Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
izarybka napisał(a):
cholera .....
u Was tez pada caly dzien wychodzicie na spacer??

U mnie w niedzielę lało jak z cebra jak Lenka zażyczyła sobie spaceru...Więc matka się ubrała, naciągnęła folie na wózek, parasol dzierżyła w dłoni i zasuwała po osiedlu jak debil... Dzieci są najważniejsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
letka82 napisał(a):
izarybka napisał(a):
cholera .....
u Was tez pada caly dzien wychodzicie na spacer??

U mnie w niedzielę lało jak z cebra jak Lenka zażyczyła sobie spaceru...Więc matka się ubrała, naciągnęła folie na wózek, parasol dzierżyła w dłoni i zasuwała po osiedlu jak debil... Dzieci są najważniejsze 😉

a mi sie mliczko skonczyło boze jak mi sie nie chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izarybka napisał(a):
letka82 napisał(a):
izarybka napisał(a):
cholera .....
u Was tez pada caly dzien wychodzicie na spacer??

U mnie w niedzielę lało jak z cebra jak Lenka zażyczyła sobie spaceru...Więc matka się ubrała, naciągnęła folie na wózek, parasol dzierżyła w dłoni i zasuwała po osiedlu jak debil... Dzieci są najważniejsze 😉

a mi sie mliczko skonczyło boze jak mi sie nie chce 😞

No to faktycznie klapa... U mnie teraz jest piękne słońce - mogę trochę oddać - a tatko zasuwa z wózkiem, bo mi się nie chciało. Nie ważne że oboje zmarkają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
agamu napisał(a):
agata82 napisał(a):
achm napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
wiecie co stwierdzam ze nie ratuje już laktacji... nie mam siły to co podje z cycka to podje a reszte dokarmie fakt szkoda bo fajnie jest tak blisko być z dzieckiem .. ale ja naprawde sily juz nie mam


na pewno jest to ciężkie ale jak jest co ratować to ratuj! ja od samego początku nie miałam wystarczającej ilości pokarmu; dziecko nie przybierało prawidłowo na wadze; przez 2 tygodnie karmiłam piersią, dokarmiałam mm i po każdym karmieniu walczyłam z laktatorem; nie przyniosło to efektu-obwiniam stres, do tej pory nie mogę się wyluzować; karmię cały czas mieszanie czyli coś tam je z piersi i resztę butelką; mimo ,iż walczą z latatorem nie mogę pobudzić laktacji i jakoś mi z tym źle; jednak dziecię me jak już mu nic nie leci to nie chce być przy piersi tylko płacze; jest to po pierwsze przykre a po drugie to karmienie mieszane jest b.męczące i dłuzej trwa niż każde z osobna; musisz mieć albo przygotowaną mieszankę albo po nakarmieniu piersią przygotowywać co wiążę się często(w moim przypadku) z płaczem dziecka;piszę to tylko dlatego abyś się jeszcze zastanowiła; jak jest co ratować to ratuj ; ja straszenie żałuję że nie mogę pobudzić laktacji; będę 3mać kciuki!!


przyłączam się 🙂 jak jest co ratować to warto 🙂może to chwilowy kryzys? a wiadomo, że takich nie brakuje. Ja od początku ściągam i podaję w butelce(Mała nie chciała ssać w ogóle piersi), wymaga to niezłej gimnastyki ale jakoś się udaje, nie raz jestem sfrustrowana i załamana brakiem czasu, kombinowaniem, zeby wszystko było regularnie, przerwy nie za długie itd. ale wtedy sobie powtarzam, że jeszcze trochę, miesiąc, dwa a później będzie już lepiej jak wprowadzę inne rzeczy. To jest tylko kilka miesięcy a zaprocentuje Ali na lata. Dzięki Bogu pokarm mam, choć stale o niego walczę. Gdybym go nie miała to pewnie przeszła bym na mm ale zaparłam się i pociągnę to ile się da 🙂

A ja uważam, ża bez sensu jest na siłę utrymywanie laktacji... przecież to nie koniec świata,a męczenie i siebie i dziecka, które jest głodne a tam nic nie leci nie ma sensu moim zdaniem...no chyba, że komuś sprawia mega przyjemnosć karmienie piersia. Fakt faktem jest ta wieź , ale ja nie uważam, żeby między mną a Gabrysią była jakaś mniejsza przez to, że jest na mm...i ja się cieszę żę przeszłam na mm, a nie męczyłam się ratowaniem laktacji.

ja tez
okazalo sie ze szczesliwa mama = szczesliwe dziecko


własnie bo ja sie bardzo stresuje i on tak samo , no nic bede dawala mu cycocha dopoki jest jeszcze cos w nim a jak bedzie marudzil bede dawala mu butle nie bede sie bawila juz z laktatorem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris5969 napisał(a):
ja też daje mm i po butli cycus do przytulenia a cyca samego to dostaje dopiero rano koło 7 i za 1,5 h butle nie bede dziecka godziła tyko dlatego ze rozbuchane jest przeswiadczenie ze mleko matki najlepsze wiadomo jest ale nie za wszelka cene!!!!!!ooo i takie me zdanie na ten temat


a w miedzy czasiev sciagasz nie?? po prostu tylko rano mu dajesx?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris5969 napisał(a):
ja też daje mm i po butli cycus do przytulenia a cyca samego to dostaje dopiero rano koło 7 i za 1,5 h butle nie bede dziecka godziła tyko dlatego ze rozbuchane jest przeswiadczenie ze mleko matki najlepsze wiadomo jest ale nie za wszelka cene!!!!!!ooo i takie me zdanie na ten temat


nie wiedziałam Dorcia że nie karmisz cycem . Też jestem tego zdania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asia19874 napisał(a):
hejo
noga popuściła 😁 jest o niebo lepiej (żeby nie zapeszyć 🤔 🤨 )
TYmonek 3 noc z rzędu śpi mi do 6.40 😁 czyżby dobre czasy powróciły 😆
Aguśka nic się nie martw 🙂 na pewno Julka dzielnie zniesie szczepienia 😘 ...fakt okropne to jest jak dziecko się cieszy a tu bach i ryk 😮 u nas to oprócz szczepień mamy te badania "ortopedyczne"u ortopedy 🤢 masakra jaki jest płacz 😞 na szczęście następną wizytę mamy w styczniu .
super ,ze jest poprawa wkoncu Aśku!!! 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asia19874 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
asia19874 napisał(a):
hejo
noga popuściła 😁 jest o niebo lepiej (żeby nie zapeszyć 🤔 🤨 )
TYmonek 3 noc z rzędu śpi mi do 6.40 😁 czyżby dobre czasy powróciły 😆
Aguśka nic się nie martw 🙂 na pewno Julka dzielnie zniesie szczepienia 😘 ...fakt okropne to jest jak dziecko się cieszy a tu bach i ryk 😮 u nas to oprócz szczepień mamy te badania "ortopedyczne"u ortopedy 🤢 masakra jaki jest płacz 😞 na szczęście następną wizytę mamy w styczniu .

to chyba M masował he he....
a daj spokoj nie moge o tym myslec....


mamy ciche dni 😠 więc mu się nie dałam tykać 😉
dobrze będzie 😘 😘 😘 !
u nas tez wojna od poranka 😮 😮 😮 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
asia19874 napisał(a):
jakie macie termomerty ?? bo chcemy kupić elektroniczny ale nie wiemy jaki ???

ha Olga wygrała ! 😆 dobrze że nie ta głupkowata Ania 😮

mamy taki http://www.medansklep.pl/product/Termometr-douszno-czolowy-Microlife-IFR-100/?id=51

szalone ceny termometru.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
Asik ja mam z miekka koncowka jakis taki do 20 zł
no i mądrze,bo wyznacznkiem dobrego termometru nie jest jego cena...olaboga!!a ceny po zbóju!! 😲 oglądalam niedawno program ,gdze termometr kosztowal ponad 300zl i sie okazalo,ze błednie wykazuje temp...
to sie mozna wqrwic .. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniulka25 napisał(a):
Witam.
Nie było mnie troszkę, bo przeżywam dramat. Moja mamusia umarła!!!! We wtorek był pogrzeb, a dziś po raz pierwszy wszyscy wrócili do pracy i do szkoły. Zostałam sama z Pawełkiem.Nie chciałam nic pisać, bo już nie mam siły o tym myśleć, ale patrze na jej zdjęcie i nie wiem co ze sobą zrobić. Zawsze o 11 rano przychodziła do mnie na kawę!!!nie umiem znaleźć sobie miejsca wiedząc, że dziś nie przyjdzie.... musiałam do was wejść, muszę jakoś zabić myśli.
Aniu bardzo CI WSPÓŁCZUJE... 😘 😘 😘,TRZYMAJ SIE DZIELNIE..TULIMY 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
wiecie co stwierdzam ze nie ratuje już laktacji... nie mam siły to co podje z cycka to podje a reszte dokarmie fakt szkoda bo fajnie jest tak blisko być z dzieckiem .. ale ja naprawde sily juz nie mam

ŻE TAK BRZYDKO POWIEM z gówna bata nie uwijesz 🙂itak dlugo karmilas Kochana,bez wyrzutow:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniulka25 napisał(a):
dziekuje za slowa otuchy. Wiecie co jest najgorsze? Ze byla tak mloda!!! miala dopiero 45 lat. Moj najmlodszy brat ma 11 lat i juz jest sierota!mogla jeszcze tyle zyc!!! nie warto badac sie na raka, ona sie badala, chorowala na jakas inna odmiane, ktorej nie znali i nie mogli wykryc. Dzien przed jej smiercia dowiedzielismy sie jak jest tragicznie....
przeprawszam, ze smece, bo wy tu o weselszych sprawach - o szczepieniach, ale musialam sie wygadac, bo wszystko inne dla mnie przestalo miec znaczenie....a ida te straszne swieta!
straszne to...u mnie w rodzinie od str mamu wszyscy na raka poodchodzili...Babcia z dziadkiem pochowali ok 6cioro wlasnych dzieci..wszystko na raka poszlo... 😞 brat mamy odszedl majac jakos nieco ponad 20 l na bialaczke..a reszta ok 30-40lat sie zawinęła..życie kruche i ulotne...ktoś sie rodzi,ktoś umiera...zostawiajac bliskich w cierpieniu..Aniu niewiem jak Cie pocieszyc i wesprzec ,ale łącze sie z Toba w bolu .. trudno wyobrazic sobie co czujesz ...pamietaj,ze jak Ci smutno i zle mozesz z nami zawsze posmęcic i popłakać -razem mniej boli 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
ja też daje mm i po butli cycus do przytulenia a cyca samego to dostaje dopiero rano koło 7 i za 1,5 h butle nie bede dziecka godziła tyko dlatego ze rozbuchane jest przeswiadczenie ze mleko matki najlepsze wiadomo jest ale nie za wszelka cene!!!!!!ooo i takie me zdanie na ten temat


a w miedzy czasiev sciagasz nie?? po prostu tylko rano mu dajesx?


juz przestałam ściągać przewaznie rano mu daje tak powiedzmy zatankuje sie do pełna i poźniej butle i po butli jeszczecycusia i albo cos dopije albo sobie tylko pośsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniulka25 napisał(a):
Maga napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
dziekuje za slowa otuchy. Wiecie co jest najgorsze? Ze byla tak mloda!!! miala dopiero 45 lat. Moj najmlodszy brat ma 11 lat i juz jest sierota!mogla jeszcze tyle zyc!!! nie warto badac sie na raka, ona sie badala, chorowala na jakas inna odmiane, ktorej nie znali i nie mogli wykryc. Dzien przed jej smiercia dowiedzielismy sie jak jest tragicznie....
przeprawszam, ze smece, bo wy tu o weselszych sprawach - o szczepieniach, ale musialam sie wygadac, bo wszystko inne dla mnie przestalo miec znaczenie....a ida te straszne swieta!


straszna choroba.. bliskiej mi osobie sie udalo wygrac z nia.. a Tqoja mama taka mloda.. bardzo mi przykro..
a kto zaopiekuje sie bratem kochana..?


jest jeszcze siosta 15 lat i brat 19. Tata sie nimi zjamie, ja mieszkam zaraz obok nich. Bede robic obiady pomagac sprzatac, prac. Dzis musze przebrac mamy ubrania. BArdzo sie boje! chociaz najgorasza byla siatka ze szpitala, tam bylo wszystko czego ostatnio uzywala. Nawet krzyzowki niedokonczone, ktore jej kupilam.........

jeszcze raz dziekuje za wsparcie w tych potwornych chwilach!
😞 😞 😞 😞Aniu serce peka ...dobrze ze tacie pomozesz,on bardzo teraz Cie potrzebuje i rodzenstwo-trzymajcie sie w kupie! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris5969 napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
ja też daje mm i po butli cycus do przytulenia a cyca samego to dostaje dopiero rano koło 7 i za 1,5 h butle nie bede dziecka godziła tyko dlatego ze rozbuchane jest przeswiadczenie ze mleko matki najlepsze wiadomo jest ale nie za wszelka cene!!!!!!ooo i takie me zdanie na ten temat


a w miedzy czasiev sciagasz nie?? po prostu tylko rano mu dajesx?


juz przestałam ściągać przewaznie rano mu daje tak powiedzmy zatankuje sie do pełna i poźniej butle i po butli jeszczecycusia i albo cos dopije albo sobie tylko pośsie


ajoo to ja bede dawala tylko wieczorem cycusia no chyba ze bedzie sie domagał bo troche mu brakuje i sie wtula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...