Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Bry 🙂
My weekend nad woda spedzilismy. Sobota jeziorko a w niedziele kapielisko. Florek jak zawsze latal wszedzie gdzie sie dalo i jak tylko jakies dzieckon nie pilnowalo wiaderka to Floro odrazu je bral i sie bawil. Weekend udany choc meczacy... ja oczywiscie gebe sobie spalilam 🙂
Meliska zdrowka dla Julki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kuzyn Julki... bratanek mojego M... dali mu tak samo na imię właśnie jak ma mój M. Z perspektywy czasu uważam, że to był pojechany pomysł... kiedy spotykamy się razem to często nie wiadomo o kim mowa i często się chłopaki na raz odwracają jak się jednego woła... i o ile jeszcze dziewczyny różne nazwiska mieć mogą to oni nazywają się identiko 🤢
Holi ja zazwyczaj korzystam razem z Julką z drzemki... stąd ten brak czasu 😜
Pracuję w dziwnych godzinach... rano na 5:00, wstaję o 4:00, a rzadko kiedy kładę się spać przed 23:00... więc teoretycznie śpię jakieś 4 - 5 godzin... to nie dziwcie się , że po południu padam jak kawka z moją niunią. A popołudniu mam na 13:00, a teraz jak jest żłobek to wychodzimy już przed 12:00, więc mało co mi z tego dnia zostaje biorąc pod uwagę, że wstajemy ok 9:00... wszystko na pełnych obrotach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja też często się kłade spać z Mają w dzień 🙂
u nas dzisiaj taki skwar że do 18 na bank siedzimy w domu, rolety w pokoju mamy zasłonięte co by się pokój nie nagrzewał - w ogrodzie nie mamy nic cienia jeszcze i terometr mi pokazuje 43 stopnie -masakra jakaś
nic tylko sprzątac i pranie robić a wieczorem na spacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂

U nas tez skwar!!! 🙃 Ale na spacerze godzine bylysmy.
Rita moje dziecko jeszcze tez nie moczylo sie ani w jeziorze, ani w morzu, ani w basenie, takze sama nie jestes 😉 W dodatku w tym roku raczej podobna rzecz nie nastapi. Dziwic sie nie bede jak Jasmina wody bedzie sie bac.

Podcztywalam, ale nic nie pamietam... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka wam my weekend nawet ok ale nudy!!!! Wczoraj byłam cały dzień z małym sama bo mój M był koło naszego domku koło działki robił!!!
A wczoraj rano pojechałam do teściów i na polu siedziałam nudy total!!!!
Mój m robił koło domu!!!!TYle najważniejsze że mały frajdę miał bo bawił się i kąpał
Dziś już w pracy ale o 16 na kawe do kolezanki
KOCHANE HIT mój mały od wczoraj nie ma smoczka udało się powiedziałam mu że pan zabrał ciężarówką dla małych dzidzi i spoko a on popytał popatrzyl za smokiem ale zasypiał zobaczymy dziś bo teściowej mówie żeby mu nie dawała zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
hejka wam my weekend nawet ok ale nudy!!!! Wczoraj byłam cały dzień z małym sama bo mój M był koło naszego domku koło działki robił!!!
A wczoraj rano pojechałam do teściów i na polu siedziałam nudy total!!!!
Mój m robił koło domu!!!!TYle najważniejsze że mały frajdę miał bo bawił się i kąpał
Dziś już w pracy ale o 16 na kawe do kolezanki
KOCHANE HIT mój mały od wczoraj nie ma smoczka udało się powiedziałam mu że pan zabrał ciężarówką dla małych dzidzi i spoko a on popytał popatrzyl za smokiem ale zasypiał zobaczymy dziś bo teściowej mówie żeby mu nie dawała zobaczymy

Ja caly weekend bylam sama z Florem 😉 Moj M postanowil pojechac na wycieczke rowerowa z kolegami do.... Czech 😉
Floro w sobote byl tak wykonczony ze poszedl spac o 20:20 i w sumie nie wiem kto szybciej zasnal ja czy on 😉 ja sie obudzilam na fotelu w jego pokoju o 21 i poszlam spac do siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Poleciałam z Julką do lekarza, bo mi ten kaszel się nie podobał... no i masz Ci babo... mamy zapalenie oskrzeli 😞 😞 😞
Leczymy się bez antybiotyku, co 2 dni mamy iść się osłuchać i kazała inhalator kupić i na następnej wizycie jakieś dodatkowe leki dołoży ---> czy któraś ma inhalator, jeśli dobrze kojarzę Basieńka... możecie coś polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Poleciałam z Julką do lekarza, bo mi ten kaszel się nie podobał... no i masz Ci babo... mamy zapalenie oskrzeli 😞 😞 😞
Leczymy się bez antybiotyku, co 2 dni mamy iść się osłuchać i kazała inhalator kupić i na następnej wizycie jakieś dodatkowe leki dołoży ---> czy któraś ma inhalator, jeśli dobrze kojarzę Basieńka... możecie coś polecić?

Mamy inhalator 🙂
Jak dojde do domku to sprawdze jaki mamy i dam Ci znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Poleciałam z Julką do lekarza, bo mi ten kaszel się nie podobał... no i masz Ci babo... mamy zapalenie oskrzeli 😞 😞 😞
Leczymy się bez antybiotyku, co 2 dni mamy iść się osłuchać i kazała inhalator kupić i na następnej wizycie jakieś dodatkowe leki dołoży ---> czy któraś ma inhalator, jeśli dobrze kojarzę Basieńka... możecie coś polecić?


ojej 😞 buziaki i zdrówka dla Juleczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry
Rita u nas tez termometr pokazal 43stopnie. Pojechalam z Sara po piasek do kuwety i jak wrocilam to normalnie z glowy m pot kapal taki upal. Dopiero potem kolo 17 do ogrodka na basen poszlam z nia i mi z basenu zwiala.Myslalam ze chce pobiegac po trawie na golasa a ona mokra do piaskownicy poleciala 🙃 😜
Dla Julki zdrowka duzo 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej hej 🙂

na weselu wybawiliśmy się super! rewelacyjny zespół mieli 🙂 🙂 🙂 a wczoraj dzień zleciał szybko, trochę odespaliśmy a potem mieliśmy nad zalewem taki festyn 🙂 no gwiazdą wieczoru był Bronisław Opałko vel Genowefa Pigwa 🙂 super było 🙂

dzisiaj w pracy do 18.15 i zanim coś zjadłam, to już trzeba było kąpać Maćka. teraz śpi to w końcu mam chwilę. a w domu bałagan niemiłosierny, ale zabiorę się za to jutro rano... bo dzisiaj mam ochotę tylko i wyłącznie leżeć... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to nie miałam zbyt dużo do nadrabiania... niestety 🤢

Meliska dla Julki dużo dużo zdrówka! 😘

Holi no to gratuluję, że Eluś bez smoczka! a jak dzisiaj dał radę???

Rita piękne zdjęcie, ale ja też bym Cię nie poznała, jakoś inaczej wyglądasz 🙂

Basieńka u Was jak zawsze bardzo aktywnie! 🙂

Wanilia no to pewnie u Hubcia skok rozwojowy...

Marika jak tam po urlopie????

Beata no to sobie wyobrażam, jak Sara wyglądała, jak mokra do piaskownicy wskoczyła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry....a my już w domu krótki weekendowy wypad zakończony....a jutro do pracy...... 🥴 ale na dłużej teraz nie mogliśmy się wyrwać.....

JULCI zdrówka!!!!!! 😘

Rita nieźle masz długie włosy.....w porównując starsze foty 😉

Drugie pranie leci.....a jeszcze muszę paznokcie do pracy zrobić bo 2 mi ucierpiały..... 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki dziewczyny 😘 każdy mi pisze że mnie nie poznaje a ja nie wiem o co chodzi ale może faktycznie przez te wlosy
Holi gratulujemy odstawienie smoczka
Aga oj też bym się chetnie wybawila na weselu-zazdroszcze
Beata hehehe masz fotkę Sary?
Marika wypoczęci?
Wanilia buziaki dla Huberta no i dla Julki jeszcze raz zdrówka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Pogoda piekna a ja dzis mam test z hiszpanskiego i nic nie umiem 😞
Meliska my mamy inhalator: Medel Family 2012. Bardzo nam sie sprawdza i polecam. Na allegro kupowalismy. Ma fajne koncowki i dosc duzo ich ma. Przy Florku zeby siedzial spokojnie trzeba mu koncowki zmieniac inaczej na sile trzeba go trzymac zeby wytrzymal te 5 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia powodzenia na teście-bedzie dobrze 🙂
Holi a Ty bidulko znowu sie w pracy nudzisz 😘

ale moją Majcie komary pogryzły 😞 ma 12 ukąszeń kurde a sprawdzałam przed spaniem czy komarów nie ma, całą nóżkę jej pogryzły i dłoń i ma takie jak by ropne bąbelki i w koło mocno czerwone -może uczulona 🤢 nasmarowałam ją fenistilem i zrobiłam okład z surowego ziemniaka, zawiesiłam nad łóżeczkiem ten baldachim firankowy i spi bidulka
do adama dzwoniłam żeby moskitiere na okno kupił i jakiegoś raida do kontaktu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Floro tez pogryziony jest.
Dzis wlansie musze pojechac Tesco i kupic miete i w aptece olejek mietowy 🙂 Mieta odstrasza komary.
Ja mam uczelenie na komary w szczegolnosci na nogach. dostaje odrazu olbrzymich plackow, czasem wielkosci dloni.

Aha mialam pytac czy dziecko mozna dawac juz Vibovit? niby od 2 - 4 lat, tylko nigdy nie wiem czy skonczone 2 lata czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aby nie przyciągać komarów i meszek do swojego ogrodu, czy na balkon można zasadzić rośliny o działaniu odstraszającym. Należą do nich lawenda wąskolistna, mięta pieprzowa, pelargonia pachnąca, mirt, katalpa, kocimiętka, rosiczka, rosiczka, bazylia, komarzyca, anginka i aristolchia.

Naturalną metoda jest też smarowanie skóry olejkami eterycznymi, np. goździkowy, waniliowy, lawendowy, bazyliowy, eukaliptusowy, rozmarynowy, czy cytrynowy. Nie należy jednak rozkładań nierozcieńczonych olejków prosto na skórę, gdyż mogą wywołać reakcje alergiczne.

Aby nie przyciągać do siebie komarów, lepiej unikać perfum, czy środków czystości o kwiatowych i owocowych zapachach, które przyciągają owady. Z kolei wybierając strój, lepiej zdecydować się na jasne kolory, z wyłączeniem jaskrawych żółci, różu i pomarańczy, które przyciągają pszczoły, osy i muszki.

Sposoby na komary - ukąszenia
Jeżeli już dojdzie do ukąszenia, przez komary lub meszki, niekiedy konieczne jest zastosowanie leków antyhistaminowych i antyalergicznych, a w poważniejszych przypadkach, nawet antybiotyków. Warto mieć w domowej apteczce wapno i witaminę C, które złagodzą objawy alergiczne. Aby złagodzić nieprzyjemne objawy, można przykładać zimne okłady i smarować skórę łagodzącymi żelami. Na swędzenie, pomocny może okazać się też sok z liści bazylii, albo papka ze zmielonych goździków. Ważne, by nie drapać miejsca ukąszenia, bo przez rozdrapaną ranę mogą przedostać się groźne bakterie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Moje dziecię jeszcze drzemie, ja standardowo musiałam z nią chwilę skleić oczko... uzależnienie już 😜
Jak to mój M powiada... ryzykantka jesteś... 3 raz już Julka na drzemce bez pieluszki... a co najwyżej wszystko zsiura 😜
W niedzielę praktycznie cały dzień bez, jedynie do kościoła założyliśmy... nawet na działkę jechała bez... ba nawet bez majtek... ale na działeczce sama poleciała po nocnik i ładnie nasiusiała 🙂
Oczywiście sikanie na podłogę się nadal zdarza... najczęściej w nerwach... choćby złośliwie 😮... najczęściej przed lodówką kiedy zamykam i nie pozwalam grzebać... od razu jest sik jak na zawołanie 😮... upodobała sobie lodówkę, chyba się chłodzi w te upały 😜
Jutro do lekarza na kontrolę 🥴 Kaszle już mniej niż wczoraj... a poza tym w pełnej formie... je normalnie, nie gorączkuje. Inhalator kupiłam taki... mam nadzieję, że to będą dobrze wydane pieniądze... i o sobie i swoich zatokach przy okazji też pomyślałam 😉
A w ogóle to cała nasza trójka zasmarkana... urlop bajka 🤢
Za zdrówko dziękujemy 😘
Beata taaa a z tej piaskownicy z powrotem do basenu... skąd ja to znam 😁
Agaa super, że wybawieni... a najedzeni?... a napici? 😉
Marika a fotki jakieś będą?... to aż trza się prosić 😜 😜
Basieńka dzięki 😘 a ten Medel to chyba właśnie teraz Philips 🤔 Na test się nie nauczyłaś!!!!!... to lipa, bo ściągać nie będzie od kogo 😜... na pewno śpiewająco zaliczysz 🙂
Holi gratuluję "bezbolesnego" odsmoczkowania 🙂 to teraz do mnie tą ciężarówkę przyślij po butlę 😉
Rita oj biedna Majcia 😞 Julkę w tamtym roku też tak jakiś dziad pogryzł, że aż do lekarza poleciałam, bo się wystraszyłam czy to nie ospa... była cała w kropki... wapno i fenistil... to nam wtedy poleciła. I obserwuj... bo można być uczulonym!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zabawa w fontannie 😎

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/824/4pri.jpg/][IMG]http://img824.imageshack.us/img824/8920/4pri.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/694/h5nt.jpg/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/1553/h5nt.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...