Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Rita napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Rita napisał(a):
nosz kurrrrr... pojemnik ze świerszczami mi upadł 😠 w życiu ich nie połapie!!!!! 😠 😠

zlapiesz zlapiesz... tez tak kiedys mialam 🙂 trzy miesice to trwalo ale w koncu juz nie slyszalam swierszczenia 🙂


hahahahaha 😁 😁 😁 😁 Ale ze mnie durnota 😎 Czytam, czytam, czytam i w głowę zachodzę o co chodzi 🤔 trzy miesiące...dlaczego złapać, a nie pozbierać...świerszcze przeczytałam jako śmieci 😁


hehe Coq po 3 miesiącach śmieci pewnie same by z domu wypełzły 😁
Basieńka no właśnie pamiętałam że któraś też ma agame ale nie pamiętałam która 🙂
a co dajesz do jedzenia? nasze mają ok 30 cm i 25 cm dostają noworodki mysie,świerszcze,jakieś robaki, granulat i bazylie-to wsio

Moja w tej chwili spi 🙂 wiec teraz nic jej nie daje
Normalnie to glownie jada swierszcze, szarancze, karaczany (nie polecam jak czasem spadaja Ci pudelka) i w lecie lapiemy jej koniki polne (taniej wychodzi), dodatkowo jako zakaska to maczniki (glownie tez tluszcz dajemy wszystkie ktore sa biale) i drewnojady (to w sumie sam tluszcze wiec duzo tego nie dajemy, jakies max 4). Jesli chodzi o "zielenine" to marchewka (glownie jesli ma zatwardzenie), koniczyne, bazylie, melise (przepraszam Meliska), miete itp.
Bardzo polecam stronke: http://www.pogona.pl/artykuly.html
poswiecona jest w 100% Pogonie. W artukulach znajdziesz informacje na temat zywienia, a takze zimowania. Na tej stronce mysmy sie uczyli opiekowac naszym malenstwem... w tej chwili jakies 56 cm i znosi jajka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Wlasnie bo zapomne potem... 8 lutego w klubie malucha jest bal przebierancow... doradzcie mi za co przebrac Florka tanim kosztem....


Tanim kosztem?

😁 😁 😁
A foto pochodzi ze strony disign dla dzieci, a oni ostatnio na fb umieszczali inspiracje na bale przebierańców, może coś Cię zainspiruje 😉

Super 😁
tylko nie wiem czy w klubie bedzie az tak cieplo 😉
Dzieki za stronke zobacze moze na cos wpadne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Marika Michałek wymiata 😁 Jak robisz dla niego spaghetti?
Co do samodzielnego jedzenia to my od dawna próbujemy i rączkami idzie nam super a łyżeczką.....to chyba zależy od tego czy Werka głodna czy raczej ma ochotę się pobawić. Tyle że ja do rączki daję 'zaladowaną" łyżeczkę- do samodzielnego nabierania jeszcze nam daleko 😉 Ciuszki oczywiście cierpią na tej nauce ale ja się nie przejmuje - po to kupuję używki żeby się z nimi nie cackać 😜


u nas łyżeczką najlepiej idzie deserek ze słoiczka i nie mogę go przekładać do miseczki....bo w miseczce mieści się cała rączka 😜 a do słoiczka nie wejdzie 😉 ja tylko przytrzymuje słoiczek 😉 pół oczywiście jest na bluzce... 🙃

a spagetti mielę np. pierś i gotuje na rosołku dodaję startej marchewki troszkę i przecieru z pudliszek albo soku pomidorowego taki z kartonika...odrobinę soli, zioła prowansalskie i gotowe no i makaron 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Trafiłam przed chwila na końcówkę rozmowy z panią doktor z Instytutu Matki i Dziecka, która mówiła o żywieniu dzieci... za dużo nie wysłuchałam, ale to co powiedziała to, że stan zdrowia człowieka w dużej mierze uzależniony jest od tego jak żywiony był w wieku od 0 do 3 lat...no i przestrzegała przed cukrem wszechobecnym, a na talerzu przewagę powinny stanowić warzywa, produkty zbożowe i białkowe.... no niby oczywistości... a no i dzieci będą naśladować nas sposób odżywiania się - tu się kłaniam mężowi uzależnionemu od Pepsi 😠
Na stroni IMiD jest Poradnik żywieniowy dziecka - z boku taki kolorowy talerz.
http://www.imid.med.pl/klient1/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny pamiętacie jak pisałam że znalazłam na allegro sprzedającego który wystawił kilka ciuszków które mi sie podobają? No więc zaczęłam licytowac pierwszą sukienkę a w międzyczasie on usunął kilka aukcji 😠 Może tak zrobić skoro nie zaznaczył możliwości skończenia aukcji przed czasem? Bo normalnie mam nerwa, nigdy nie kupuję pojedyńczych ciuszków bo po doliczeniu kosztów przesyłki to się nie opłaca poprostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Moje dziecko uderzyło się, płakało okropnie...co zakończyło się kąpielą przed 18, a potem razem na łóżku usnęłyśmy. Teraz już w łóżeczku śpi.

czyli znów będziesz miała nocne balety 😉 Weronika po spacerku niedospana się obudziła więc marudzi - ale spać nie chce...Teraz to już ją przetrzymam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Moje dziecko uderzyło się, płakało okropnie...co zakończyło się kąpielą przed 18, a potem razem na łóżku usnęłyśmy. Teraz już w łóżeczku śpi.

czyli znów będziesz miała nocne balety 😉 Weronika po spacerku niedospana się obudziła więc marudzi - ale spać nie chce...Teraz to już ją przetrzymam


A może stanie się cud 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam jeszcze pytanie. Z niekapkiem Mała nie zdążyła się zaprzyjaźnić...ale mam zamiar jakoś ja namówić na picie z niego. Rozumiem, że macie już w nich ustniki twarde, bo mój tak w szafie z miękkim stoi i chyba teraz pora na zmianę?
Tak mnie naszło, bo ona z butelki wszystko pije, a wyczytałam, ze po 1 roku życia dziecko nie powinno pić napojów z butelki ze smoczkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Mam jeszcze pytanie. Z niekapkiem Mała nie zdążyła się zaprzyjaźnić...ale mam zamiar jakoś ja namówić na picie z niego. Rozumiem, że macie już w nich ustniki twarde, bo mój tak w szafie z miękkim stoi i chyba teraz pora na zmianę?
Tak mnie naszło, bo ona z butelki wszystko pije, a wyczytałam, ze po 1 roku życia dziecko nie powinno pić napojów z butelki ze smoczkiem.

Weronika pije z kubka 360 wodę i herbatkę, z niekapka soki warzywno-owocowe i z drugiego niekapka mleko. Ustniki mamy miękkie ale tez myslałam że pora zmienić - tylko nie wiem czy nuk robi z twardymi ustnikami a jestem do tej firmy przywiązana 😜
http://www.mamabebe.pl/product-pol-17860-Kubek-niekapek-NUK-EASY-LEARNING-MAXI-CUP-2w-1-330-zielony.html
czyli jest niekapek nuka z twardym ustnikiem - jutro zajrzę do dziecięcego u siebie - zmobilizowałaś mnie Coq 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas niekapek nie bardzo..... pić chce tylko z takiego z canpol babies ale on jest trochę kapek.... 😮 a prawdziwy niekapek mam z aventu i jest bee.....więc pije z butelki z aventu z rurką 😉 a mleko z butli ze smoczkiem

Wanilia co do allegro to nie znam regulaminu...ale może napisz że byłaś zainteresowana to może wystawią....
Aga co tam nakupilas ???? Pewnie fatałaszki do pracy... 😉

Misio już śpi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maciek właśnie usnął 😁 dzisiaj go trochę przetrzymaliśmy 😜

dziewczyny powiem Wam, że dzisiaj sobie naprawdę odpoczęłam, Maciek został z moją mamą, a my razem, za rączki, no po prostu szał 😁 i mąż się nie złościł, że tyle oglądam niektóre rzeczy, nic nie mówił, donosił mi rzeczy do przebieralni 😉

kupiłam sobie spodnie, 2 koszule, kilka bluzek różnych 🙂 zjedliśmy obiad 🙂 🙂 🙂 a jak wróciliśmy do domu to jeszcze w orsayu zamówiłam sobie 2 bluzki, już wczoraj miałam na nie chęć, ale pomyślałam sobie, że się wstrzymam, bo może w sklepie kupię. no ale nie było, więc w e-sklepie zakupione 😁

a dla Maciuńka tylko jedną bluzeczkę... bo nic żywcem ciekawego nie było... żadnej fajnej kurtki na przyszłą zimę... no nic co by przykuło moją uwagę. ani w reserved, ani w C&A, ani w 5-10-15...

no ale Maciek i tak ma mnóstwo ciuchów więc nic się nie dzieje 🙂 bo on ma takie rzeczy, które założył jeden raz...

Wanilia zacznę od odpowiedzi na Twoje pytanie. Jeśli chodzi o jakie stanowisko to ja nie składałam na żadne konkretne. bo po prostu poszukiwali osoby, bo mieli za mało. i trochę będę w punkcie obsługi klienta, trochę się ucząc zasad bankowości. Więc żadna abstrakcja...
A co do pomocy finansowej od rodziców gdybym chociaż przez moment pomyślała, że mogą mi to kiedyś wypomnieć, to nigdy w życiu bym nie wzięła ani złotówki. Ale znam dobrze swoich rodziców, i wiem, że po prostu chcą nam pomóc, i mogą nam pomóc i nigdy, przenigdy nam nie wypomną danej nam kasy... i wcale nie uważam tego za brak honoru z mojej strony, że dam sobie pomóc...

Basieńka no właśnie co do parapetówki, to ja już kiedyś Wam pisałam 🙂 że na razie u mnie odpada sobota 26 stycznia. a poza tym każda pasuje 🙂 więc wybór do Was 😁

Rita jak tam świerszcze??? 😜

Beata współczuję nocki 😘

Marika jaki fajnyyy Michałek 🙂 🙂 🙂
Maciek też lubi dania z makaronem 🙂

Coq napoje u nas Maciek pije z butelki ze słomką. i bardzo dobrze mu to idzie. Ale on ogólnie pije wodę zazwyczaj, czasem dostanie wodę z domowym sokiem malinowym albo z czarnej porzeczki, lub jakiś soczek marchwiowy. No ale u nas króluje woda 🙂
no a mleko pije Maciek normalnie z butelki. znam mnóstwo dzieci, które mają i po 2 i po 3 lata i piją mleko z butelki ze smoczkiem, więc nie uważam żeby to było coś złego 😉





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja w tej chwili wściekła jak osa jestem!!!! posprzatałam drugi raz juz dzisiaj kuchnie i łazienkę i zaraz się zabieram za odkurzanie i mycie podłóg!!!!
dziewczyny co byscie wybrały z tych 2 pomysłów: od razu wprowadzić strajk od jutra i palcem w domu nie kiwnąć do puki nie uszanują mojej pracy ,czy ponaklejać wszędzie kartki- "proszę odkładac naczynia do zlewu" "proszę nie kłaść butów w salonie" "prosze nie rzucać ciuchów na środek łazienki" itd itd itd ?>??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
ja w tej chwili wściekła jak osa jestem!!!! posprzatałam drugi raz juz dzisiaj kuchnie i łazienkę i zaraz się zabieram za odkurzanie i mycie podłóg!!!!
dziewczyny co byscie wybrały z tych 2 pomysłów: od razu wprowadzić strajk od jutra i palcem w domu nie kiwnąć do puki nie uszanują mojej pracy ,czy ponaklejać wszędzie kartki- "proszę odkładac naczynia do zlewu" "proszę nie kłaść butów w salonie" "prosze nie rzucać ciuchów na środek łazienki" itd itd itd ?>??????


ja bym wszędzie kartki ponaklejała, żeby kuły ich w oczy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga po liście zakupów widzę, ze nasz "dupy finansowe" 😜 dzieli świetność. 🤔 Ale zakupy fajne. 🙂
...chyba Wanilia nie chciala Ci napisać, ze Ty honorowa nie jesteś, przynajmniej ja tego tak nie odebrałam 🤔
Marika u mnie też niekapek z Aventu. Teraz jest w obrotach, jeszcze z miękkim ustnikiem - świetnie się go gryzie i ogólnie wygłupiać się można z niekapkiem ....acha bo cudu nie będzie - nie śpimy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...