Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Moniczek dziękować za kwiaty a oklask za założenie wątku na brzuszku, od tego się zaczęło 🤪 Zdrowia dla Bartka

Diviana - zdrówka dla Ali
Daniela - dla Tosi również

Magda - ty naprawdę powinnaś jakąś pediatrię skończyć 😉

Hmm a moja Jagoda chwilami próbuje głowę podnosić a najczęściej podobnie jak Hania jo-aneczki z pozycji podwyższonej.. wtedy z tułowiem chce się podciagnąć..

Kurczenie nie wiem czy mogę już na spacer iść.. lekarka nie kazała przez 5 dni a dziś jest 5... Mała jest blada jak ściana i chyba przydałoby jej się trochę powietrza ale wieje wiatr i teraz nie wiem co robić... Ogólnie to chwilami tak "pieje" jak oddycha i nie wiem ci to..... no i to charczenie w jednej dziurce... za nic nie mogę tego chyba glutka stamtąd wydobyć... na fridę mała już patrzeć nie może... ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Kornelka7 napisał(a):
moniczek dziekujemy za troske 🙂 🙂 pani psycholog to szybka kobitka 🙂 mój tez nie podnosi glowki ale wedlug mnie nie pora na to. a z rysiem jest tak ze jak czytam co robia wasze dzieci to tez mi sie wydaje ze moj przy innych to gapa straszna 😉 🙂 ale wczoraj np. juz malo brakowalo a na plecki z brzuszka by sie przekrecil. juz mu niewiele brakuje 🙂


No wiedzisz Kornelka jakiego asz silnego chłopaka 🙂 Hanka to jeszcze długo się nie przewróci na plecki. Jak ją położę na brzuszku to... po prostu sobie leży i ślimta to na czym leży.
Parafrazując "położyli mnie więc leżę" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
My byliśmy dziś na standardowej wizycie i mój klocuszek waży już 5500g, czyli od urodzenia przytył 1860g 😁 A i urósł 8cm 🙂 Lekarka sprawdzała odruchy i bioderka i wszystko ok. Kazano mi tylko kłaść Tymka częściej na brzuszku, bo nie chce za bardzo główki podnosić. Wczoraj w domu podniósł a dzisiaj zastrajkował 😉

Zdrówka dla Jagódki, Ali i Bartusia 😘 😘 😘

Malutki teraz wymęczony śpi a ja biorę się za obiad.

Do później 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jo-aneczka napisał(a):
Kornelka7 napisał(a):
moniczek dziekujemy za troske 🙂 🙂 pani psycholog to szybka kobitka 🙂 mój tez nie podnosi glowki ale wedlug mnie nie pora na to. a z rysiem jest tak ze jak czytam co robia wasze dzieci to tez mi sie wydaje ze moj przy innych to gapa straszna 😉 🙂 ale wczoraj np. juz malo brakowalo a na plecki z brzuszka by sie przekrecil. juz mu niewiele brakuje 🙂


No wiedzisz Kornelka jakiego asz silnego chłopaka 🙂 Hanka to jeszcze długo się nie przewróci na plecki. Jak ją położę na brzuszku to... po prostu sobie leży i ślimta to na czym leży.
Parafrazując "położyli mnie więc leżę" 😁


Oj jo-aneczka teraz to mnie zadziwiłaś 😉 Kurdele może mi sie w końcu wyd 😉aje że on tak chce, może bardziej ja tego pragnę 🤨 Bo mi się wydawało że Twoja Haneczka tak robi. Oj już gupia jestem co jak i kiedy ale wiem że na wszystko przyjdzie czas to sie tak nie niepokoję. Z Wami razniej i pewniej we wszystkim 🙂 🙂 🙂
Ja zaraz do Was wrócę bo muszę obiad jakiś jednak zrobic i cos w domku żeby nie było, że leże i pachnę 😉 😜 A odpisac chcę na pare postów. Jo -aneczka o tą paraf 😜inę do rąk zapytam jak Ty to robisz, Gdzie to kupi i jak zastosowac bo [pomyslałamże może pomoże moim łapkom bo na nich same równoleżniki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna będzie dobrze, na pewno się dogadacie.
Foga ja myślę że na jakieś 10-15min możecie wyjść, ja z Tosią dzisiaj byłam i tez sie zastanawiałam czy dobre robię ale deszcze nie pada, morzu nie ma..... a moja Tosia też ma już dosyć fridy a to dopiero początek....
Zajrzę później Tosia marudzi chce ja uspac i sama sie walne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobra... obiad poczeka.
Pati Nadia ślicznie wygląda w avatarku 🙂
Diviana dziś jest ok. nie było takiej akcji jak w ubiegłą noc ale dziś przy karmieniu zapomniał złapac powietrza ale chyba dlatego że za intensywnie ciągnął smoka. Ja widzę,m żę tak jak Paninka pisała, że z tego smoka ledwo leci i też mam ochotę otworów w smoczku dorobic 😉 Karmienie trwa i trwa ale efekty są o niebo lepsze niż przy poprzedniej butelce. Miał główę ten kto ją wymyślił 🙂
moniczek Ty słodka jak cukiereczek jesteś 😘 Takie kwiaty.... Oklaska masz za siłe która jest dla mnie wzorem 🙂
Inez cieszę się ze u Was wszystko w porządku 🙂
Foga Wam też zdrówka życzę 🙂
Dziewczyny ja chciałam zapytac co dawac do picia Ryśkowi boi jak nic nie pił to wczoraj i dziś wypił wodę ale jakoś mało wystarczająca mi się ta woda wydaje i ,,niehumanitarna'' jakby. Mogę rumianek dawac bo koperku on nie wypije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Laseczki 🙂
Kurcze, normalnie piszecie na potęgę 😁 😁 😁 😁 😁 Zaraz Was doczytam. 😉
Kornelka ja Oliwce daję jeszce wodę z glukozą
U Nas nocka standardowo beznadziejna 🤢 co godzinę, półtora pobudki a w miedzy czasie jeszcze smoka trzeba było poprawiać 😮
Dziewczynki, czy wasze dzieciaczki tez tak nie spokojnie spią 😞 Oliwka, prawie cały czas sie wierci, kręci, często się wybudza tylko na rekach śpi spokojnie 😞 😞 😞 😞 😞
A wczoraj znowu pożarłam się z Krzyskiem. A wiecie o co?????????????????????? O to, ze jak wrócilismy do domu to ja chleb położyłam w pokoju na stole zamiast wynieść go od razu do kuchni 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😠 😠 😠
dzisiaj czeka nas powazna rozmowa a ja jestem strasznie wkó.....a na niego takze nie wem jak to się wszystko skończy 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Dobra, biorę się za zaległości................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki 🙂
Nasz wczorajszy wieczór tak mi dał popalić, ze do teraz jestem zmęczona 🤪
Malutka nie spała o d 18 do 00 i większość tego czasu spędziła u mnie na rękach. Po 23 byłam tak padnięta, że z ledwością ją nosiłam.
nie nadrobiłam jeszcze wszystkiego, ale przeczytałam, że Bartuś i Ala są chorzy. Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia 🙂
No i oczywiście za Juleńkę 🙂
I za Eleezę 🙂
Iza wszystkie pozostałe chore dzieciaczki, bo czuję, że o kimś zapomniałam ☺️
Justynka a ty masz cudownego przystojniaka w rewelacyjnej bluzeczce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniołek mój tak czasami ma, że niespokojnie śpi. Patrzę tylko wtedy czy się zaraz nie obudzi, bo mam takie wrażenie. Mi bardzo pomaga leżaczek-bujaczek. Jak Tymek jest niespokojny i czuję, że może się wybudzić to po prostu go bujam i się uspokaja 🙂

A ja dziś od lekarki dostałam tran (wiadomo Norwegia 😜 ) i mam podawać codziennie po jednej łyżeczce. W sumie fajnie, bo i Omega-3 są w środku i wit. D, no i za darmo dostałam dużą butlę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniczek napisał(a):
madzia,kornelka moja Tosia też miewa takie "zatykania" a ja nie skojarzyłam tego z bezdechem hmmm 🤔 musze
to skonsultować z lekarzem a waszym szkrabom życzę zdrówka
Daniela na oliwkę Bambino dużo dzieci ma uczulenie a nie powinna uczulać - zawiera wit.F polecaną na
różne wysypki,ale ja jej osobiście nie lubię,Tosi natłuszczam główkę oliwką Bobini
Na odparzenia polecam robioną maść na receptę - w składzie jest woda,euceryna i biała wazelina
- niby nic ale ja stosuję przy każdym przewijaniu i Tosia jeszcze nigdy nawet zaczerwienionej skóry nie miała
Aneczkare trzymam kciuki za Filipka - na pewno będzie wszystko ok,Tosia też miała to badanie i jeszcze mamy
powtórzyć w grudniu a póki co jest wszystko w normie
Marta super że asymetria zanikła,a coo do ćwiczeń to życzę Ci cierpliwości i na pewno niebawem
będą efekty
Aasia znajdziesz wsparcie u Marty a i jest osobny wątek dotyczący asymetrii i napięcia mięśniowego
Ja na buziaczka smaruję kremem BabyDream z Rossmana
Lydziaa sto latek w szczęściu z okazji rocznicy
Brunia jakie śliczne zdjęcie w awatarku,a Lilka Paninki taka słodka no i bodziak mega
Norbi coś nam tu tłumaczy hihi
Śliczne te nasze sierpniaczki
Dołączam do kawki choć pewno już wypita...a ja idę obiadek jakiś podszykować no i Tosia cos marudzi
a i mam pytanie czy Wasze szkraby unoszą główkę leżąc na plecach?pani psycholog mnie o to pytala ale Tosia
jeszcze tego nie robi ,mi wydaje sie że to jeszcze za wcześnie a moze nie?sama nie wiem...a jeszcze w sobote
była u mnie przyjaciółka z miesiąc młodszym brzdącem i on taki ruchliwy strasznie no moja Tosia przy nim
to leniwiec i zaczynam sie zastanawiać czy wszystko ok...

Moja Hania tego nie potrafi. Na razie umie tylko podnieść główkę leżąc na brzuszku i przekręcić, albo podeprzeć się na przedramionkach i też główką pokręcić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniolek82 u mojej jak jej smoczek wypada to przykladam jej pieluszką i wtedy żadziej wypada 😉 chociaz też wstaję, bo się kręci.
A ten twój nie miał się czego przyczepić po prostu i akurat to go zirytowało... to ze złości, ale niby na co? coś wcześniej musiało się zdażyć, albo po prostu był głodny.
Facet jak głodny to zły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my po spacerku...2,5 godz maszerowalysmy po wsi 🙂 🙂

kornelka nie rob wiekszej dziurki w smoczku od buteki...ja glupia zrobilam i musialam na gwalt szukac oryginanych smoczkow, bo dziurka bya za duza a z innym smoczkiem butla nie dziala 😉

lilka tez na pleckach nie podnosi glowki, za to na brzuszku juz dosyc dlugo potrafi unosic, nie przekreca sie tez sama z brzuszka na plecki...kombinuje, probuje ale jeszcze za wczesnie i zaraz sie zlosci jak nie moze 🙃

co do ruchliwosci to moja bije rekordy...na noc okrecam ja kocykiem i dopiro kolderka a i tak rozkopie wszystko 😮 czasami rano odwrotnie lezy niz ja polozylam...na klinie nie moga spac bo sie turlala...zmierzyc jej przy szczepieniu nie mogly, smialy sie ze nalatam sie za tym dzieckiem jak zacznie chodzic...no caly czas macha nozkami i raczkami 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY 🙂

Wpadłam zajrzeć co się dzieje 🙂 Od przyszłego tygodnia powinnam mieć już neta w domu, więc w końcu sobie siądę 🤪 I mam nadzieję, że nadrobię trochę zaległości, chociaż tylee czasu minęło, no ale nie ma to tamto, ile czasu przed nami 😜

Czytałam u Was o tym napięciu mięśniowym. Nasz Julek też ma 🥴 Byliśmy u neurolog, stwierdziła, że jest przemienne, więc nie jest tak źle, zaś nasz pediatra stwierdził, że gdyby było takie jakie jest w chwili obecnej to by się nie czepiła nawet. Jesteśmy po jednych reh. na których pani pokazała nam jak się nosić, i w ogóle. Mały trzyma głowę sam leżąc na brzuszku bardzo długo. Opór spięcia trochę zanika, pomimo tego że ćwiczenia dopiero zaczynamy od poniedziałku. Kładę go według zaleceń bardziej na prawym boku, rogalik powoli się zmniejsza. Mam nadzieję, że do 3 miesiąca zaniknie całkiem. No i u nas pani neurolog powiedziała, że może być to spowodowane krwawieniem w prawej komorze mózgowej (niby w trakcie porodu się zrobiło, no ale już się wchłania, więc myślę, że w związku z tym napięcie zanika). Trochę się martwiłam tym krawawieniem, ale lekarka powiedziała, że to nic takiego, i nic za sobą nie wiąże podobno.

Jesteśmy też już po 1 szczepieniu, w przyszłym miesiącu następne. Nasza doktor każe nam szczepić na rota itp. zaś doktor mojej siostry, jak z nią rozmawiałam odmawia 😁 hehe i miałam trochę mętlik, no ale jedziemy programem na 6, szczepimy na wszystko. Wolę mieć czyste sumienie i wiedzieć że zrobiłam wszystko, niżeli coś by się stało.

Mały waży 5080 i ma 61 cm. Ma jeszcze lekką niedowagę, ale już jest ok. W nocy budzi się raz, nie ma kolek, nie płacze, złote dziecko. 😘 W sobotę mieliśmy chrzciny, tylko na chwilkę się obudził hehe. Za to mamy problem z teściową, bo chyba myśli że to jej dziecko 😁 U lekarza była z nami na USG bioderek i lekarka mówi, grzeczny nie płacze, a ona moje dzieci nigdy u lekarza nie płakały 😁 😁 Myślałam, że mnie szlag trafi 😠 😠 Chodziliśmy do niej co dzień, teraz jak sobie tak przypisuje Julka to nie łażę w cale i dzwoni, wypisuje żebyśmy na obiad przyszli 😁 😁 Ech normalnie telenowela 😁 😁

Wrzucę jakieś fotki z chrzcin jak znajdę kabel 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajola81 napisał(a):
aniolek82 u mojej jak jej smoczek wypada to przykladam jej pieluszką i wtedy żadziej wypada 😉 chociaz też wstaję, bo się kręci.
A ten twój nie miał się czego przyczepić po prostu i akurat to go zirytowało... to ze złości, ale niby na co? coś wcześniej musiało się zdażyć, albo po prostu był głodny.
Facet jak głodny to zły.

To racja - z tym facetem głodnym 🙂
No i trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia Jagódki i Tosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajola81 napisał(a):
aniolek82 u mojej jak jej smoczek wypada to przykladam jej pieluszką i wtedy żadziej wypada 😉 chociaz też wstaję, bo się kręci.
A ten twój nie miał się czego przyczepić po prostu i akurat to go zirytowało... to ze złości, ale niby na co? coś wcześniej musiało się zdażyć, albo po prostu był głodny.
Facet jak głodny to zły.

mOZE FAKTYCZNIE BYŁ GLODNY BO WCZESNIEJ MIAŁ DOBRY HUMOR. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ann5353 ten debil nas wykiwał 😠
znaleźliśmy niedaleko w sumie i tak zachwalają... ale okarze się... wczoraj podpisaliśmy umowę.
I to jeszcze całość chcieli, żebyśmy im zapłacili eh
zaliczkę to tak, albo połowę bo się należy, ale reszte to za wykonaną pracę tak mi się wydaję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniolek82 napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
aniolek82 u mojej jak jej smoczek wypada to przykladam jej pieluszką i wtedy żadziej wypada 😉 chociaz też wstaję, bo się kręci.
A ten twój nie miał się czego przyczepić po prostu i akurat to go zirytowało... to ze złości, ale niby na co? coś wcześniej musiało się zdażyć, albo po prostu był głodny.
Facet jak głodny to zły.

mOZE FAKTYCZNIE BYŁ GLODNY BO WCZESNIEJ MIAŁ DOBRY HUMOR. 😞


a co ma glod do tego ze sie Ciebie czepia...wkurza mnie takie tlumaczenie facetow 😠 moj tez wczoraj probowal na mnie zlosc wyladowac bo mu sie w pracy zeszlo i z kierownikiem mial spiecie 😠 akurat mielismy lilke kapac...wygonilam go sama wykapalam a on przyszedl po pol godz i chyba przemyslal i juz mily byl...aniołek nie dawaj sie twarda babka jestes, jak mu chleb na stole przeszkadza niech sobie wyniesie...jak Ty mozesz to on tym bardziej.....przepraszam ale sie zezloscilam...ja tez dlugo ustepowalam m. tak dla swietego spokoju ale na dluzsza mete sie nie da...czasem trzeba postawic na swoim nawet jesli o glupote chodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...