Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
🙂Witam,
ja tez biorę tabsy - wykupiłam dopiero jedno opakowanie i nie wiem co dalej 😮 tez sie zastanawiałam czy na pewno sa bezpieczne dla dziecka....
A dzień mi się zaczął ze tak powiem z dupy....zaprosiłam Weronisie do łóżka o 7 żebyśmy sobie razem jeszcze chwilke dospały. No i budzę się przed 8 i czuję smrodek. Laski mowię wam takiej kupy jeszcze nie było, przelało się tak ze nawet prześcieradło mokre. A moją gwiazdę musiałam kąpać 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
wanilia to widze ze sama nie jestem;/ wiesz ja sie 3 razy pytalam czy na bank bezpieczne.. wyjasnil mi ze to sa nasze hormony i nic sie kubie nie stanie... bo ja sie balam czy on pozniej nie bedzie mial problemow np z plodnoscia... ale lekarz zapewnil ze to sa atestowane tabletki i nie trafily by do obrotu jak by nie byly przetestowane....no i wzielam juz jedno opakowanie jutro zaczynam drugie... no bo ja sobie nie wyobrazam teraz kolejnej ciazy;/ tzn lekarz powiedzial ze po cesarce 1.5 roku minimum mamy czekac.. wiec bedziemy czekac...ehhh no trudno kupilam i bede brac...ktos tu pisal chyba marzenka ze tez brala poprzednio i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Ja też chyba wyjde z założenia że skoro wyprodukowano specjalne tabletki dla matek karmiacych to znaczy że jest ok. Tylko mój lekarz kazał kupować sobie po jednym opakowaniu bo jak stwierdził nigdy nie wiadomo kiedy przestanę karmić

ja mialam recepte na 6...wykupilam 1 nic nie bylo po nich wiec wykupilam pozostale bo odpis jest wazny tylko miesiac;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Hej 🙂

A mi ostatnio lekarz tez nie dal tabletek 😞 Powiedzial zebym jak najdluzej karmila piersia i bedzie dobrze. Nastepna wizyta w Marcu, wiec sie upomne. Moze wtedy mi juz cos da...

no ale karmienie piersia cie nie zabezpieczy przed ciaza... ehhh ja nie wiem co lekarz to widac inne zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Hej 🙂

A mi ostatnio lekarz tez nie dal tabletek 😞 Powiedzial zebym jak najdluzej karmila piersia i bedzie dobrze. Nastepna wizyta w Marcu, wiec sie upomne. Moze wtedy mi juz cos da...

no ale karmienie piersia cie nie zabezpieczy przed ciaza... ehhh ja nie wiem co lekarz to widac inne zdanie

ja mam ksiazke o naturalnym planowaniu rodziny i tam pisza ze jesli akrmi sie TYLKO piersia, na kazde zadanie to okres nieplodnosci trwa ok 9 miesiecy. Mozliwosc zajscia w ciaze miedzy 12 tygodniem po porodzie a 6 miesiacem, jesli nie wystapila miesiaczka, wynosi 5-6%. Jesli prowadzi sie obserwacje to wynosi znacznie mniej. Zalecaja tez karmienie dziecka przed snem, a jesli obudzi sie wnocy, zabieranie go do lozka i spanie z nim, ta by moglasie przytulac i ssac. No i najlepiej nie uzywac w ogole smoczka. Nie dopajac i nie dokarmiac sztucznymi pokarmami. Ze swoich doswiadczen moge dodac ze w przypadku 2 lat przed poczeciem, metody wsazane w tej ksiazce dla nas byly bardzo skuteczne, zarowno w zapobieganiu zajscia w ciaze, jak i potem w szybkim zajsciu kiedy juz tego zapragnelismy 🙂

No a ja od kilku dni, jak na zlosc, mam wrazenie, ze mam coraz mniej pokarmu 😞( rano piersi juz nie sa tak obrzmiale, maly irytuje przy jedzeniu i zjada z dwoch piersi, a zawsze wystarczala mu jedna!! 😞(((
co mozna zrobic zeby miec wiecej mleka!!!!?!?
moze za malo jem? jakos nie mam szczegolnego apetytu...
aai mam mam straszne skurcze miesni, musze brac potrojna dawke magnezu!!!!

Co do bezpieczenstwa tabletek, mysle ze moga byc tak samo bezpieczne jak szczepionki, czyli gowno prawda...a koncerny farmaceutyczne trzepia kase 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dziewczyny musze się jeszcze pochwalić ze moja Weronisia z dnia na dzien coraz fajniejsza - coraz więcej się uśmiecha i rozgada się na całego. Interesuje się zabawkami i już nie płacze jak ją kładę na brzuszku - podnosi też główke a przedtem od razu plakała. Potrafi godzinę leżeć pod pałąkiem z zabawkami 🙂 I odkryła że wkładanie piąstki do buzi to swietna zabawa 😁 W związku z tym zainteresowaniem gadżetami zamówiłam WRESZCIE kazruzelę

ach, my tez dostalismy karuzele od prabanci Julka i tez patrzy na nia jak sroczka w malowane 🙂))

a no i jeszce jden nius - od soboty nie jestem juz dziewica, haha!! 🙂))
i powiem Wam ze to byla druga proba, poprzednia zakonczona niepowodzeniem.. ale teraz bylo calkiem fajnie!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry! 🙂

Mnie mezu wczoraj akurat tabletki wykupil, Cerazette - takie jak brala Nova.
Ja jestem generalnie antylekowa, antyantybiotykowa itd. Pigulek nigdy nie bralam, bo nie widzialam sensu skoro ukochny za gorami za lasami 😎 Teraz tez ze szczescia nie skacze ze zaczne je brac.

Co do ich bezpieczenstwa w stsunku do dziecka, to tak jak Chloe pisze... Moze sa ok, a moze jeszcze nie znamy ich wplywu na dzieci.
Karminie piersia podobno nie zabezpiecza w 100% a u mnie raczej nie ma mowy o drugim dziecku teraz.
Wiec dzis stratuje zpigulami liczac, ze sa bezpieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
agami napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Hej 🙂

A mi ostatnio lekarz tez nie dal tabletek 😞 Powiedzial zebym jak najdluzej karmila piersia i bedzie dobrze. Nastepna wizyta w Marcu, wiec sie upomne. Moze wtedy mi juz cos da...

no ale karmienie piersia cie nie zabezpieczy przed ciaza... ehhh ja nie wiem co lekarz to widac inne zdanie

ja mam ksiazke o naturalnym planowaniu rodziny i tam pisza ze jesli akrmi sie TYLKO piersia, na kazde zadanie to okres nieplodnosci trwa ok 9 miesiecy. Mozliwosc zajscia w ciaze miedzy 12 tygodniem po porodzie a 6 miesiacem, jesli nie wystapila miesiaczka, wynosi 5-6%. Jesli prowadzi sie obserwacje to wynosi znacznie mniej. Zalecaja tez karmienie dziecka przed snem, a jesli obudzi sie wnocy, zabieranie go do lozka i spanie z nim, ta by moglasie przytulac i ssac. No i najlepiej nie uzywac w ogole smoczka. Nie dopajac i nie dokarmiac sztucznymi pokarmami. Ze swoich doswiadczen moge dodac ze w przypadku 2 lat przed poczeciem, metody wsazane w tej ksiazce dla nas byly bardzo skuteczne, zarowno w zapobieganiu zajscia w ciaze, jak i potem w szybkim zajsciu kiedy juz tego zapragnelismy 🙂

No a ja od kilku dni, jak na zlosc, mam wrazenie, ze mam coraz mniej pokarmu 😞( rano piersi juz nie sa tak obrzmiale, maly irytuje przy jedzeniu i zjada z dwoch piersi, a zawsze wystarczala mu jedna!! 😞(((
co mozna zrobic zeby miec wiecej mleka!!!!?!?
moze za malo jem? jakos nie mam szczegolnego apetytu...
aai mam mam straszne skurcze miesni, musze brac potrojna dawke magnezu!!!!

Co do bezpieczenstwa tabletek, mysle ze moga byc tak samo bezpieczne jak szczepionki, czyli gowno prawda...a koncerny farmaceutyczne trzepia kase 😠

moja kuzynka z bardszo katolickiej rodziny ktora uznaje tylko naturalne metody i dobrze umie te wszystkie obserwacje robic....wlasnie tak mowila i zaszla w ciaze niestety niechciana... wiec ja w metody naturalne nie wierze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
chloe napisał(a):
agami napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Hej 🙂

A mi ostatnio lekarz tez nie dal tabletek 😞 Powiedzial zebym jak najdluzej karmila piersia i bedzie dobrze. Nastepna wizyta w Marcu, wiec sie upomne. Moze wtedy mi juz cos da...

no ale karmienie piersia cie nie zabezpieczy przed ciaza... ehhh ja nie wiem co lekarz to widac inne zdanie

ja mam ksiazke o naturalnym planowaniu rodziny i tam pisza ze jesli akrmi sie TYLKO piersia, na kazde zadanie to okres nieplodnosci trwa ok 9 miesiecy. Mozliwosc zajscia w ciaze miedzy 12 tygodniem po porodzie a 6 miesiacem, jesli nie wystapila miesiaczka, wynosi 5-6%. Jesli prowadzi sie obserwacje to wynosi znacznie mniej. Zalecaja tez karmienie dziecka przed snem, a jesli obudzi sie wnocy, zabieranie go do lozka i spanie z nim, ta by moglasie przytulac i ssac. No i najlepiej nie uzywac w ogole smoczka. Nie dopajac i nie dokarmiac sztucznymi pokarmami. Ze swoich doswiadczen moge dodac ze w przypadku 2 lat przed poczeciem, metody wsazane w tej ksiazce dla nas byly bardzo skuteczne, zarowno w zapobieganiu zajscia w ciaze, jak i potem w szybkim zajsciu kiedy juz tego zapragnelismy 🙂

No a ja od kilku dni, jak na zlosc, mam wrazenie, ze mam coraz mniej pokarmu 😞( rano piersi juz nie sa tak obrzmiale, maly irytuje przy jedzeniu i zjada z dwoch piersi, a zawsze wystarczala mu jedna!! 😞(((
co mozna zrobic zeby miec wiecej mleka!!!!?!?
moze za malo jem? jakos nie mam szczegolnego apetytu...
aai mam mam straszne skurcze miesni, musze brac potrojna dawke magnezu!!!!

Co do bezpieczenstwa tabletek, mysle ze moga byc tak samo bezpieczne jak szczepionki, czyli gowno prawda...a koncerny farmaceutyczne trzepia kase 😠

moja kuzynka z bardszo katolickiej rodziny ktora uznaje tylko naturalne metody i dobrze umie te wszystkie obserwacje robic....wlasnie tak mowila i zaszla w ciaze niestety niechciana... wiec ja w metody naturalne nie wierze...


ja znam dziewczyne ktora zaszla biorac tabetki 😉

zadna metoda nie daje 100% 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):


zadna metoda nie daje 100% 🙃

hehehe no pewno ze zadna.. ale w moim wypadku gdzie przed ciaza mialam problemy hormonalne i wszystko rozwalone totalnie i problem z uregulowaniem nie bede ryzykowac i liczyc na swoje obserwacje hehe bo kiepski ze mnie obserwator... zdaje sie na lekarza... cala ciaze mi prowadzil chociaz mowili ze nie uda sie donosic a kubus jest caly i zdrowy wiec ufam mu ze wie co robi;p a meza na brak sexu przez 1.5 roku skazywac nie bede wystarczy ze szlaban na 9 miesiecy mial;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja biorę Azalie lekarz powiedział mi że są lepsze od Cerazette( heh myślę że po prostu przedstawiciel częściej go odwiedza 🙂 Zjadłam całe opakowanie i nic mi się nie dzieje lekko tylko plamiłam przez 3 dni.
Dziewczyny ja uważam że skoro lekarze nam świadomie wypisują to są bezpieczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mój lekarz też odradzał mi tabletki, ponieważ on twierdzi, że te firmy nie są w stanie udowodnić, że to nie przenika przez pokarm i jaki to ma wpływ na dziecko. Więc po namyśle nie zdecydowałam się na tabsy. Są jeszcze inne metody 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heja kochane 😘 😘 😘
A ja znowu tylko na chwilkę ...
Co z tym spotkaniem laseczki ???
Ja i Katja jutro możemy z tego co wiem i mam pytanie co z pozostałymi mamusiami 🙂 ???
Czekam na propozycje najlepiej na kom. 🙂 A jak się nie da to na priva tutaj to wieczorem zajrzę 🙂
Pasuje mi np.godz. ok 12:00 a Wam 🙂 ???

Tęskni mi się za Wami ale nie mam czasu na forum...wiecznie coś do zrobienia 😉
A dzisiaj fryzjerka była i znowu prawie ładna jestem 🤪 🤪 🤪

Buziam Was kochane ale nadrobię zaległości dopiero jak do domu wrócę 😉
😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
Heja kochane 😘 😘 😘
A ja znowu tylko na chwilkę ...
Co z tym spotkaniem laseczki ???
Ja i Katja jutro możemy z tego co wiem i mam pytanie co z pozostałymi mamusiami 🙂 ???
Czekam na propozycje najlepiej na kom. 🙂 A jak się nie da to na priva tutaj to wieczorem zajrzę 🙂
Pasuje mi np.godz. ok 12:00 a Wam 🙂 ???
Mnie jest obojętne o której byle bym dzisiaj wiedziała jak najszybciej bo muszę zorganizować opiekę

Tęskni mi się za Wami ale nie mam czasu na forum...wiecznie coś do zrobienia 😉
A dzisiaj fryzjerka była i znowu prawie ładna jestem 🤪 🤪 🤪

Buziam Was kochane ale nadrobię zaległości dopiero jak do domu wrócę 😉
😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
katja ja tez azalie biore i tez 3-4 dni plamilam
a teraz juz ok 🙂))
ehh no wlasnie co lekarz to opinia...
nova powiadasz prawie ladna ... a czego ci brakuje do ladnej?;DDD kosmetyczki?;D hehe ale doskonale cie rozumiem.. ja sie zaje....fajnie czulam po kosmetyczce fryzjerce i farbowaniu.. taka wlasnie zadbana hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
Heja kochane 😘 😘 😘
A ja znowu tylko na chwilkę ...
Co z tym spotkaniem laseczki ???
Ja i Katja jutro możemy z tego co wiem i mam pytanie co z pozostałymi mamusiami 🙂 ???
Czekam na propozycje najlepiej na kom. 🙂 A jak się nie da to na priva tutaj to wieczorem zajrzę 🙂
Pasuje mi np.godz. ok 12:00 a Wam 🙂 ???

Tęskni mi się za Wami ale nie mam czasu na forum...wiecznie coś do zrobienia 😉
A dzisiaj fryzjerka była i znowu prawie ładna jestem 🤪 🤪 🤪

Buziam Was kochane ale nadrobię zaległości dopiero jak do domu wrócę 😉
😘 😘 😘 😘 😘

Mi by pasowalo kolo 11:00 tak zeby 12:30 jechac do domku nakarmic malego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
NovaM napisał(a):
Heja kochane 😘 😘 😘
A ja znowu tylko na chwilkę ...
Co z tym spotkaniem laseczki ???
Ja i Katja jutro możemy z tego co wiem i mam pytanie co z pozostałymi mamusiami 🙂 ???
Czekam na propozycje najlepiej na kom. 🙂 A jak się nie da to na priva tutaj to wieczorem zajrzę 🙂
Pasuje mi np.godz. ok 12:00 a Wam 🙂 ???

Tęskni mi się za Wami ale nie mam czasu na forum...wiecznie coś do zrobienia 😉
A dzisiaj fryzjerka była i znowu prawie ładna jestem 🤪 🤪 🤪

Buziam Was kochane ale nadrobię zaległości dopiero jak do domu wrócę 😉
😘 😘 😘 😘 😘

Mi by pasowalo kolo 11:00 tak zeby 12:30 jechac do domku nakarmic malego 🙂

a ja sie z wami spotkam tylko duchem chyba 😞 😞
nie bede chyba miala z kim zostawic Julka...

Agami - hehe, dzieki, fotka wyszla przypadkiem, jak robilismy sesje naszej trojce, to na koniec jak przebieralam maluszka to mu maz strzelil foto 🙂 🙂

a tak a'propos - nie wiece po jakim czasie mozna planowac kolejna ciaze po porodzie sn?

dzis ide do mojej gienkolog - w koncu! 🙂 mam nadzieje ze nie zapomne zadac najwazniejszych pytan. zrobilismy tez dla niej takie podziekowanie, w antyramie, 2 fotki, moja z brzuszkiem i druga z maluszkiem 🙂 🙂 wene mialam! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
hej hej 🙂

co do śmiania to jak Maciek uśmiecha się do mnie to aż serce mięknie 🙂 a zdarza mu się to na szczęście bardzo często 🙂 🙂 🙂

u ginekologa byłam, przegląd zaliczony, wszystko dobrze. chciałam tabletki ale powiedziała mi, że mi nie da. bo że niby są dla matek karmiących, ale nikt nie daje gwarancji, że te hormony tam zawarte, które dziecko zjada z mlekiem nie powodują żadnych szkód u dziecka. powiedziała mi że da mi jak skończę karmić

Aga to super... kolejna wygojona psiutka 😉
A ja tabsów jeszcze nigdy nie brałam... ale problemy mieliśmy 😞 chyba, że się okaże teraz, że będę rodzić jedno za drugim 😮 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):


a tak a'propos - nie wiece po jakim czasie mozna planowac kolejna ciaze po porodzie sn?

dzis ide do mojej gienkolog - w koncu! 🙂 mam nadzieje ze nie zapomne zadac najwazniejszych pytan. zrobilismy tez dla niej takie podziekowanie, w antyramie, 2 fotki, moja z brzuszkiem i druga z maluszkiem 🙂 🙂 wene mialam! 🙂


Chloe ja jestem dzieckiem poczętym z metody antykoncepcyjnej jak się piersią karmi to się w ciąże nie zajdzie 😜 W związku z tym różnica wiekowa między mna a siostra to 14 m-cy niecałe. czyli po niecałych 5 miesiącach od porodu moja mama ponownie w ciążę zaszła. Ale znam przypadki ze jeszcze szybciej i nic się złego nie działo. A planujesz juz drugie? Powodzenia na wizycie 🙂 A mialam kiedys zapytac i zapomnialam: była w końcu przy porodzie Twoja gin?
Prezent fajny pomysł ale ja swojemu dziekowac specjalnie nie czulam potrzeby: w końcu brał kasę za prowadzenie ciązy i to niemałą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
Ze swoich doswiadczen moge dodac ze w przypadku 2 lat przed poczeciem, metody wsazane w tej ksiazce dla nas byly bardzo skuteczne, zarowno w zapobieganiu zajscia w ciaze, jak i potem w szybkim zajsciu kiedy juz tego zapragnelismy 🙂

nie wiem o jakich metodach piszesz, ale ja na osiem miesięcy przed zajściem w ciążę mierzyłam temperaturę, oczywiście żeby zajść 😉 przy szansach równych zeru... przez ten czas poznałam trochę swój organizm i nie wiem czy to cud czy co, ale się udało, więc polecam 🙂 🙂 🙂 nie wiem jak w odwrotną stronę, ale myślę, że przy regularnych miesiączkach i odrobinie samozaparcia myślę, że może się udać 🙂



co mozna zrobic zeby miec wiecej mleka!!!!?!?


Chloe ja może nadmiarem mleka nie grzeszę, ale poprawę widzę, bo jeszcze kilka dni temu ściągałam 30 ml, a wczoraj 60 ml 🤪 a piję herbatki na laktację HERBAPOL i BOCIANEK i piwko bezalkoholowe, bo mnie Wanilia nastraszyła Karmi. No i pewnie to co zjadasz też ma wpływ i duuuuuuużo pij 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...