrafia dziecka wychowac to niech nie wyskakuja ze "zla ciocia" 😠 Moj kuzyn ma 2 dzieci,dziewczynka jest grzeczna ale chlopczyk (cos kolo 3 lat) to istny diabel.Nie z temperamentu ale wychowania.Byli kiedys u mojej siostry i zona tego kuzyna do niej na wejsciu zeby szafki pozamykala bo maly lubi u kogos garnkami rzucac 😠 i tak bylo,siotra wkur... na maksa a tamte sie smiali 😠 😠
daniela zapomnialam ci wczoraj podziekowac 😉 😘
milium i tak sie chcialam o cos innego zapytac ciebie 😁
siehankowa podlapuje pomysl z karnetem,tylko nie mam pomyslu na co maja byc te karnety 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Justyna891 napisał(a):
siehankowa podlapuje pomysl z karnetem,tylko nie mam pomyslu na co maja byc te karnety 😮

Justyna jak na co ? 😮
Erotyczny masaż, gorący seks, piwo z kolegami, romantyczna kolacja, wykwintny obiad.... ech... mogłabym wymyslać...


hmm...to wiem 😉 ale fajniejakby bylo tego wiecej 😉 ale spokojnie zaraz porusze wyobraznie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justyna891 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Justyna891 napisał(a):
siehankowa podlapuje pomysl z karnetem,tylko nie mam pomyslu na co maja byc te karnety 😮

Justyna jak na co ? 😮
Erotyczny masaż, gorący seks, piwo z kolegami, romantyczna kolacja, wykwintny obiad.... ech... mogłabym wymyslać...


hmm...to wiem 😉 ale fajniejakby bylo tego wiecej 😉 ale spokojnie zaraz porusze wyobraznie 😁
Hehe ale nie przesadź żebys miała czas się wywiązać 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mam pytanie odnośnie kąpieli maluszków. Dalej trzymacie dzieciaczki w wanience na pleckach czy przewracacie na brzuszek? Ja od piątku daję Anię chwilę na brzuszek i mała ma taką frajdę, że miło patrzeć. Tak wysoko trzyma główkę - prawie rozprostowuje ręce! Wiadomo, podtrzymuję ją trochę, żeby się nie przechyliła i nie upadłą buzią do wody. Nie wiem, czy można już tak dziecko dawać, ale już wczoraj wieczorem widziałam, że tylko czeka, żeby ją przewrócić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Existence wg mnie można, już nawet noworodki tak kapią 🙂
Tylko wtedy nie kładą na brzuszek tylko non stop podtrzymują za brzuszek 🙂


tylko trzeba to umiejętnie robić, mój m jak tak kombinował z Szymonem to o mało go nie podtopił (dobrze, że mama była na straży)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja wypiłam herbatkę ze szwagierką, popłaciłam rachunki w banku posprzątałam z deczka bałagan i mam czas na śniadanko 😁
A jeśli chodzi o wizyty małych rozrabiaków - to nie zazdroszczę. Tylko dziwi mnie podejście tych rodziców, bo ja bym się chyba ze wstydu spaliła jakby moje dzieciaki tak narozrabiały, a nie jeszcze głupio smiała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa, będzie dobrze 😘
justyna, masaż, upojna noc, lody, wyjscie z kolegami bez telefonu, upojna i namietna pobudka, romantyczna kapiel, drapanie po plecach, karnet na przebaczenie, striptiz, taniec, masaz stóp, karnet na jeden dzień spełniania jego zachcianek, trzymanie pilota przez cały dzień - ogląda co chce, mycie samochodu, dzien wolny od wszelkiego marudzenia, szybki numerek, sniadanei do łożka, itp 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...