Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

siehankowa napisał(a):
mamuśki, i czy jak juz podam ksawierowi to pierwsze danie, to juz co dziennie mam podawać? czy najpier podac jeden dzien i odczekać kilka na jakąś reakcje (lub jej brak 😉 ) I o jakiej porze najlepiej podawać? noi ile?


siehankowa ja robię tak, że jak zaczynam podawać mu np. marchewkę to tylko marchewkę i robię to przez kilka dni i nic po za tym nie daje żeby sprawdzić czy nie ma złej reakcji.
Wg mnie jeśli chcesz podać mu np marchewkę to podaj mu tak do południa, bo w razie gdyby źle zareagował i np. bolał go brzuszek to zawsze wyłapiesz to w dzień a nie daj Boże w nocy. I na sam początek to tak parę łyżeczek o ile będzie chciał. Mój Szymek pierwszego dnia zjadł może ze 2 łyżeczki, bo więcej lądowało na śliniaku albo z powrotem na łyżeczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Siehankowa jak podasz jakąś nowość to możesz (ale oczywiście nie musisz jak Ksawier nie będzie chciał) ją podawać już codziennie zacznij najpierw od kilku łyżeczek, choć ja Majce jak chciała dawałam i dużo. Chodzi o to byś przez ten tydzień obserwowała czy Ksawier nie ma wysypki, albo bóli brzucha i już. Jak jest oki możesz dać coś nowego itp. Ja zaczynam od zupki (z marchewką), choć myślę że w nagrodę za ćwiczenia podam jej jabłuszko. Ale ponieważ nie mam zaufanych, a nie ufam jabłkom z supermarketów, podam ze słoiczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
Julek ostatnio został z babcią, a ta dała mu gerberka bananowego, bo powiedziała, że jej dzieci po 1 msc jadły kaszki haha. Ale nic mu się nie stało 🤨 🤨

ejj te babcie i ciotki 🤢 wczoraj ciotka mojego m. wykorzystała chwile mojej nieuwagi i dała Ksawierowi do polizania delicje 😮 jak to zobaczyłam, myślałam, że ją zagryze 😠 😠 😠 do teraz na samą mysl, aż mnie trzęsie 🤢 a teściowa - druga mądra - "juz dawno powinnas mu podawać zupki na masełku i mięsku. bo dziecko od 3.miesiąca je takie rzeczy"... 😠 😠 😠 jak mnie to wkurza... i nie idzie im przetłumaczyć, że ja mam inne zdanie na ten temat 😠 ehhh, juz nawet nie chce o tym myslec, bo zaczynam sie nie potrzebnie denerwować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
A mojej teściowej nie da się przegadać, że słoiczki są z BIO upraw. 😮 😮

mojej tez nie 🤢 na szczęście jakoś nie ulegam jej presji - moje dziecko i ja je wychowuję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny!!!!

buziaczki dla wszystkich malych i nietylko ( o Kornelce pisze) solenizantów 😘 😘 😘 😘

ja wczoraj tez zakupilam zapas sloiczkow - deserkow i obiadkow dla Lilki,,,Kupilam BoboVity ale nie wiem czy to najlepsza firma?

marta - gratuluje postepow Julki 😘 😘

inez mapa cudna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Julek ostatnio został z babcią, a ta dała mu gerberka bananowego, bo powiedziała, że jej dzieci po 1 msc jadły kaszki haha. Ale nic mu się nie stało 🤨 🤨

ejj te babcie i ciotki 🤢 wczoraj ciotka mojego m. wykorzystała chwile mojej nieuwagi i dała Ksawierowi do polizania delicje 😮 jak to zobaczyłam, myślałam, że ją zagryze 😠 😠 😠 do teraz na samą mysl, aż mnie trzęsie 🤢 a teściowa - druga mądra - "juz dawno powinnas mu podawać zupki na masełku i mięsku. bo dziecko od 3.miesiąca je takie rzeczy"... 😠 😠 😠 jak mnie to wkurza... i nie idzie im przetłumaczyć, że ja mam inne zdanie na ten temat 😠 ehhh, juz nawet nie chce o tym myslec, bo zaczynam sie nie potrzebnie denerwować 😉

Siehankowa choć bym moja babcię słyszała 😁 😁 Stwierdziła, że ja się na zupkach z królików i gołębi wychowałam to mały też, teraz tylko czekać aż zniesie mi zwierzyniec do domu 😁 😁 Teściowa zaś mówiła, że mój Kuba na sarnie się wychował 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy dziewczyny ale ja tam zdecydowanie wolę podać mu jedzenie ze słoiczka na początek niż kupować warzywa z supermarketu, które na bank są sztucznie pędzone to nie ma dwóch zdań. Zresztą one mają odpowiednią konsystencje, są w różnej wielkości słoiczkach odpowiednio dla potrzeb malucha dla tych mniejszych bobasków w mniejszych a dla starszych w większych słoiczkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
Paninka ja kupuję Bobovity. Moe dzieci najlepiej je lubią. Majka np Gerberem pluła, ale wiesz jak jest co dziecko to inna opinia hehe 🤪 🤪 🤪


ja ich ze 20 kupilam rozne smaki od 4 miesiaca i nie pomyslalam ze moga jej nie smakowac 🤪 🤪 ☺️

i do wiosny tez zamierzam sloiczki podawac a dopiero wiosna przejsc na swieze warzywka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że moja mama postępowa jest.. ona też uważa, że na początek najlepiej dania ze słoiczków dać 😉 w sumie Jagoda już liznęła marchewki z Bobovity jak dostaliśmy te próbki.. ja jadłam więc i jej do buźki na paluszku dałam minkę miała zadowoloną i sobie mlaskała wię mam nadzieję, że jej posmakuje 😉 Ogólnie zaczynam już jeść więcej rzeczy normalnych typu schabowy, mielony, surówka z kapusty pekinskiej z papryką i pomidorami..tfu tfu i małej nic nie jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Paninka ja kupuję Bobovity. Moe dzieci najlepiej je lubią. Majka np Gerberem pluła, ale wiesz jak jest co dziecko to inna opinia hehe 🤪 🤪 🤪


ja ich ze 20 kupilam rozne smaki od 4 miesiaca i nie pomyslalam ze moga jej nie smakowac 🤪 🤪 ☺️

a ja musze wybrać się do rossmana i porobić zapasy, bo ostatnio przyszła mi paczka z Hipp'a i tam były kupony rabatowe - więc warto wykorzystac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny Marta - przewijak 🤪 🤪 🤪 🤪 Ty dobra jesteś 😁 Listonosz leń się zajęczy... albo pójdzie na łatwiznę, tak jak z paczką od jo-aneczki- nie chciało mu się wchodzić do mnie na górę, to cwaniak zostawił paczkę u mojej mamy w pracy (parter)......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga napisał(a):
Jeny Marta - przewijak 🤪 🤪 🤪 🤪 Ty dobra jesteś 😁 Listonosz leń się zajęczy... albo pójdzie na łatwiznę, tak jak z paczką od jo-aneczki- nie chciało mu się wchodzić do mnie na górę, to cwaniak zostawił paczkę u mojej mamy w pracy (parter)......
Hehe ale ja ci pisałam, że mam przewijak. On jak nowy wygląda tylko ten materiał po spodem się zbrudził lekko. Ale to nie osikane czy coś, tylko oliwka. No ta paczka wielka jest 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Foga napisał(a):
Jeny Marta - przewijak 🤪 🤪 🤪 🤪 Ty dobra jesteś 😁 Listonosz leń się zajęczy... albo pójdzie na łatwiznę, tak jak z paczką od jo-aneczki- nie chciało mu się wchodzić do mnie na górę, to cwaniak zostawił paczkę u mojej mamy w pracy (parter)......
Hehe ale ja ci pisałam, że mam przewijak. On jak nowy wygląda tylko ten materiał po spodem się zbrudził lekko. Ale to nie osikane czy coś, tylko oliwka. No ta paczka wielka jest 😜 😜 😜


no to na bank, leń zostawi u mamy 🤪 ale może naprawdę zwrócę Ci za przesyłkę??/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Magda super fotka w avatarku, silny chłopczyk z Szymusia 🙂
Osobistemu pokazałam jak się dzieci śmieją i śmiałam się razem z nim tylko nie wiem z kogo bardziej :woohoo 😁obry filmik 🤪
Jo-aneczka, jola wszystkiego najlepszego dla Haneczki i Emilki, duuuużo zdrówka dla maluszków 😘 🙂
Inez Rysio tez tak czasem z jedzeniem ma dziwnie bo zjadłby konia z kopytami a innym razem tylko 90 i 5 godz już nic nie zje. W sumie to 3 razy tak było, że zjadł więcej niż zdrowy rozsądek nakazuje ale płakał jak tylko skończył bo chciał jeszcze. Na śniadanie w zeszłym tyg zjadł 270 w sumie, ale dorabiałam 3 razy 🙂
Diviana dziękuję i cieszę się, że pomogłam 🙂
Siehankowa szybkiego powrotu ze szpitala razem z dobrymi wiadomościami 🙂
To teraz powiem Wam jak mi wczoraj osobisty pomógł, otóż: Pojechałam na zakupy a m został z Rysiem. Ledwo wyjechałam za kilka minut dzwoni, pyta gdzie są bojówki wiec mówię, że w łazience w koszu, czemu pytasz? Bo chce je wyprac, wiec mówię ze jak wrócę to pranie nastawię bo do spodni trzeba dorzucic coś jeszcze a Ty nie będziesz wiedział co. No dobra, mówi. Wracam, słyszę, że pralka włączona. Osobisty mówi, że nastawił pranie, spodnie sobie pierze, no dobra, myślę sobie jedne spodnie w pralce też się wypiorą a ten mówi, że pościel włożył 🤪 🤪żeby same spodnie się nie prały 🤪 Na szczęście wyprało się bez niespodzianki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek

Ja mam dzisiaj porządkowy dzionek, już 2prania zrobione, ogarniete.....i jeszcze tyyyle do zrobienia ze szok
Foga jak mi się uda to mała przesyłka dzisiaj do Ciebie pójdzie 🙂
Jo-anecza a czy widzialas na zywo to krzeselko chicco happy snack bo ja nie mam zbyt wiele miejsca....

STO LAT dla Hani i Emilki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja juz kiedys pisalam ze m,. zakazal mi spiewania przy Lilce zebym jej nie krzywdzila....teraz kolezanka link mi przyslala z podpisem ze nawet ona lepiej ode mnie spiewa ☺️ ☺️
http://www.youtube.com/watch?v=jYhVv8yKZuM&feature=player_embedded

nie przesluchalam do konca 🤔 nie wiedzialam ze ze mna az tak zle ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...