Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

nie było mnie wczoraj w ogóle... była wczoraj u mnie koleżanka z mocno zaawansowanym brzuszkiem, 2 dni po terminie, a dzisiaj po 15 dostaję od niej smsa, że do szpitala jedzie 😁 oj nie mogę się doczekać zdjęcia małej Ani, którą urodzi 🙂

a potem oglądaliśmy z M. film "niemożliwe" - bardzo gorąco polecam. rewelacja jak dla nas! na podstawie prawdziwej historii rodziny, która była w Tajlandii w trakcie tego tsunami co było w święta Bożego Narodzenia kiedyś. naprawdę godny obejrzenia...

i tak minął dzień...

a i znowu będę co jakiś czas miała na drugą zmianę, bo koleżanka z pracy jest w ciąży. początek jakoś ale na zwolnienie chce iść, bo się źle czuje. i przyszły tydzień praca od 10.15 do 18.15... no i za 2 tygodnie tak samo... mam nadzieję, że jeszcze wróci do pracy przed porodem bo inaczej to masakra....

no i tyle u mnie 🙂 a zaraz czytam co u Was nowego 🙂

aaa, no i Maciek był wczoraj z tatusiem na szczepieniu, pierwszy raz nie ze mną... no i niestety nie był tak dzielny jak Wasze dzieciaki, bo płakał, ale już u pani doktor zaczął płakać, bo jej nie lubi 😉 pneumokoki i 5w1 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia zdjęcie świetne! fajne masz dzieciaczki! 🙂 i ciesz się, że chce jeść Werka owoce. mój Maciek: maliny raz jadł, coś go naszło. od tej pory w ogóle nie chce nawet do buzi włożyć... a mamy swoje, truskawek mama miała kilka rządków, niepryskane, rzadko chciał jeść... czereśni nie. teraz morele - też nie. arbuza nie spróbował. zostają jabłka i banany...

Rita no z Mają to już sobie można pogadać 😁

właśnie mnie woła "Agaaa", "Agaaa" - a tak robi jak chce mi dokuczyć, bo normalnie mówi "mama"... oż to złośnik mały 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia dzikuje! 🙂 Ja widze podobienstwo, ten sam nos, ta sama broda i oczy, tylko, ze na zdjeciu Hubert zamknal. 😉
A Weronika cudnie unorusana morela. 🙂
Marzy mi sie jak twojej mamie, robic kiedys zaprawy...tzn. chcialabym moc teraz, tym bardziej, ze wdomu jestem, no ale nie moge, cholernie drogie sa owoce sezonowe 🤨

Pospalam z Jasmina dwie godziny i pol 🙃 Ale dzis jest ciezki dzien, strasznie duszno, a ze pozno wstalysmy to i na spacer dopiero o 14 poszlam. Myslalam, ze spoko bedzie, bo pochmurno, czasem slonce wychodzi a tam taka duchota 🤢 Jasmina na placu zabaw polozyla sie na stole i lezala 🤔 Dosc szybko wrocilysmy.
No a teraz czas gotowania sie zbliza 😉 dzis na szczescie malo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka wam!!!
Coq to niezła palma u was jest!!! przynajmniej pospałyście troszku z Yasminką heheh!!!
Wanilia ekstra zdjęcie mały podobny chyba do męża bo do ciebie Weronika podobna!!!
Wanilia z tym praniem ciuszków naszych maluchów to fakt codziennie pranie robię!!!
Rita jaki pomysł na 4 dni wolnego no ja bym na pewno gdzieś pojechała bo dla mnie jest frajdą jeść gdzieś indziej nawet swoje jedzenie oraz picie winka z mężem i bycie w trójkę razem hehehe!!!
Agaaa mówisz że koleżanka rodzi dziś super taki maluszek znowu na świecie słodko!!!!
Mówisz że w pracy zmiany masz kiepskie no nie fajnie by ta koleżanka zrobiła ale wiesz ja chyba też bym tak zrobiła u siebie w pracy że bym szła na l4 do końca ciąży !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 🙂
Moje dziecko jeszcze na drzemce... 4 godzina 😮 ale nie budzę, bo tak miło... cicho ☺️... wczoraj i dzisiaj jakaś masakra... już się w żłobku zaczęło... nie chce wracać do domu 😮 i non stop wrzask i prężenie się... już wysiadam ☺️
A ja też pospałam 😜
Wanilka fotki cudne 🙂 Teoria podobieństw... ile mam tyle teorii... ja tam myślę, że Hubert podobny do Weroniki... a oboje do rodziców 😜 😁 Fotki też zawsze na mnie robią wrażenie i o ile aparat tu pomaga to ja po prostu myślę, że Wanilia ma do robienia zdjęć dobre oko 😉 I podobno szczęśliwe dziecko to brudne dziecko... więc chyba nic dodawać nie trzeba 😉
A moja Julka uwielbia wszystkie sezonowe owoce... najlepiej takie prosto z krzaczka niemyte 😜... hit borówki... i wczoraj jakież było moje wqrwienie jak na działce się okazało, że wszystkie krzaki ogołocone 😠 😠... a żeby to sraczki jakiejś dostało 😠 😠... sąsiadka na pocieszenie przyniosła nam czarnych porzeczek, bo mamy tylko czerwone... wszystkie uwielbia 🙃
No wstała już 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska zjadliwości owoców zazdroszczę, bo u nas tyle naszych, niepryskanych owoców, a Maciek nic nie tknie...
no i drzemka 4 godziny 😮 toż to dla mnie jakiś absurd 😉 tego też zazdroszczę... bo Maciek w dzień sypia ok godzinki, max 1,5... ale najczęściej nawet godziny nie dobija...

no ale od 20 już śpi 😁

a ja się lecę umyć zaraz, M. o 21 kończy pracę, coś zjemy i poleżeć pragnę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a co Wasze dzieci na kolacje jedzą... u nas zawsze była kasza, a ostatnio coś nie wchodzi za bardzo 🤢 i zaczęłam ulegać... a to 1/3 kanapeczki, a to 1/2 belriso, ale co tym poje... i już ok 3 w nocy głodna. Wczoraj M ją karmił to zjadła... chyba się go bardziej boi 🤔... no i jak dziś przed 5 wychodziłam to jeszcze spała
A Julka właśnie 3 plaster cytryny wcina 🙃 a zaraz na osłodę kasza 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Dziewczyny a co Wasze dzieci na kolacje jedzą... u nas zawsze była kasza, a ostatnio coś nie wchodzi za bardzo 🤢 i zaczęłam ulegać... a to 1/3 kanapeczki, a to 1/2 belriso, ale co tym poje... i już ok 3 w nocy głodna. Wczoraj M ją karmił to zjadła... chyba się go bardziej boi 🤔... no i jak dziś przed 5 wychodziłam to jeszcze spała
A Julka właśnie 3 plaster cytryny wcina 🙃 a zaraz na osłodę kasza 😜


u nas po kąpieli pije mleko... ale ostatnio więcej zostawia niż wypija. robię mu 180... i dzisiaj to dosłownie kilka łyków zjadł... więc pewnie się obudzi głodny... no ale sama nie wiem. czasem zje ze 150ml, czasem ledwo 20ml wypije...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No kasza zjedzona 🙂
Dziecko w kąpieli, a mama siedzi na kiblu z lapkiem 😜

I jeszcze pytanie z innej beczki: chcę kupić Julce do pokoju firankę, a kompletnie się na tym nie znam, bo u mnie to makarony wszędzie... JAKA?... woal gładki czy woal kresz? i co to w ogóle za różnica ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
No kasza zjedzona 🙂
Dziecko w kąpieli, a mama siedzi na kiblu z lapkiem 😜

I jeszcze pytanie z innej beczki: chcę kupić Julce do pokoju firankę, a kompletnie się na tym nie znam, bo u mnie to makarony wszędzie... JAKA?... woal gładki czy woal kresz? i co to w ogóle za różnica ☺️


woal gładki do prasowania ciężki 🙂 a są różne gatunki, w miarę dobry gatunek to i się nie mnie bardzo i dobrze się prasuje...
a woal kresz to taki jakby pogięty... bynajmniej tak mi się wydaje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej szok ile nadrabiania 🙂
Werka dobra 🙂 😉 ale u mnie to samo młody poprostu UWIELBIA wszystkie owoce wcina namiętnie wszystkie porzeczki,maliny czeresnie,truskawki, poziomki, borowki........poprostu wszystko......arbuza kroję w kosteczkę i je widelcem 🙂 a dziś pozrywał wszystkie pomidory koktajlowe u mojej mamy i zaczął jednego jeść 🙂 a pomidorów tylko nie chciał......wsuwa ogórki, szparagowke wszystko co mam od mamy 🙂

A na plamy dziewczyny polecam z Rossmana -domol w wiadereczku -taki odplamiacz kosztuje 11,99 a REWELKA wypierze maliny czeresnie wszystko jeszcze nie miałam tak skutecznego odplamiacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
meliska napisał(a):
No kasza zjedzona 🙂
Dziecko w kąpieli, a mama siedzi na kiblu z lapkiem 😜

I jeszcze pytanie z innej beczki: chcę kupić Julce do pokoju firankę, a kompletnie się na tym nie znam, bo u mnie to makarony wszędzie... JAKA?... woal gładki czy woal kresz? i co to w ogóle za różnica ☺️


woal gładki do prasowania ciężki 🙂 a są różne gatunki, w miarę dobry gatunek to i się nie mnie bardzo i dobrze się prasuje...
a woal kresz to taki jakby pogięty... bynajmniej tak mi się wydaje..

no teorię to znam, ale jak to jest w praktyce? ktoś miał do czynienia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
meliska napisał(a):
No kasza zjedzona 🙂
Dziecko w kąpieli, a mama siedzi na kiblu z lapkiem 😜

I jeszcze pytanie z innej beczki: chcę kupić Julce do pokoju firankę, a kompletnie się na tym nie znam, bo u mnie to makarony wszędzie... JAKA?... woal gładki czy woal kresz? i co to w ogóle za różnica ☺️


woal gładki do prasowania ciężki 🙂 a są różne gatunki, w miarę dobry gatunek to i się nie mnie bardzo i dobrze się prasuje...
a woal kresz to taki jakby pogięty... bynajmniej tak mi się wydaje..

no teorię to znam, ale jak to jest w praktyce? ktoś miał do czynienia???


w salonie mam woal gładki, w miarę dobry gatunkowo i nie narzekam 🙂 a woal kresz używam jako obrusu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Drzemki u nas z reguły 3 godzinne a młody chodzi spać ok 20.30 a kolacja powiedzmy że coś ok 18 a po kąpieli samo mleko 240 😉


ile mleka???

to tylko ten mój mały chudzielec nic nie chce jeść... niby je, ale mało... fasolki szparagowej moje dziecko także nie je...

i coraz chudszy jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga mleka ,owoców i warzyw nie odmawia a z obiadami teraz jest różnie.....ale myślę że to.przez owoce. Bo naprawdę maliny borowki wsuwa......że tylko się uszy trzesą a porzeczki trzeba uważać bo raz już go przegoniło troszkę ze 4 kupki które pachniały.. 😮..porzeczkami..... 😜........chyba za kwaśne ph i troszkę pupę opiekło....... 🤢 więc tylko porzeczki jeśli o ilość chodzi.....kontrolę mamy ścisłą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 🙂

Wrocilismy z Kurpiow 🙂 bylo super pogoda tez dopisala wiec to najwazniejsze.
Rozmawialismy ze znajoma na temat Florka kaszlu i powiedziala ze jej dziecko mialo tak samo i sie okazalo ze trzeba odstawic nabial i slodycze. Florek teraz wogole nie spozywa ani mleka ani serkow. Poki co wyglada ze jest lepiej ale musimy to jeszcze monitorowac.
Mam nadzieje ze u Was wszystko dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...