Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hejka kochane!!!
Powiem wam że ciężko z tym całym etatem jak narazie normalnie na 3/4 to miałam na 15 a jak na cały to na 13 i tęskni mi się za małym bo od rana z nim jestem do 12 potem idzie spać i widzę go o 21 jak już śpi i rano ojjjjj wiem ale muszę się przyzwyczaić bo kasa jak Meliska mówisz jest większa!!! Dziś mam na 14.
Mały spi obiadek zjedzony i zrobiony hehehe na odwrót miało być!!!
Aniqa mówisz że Kalinka wpadła w ryk jak na przejażdzkę z tata pojechała oj może za jakiś czas!!!!
Meliska powiem ci super że Julce jak narazie się podoba w żłobku fajnie że nie płacze!!!! Jak na początek to 3 godz starczy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
Basia fajnie że ci przeszło czyli już wirrr pracy po urlopie tak???
Marika a jak tam u was masz nadal dzieciaki dodatkowo !!!


Aniqa u nas było podobnie ale jakja jechałam na rowerze obok to juz był zadowolony 😉 tylko kask mu nie pasował..... 😜 ale jakoś w końcu się przyzywczaił 😉

Holi dziewczynki jeszcze mamy są u mamy teraz mojej ale nie wiem czy dziś nie będa u mnie spać .....ale w niedziele siostra przyjerzdza i zabierze je już na ślunsk....narazie 2 tygodnie to dość bo wiadomo troszkę tęsknią za mamą domem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
laseczki budujące dom albo mające w planach budowę - zapomniałam Wam napisać wczoraj.

otóż wczoraj byliśmy w urzędzie skarbowym bo załatwienia mielismy i przy okazji wzięłam wnioski do zwrotu materiałów budowlanych. no i podpytałam ogólnie babkę. i nawet jak się zacznie w tym roku ktoś rozliczać to i tak nie ma możliwości rozliczyć faktur późniejszych niż 31 grudnia 2013. na początku roku chodziły słuchy, że podobno będzie można, ale teraz jest ustawa i nie ma na 100% takiej możliwości..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a to dla potwierdzenia moich słów:

Rozdział 5.

Art. 21.
1. Osoba fizyczna, która przed dniem 1 stycznia 2014 r. poniosła wydatki na zakup
materiałów budowlanych, o których mowa w ustawie z dnia 29 sierpnia 2005 r.
o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem
mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177, poz. 1468, z późn. zm.6)
, ma prawo ubiegać się po dniu
31 grudnia 2013 r. o zwrot części poniesionych wydatków na dotychczasowych
zasadach, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
2. Wniosek o zwrot części wydatków na zakup materiałów budowlanych poniesionych
i udokumentowanych fakturą wystawioną dla osoby fizycznej w okresie:
1) od dnia 1 maja 2004 do dnia 31 grudnia 2005 r. – składa się na nie później niż
do dnia 31 grudnia 2014 r.;
2) od dnia 1 stycznia 2006 do dnia 31 grudnia 2007 r. – składa się na nie później niż do
dnia 31 grudnia 2015 r.;
3) od dnia 1 stycznia 2008 do dnia 31 grudnia 2009 r. – składa się na nie później niż do
dnia 31 grudnia 2016 r.;
4) od dnia 1 stycznia 2010 do dnia 31 grudnia 2011 r. – składa się na nie później niż do
dnia 31 grudnia 2017 r.;
5) od dnia 1 stycznia 2012 do dnia 31 grudnia 2013 r. – składa się na nie później niż do
dnia 31 grudnia 2018 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
My kończymy aquafresh mietowa...a kupiłam już elmex według dentystów których ja znam jest najlepsza ale jeszcze nie testowana ....pasta myjemy raz dziennie

Basia zdrówka!!!!

No i jak Jula???? 🙂

mialam elmex i niestety totalnie nie zdala egzaminu. teraz mamy aquafresh mietowa i jest lepsza, ale jeszcze mycie zebów nie jest przyjemnoscia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
laseczki budujące dom albo mające w planach budowę - zapomniałam Wam napisać wczoraj.

otóż wczoraj byliśmy w urzędzie skarbowym bo załatwienia mielismy i przy okazji wzięłam wnioski do zwrotu materiałów budowlanych. no i podpytałam ogólnie babkę. i nawet jak się zacznie w tym roku ktoś rozliczać to i tak nie ma możliwości rozliczyć faktur późniejszych niż 31 grudnia 2013. na początku roku chodziły słuchy, że podobno będzie można, ale teraz jest ustawa i nie ma na 100% takiej możliwości..


o kurde,zartujesz!!!! jak czytalam artykuly o tym , to pisali, ze wystarczy zakupic w tym roku pierwsza...ze nawet do 2017 roku mozna sie rozliczac...chyba tez musze sie wybrac do us
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
laseczki budujące dom albo mające w planach budowę - zapomniałam Wam napisać wczoraj.

otóż wczoraj byliśmy w urzędzie skarbowym bo załatwienia mielismy i przy okazji wzięłam wnioski do zwrotu materiałów budowlanych. no i podpytałam ogólnie babkę. i nawet jak się zacznie w tym roku ktoś rozliczać to i tak nie ma możliwości rozliczyć faktur późniejszych niż 31 grudnia 2013. na początku roku chodziły słuchy, że podobno będzie można, ale teraz jest ustawa i nie ma na 100% takiej możliwości..


o kurde,zartujesz!!!! jak czytalam artykuly o tym , to pisali, ze wystarczy zakupic w tym roku pierwsza...ze nawet do 2017 roku mozna sie rozliczac...chyba tez musze sie wybrac do us


no ja własnie doczytałam się tak jak Aga pisze.....ale ja jeszcze nie buduję więc się w US nie dowiadywałam....dlatego Was podpytywałam......bo aż mi przeszło przez myśl...a może by zacząć .... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
Dzięki Agaaa za info!!!
Basia ja jutro idę na rozmowę o pracę co mówić jeśli spytają mnie dlaczego chcę zmienić pracę!!!

Powodzenia zycze 🙂
Powiedz a dlaczego chcesz zmienic prace? Tu napisz prawde to cos sprobujemy sie sklecic z tego 😉

Powiem tak jak zmienialam ostatnio prace to powiedzialam 100% prawde. Po pierwsze brak rozwoju i perspektyw na jakikolwiek awans. A po drugie bardzo nie lubilam jak moj szef wszystkie swoje obowiazki zrzucal na mnie a sam gral w gry przez internet. Naduzywal swojej wladzy do tego stopnia ze odbieral mi projekty tylko poto zebym miala czas zrobic jego rzeczy.

Ty pracujesz w Aptece, nie znam tej branzy wiec musisz na to popatrzec z boku. Z tego co pisalas to wkurzaja Cie wspolpracownice (tego lepiej nie mow).
Odpowiedz sobie na pare pytan:
Jakie masz teraz perspektywy na rozwoj zawodowu?
Czego oczekujesz od przyszlego pracodawcy?
Jakie typu praca Cie interesuje, tzn. pelny etat, pol etatu itp.?
Co musialoby sie zmienic w Twojej pracy zebys nie chciala jej zmienic?
Ja np. zadaje pytanie dlaczego ty jestes najbardziej odpowiednia na to stanowisko?

Daj znac czy w czyms moge pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny mialam wczoraj pisac i jakos mi tak zeszlo.

Wanilia na cale szczescie Hubertowi sie nic nie stalo!!! Wierze, ze sie przestraszylas. A prezent urodzinowy dla meza od tesciow, powiedzialabym konkretny 😎
Meliska super, ze w zlobku sie Julka odnalazla, ale chyba inaczej byc nie moglo, bo ona chyba z tych odwaznych i do ludzi 😉
Holi a Ty chcesz zmienic prace ze wzgledu na ten caly etat czy atmosfera Ci nie pasuje, bo czasami pisalas, ze ciezko Ci znosic kolezanki z pracy?
Basia mam nadzieje, ze powrocilas do pelnej formy 🙂
Ulka tak bardzo zazdroszcze Karolinie jeziora 😉 Bardzo lubie jeziora i wole od morza.
Marika dzielnie sobie poradzilas z wczasowiczkami 😉
Moja mama teraz weekend pilnowala siostrze dzieci w Gdansku, bo moje dwie siostry i szwagier na koncert szli na Open'er. A potam jeszcze dwa dni mam z siostra zostaly, bo Maja ma zamkniete przedszkole, a ani siostra ani jej maz nie mogli wziac urlopu.
Marika tak, jest juz ramadan. Poczatkowo we Francji ustalono go na 9 lipca, ale ze w calym swiecie arabskim oglosili, ze to 10 lipiec, to wszyscy mieli watpliwosci. Maz po licznych konsultacjach z kolegami postanowil zaczac 9. Rano mial watpliwosci i juz nawet kawe chcial robic, ale sie powstrzymal. Az przed 14 do mnie zadzwonil, ze jednak zaczyna jutro, bo zapadla oficjalna decyzja, ze to jednak 10 🤢 A ja tymczasem pol dnia przeposcilam 😮 i na marne 😜 Chodzilam pol zywa, ale nie z powodu pragnienia czy glodu tylko z braku snu, bo poszlam spac o 1 a 5.30 moje dziecko juz wstalo 🤔 🤢
A dzis zaczal mi sie okres wiec nici z poszczenia 😜
A samo post jest zupelnie inny niz w chrzescijanstwie bo sa jasno okreslone zakazy, zakaz picia, jedzenia, palenia, seksu od wschodu do zachodu slonca. Oczywiscie przesypianie calego dnia, zeby tylko glod przespac mija sie z celem calkowicie,a sa tacy muzulmanie co tak robia. Trzeba normalnie zyc, w dodatku probowac byc lepszym niz zwykle, to taki czas "blizej Boga", a sam post ma na celu odpuszczenie grzechow, bo muzulmanie nikomu ich nie wyszeptuja, zsolidaryzowanie sie z glodujacymi, cwiczy sobie tak czlowiek kontrole nad swoimi slabosciami, uczy sie kontorolowac swoj organizm. No i madry czlowiek po zachodzie slonce, nie bedzie sie obzeral 😉
Nie wiem co sie Jasminie poprzestawialo, ale wstaje coraz wczesniej 😮 Dzis ja jeszcze dosypialam, a ona otworzyla okno, odepchnela okiennice i sobie patrzyla, slyszlam tylko brum brum 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):

Basia mam nadzieje, ze powrocilas do pelnej formy 🙂

Juz wrocilam do formy nawet dzis bylam juz na basenie. Postanowilam ze w poniedzialek, srode i piatek bede na 6:30 chodzic na basen 🙂 fajnie jest malo ludzi mozna sobie poplywac 😁 w srody na 19:15 jest aqua aerobik wiec moze tez uda mi sie zapisac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kochane byłam dziś na rozmowie i nawet mi się podobało ale dają najniższą krajową a resztę pod stołem!!!
Także wiecie !!!U mnie w pracy jest trochę głupia polityka firmy i personel ale jak będę musiała to zniosę to dam radę!!!
poskładałam jeszcze gdzie indziej to zobaczymy czy się ktoś odezwie
Coq no powiem ci że głupi ten ramadan wiem że mogę cię urazić ale ja bym nie dała rady podziwiam cię!!!
Basia dziękuję za rady przydały się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
kochane byłam dziś na rozmowie i nawet mi się podobało ale dają najniższą krajową a resztę pod stołem!!!
Także wiecie !!!U mnie w pracy jest trochę głupia polityka firmy i personel ale jak będę musiała to zniosę to dam radę!!!
poskładałam jeszcze gdzie indziej to zobaczymy czy się ktoś odezwie
Coq no powiem ci że głupi ten ramadan wiem że mogę cię urazić ale ja bym nie dała rady podziwiam cię!!!
Basia dziękuję za rady przydały się

Ciesze sie ze pomoglo 🙂
Jesli chodzi o prace to moj M tak pracowal i nie bylo zle. Najnizsza krajowa na umowe o prace a reszta na umowe o dzielo. Nawet fajnie na tym wychodzil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...