Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
wracając do tematu mycia.dziewczynki u nas kąpią sie razem pod prysznicem 🙂 mamy głęboki więc napuszczam wody i daje im chwilę zeby sie pobawiły.po czym je myje i wycieram. główkę myjemy raz na tydzień a tak to codziennie pod prysznicem.rzadko zdarza się dzień trolla 🙃

to my chyba najwieksze brudasy - u nas kapie maz, kiedys bylo raz na dwa dni, teraz raz na trzy!!! wiadomo ze pupe po kazdej pupie myjemy woda, raczki i buzie tez czesciej. 🤪

do tego Julek nie znosi prysznica, chyba boi sie tego halasu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
my od poczatku mamy małej łóżeczko w naszej sypialni i zasypia u nas i od razu ją przekładam do jej łóżeczka i tak śpi do rana-czasami w dzień jak sobie zaśnie na naszym łóżku to jak jestem w pokoju to zostawiam ją a jak chce wyjść to przekładam do łóżeczka
Coq ja też myśle że to świetny pomysł i mała powoli sie oswoi i kiedyś wróci bez problemu do siebie
piszecie o miejscu w sypialni na łózeczko-uwaga u nas stoją 2 łóżeczka hehehe jedno te które mała ma od początku-turystyczne no i od miesiąca jakiegoś dostawiliśmy takie drewniane duże -na razie mała jeszcze śpi w swoim starym z tego względu że od początku przyzwyczajona że boki z siatki i sie wierci w nocy ale powoli chcemy ją oswajać z drewnianym bo tych jej wyczynów siatka długo nie wytrzyma-musze tylko dokupić na boki te gąbki do okoła czy jak to się tam nazywa bo boje się że się poobija przez sen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
wracając do tematu mycia.dziewczynki u nas kąpią sie razem pod prysznicem 🙂 mamy głęboki więc napuszczam wody i daje im chwilę zeby sie pobawiły.po czym je myje i wycieram. główkę myjemy raz na tydzień a tak to codziennie pod prysznicem.rzadko zdarza się dzień trolla 🙃

to my chyba najwieksze brudasy - u nas kapie maz, kiedys bylo raz na dwa dni, teraz raz na trzy!!! wiadomo ze pupe po kazdej pupie myjemy woda, raczki i buzie tez czesciej. 🤪

do tego Julek nie znosi prysznica, chyba boi sie tego halasu..


ja słyszałam że zimą można właśnie rzadziej kąpać bo dziecko się mniej poci no i się tak nie brudzi jeszcze -jak w PL jesteśmy i wracamy wieczorami albo gości mamy to też zdaza się ją nam kąpać raz na 3 dni a tutaj sami siedzimy,wieczory długie to niech dziecko ma heheheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
a ja po kupkach używam tylko mokrych chusteczek -powinnam jej myć wodą?

ja myje woda z zasady, pomimo ze to mniej wygodne, ale mam taka teorie ze czym mniej chemii tym lepiej 🙂 nie musimy uzywac tez kremow na odparzenia a pieluszki mamy wielorazowe. i nigdy nie mielismy odparzonej pupy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
Rita napisał(a):
a ja po kupkach używam tylko mokrych chusteczek -powinnam jej myć wodą?

ja myje woda z zasady, pomimo ze to mniej wygodne, ale mam taka teorie ze czym mniej chemii tym lepiej 🙂 nie musimy uzywac tez kremow na odparzenia a pieluszki mamy wielorazowe. i nigdy nie mielismy odparzonej pupy 😆


ja też nie używam żadnych kremików,pupę myje chusteczkami -problemów nie ma żadnych,raz miała podrażnioną pupę to 2 dni jej mąką kartoflaną sypałam i było ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chloe nie wiedziałam że bedziecie się budować-super zazdroszcze 🙂
pamiętam jak Wanilia cieszyła się jak jej fundamenty wylewali a teraz już mieszka w swoim domku achhhh 🙃
nam się marzy drewniany domek ale Adama tata kończy swoją budowe i zostawia Adamowi i jego bratu stary duży dom (3 mieszkania) 2 będą nasze to je połączymy i bedziemy tak siedzieć pewnie bo Adam nie odważy się tego sprzedać puki rodzice bedą żyć a zostawić bratu tez nie zostawi tak że z budowy lipa będzie a ja tak nie lubie tej jego wioski buuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
Chloe nie wiedziałam że bedziecie się budować-super zazdroszcze 🙂
pamiętam jak Wanilia cieszyła się jak jej fundamenty wylewali a teraz już mieszka w swoim domku achhhh 🙃
nam się marzy drewniany domek ale Adama tata kończy swoją budowe i zostawia Adamowi i jego bratu stary duży dom (3 mieszkania) 2 będą nasze to je połączymy i bedziemy tak siedzieć pewnie bo Adam nie odważy się tego sprzedać puki rodzice bedą żyć a zostawić bratu tez nie zostawi tak że z budowy lipa będzie a ja tak nie lubie tej jego wioski buuuu


z fundamentów wylanych to sie Wanilia pewnie cieszyła, ale narazie tylko z tego 😁 bo Wanilia budowe dopiero zaczela 😎
To Aaagaaa domek wybudowala i juz w nim od miesiaca gdzies mieszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Rita napisał(a):
Chloe nie wiedziałam że bedziecie się budować-super zazdroszcze 🙂
pamiętam jak Wanilia cieszyła się jak jej fundamenty wylewali a teraz już mieszka w swoim domku achhhh 🙃
nam się marzy drewniany domek ale Adama tata kończy swoją budowe i zostawia Adamowi i jego bratu stary duży dom (3 mieszkania) 2 będą nasze to je połączymy i bedziemy tak siedzieć pewnie bo Adam nie odważy się tego sprzedać puki rodzice bedą żyć a zostawić bratu tez nie zostawi tak że z budowy lipa będzie a ja tak nie lubie tej jego wioski buuuu


z fundamentów wylanych to sie Wanilia pewnie cieszyła, ale narazie tylko z tego 😁 bo Wanilia budowe dopiero zaczela 😎
To Aaagaaa domek wybudowala i juz w nim od miesiaca gdzies mieszka 😉


hehehe ale gafa-miałam na myśli Age 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coq,
u mnie w pracy jest z tym do bani, bo praktycznie co miesiac sa zmieniane warunki wyplat i nigdy nie wiesz ile dostaniesz. ja kiedys mialam tak, ze w jednym miesiacu dostalam 4 tys., a w nastepnym 1,500zł 😮 wiec dysproporcja spora. szef wyplaca jak mu sie podoba, byle on na tym nie stracil 😠 wkurza go pewnie ze zarabiam nie wiele mniej, jakbym pracowala na pelny etat, a w pracy bywam tylko na 4 godziny, do tego jak ide w weekend do pracy to mam z automatu 3 dni wolne w tygodniu. dlatego ma nerwa i bedzie robil teraz wszystko zebym wrocila na caly etat.grrrrr, jak o tym mysle to sie cala gotuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
Chloe nie wiedziałam że bedziecie się budować-super zazdroszcze 🙂
pamiętam jak Wanilia cieszyła się jak jej fundamenty wylewali a teraz już mieszka w swoim domku achhhh 🙃
nam się marzy drewniany domek ale Adama tata kończy swoją budowe i zostawia Adamowi i jego bratu stary duży dom (3 mieszkania) 2 będą nasze to je połączymy i bedziemy tak siedzieć pewnie bo Adam nie odważy się tego sprzedać puki rodzice bedą żyć a zostawić bratu tez nie zostawi tak że z budowy lipa będzie a ja tak nie lubie tej jego wioski buuuu


Wanilia dopiero zaczyna budowę 😎to Aga mieszka w nowej posesji~!! 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
Rita napisał(a):
a ja po kupkach używam tylko mokrych chusteczek -powinnam jej myć wodą?

ja myje woda z zasady, pomimo ze to mniej wygodne, ale mam taka teorie ze czym mniej chemii tym lepiej 🙂 nie musimy uzywac tez kremow na odparzenia a pieluszki mamy wielorazowe. i nigdy nie mielismy odparzonej pupy 😆


Ja podobną zasadę wyznaję,choć pieluchy u nas takie i takie to pupa też jest myta tyko wodą a chusteczek nie kupuję.

Dziewczyny mam nadzieję, że Jaśmina do łóżeczka się przyzwyczai, na razie na pewno będzie spać w sypialni.

Marika no niby o 11 wstałyśmy, ale jaki dzień krótki. No i nie zapominaj, że my do 23-24 się bujamy 🙃 nie mam wieczorów dla siebie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita- mozecie tez wynajac ten dom a wybudowac gdzie indziej 🙂
masz racje - aga sie szybko uwinela ze swoim domkiem!! 🙂
wanili tez dobrze idzie - fundamenty juz ma! 🙂
a my w powijakach, nawet pozwolenia na budowe jeszcze nie mamy 😉

a w ogole to nie wiem czy Wam sie chwililam, ale nasza druga swinka ktora kupilismy w listopadzie, okazalo sie ze jest w cizy i 2.01 urodzila dwa slodkie maluszki!!!!! 🤪 🤪 🤪




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
Rita,Kalina tez juz dwa razy miala obcinana grzywke i wygladala zabawnie,jakby miala kask na glowie


😆


jako że my włosków na warkocze nie zapuszczamy to ja Miśka już 4 razy obcinałam 🙃 i chyba nie wygląda źle 😉 ale strzyżenie na raty 😉 zawsze na drugi dzień jakaś poprawka 😜 musi być 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
Rita- mozecie tez wynajac ten dom a wybudowac gdzie indziej 🙂
masz racje - aga sie szybko uwinela ze swoim domkiem!! 🙂
wanili tez dobrze idzie - fundamenty juz ma! 🙂
a my w powijakach, nawet pozwolenia na budowe jeszcze nie mamy 😉

a w ogole to nie wiem czy Wam sie chwililam, ale nasza druga swinka ktora kupilismy w listopadzie, okazalo sie ze jest w cizy i 2.01 urodzila dwa slodkie maluszki!!!!! 🤪 🤪 🤪






ale idealnie trafiła 🤪 do weta na rozwiązanie 😜 😎ma fuksa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa dziwny facet. Jeśli mu się NIE podobają twoje zarobki na pół etatu, to powinien Cię wziąć na rozmowę i powiedzieć, że marnie na tym wychodzi i że od tej pory...a nie Ty pracowałaś z myślą , że zarobisz tyle i tyle, a on sobie zabiera...moim zdaniem bezprawie.

Chloe i znowu rodzina większa 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry 🙂
Chloe swinki cudne!!
A co do spania,to ja kolejny raz przymierzam sie,zeby Sare przeniesc do jej pokoju. W sumie to 3 kroki od naszej sypialni,wiec krzywdy jej nie zrobie. A kapiel co drugi dzien a wloski co druga kapiel,ale zawsze moczymy glowke. Prysznic raz brala i sie bala.Chyba wlasnie o halas chodzi jak u Chloe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...