Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
Landusia napisał(a):
agamu napisał(a):
Laski ja mam pytanie...czy Wasze dzieci po kąpieli od razu zasypiają?? U nas jest tak, że w ciągu dnia i w nocy mała budzi się na jedzenie, później trochę popłacze,pomarudzi i zasypia (czasem to trwa chwilkę, czasem ok godziny)...a po kąpieli potrafi nie spać 3 h,marudzić ,płakać, rozglądać się itp... ale spać jej się nie chce 🙂
A może za długo śpi w ciągu dnia??? No ale przecież budzić dziecka nie będę!!!!!
I tak się zastanawiam, czy tylko Gabrysia tak ma ( taki jej urok),czy Wasze bejbiki też ??

moja nadinka po kąpieli dostaje jesc i zasypia ale przez pokoło godzine ma lekki sen ze trzeba byc przy niej bo np wypluwa smoka i zaraz go chce spowrotem i zeby sie nie przebudzila to szybko jej podaje albo trzeba ja poglasakac po głowce i spi dalej. ale tak to zasypia jak sie ja odłozy po jedzeniu.

U nas po kąpaniu na szybko trzeba karmic bo wysysa z niej jak basen 🙂 bo inaczej wrzask, a potem kupeczka i spi jak dzidzius az do 23 i wtedy karmionko, my lecimys pac a potem dwie pobudki ok 2-3 i ok 5-6 pmiedzy to sobie spi, i po sniadanku tez spi i tak do 15 jest tylko spanko karmionko przewijanko a potem sie ozywia. i az do kąpanka to potrzebuje uwagi i towarzystwa
ale od kiedy odeszly kolki to anioł
ale smoczek to lipa trzeba casem 15 razny na minute wstawac wsadzic i zastanawim sie jak ją oduczyc, ladnie cyca paluszki zamiast tego ale zakladam jej niedrapki stale bo sobie do oczek wklada i drapie sie po buzce mimo ze opanowalm sztuke obcinannia tych drobniutkich pazurków


kurde,nasza jak już zaśnie, to też budzi się koło 3 i poźniej rano o 6....chyba kąpiel ją rozbudza 🙂I też stale łapkami po buzi się szmyra i po oczkach,ale nie zakładam niedrapek,bo mi się nie podobają i mnie denerwują (małą z resztą też) 🙂 ale krzywdy sobie nie robi, więc jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Powaznie zastanawiam sie nad porzuceniem karmienia piersią 😞

juz rzygac sie chce od tych kombinacji
piers + mm lub piers i odciagniete lub tylko mm ito ciagle odciagnie pomiedyz karmieniami a to za malo a to za rzqdko a to nie ma czasu odciagacv regularnie

dzwonie do poradni laktacyjnej i albo pomogą mi jak wrocic do wyłącznego karmienia piersią albo jak utrzymac laktacje na aktualnym poziomie i wtedy dawac moje np 2 razy na dzien, zeby nie sapadała ale zeby nie spinac sie tym odciąganiem 8 razy na dobe albo rezygnuje.wszystko sie rozstrzygnie w przyszlym tygodniu
zwlaszcza ze mam troche spraw do pozalatawiania i lekarzy roznych i nie bede miala chbyba jak regularnie odciagac 😞


ja poprostu jak nie daj boze zabranie mi pokarmu to trudno nie bede sie katowała.. wiem ile to jest meczarni przy odciaganiu... b na pocatku mialam kryzys... i ryczałam tylko ze nie umiem wykarmic dziecka... ale postanowilam ze jak bede miala kryzys laktacyjny to nie bede go ratowała..

zeswirowałam chyyba na tym punkcie nie wiem to uzaleznia czy co 😞 caly czas mam doła z tego powodu i jeszcze wiekszego ze chce z tym skonczyc
z jednej strony wiem ze przejde na mm i trudno przeciez miliony dzieci tak jedzą ale ja jakos nie umiem sie z tym pogodzic:/ nie wiem od czego to zalezy 😞
po nocy wyciągam 60-90
a tak pomiedzy karmieniami zwykle 30-40 i za cholere nie zwieksza sie
a to miksowanie cyc laktator butla laktator cyc juz mnie zmeczylo
takze zdecydowalam ze -poradnia laktacyjna a jak nie zaradzą nic konkretnego to sprobuje przestac 🤢


chciałabym miec tyle siły co ty serio może zaradzą nie może tylko na pewno po to chyba jest poradnia laktacyjna 🙂 a te herbatki nic nie pomagają???

no nie zauwazylm nawału po herbatkach 🤢 tylko wiecej bącurów u małej
chwalili tą swoją poradnie lakatacyją na szkoel rodzenia to niech sie wykażą....
sama zrujnowałam te laktacje przez szpital do ktorego moglam wozic tylko 250 ml sobie odciągałam 6 razy na dobe po 40 i zadowolona nie pomyslalam od razu zeby ciągnac ile jest i mrozic, dopiero 3 dni przed wyjsciem malej ze szpitala tak zaczelam ale juz bylo za pozno na ratowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Landusia napisał(a):
agamu napisał(a):
Laski ja mam pytanie...czy Wasze dzieci po kąpieli od razu zasypiają?? U nas jest tak, że w ciągu dnia i w nocy mała budzi się na jedzenie, później trochę popłacze,pomarudzi i zasypia (czasem to trwa chwilkę, czasem ok godziny)...a po kąpieli potrafi nie spać 3 h,marudzić ,płakać, rozglądać się itp... ale spać jej się nie chce 🙂
A może za długo śpi w ciągu dnia??? No ale przecież budzić dziecka nie będę!!!!!
I tak się zastanawiam, czy tylko Gabrysia tak ma ( taki jej urok),czy Wasze bejbiki też ??

moja nadinka po kąpieli dostaje jesc i zasypia ale przez pokoło godzine ma lekki sen ze trzeba byc przy niej bo np wypluwa smoka i zaraz go chce spowrotem i zeby sie nie przebudzila to szybko jej podaje albo trzeba ja poglasakac po głowce i spi dalej. ale tak to zasypia jak sie ja odłozy po jedzeniu.

U nas po kąpaniu na szybko trzeba karmic bo wysysa z niej jak basen 🙂 bo inaczej wrzask, a potem kupeczka i spi jak dzidzius az do 23 i wtedy karmionko, my lecimys pac a potem dwie pobudki ok 2-3 i ok 5-6 pmiedzy to sobie spi, i po sniadanku tez spi i tak do 15 jest tylko spanko karmionko przewijanko a potem sie ozywia. i az do kąpanka to potrzebuje uwagi i towarzystwa
ale od kiedy odeszly kolki to anioł
ale smoczek to lipa trzeba casem 15 razny na minute wstawac wsadzic i zastanawim sie jak ją oduczyc, ladnie cyca paluszki zamiast tego ale zakladam jej niedrapki stale bo sobie do oczek wklada i drapie sie po buzce mimo ze opanowalm sztuke obcinannia tych drobniutkich pazurków



u nas jest tak że przed sama kąpielą się budzi albo muli , wiec daje troszke mu cyca nie za duzo odbije mu sie i wtedy jest spokojniutki grzeczny jak sie go kąpie pózniej dojada i najczesciej odrazu zasypia a jak nie to trwa to zazwyczaj 30-do godziny ale tylko leży i sam zasypia nie trzeba go kołysac ani nic poprostu ma odlot 🙂 Doinik nie lubi smoka, cofa mu sie chyba że kupie jeszcze jakiś inny bo czasami naprawde by sie przydał ten smok jakie wy macie smoki bo TT u na sie nie sprawdza a avent mu się cofa ...


Ja kupiłam w aptece NUK, taki najzwyklejszy miękki, z żółtej gumy i od razu jej przypasował 🙂 Co prawda, jakiegoś wielkiego parcia na ten smoczek nie ma, ale czasem pomaga w opanowaniu histerii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Landusia napisał(a):
agamu napisał(a):
Laski ja mam pytanie...czy Wasze dzieci po kąpieli od razu zasypiają?? U nas jest tak, że w ciągu dnia i w nocy mała budzi się na jedzenie, później trochę popłacze,pomarudzi i zasypia (czasem to trwa chwilkę, czasem ok godziny)...a po kąpieli potrafi nie spać 3 h,marudzić ,płakać, rozglądać się itp... ale spać jej się nie chce 🙂
A może za długo śpi w ciągu dnia??? No ale przecież budzić dziecka nie będę!!!!!
I tak się zastanawiam, czy tylko Gabrysia tak ma ( taki jej urok),czy Wasze bejbiki też ??

moja nadinka po kąpieli dostaje jesc i zasypia ale przez pokoło godzine ma lekki sen ze trzeba byc przy niej bo np wypluwa smoka i zaraz go chce spowrotem i zeby sie nie przebudzila to szybko jej podaje albo trzeba ja poglasakac po głowce i spi dalej. ale tak to zasypia jak sie ja odłozy po jedzeniu.

U nas po kąpaniu na szybko trzeba karmic bo wysysa z niej jak basen 🙂 bo inaczej wrzask, a potem kupeczka i spi jak dzidzius az do 23 i wtedy karmionko, my lecimys pac a potem dwie pobudki ok 2-3 i ok 5-6 pmiedzy to sobie spi, i po sniadanku tez spi i tak do 15 jest tylko spanko karmionko przewijanko a potem sie ozywia. i az do kąpanka to potrzebuje uwagi i towarzystwa
ale od kiedy odeszly kolki to anioł
ale smoczek to lipa trzeba casem 15 razny na minute wstawac wsadzic i zastanawim sie jak ją oduczyc, ladnie cyca paluszki zamiast tego ale zakladam jej niedrapki stale bo sobie do oczek wklada i drapie sie po buzce mimo ze opanowalm sztuke obcinannia tych drobniutkich pazurków



u nas jest tak że przed sama kąpielą się budzi albo muli , wiec daje troszke mu cyca nie za duzo odbije mu sie i wtedy jest spokojniutki grzeczny jak sie go kąpie pózniej dojada i najczesciej odrazu zasypia a jak nie to trwa to zazwyczaj 30-do godziny ale tylko leży i sam zasypia nie trzeba go kołysac ani nic poprostu ma odlot 🙂 Doinik nie lubi smoka, cofa mu sie chyba że kupie jeszcze jakiś inny bo czasami naprawde by sie przydał ten smok jakie wy macie smoki bo TT u na sie nie sprawdza a avent mu się cofa ...

a potrzebujesz nauczyc go smoka? to lipa jest jak wypada albo wypluwa i trzeba sie zbierac co chwile wkladac go

no nie ale tak słodko zn im wygląda 😁 narazie pchała mu go nie bede bo nie chce i tyle 🙂 ale chcialabym wiedziec jakie smoki macie wrazie wu

u nas najlepiej sie trzyma Lovi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agamu napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Landusia napisał(a):
agamu napisał(a):
Laski ja mam pytanie...czy Wasze dzieci po kąpieli od razu zasypiają?? U nas jest tak, że w ciągu dnia i w nocy mała budzi się na jedzenie, później trochę popłacze,pomarudzi i zasypia (czasem to trwa chwilkę, czasem ok godziny)...a po kąpieli potrafi nie spać 3 h,marudzić ,płakać, rozglądać się itp... ale spać jej się nie chce 🙂
A może za długo śpi w ciągu dnia??? No ale przecież budzić dziecka nie będę!!!!!
I tak się zastanawiam, czy tylko Gabrysia tak ma ( taki jej urok),czy Wasze bejbiki też ??

moja nadinka po kąpieli dostaje jesc i zasypia ale przez pokoło godzine ma lekki sen ze trzeba byc przy niej bo np wypluwa smoka i zaraz go chce spowrotem i zeby sie nie przebudzila to szybko jej podaje albo trzeba ja poglasakac po głowce i spi dalej. ale tak to zasypia jak sie ja odłozy po jedzeniu.

U nas po kąpaniu na szybko trzeba karmic bo wysysa z niej jak basen 🙂 bo inaczej wrzask, a potem kupeczka i spi jak dzidzius az do 23 i wtedy karmionko, my lecimys pac a potem dwie pobudki ok 2-3 i ok 5-6 pmiedzy to sobie spi, i po sniadanku tez spi i tak do 15 jest tylko spanko karmionko przewijanko a potem sie ozywia. i az do kąpanka to potrzebuje uwagi i towarzystwa
ale od kiedy odeszly kolki to anioł
ale smoczek to lipa trzeba casem 15 razny na minute wstawac wsadzic i zastanawim sie jak ją oduczyc, ladnie cyca paluszki zamiast tego ale zakladam jej niedrapki stale bo sobie do oczek wklada i drapie sie po buzce mimo ze opanowalm sztuke obcinannia tych drobniutkich pazurków



u nas jest tak że przed sama kąpielą się budzi albo muli , wiec daje troszke mu cyca nie za duzo odbije mu sie i wtedy jest spokojniutki grzeczny jak sie go kąpie pózniej dojada i najczesciej odrazu zasypia a jak nie to trwa to zazwyczaj 30-do godziny ale tylko leży i sam zasypia nie trzeba go kołysac ani nic poprostu ma odlot 🙂 Doinik nie lubi smoka, cofa mu sie chyba że kupie jeszcze jakiś inny bo czasami naprawde by sie przydał ten smok jakie wy macie smoki bo TT u na sie nie sprawdza a avent mu się cofa ...


Ja kupiłam w aptece NUK, taki najzwyklejszy miękki, z żółtej gumy i od razu jej przypasował 🙂 Co prawda, jakiegoś wielkiego parcia na ten smoczek nie ma, ale czasem pomaga w opanowaniu histerii 🙂


hej 🙂
mój Michał po kąpieli bardzo się ożywia, zwykle przed myciem dostaje cycka, potem w wanience jest spokojny i sobie pluska, potem ubieramy i 2 godzinki mamy czuwania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
Dziewczyny czy was tak czesto boli głowa ....no cały tydzien to chyba troszke przy duzo ....mozliwe ze od szybkiego spadku masy ciała ....juz mi spadło 20 kg , zle sie czuje , osłabiona jestem , wy bierzecie jakies witaminy ?????
mi sie Prenatal skonczyl ale musze bracco 2dni bo codziennie biore zelazo...
a leb mi niestety tez -peka,czesto gesto 😞a 20kg..nono winszuje Kochana! 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AsiulkaZG83 napisał(a):
moja Ola z kolei w przeciwienstwie do Laurki Luizy uwielbia byc przewijana 🤪 uspakaja sie ui zaciesza wtedy ,gola dupka i jest szczescie 😁


e nie u nas ok z przewijaniem , pisalam ze sie ozywia ogolnie pod wieczor
a tak to luzik nie mz ztym problemu
a dzis psikusa zrobila
miala przywieszony woreczek na mocz i go całego/.... okupkała z wieeelką pompą cały był unurany 😁 😁 zalozylismy drugi to przecieklóo dołem i sie zalała razem z bujaczkiem bo zostawilismy ja z gołą pupką na tetrze zeby obserwowac woreczek 🙂
dopiero kolejny raz po prostu wsytwiona na powietrze z pupką napełniła pikenie woreczek
wyniki juz sa 🙂 sa idealne jupiiiiiiiiiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej , u nas znów akcja kupa 😮 pręży mi się , masujemy mu brzuch bo chyba ma parcie a nie może zrobić 🤢 🥴 spróbuję z tą oliwką i masażem ... a ten DEBRIDAT do dupy nie podobyny 😠
wow Czarnulo pięknie chudniesz 🤪 🙃
U nas dziś urodzinki mamuśki mojej 🙂 pierwsza dżampreza Tymona 😜
miłego 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asia19874 napisał(a):
hej , u nas znów akcja kupa 😮 pręży mi się , masujemy mu brzuch bo chyba ma parcie a nie może zrobić 🤢 🥴 spróbuję z tą oliwką i masażem ... a ten DEBRIDAT do dupy nie podobyny 😠
wow Czarnulo pięknie chudniesz 🤪 🙃
U nas dziś urodzinki mamuśki mojej 🙂 pierwsza dżampreza Tymona 😜
miłego 😘

u nas tez dzis mega parcie ale wlasnie uslyszalam wystrzałowy efekt wiec lece bo przeciez wlansie zmienilam pieluszke osiusianą na czystą 😁 😁
Najlepszego dla Mamy !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
asia19874 napisał(a):
hej , u nas znów akcja kupa 😮 pręży mi się , masujemy mu brzuch bo chyba ma parcie a nie może zrobić 🤢 🥴 spróbuję z tą oliwką i masażem ... a ten DEBRIDAT do dupy nie podobyny 😠
wow Czarnulo pięknie chudniesz 🤪 🙃
U nas dziś urodzinki mamuśki mojej 🙂 pierwsza dżampreza Tymona 😜
miłego 😘

u nas tez dzis mega parcie ale wlasnie uslyszalam wystrzałowy efekt wiec lece bo przeciez wlansie zmienilam pieluszke osiusianą na czystą 😁 😁
Najlepszego dla Mamy !!


😘 dzięki
o to nie tylko mój lubi narobić ledwo co przewinięty 😜 heh ... też czekam na wystrzał bo w innym przypadku czeka nas ciężka noc 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rozmawialam z Panią z poradni laktacyjnej, powiedziala ze to ma wyglądać tak:
JAk dziecko glodne to karmienie piersią przystawic az do oproznienia piersi, obu piersi i dac jeszcze troche pocycac jesli nie zlosci sie ze jeszcze glodne to jak najdluzej, zalozyc kapturki jak mnie boli, potem dorobic mieszanki zeby sie najadla a potem odciagac laktatorem po 10 min kazdą piers. no i wiadomom duzo wody i ze 3 herbatki na lakatcje na dzien


/No jak si teraz zastosowalam to mi wyszlo: godzina i 10 minut taka sesja, nie wiem czy dam rade:/ i wszystko fajnie by bylo ale jak to sie ma do jakiegokolwiek wyjscia z domu? a mam kilka wizyt lekqarskich zaplanowane na najblizszy okres; 3 swoje plus jedna z dzieckiem
jak to sie ma do podania cyca i do odciagania po???
🤢 🤢
z tego wzystkiego wyszlo mi ze po tej poradzie to chyba zwątpilam
sama sobie zmascilam ta lakatcje i chyba czas sie pogodzic bo i tak nie zdołam przywrocic gdzie tu zeby 100 ml lecialo.. chyba do gudnia podpieta na dojarce bym była:/
powoli sie przekonuje ze odpuszczamm , ale musze uwierzyc ze chce bo mam jakies wyrzuty
jakas psychoza to karmienie mam jakies popierdolone hormony 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laski i jak ten patent z oliwką u was działa? 🙂 🙂 U mnie Nataszka bardzo ładnie śpi, jak nigdy. Ale to efekt herbatek na trawienie. Od dwuch dni jej podaję te herbatki i kupke po każdym karmieniu robi, a bączki sadzi, że ojej. Nawet na brzuszek nie trzeba jej tak często kłaść aby się wygazowała 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaNataszy napisał(a):
Laski i jak ten patent z oliwką u was działa? 🙂 🙂 U mnie Nataszka bardzo ładnie śpi, jak nigdy. Ale to efekt herbatek na trawienie. Od dwuch dni jej podaję te herbatki i kupke po każdym karmieniu robi, a bączki sadzi, że ojej. Nawet na brzuszek nie trzeba jej tak często kłaść aby się wygazowała 😆 😆

ja dzis cwiczylam masazyk - nozki do brzuszka i potem tej oliwki troszke masazyk tam przy ujsciu i poszlo za 5 min jak z torpedy 🤪 a ja pije laktacyjna herbate to chyba tylko na bączki wpływa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siema laski my byliśmy dzis po raz pierwszy z niunkiem w markecie o dziwo aniołek jak nakarmilam 12.30 spał do 18 🤪 przebudził się i matka głupia zamiast odciągnąć trochę z cyca za szybko mu chyba leciało powietrza się nałykał bo wzięłam go do góry zamiast bekusia było chlust mleczkiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie!
Czarna gratulacje zgubionych kilogramów!
Mój Szymonek jest marudny... ale przynajmniej chyba lubi kąpiel, bo nie płacze 🙂
a poza tym coś go dzisiaj wysypało na czole, takie czerwone kropki... ale nie mam pojęcia po czym, bo nic nowego nie jadłam a może to od oliwki? zobaczymy czy coś się zmieni przez noc...
właśnie zasnął, pora ścielić wyro i trochę odpocząć 🙂
a witaminki biorę takie jak w ciąży - pregna plus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Powaznie zastanawiam sie nad porzuceniem karmienia piersią 😞

juz rzygac sie chce od tych kombinacji
piers + mm lub piers i odciagniete lub tylko mm ito ciagle odciagnie pomiedyz karmieniami a to za malo a to za rzqdko a to nie ma czasu odciagacv regularnie

dzwonie do poradni laktacyjnej i albo pomogą mi jak wrocic do wyłącznego karmienia piersią albo jak utrzymac laktacje na aktualnym poziomie i wtedy dawac moje np 2 razy na dzien, zeby nie sapadała ale zeby nie spinac sie tym odciąganiem 8 razy na dobe albo rezygnuje.wszystko sie rozstrzygnie w przyszlym tygodniu
zwlaszcza ze mam troche spraw do pozalatawiania i lekarzy roznych i nie bede miala chbyba jak regularnie odciagac 😞


ja poprostu jak nie daj boze zabranie mi pokarmu to trudno nie bede sie katowała.. wiem ile to jest meczarni przy odciaganiu... b na pocatku mialam kryzys... i ryczałam tylko ze nie umiem wykarmic dziecka... ale postanowilam ze jak bede miala kryzys laktacyjny to nie bede go ratowała..

zeswirowałam chyyba na tym punkcie nie wiem to uzaleznia czy co 😞 caly czas mam doła z tego powodu i jeszcze wiekszego ze chce z tym skonczyc
z jednej strony wiem ze przejde na mm i trudno przeciez miliony dzieci tak jedzą ale ja jakos nie umiem sie z tym pogodzic:/ nie wiem od czego to zalezy 😞
po nocy wyciągam 60-90
a tak pomiedzy karmieniami zwykle 30-40 i za cholere nie zwieksza sie
a to miksowanie cyc laktator butla laktator cyc juz mnie zmeczylo
takze zdecydowalam ze -poradnia laktacyjna a jak nie zaradzą nic konkretnego to sprobuje przestac 🤢


ale Luiza pomiedzy karmieniami 30-40 to nie jest zle to po 1 a po 2 jesli mala Ci nie krzyczy podczas karmienia i nie placze to czemu arazie chcesz zwiekszac? wiesz.. teraz tak jest.. to sa male dzieciaczki, ne jest powiedziane, ze beda jesc co 2-3h , moga chciec czesciej, zwlaszcza mleko z piersi i wisiec na cycku.. Laura ma w sumie dopiero miesiac.. mowia, ze to sie normuje kiedys 🙂 oczywiscie przy zalozeniiu, ze Ci nie krzyczy podczas karmienia (jak mnie Antoś, bo ma za mało).
ja dalej odciagam, jak jestem sama w dom podaje piers a jak narzeka, ze mu za malo to daje mm i wtedy odciagam i jakos tak ciagniemy 🙂 ostatnio dostal tylko mm wtedy, kiedy robilam duzy obiad dla gosci i nie mialam czasu mu odciagnac.. ale odciagnelam po i bylo na nast karmienie 🙂
ja juz w sumie niewiem jak to jest z tymi kryzysami laktacyjnymi 😉 jak wrocisz z poradni to daj znac co Ci powiedzieli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Landusia napisał(a):
agamu napisał(a):
Laski ja mam pytanie...czy Wasze dzieci po kąpieli od razu zasypiają?? U nas jest tak, że w ciągu dnia i w nocy mała budzi się na jedzenie, później trochę popłacze,pomarudzi i zasypia (czasem to trwa chwilkę, czasem ok godziny)...a po kąpieli potrafi nie spać 3 h,marudzić ,płakać, rozglądać się itp... ale spać jej się nie chce 🙂
A może za długo śpi w ciągu dnia??? No ale przecież budzić dziecka nie będę!!!!!
I tak się zastanawiam, czy tylko Gabrysia tak ma ( taki jej urok),czy Wasze bejbiki też ??

moja nadinka po kąpieli dostaje jesc i zasypia ale przez pokoło godzine ma lekki sen ze trzeba byc przy niej bo np wypluwa smoka i zaraz go chce spowrotem i zeby sie nie przebudzila to szybko jej podaje albo trzeba ja poglasakac po głowce i spi dalej. ale tak to zasypia jak sie ja odłozy po jedzeniu.

U nas po kąpaniu na szybko trzeba karmic bo wysysa z niej jak basen 🙂 bo inaczej wrzask, a potem kupeczka i spi jak dzidzius az do 23 i wtedy karmionko, my lecimys pac a potem dwie pobudki ok 2-3 i ok 5-6 pmiedzy to sobie spi, i po sniadanku tez spi i tak do 15 jest tylko spanko karmionko przewijanko a potem sie ozywia. i az do kąpanka to potrzebuje uwagi i towarzystwa
ale od kiedy odeszly kolki to anioł
ale smoczek to lipa trzeba casem 15 razny na minute wstawac wsadzic i zastanawim sie jak ją oduczyc, ladnie cyca paluszki zamiast tego ale zakladam jej niedrapki stale bo sobie do oczek wklada i drapie sie po buzce mimo ze opanowalm sztuke obcinannia tych drobniutkich pazurków



u nas jest tak że przed sama kąpielą się budzi albo muli , wiec daje troszke mu cyca nie za duzo odbije mu sie i wtedy jest spokojniutki grzeczny jak sie go kąpie pózniej dojada i najczesciej odrazu zasypia a jak nie to trwa to zazwyczaj 30-do godziny ale tylko leży i sam zasypia nie trzeba go kołysac ani nic poprostu ma odlot 🙂 Doinik nie lubi smoka, cofa mu sie chyba że kupie jeszcze jakiś inny bo czasami naprawde by sie przydał ten smok jakie wy macie smoki bo TT u na sie nie sprawdza a avent mu się cofa ...

a potrzebujesz nauczyc go smoka? to lipa jest jak wypada albo wypluwa i trzeba sie zbierac co chwile wkladac go

no nie ale tak słodko zn im wygląda 😁 narazie pchała mu go nie bede bo nie chce i tyle 🙂 ale chcialabym wiedziec jakie smoki macie wrazie wu


my mamy avent.. TT jak wkladalismy lecial na kilometr dalej 😉 a avent pewnie mu pasuje, bo mamy nakladki z aventu i jz nie pamieta co to sutek wiec te anatomiczne mu nie podchodza..
swoja droga to dziadostwo go nauczylo 😁 oni maja wprawe 😁 😁 jak my dawalismy to nie chcial 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...