Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w ogóle to DZIEŃ DOBRY 🙂

Marta Ty szczęściaro 😉

U nas nocka nawet w miarę bo jak Tosia usnęła koło 21 to wstała o 1 i po 3 no i niestety do 4.30 marudziła, płakała i się prężyła. A później obudziła się po 7 więc nie jest źle. Teraz zasypia i się budzi znowu ją pierdziochy męczą 😞 bo się czerwona na buzi robi.

Anya ja najwięcej zjadłam 3jabłka gotowane średniej wielkości.

Kurdę czas się ogarnąć.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

dzień dobry 🙂
marta, ty szczęściaro, 8 godz. spania 🤪
a ja właśnie wcinam śniadanko, Ksawier lezy w łóżeczku i gaworzy do karuzelki, wyszykowany już do wyjścia, bo po 9. musze podrzucić go do teściowej, bo ja w końcu zmusiłam się i umówiłam do fryzjera 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamuśki 🙂
u nas nocka nie za ciekawa bo jak obudził się o 23 to pierwszy raz mi strasznie płakał i zdaje mi się że to wina nie robienia 6 dzień kupki 😞 więc go położyłam na swoim brzuchu i tak spał chwile aż go nie położyłam do łóżeczka. później pobudka o 2 gdzie zasneliśmy przy karmieniu i obudziliśmy sie o 4 ale wtedy już twardo zasnął w łóżeczku i tak do 7. teraz śpi na brzuszku w łóżeczku.
Czy wasze dzieciaczki tez lubią spać na brzuszku bo mój to głównie na brzuszku a najgorsze jest to że wieczorem zanim pojdę spac to muszę go odwrócic na bok i wtedy się rozbudza 🥴 bo nie może dziecko spać w nocy na brzuszku co nie????

co byście zrobiły na moim miejscu z tym że mały nie robi już 6 dzien kupki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya 6 dzień to już nie zdrowe dla bobaska, te wszystkie toksyny czy jak to tam zwał wędrują po jego organiźmie. Na początek spróbuj go może rozruszać, poćwicz z nim. Nóżki do brzuszka, razem i na przemian. Zjedz te jabłka. Może zadziała.
Jak nie to wyjątkowo mozesz spróbować tego termometru w pupę, ale to bardzo bardzo doraźnie.
Jednak 6 dni bez kupy to sprawa uzasadniona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anya, mi położna mówiła, ze zdarza sie ze dzieciaczki nie robią kupek po 4 dni i zeby wtedy jeszcze się nie martwić... ale 6 dni wydaje mi się, ze to juz za duzo 🤨 moze spróbuj z tym termometrem albo jakieś czopki?
ksawier robi po kilka kupek dziennie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry!
ja lilke jek wczoraj wieczorem natarlam tym spirytusem to po 15 minutach kataru nie bylo 🤪 🤪 🤪teraz delikatnie cos tam jej swista czekam az sie obudzi i jedziemy to sprawdzic to lekarza...a jak usnela przed 23 to obudzila sie po 5 zjadla i spi do teraz, ale wieczorem nie mogla usnac, chyba ze zmeczenia bidulka.

anya moja dwie noce teraz spala na brzuszku przez katar bo lepiej jej sie oddychalo w takiej pozycji, w ciagu dnia jak tylko w domu jestesmy to tez ja tak klade ( ale najczesciej jak juz zasnie o przekladam bo nie zawsze to lubi 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa super zdjecie 🤪 🤪

my wczoraj lilce ( wlasciwie tesciowa) mierzylismy temperature w pupie termometrem, bo ten elektroniczny straszny jest, za kazdym razem co innego pokazuje ( jak m. sobie mierzyl to wahania byly miedzy 37.5 a 32.3 🤪 🤪 😮 😮 )
mapamam nadzieje ze go nie kupilas bo pamietam ze kiedys Ci go polecalam ☺️ poczatkowo wydawal sie ok a teraz to masakra, w pomieszczenu temp dobrze mierzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paninka, ja właśnie słyszałam, ze te elektroniczne są do d... My mamy zwykły rtęciowy. ostatnio tez mierzyłam ksawierowi temp, ale pod pachą, jakoś nie miałam odwagi w pupce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam po weekendzie,
przeżyłam! ale ciężko było.
Zaczęło się od tego jak teściowa zobaczyła kołyskę. Skomentowała, że jak teraz nauczymy kołysać, to już się dziecko nie oduczy i cały czas będzie ją trzeba bujać. A ona co jak mała chwilę płakała? - siup dziecko do kołyski i nabija nią tak, że mało nie wypadnie!
Jak Ania była trochę marudna i nosiłam ją na rękach - komentarz - jak się tak nauczy, to wogóle z rąk nie zejdzie do 18 roku życia. Wyszłam na chwilę (mała spałą)przychodzę i widzę, że babka dziecko na rękach nosi!
Przyjechała na weekend - miała mi pomóc- albo zająć się małą albo porządkami - przesiedziała cały weekend przed tv i oglądała powtórki seriali. A ja oprócz mojej małej niuni jakbym miała drugiego bachora - tu zrobić śniadanko, podać kawę itp...
Dobrze ze maz za nia nie obstawał, bo całkiem bym zwariowała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
paninka, ja właśnie słyszałam, ze te elektryczne są do d... My mamy zwykły rtęciowy. ostatnio tez mierzyłam ksawierowi temp, ale pod pachą, jakoś nie miałam odwagi w pupce 😉


ja tez sie nie odwazylam tesciowa zawolalam i ona zmierzyla 😉
marta mam taki ( tylko wizualnie troszke inaczej wyglada)
http://allegro.pl/elektroniczny-termometr-bezdotykowy-nc100-wys-0-zl-i1823340666.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki,
Ja też dziś jestem w niezłej formie, choć Hani się trochę odmieniło - w nocy pierwsza pobudka była już o 2.30 🤔 Potem druga o 6.00 i wydawało się, że to już koniec spania. Na całe szczęście, mój małż wstając do pracy załadował Hankę do huśtawki więc jeszcze trochę podrzemała.
Siehankowa - ja obstawiam, że zimą będziesz wozić Ksawiera spacerówką 🙂 Wielki chłopak z niego 😉 Jak patrzę na niego to wydaje mi się, że już teraz gdybyś ubrała go w ciepły kombinezon to byłby kłopot z miejscem w gondoli.
Dla pocieszenia - ja będę mieć dokładnie taki sam problem 😞
Jak pierwszy raz położyłam Haneczkę do gondolki to wydawała mi się taaaka maluuutka, a teraz mam cały wózek dziecka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
siehankowa napisał(a):
paninka, ja właśnie słyszałam, ze te elektryczne są do d... My mamy zwykły rtęciowy. ostatnio tez mierzyłam ksawierowi temp, ale pod pachą, jakoś nie miałam odwagi w pupce 😉


ja tez sie nie odwazylam tesciowa zawolalam i ona zmierzyla 😉
marta mam taki ( tylko wizualnie troszke inaczej wyglada)
http://allegro.pl/elektroniczny-termometr-bezdotykowy-nc100-wys-0-zl-i1823340666.html

Kurde ja mam dokłdanie taki jak na zdjeciu. Ale powiem Ci że mój działa ok. Zanim mierzę temp Julce obmierzam całą rodzinę hihi i dobrze wskazuje jak jest 36.6 to pokazuje 36.6. Mam nadzieję że będzie nadal ok 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
marta-lion andzelika chyba tez pisala ze u niej sie sprawdza...moze mi sie jakis felerny egzemplarz trafil....tylko jak temperature w pokoju mierze to zgadza sie, mala wczoraj miala 36,7 ( to pomiar z pupy) a on pokazywal od 35.0 do 37.2 😮
A dobrze mierzysz? Bo tam trzeba tak specyficznie przesuwać strumień światła od środka czoła do skroni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jo-aneczka, też coś mi się tak zdaje, że spacerówke trzeba będzie wyjąć 😁
a tutaj Ksawiś ze swoją kuzynką - Oliwką, która w sierpniu skończyła roczek 😉 i wcale nie jest duzo większa od niego 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam zaufania do termometrów elektronicznych. Jeszcze nigdy żaden mi dobrze nie mierzył temperatury.
I tak jak napisała Paninka - rozstrzał jest od 32 do 37 stopni - masakra 😠
A słyszałam, że w aptekach już nie sprzedają termometrów rtęciowych 😮
Poza tym dla dziecka lepszy jest taki, który szybko zmierzy temperaturę a z rtęciowym to długo bawić się trzeba.
Kiedyś dziewczyny (chyba Madalena i Agnie-szka) polecały termometry Philipsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry 🙂
siehankowa udanej wizyty 🙂 pewnie masz na oku jakis nowy szalony look 😁
a Ksiawier ma super fotki.
ja elektronicznym termometrom tez mowie nie! w dzien wypisu ze szpitala mi mierzyli tekim temperature i co chwile co innego pokazywal wkoncu wyszlo 38 myslalam ze przez ten szajs mnie nie wypuszcza 😠
existence wspolczuje..ale pomysl ze ja mam tak caly czas 😜 moja nie jest taka zla
Ale juz pojechala to dwa glebokie wdechy i wygadaj sie 😁
a moj maz wczoraj stwierdzil ze ja tu chyba z jakimis facetami pisze 🤪 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa ja też słyszałam że już nie sprzedają termometrów rtęciowych... Ksawier słodziutki 🙂
dzwoniłam do położniej powiedziała że mam dać 1/4 czopka glicerynowego.
Czy mogłaby któraś z was doradzić mi jakąś fajną karuzele nad łóżeczko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...