Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
oooooo to dzisiaj balujemy 😉
Diviana sto lat!!!!
Dużo zdrowia i uśmiechów
Pisków, wrzasków i zabawy moc
Radości z tupotu malutkich nóżek
Łez szczęścia z pierwszego uśmiechu,
ząbka, słowa i kroku
Porozrzucanych wszędzie klocków
Przytulenia okrąglej główki
I uścisków małych rączek 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry
A ja wczoraj pierwszy raz podałam Szymkowi syrop Panadol. Bo ewidentnie bolały go dziąsełka. Jak smarowałam mu żelem to na trochę mu przechodziło po czym znowu robił się nerwowy i szorował je piąstkami. Na koniec masowałam mu żelowym gryzaczkiem co powodowało odwrotny efekt i był jeszcze bardziej zły. Wiec już odpuściłam i nie mogąc patrzeć jak się biedaczek męczy dałam syropu. Nie minęło 15-20 minut i synek się uspokoił a po chwili zasnął. ehhh bóle brzuszka się skończyły to zaczynamy walkę z zębami 🥴 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! 🙂
Divianka dużo zdrówka!!!!!
My wczoraj byliśmy na szczepieniu, troche późno ale doktorka ciągle przekładała, a to urlop a to wizyta w szkole no i w końcu wczoraj Witusia zaszczepiła, oczywiście ryk na całą przychodnię, wieczorem był marudny i ciagle płakał, miał lekko podniesioną temperaturkę wiec dałam mu paracetamol dla dzieci i sie uspokoił, potem udało mu sie zasnąć o 19, pobudka o 22.30 na jedzonko, potem zaraz znowu zasnął i obudził sie o 4 wypił następną butlę i obudził się o 7, bidulek mały, ale jak ja sie wyspałam to już nawet nie pamietam kiedy byłam tak wyspana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela jakoś ciężko mi w to uwierzyć co powiedziała Wam doktorka, że inhalacje u niemowlaków wzmagają kaszel. Ja nie zaobserwowałam u Szymka hmmm. 🤨 🙂 W czwartek idziemy się szczepić to i ja zapytam i dam Ci znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Pati, a więc co do wiotkości krtani. To zwyczajna niedojrzałość organizmu. Objawia się u noworodków, a potem niemowląt tym że "słychać" zazwyczaj jak dziecko oddycha, oraz oddaje taki głośny dźwięk zazwyczaj przy głębokich oddechach, moja lekarka nazywa to "pianiem". Zazwyczaj dzieci wyrastają z tego do 2 roku życia, Czasem trzeba więcej czasu "do przedszkolaka". Z czym się wiąże ? Takie maluchy zazwyczaj ciężej przechodzą choroby typu zapalenie krtani, mają wtedy trudności z przełykaniem i oddychaniem, czasem miewają problemy z nadmiarem śliny (np. przy ząbkowaniu), ale tu lekarka mówiła że jeśli tak jest to zazwyczaj towarzyszy temu coś jeszcze. W normalnym życiu niemowlęcym takie maluchy mają tendencję do ulewania, choć u mojej Julki to się nie sprawdziło. Nie wiem czy wszystko spamiętałam. Ale nie ma się czym martwić. Wyrośnie z tego.


😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Dziękuję to teraz wyjaśniło się ciągłe ulewanie mojej Nadi 🙂
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi 🙂
Po prostu nie chce chodzić do lekarza z każdą niepokojącą sprawą ...wolę skonsultować na forum, a dopiero jak coś u Waszych maleństw nie występuję, nie znacie odpowiedzi lub radzicie konsultacje lekarską to wtedy ewentualnie biorę pod uwagę wizytę lekarską, jesteście takim moim swoistym Góru 🙂( nie wiem czy dobrze napisałam?:blush 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to DZIEŃ DOBRY

U nas nocka w miarę za to już któryś dzień z kolei Tosia koło 4 zaczyna marudzić, wiercić się więc ja mam koniec spania 😞 na dodatek starsza córka też przychodzi...nie wiem co jej się stało....i kolejny dzień z rzędu jestem niewyspana 😞
Kornelka, Paninka szczęściary z tym spaniem.....
Tosia zasnęła więc i ja idę się położyć....
A i się wkurzyłam bo bateria w laptopie mi się popsuła, gwarancja w sklepie minęła miesiąc temu 😠 😠 a producent gwarancji udziela na 2lata ale bateria się nie wlicza 😠 😠 to ciekawe co się wlicza......ale mnie to wkurza.......


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.

Diviana 100 lat wszystkiego co najlepsze.

jo-aneczka ja kupiłam seboradin w sumie czy ja wiem czy to pomogło może troche 😉 wczoraj zużyłam ostatnią ampułkę, ale jak byłam u fryzjerki swojej w sobote to mi powiedziała, że mam jakoś dużo włosów i sporo urosły.

U nas noc spokojna karmienie co 3 godziny i tak śpi do tej pory 😆 tylko teraz to na naszym łóżku 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny oglądałyście wczoraj na 2jce jakoś koło 22 reportaż o dzieciach z Nigru?? przerażający reportaż, rodzice bili, maltretowali, wyrzucali z domu a nawet zabijali swoje dzieci (nawet 2letnie) bo niby one czary rzucały 😮 😮 i były przyczyną niepowodzeń. No włos na głowie mi się wczoraj zjeżył...............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Dziewczyny oglądałyście wczoraj na 2jce jakoś koło 22 reportaż o dzieciach z Nigru?? przerażający reportaż, rodzice bili, maltretowali, wyrzucali z domu a nawet zabijali swoje dzieci (nawet 2letnie) bo niby one czary rzucały 😮 😮 i były przyczyną niepowodzeń. No włos na głowie mi się wczoraj zjeżył...............


ja troche ogladalam...jak ojciec dziecko kwasem oblal 🤢 🤢 albo matka zmasakrowana dziewczynke przy drodze porzucila 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle DZIEŃ DOBRY 🙂
Daniela ja też jakoś niewyspana ostatnio jestem...Kurde Nadia po chorobie sie rozregulowała 😞 Ladnie zasypiała po kąpieli do północy potrafiła spać potem jeszcze jedna pobutka na jedzenie, a teraz lipa 😞 o 2 godziny się budzi normalnie 😞 pośśie trochę i usypa 😞 w ciągu dnia drzemie, więc od dziś jej muszę to zmienić będzie spała tylko na spacerach a w dzień po prostu mniej czasu dla siebie będę miałą i na codzienne obowiązki, ale wymęczę ją nie dam spać to mże w nocy będzie lepiej? 🥴
A i mam pytanko odnśnie główki czy wasze maluszki trzymają główkę na prosto jak leża na plecach? Czy jeszcze układają na boki? Bo ja Nadi muszę kurdele podkładać coś non stop bo na boki układa jeszcze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
daniela napisał(a):
Dziewczyny oglądałyście wczoraj na 2jce jakoś koło 22 reportaż o dzieciach z Nigru?? przerażający reportaż, rodzice bili, maltretowali, wyrzucali z domu a nawet zabijali swoje dzieci (nawet 2letnie) bo niby one czary rzucały 😮 😮 i były przyczyną niepowodzeń. No włos na głowie mi się wczoraj zjeżył...............


ja troche ogladalam...jak ojciec dziecko kwasem oblal 🤢 🤢 albo matka zmasakrowana dziewczynke przy drodze porzucila 😞

Straszne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🤪
Divianka 100 lat

no i najlepszego dla Rysia 😁 😁 😁
u nas ciąg dalszy walki z choróbskiem - Bartek jęczy i płacze 😮 ech...w nocy też spał niespokojnie a mama na posterunku i zaś niewyspana - dobrze że chociaż Tosia łaskawa wstała w nocy tylko raz 😉
jak nie śpi to prawie cały czas ciumka swoje łapki i ma porysowaną facjatę 🤪 🙃 🤪 nie nadążam z obcinaniem pazurków tak szybko jej rosną
trzeba kawkę wciągnąć bo oczy mi się zamykają 😜
miłego dzionka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry.
Zaraz was poczytam.Norbi katarku dostal,kaszelek tez mial ale powiesilam mokra pileuche na lozeczku i jest ok.Bede go obserwowac,do lekarza nie chce na gwalt jechac bo tu od razu antybiotyk przepisuja.Poczekalnia jest jakims mega skupiskiem wirusow,a kazdy od razu do fotelika z malym zaglada ost tez tak bylo,jeszcze mi kichnal obok malego 😠
aniolek moge ci reke podac,u nas tez nie najlepiej.A to on zaczal klotnie o ten chleb?
my chrzest dopiero na wielkanoc planujemy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Dziewczyny oglądałyście wczoraj na 2jce jakoś koło 22 reportaż o dzieciach z Nigru?? przerażający reportaż, rodzice bili, maltretowali, wyrzucali z domu a nawet zabijali swoje dzieci (nawet 2letnie) bo niby one czary rzucały 😮 😮 i były przyczyną niepowodzeń. No włos na głowie mi się wczoraj zjeżył...............


Ojj.......to dobrze, że ja nie oglądałam bo ja nie mogę takich rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lilka wczoraj tez ssala swoja piąstkę ( pierwszy raz to zauważyłam) mam nadzieje że to przez to że poznaje swoje ciałko...smoka nadal ni chce, bardzo rzadko chwile potrzyma i wypluwa( to akurat mnie cieszy bo jakos niechętnie podchodzę do smoczkowego nalogu)... ale moja siostra baaaardzo dlugo ssala kciuka (tez smoczka nie chciala) co skonczylo sie krzywymi zebami, aparatem ortodontycznym i ciaglymi wizytami u ortodonty...modle sie żeby u nas to jednak badanie otoczenia bylo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...