Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Wanilia mnie się też pokoje podobają, choć daleko nam na razie do takiego ideału niestety.

Lustro super jest 😆 A jak już Werka tunel dostanie, to proszę podzielić się tym jak jej się podoba.

Ja na razie przy takich klockach obstaję Klocki...w końcu wszystkie dzieci grudniowe klocki mają to gorsze być nie możemy. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dodam że moja śpi od 14 już 2 godziny rano spałyśmy też do 10:30 od 9 i teraz czekam aż wstanie bo wczoraj spała od 13 do 16 więc juz wiedziałam ze bedzie meksyk wieczorem ale leżała i oglądała bajki od 19-21 bez słowa na końcu na tą zajechaną rybkę mini mini która spi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
chloe napisał(a):
moje dzieckorboilokilka podejsc dospania a z w koncu zasnelo... na 40 minut 😮 takze my juz po obiadku 🙃

wanilia w ogole nie moge otworzyc wiadomosci od ciebie, nie ma ona tytulu i ma jej jak kliknac. 😞

😠 😠 😠 A TAKĄ DŁUGĄ WIADOMOŚĆ NAPISAŁAM 🥴

i co teraz bedzie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
dodam że moja śpi od 14 już 2 godziny rano spałyśmy też do 10:30 od 9 i teraz czekam aż wstanie bo wczoraj spała od 13 do 16 więc juz wiedziałam ze bedzie meksyk wieczorem ale leżała i oglądała bajki od 19-21 bez słowa na końcu na tą zajechaną rybkę mini mini która spi 😁 😁 😁


Ty chyba żartujesz!!! 😮 Moja dziś 9.20 wstała i z wielkim bólem gdzieś 0 14.30 poszła spać, godzina później już gotowa do boju.
Bajki w tele raczej mojego dziecka nie kręcą póki co...

Chloe jak wrażenia z koncertu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Florek niestety dostal antybiotyk 😞 gpraczke ma 38,7 😞 i straszna maruda.
Ma chore zatoki lub cos co przypomina zatoki i poczatek anginy 😞 Jak powiedziala Pani Dr w Niedziele powinien juz byc zdrowy, ale antybiotyk na 6 dni ma...


😞 szkoda, że bez antybiotyku się nie obyło. Oby było jak pani doktor mówiła - w niedziele Florek zdrowy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja w łóżeczku, zobaczym co będzie....
Miałam godzinę "wychodnego", pojechałam z psem za Odrę a tam taka mgła że końca nosa nie widać...I podchodzi do mnie facet i sie pyta czy dwóch psów nie widziałam - chyba przestanę tam jeździć jak za każdym razem mam jakiegoś dezertera znajdować 😜 Na szczęście znalazł te swoje psy 🙂
Chloe ja to się nawet ucieszyłam że wiadomość wcięło i postanowiłam że tym razem bardziej ogólnikowo napiszę - no ale skoro już przeczytałaś... ☺️ Udanego koncertowania życzę 🙂
Coq klocki super 🙂 A co do tunelu to już wiem że się Weronice podoba łażenie przez niego bo wypróbowałyśmy u koleżanki 🙂
Pamm : smacznego 🙃 Ja do tej pory tylko raz coś wygrałam i to były.....kombinerki - na targach rolniczych 😁
Dziewczyny popralam dziś firanki i pomyłam okna, sama siebie podziwiam 😜
Zaraz zeknę na torty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia brawo dla Ciebie, ja tam firan jeszcze w domu nie mam, ale okna też przydałoby się przejechać

Torty takie sobie, ale może akurat komuś coś się spodoba ...bo ja zwątpiłam w ten mój egipski, bo chciałabym coś co mogłaby jeść Jaśmina a w tamtym pełno orzechów, więc może na moje i meża urodziny.

My już wykąpane i nawet mleko wypite, ale o spaniu nie ma mowy. 🙃
Jakieś takie czerwone poliki ma Bambina, temperaturę może jej zmierzę jak się da... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Młody właśnie usnal 🙂
Torty widzę przeróżne.. .. 😉 teczowy spoko wygląda ale do mnie takie nie przemawiają.... 😉
Ja planuję upiec jeden ciemny i jeden jasny biszkopt i muszę wymyślić czym poprzekladac tak żeby choć część była dla młodego 😉 przecież i tak zje tylko kawałek 😉 tylko w planie mam go pięknie ubrać ta masą cukrowa a jej nie trzeba zjeść.... 🙂 ale czy to się uda tak jak planuje....to się okaże 🙂

Klocki fajne Coq 😉 no tak i teraz obowiązkowo Yasminka musi mieć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja bym na miejscu Coq trochę z klockami poczekała - w sumie to ja kupowałam te z Biedry bo są super i cena świetna a potem nie bedzie. Ale spokojnie mogłabym kupić je dopiero na dzień dziecka i wtedy to byłby prezent w sam raz. Teraz widzę że za wcześnie jeszcze, przynajmniej dla mojej Werki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przekleone od listopadówek (tort dla dziecka):
Ja jestem leniwa więc podeślę Ci linki na konkretne przepisy ( wszystko wypróbowane i robione nie raz).

Robię biszkopt http://www...pis/biszkopt-przepis-ii

Budyń robię z tego przepisu

http://www.../domowy-budyn-z-wanilia

Następnie wyjmujemy masło, czekamy aż będzie miało temp. pokojową, ucieram je mikserem na puszysty krem ( możesz też wziąć budyń dr oetkera waniliowy bez cukru, nie ma w nim żadnych świństw, ta opcja wymaga dodania do masła 1/2 szklanki cukru). Następnie dodaję stopniowo budyń i miksuję. Jeśli by było za gęste dodać mleka, po łyżce.

Po ostygnięciu biszkoptu przekrajam na pół i smaruję moją masą, następnie górę i brzegi. Polecam namoczyć biszkopt wodą z cukrem i cytryną. Pewnie wspaniale by współgrały tutaj owoce pomiędzy biszkoptami, ale to już według uznania. Górę zrobię tak, że wydrukowałam sobie na kartce papieru szablon samochodu, wieczorem wszystko powycinam, następnie przed podaniem nałożę szablon i posypię kakao.

Przepisy pośrednie są sprawdzone, kompozycja ogólna to ta naprawdę klasyczny tort waniliowy.
To co można też zrobić to na sam wierzch wylać galaretkę, tylko dla takiego malucha najlepiej malinową. Wtedy nie robimy szablonu wiadomo


Jeszcze raz linki bo przeklejone ne wchodzą
http://www.mojewypieki.com/przepis/biszkopt-przepis-ii
http://www.mojewypieki.com/przepis/domowy-budyn-z-wanilia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!!
BASIA dla Florka zdrówka i żeby wyzdrowiał do niedzieli żeby się biedak nie męczył!!! Taka gorączka!!!
My dziś dzień spoko mały był naprawdę grzeczny!!!! Na spacerze był grzeczny jechał we wózku super naprawdę!!!
Jutro wolne więc luzik!!!
Ja będę miała torta kupnego bo mam sprawdzone źródło babcia nam na każde imprezy kupuje!!!Pyszności!!!
dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia nawet fajny ten przepis, a ze strony Moje Wypieki wzbudza jeszcze większe moje zaufanie 😉 `Może warto nad tym pomyśleć.

Marika ja teżnie jestem fanką takich wynalazków jak ten Tęczowy....ja generalnie tortów NIE LUBIĘ 🤢 chyba, że bezowy albo taki egipski 😜 ...ale ładnie wygląda. A masa cukrowa to już w ogóle do mnie nie przemawia. Mój siostrzeniec wybrał sobie na urodziny czwarte rybkę właśnie z masą i tort był tylko zjadliwy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...