Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Agami moja teściowa nie opowiada tak jak Ulki ze to jej dziecko-wtedy to juz całkiem bym szalu dostała,ona zachowuje sie tak jak by była jej- nie pozwalała mi decydować o małej ba nawet jak była u niej na dole i przyjeżdżała moja rodzina nas odwiedzić to jak schodziłam po małą to nie chciała jej dać-wgle dużo by opowiadać a ja nic tylko ryczałam po kątach, teraz jak juz tutaj jestesmy doszłam do siebie,dowiedziałam sie też co ona na nas opowiada tak że skończyło się i czeka nas akcja po powrocie do PL -troche sie tego boje bo mi to lata ale jednak to Adama matka a on powiedział ze jak nic do niej nie dotrze to sie wyprowadzamy i dziecka juz nie zobaczy -tak że nie wiem jak to bedzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Rita napisał(a):
kurcze dobrze Marika że tak to opisałaś-my dajemy małej kaszkę bezglutenową prócz tego marchewkę i jakies deserki-gluten myslałam że podaje się później 🤔 a więc już czas zacząć?


rita ty chyba powinnaś w 6 bo sztucznym karmisz


aha musze o tym w necie poczytać-dzieki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
marika321 napisał(a):
Rita napisał(a):
kurcze dobrze Marika że tak to opisałaś-my dajemy małej kaszkę bezglutenową prócz tego marchewkę i jakies deserki-gluten myslałam że podaje się później 🤔 a więc już czas zacząć?


rita ty chyba powinnaś w 6 bo sztucznym karmisz


aha musze o tym w necie poczytać-dzieki 😘


przy sztucznym mleku sie m-c później wprowadza ale wy już nie długo 6 zaczynacie 😉 😉 wiec czas sie przygotowywać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
Agami moja teściowa nie opowiada tak jak Ulki ze to jej dziecko-wtedy to juz całkiem bym szalu dostała,ona zachowuje sie tak jak by była jej- nie pozwalała mi decydować o małej ba nawet jak była u niej na dole i przyjeżdżała moja rodzina nas odwiedzić to jak schodziłam po małą to nie chciała jej dać-wgle dużo by opowiadać a ja nic tylko ryczałam po kątach, teraz jak juz tutaj jestesmy doszłam do siebie,dowiedziałam sie też co ona na nas opowiada tak że skończyło się i czeka nas akcja po powrocie do PL -troche sie tego boje bo mi to lata ale jednak to Adama matka a on powiedział ze jak nic do niej nie dotrze to sie wyprowadzamy i dziecka juz nie zobaczy -tak że nie wiem jak to bedzie 😞


Jakas masakra!!! Nie dziwie sie, ze deprecha Cie dopadla. Jak tak mozna, matce dziecko podkradac i nie chciec jej oddac !? 😮 Ludzie sa bardzo dziwni, ze tez nie daja innym zyc swoim zyciem, oni tez kiedys mieli szanse robic tak jak chcieli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
Agami moja teściowa nie opowiada tak jak Ulki ze to jej dziecko-wtedy to juz całkiem bym szalu dostała,ona zachowuje sie tak jak by była jej- nie pozwalała mi decydować o małej ba nawet jak była u niej na dole i przyjeżdżała moja rodzina nas odwiedzić to jak schodziłam po małą to nie chciała jej dać-wgle dużo by opowiadać a ja nic tylko ryczałam po kątach, teraz jak juz tutaj jestesmy doszłam do siebie,dowiedziałam sie też co ona na nas opowiada tak że skończyło się i czeka nas akcja po powrocie do PL -troche sie tego boje bo mi to lata ale jednak to Adama matka a on powiedział ze jak nic do niej nie dotrze to sie wyprowadzamy i dziecka juz nie zobaczy -tak że nie wiem jak to bedzie 😞


o materko.....

u nas nawet jak teściowa próbowała coś "radzić" lub rządzić ze na podwórko za zimno, ze to ze tamto......to od razu jej dałam do zrozumienia że to moje dziecko i ja tu rządze męża tez tak ustawiłam że ma moja stronę trzymać i teraz tylko jest -"niech mama decyduje" i to u nas jest święte 😜 😜 😜 choć widzę że to czasem teścia boli -bo m.in nie pozwalam narazie małego na polu na rękach nosić bo potem go do wózka nie wsadzę....bo będzie ryk

ale ja rządze jak sie nie podoba..... to wypad z baru 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
... własnie czytałam o tym glutenie i tak jak piszecie-6 🙂
oj Coq dlugo mogła bym tu opowiadać ile ona mi łez natraciła a ile wstydu przed ludźmi- kiedyś przy sąsiadkach chciałam małą w rożek zawinąć i zabrać na góre do siebie to mi ten rożek z ręki wyrwała i powiedziała" daj bo Ty nie umiesz" ja w szoku,nie wiedziałam co powiedzieć a sąsiadka " jak by babcia dała mamie szanse to by umiała" nosz kurna!!! i ona takie bzdury ludziom opowiada na wiosce
ostatnio nie widziała sie z małą 3 tyg i jak przyjechała to malutka na jej widok płakała-zapomniała jej a ta opowiadała w PL z płaczem że co my temu dziecku robimy,że płakała i żaliła sie jej że ja samą z nami zostawiła-no chora kobieta-Adam uważa że dostała obsesji na jej punkcie i przez to że ona jest nasza a nie jej zaczyna nas nienawidziec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja wracam do tematu fotelikow bo ciagle szukam i znalazlam cos takiego
cosmo ferrari i on ma atesty wlasnie i crashtesty robione mial i nawet 3 gwiazdki dostal a dobra cene ma bo 4 gwiazdkowe to powyzej 1000 zl kosztuja... wiec w sumie znalazlam 2 foteliki 0-18 majace crashtesty i przyzwoita cene ten co wkleilam wyzej i taki:
driver ale do mnie bardziej przemawia ten cosmo ferrari 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

widzę, że od rana ruch 😁

my dzisiaj bez kursu, bo Maciek teraz usnął, a wcześniej bardzo marudny był. chyba, że jak wstanie to się jeszcze przejdziemy na trochę. zobaczę

co do kaszek, to ja na razie trzy łyżeczki dodaję Maćkowi do mleka wieczorem, takie gęstsze się robi. Ale mam zamiar mu rano dawać kaszkę łyżeczką. zacznę od przyszłego tygodnia 🙂

glutenu z racji, że u mnie karmienie było mieszane, to jeszcze nie wprowadzałam. Mam zamiar wprowadzać za jakiś tydzień, jak Maciek skończy 5 miesięcy.

a teraz je zupki: jadł już jarzynową, marchewkową z ryżem, jadł też dynię z ziemniakami, ziemniaki ze szpinakiem, oczywiście marchewkę 😁

deserki też zjada 🙂 i już za sobą ma jabłko, jabłko z marchewką, jabłko z bananem oraz jabłko z czarną porzeczką 🙂

Basieńka piszesz, że u Was piękna pogoda, zazdroszczę... bo u mnie pochmurno, ponuro, ale na szczęście na razie nie pada
Rita ta Twoja teściowa to naprawdę ma nieźle pomieszane w głowie 😮 szok po prostu 🤢 a zmieniając temat pomyślałam sobie dzisiaj o Tobie, bo Maciek ma takiego misia małego, a na metce napisane jest "bremen, De" i reszta adresu 🙂 i tak o Tobie mi się wtedy pomyślało 🙂
Coq no Ty na pewno nie możesz się doczekać przyjazdu do Polski, nie dziwię się 😁
a ja nie mogę się doczekać przyjazdu męża, przyjeżdża w niedzielę 😁 😁 😁 i zostaje na tydzień 😁
Agami wcale nie jesteś przewrażliwiona, po prostu interesuje Cię to co i ile masz Kubusiowi podawać. i dobrze 🙂 buziak dla Ciebie 😘
Pamm no to niech po tym leku Konstancji się unormuje z kupkami trochę 🙂 aaa, i Stefanek dzisiaj wymiata 😁 wizyta u fryzjera, hohoho 🤪 będzie dzisiaj odstawiony na maxa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marika teraz to tylko jedno słowo i polece znią jak ze szmatą-ale wtedy zostałam sama z 2 tygodniowym niemowlakiem w obcym domu z obcymi ludźmi-moi mogli nas odwiedzać jedynie w niedziele a i tak nie mogłam sie wyżalić bo teściowa cały czas z nami siedziała,Adam był w niemczech a ja tam sama wystraszona i pod presją teściowej-w sumie teraz sie dziwie że sobie tak dawałam i odpłace sie jej za te wszystkie przykrości ale wtedy zostałam sama i nie umiałam się "bronic"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
... własnie czytałam o tym glutenie i tak jak piszecie-6 🙂
oj Coq dlugo mogła bym tu opowiadać ile ona mi łez natraciła a ile wstydu przed ludźmi- kiedyś przy sąsiadkach chciałam małą w rożek zawinąć i zabrać na góre do siebie to mi ten rożek z ręki wyrwała i powiedziała" daj bo Ty nie umiesz" ja w szoku,nie wiedziałam co powiedzieć a sąsiadka " jak by babcia dała mamie szanse to by umiała" nosz kurna!!! i ona takie bzdury ludziom opowiada na wiosce
ostatnio nie widziała sie z małą 3 tyg i jak przyjechała to malutka na jej widok płakała-zapomniała jej a ta opowiadała w PL z płaczem że co my temu dziecku robimy,że płakała i żaliła sie jej że ja samą z nami zostawiła-no chora kobieta-Adam uważa że dostała obsesji na jej punkcie i przez to że ona jest nasza a nie jej zaczyna nas nienawidziec


nie macie wyjścia musicie ją ukrócić bo tak czy inaczej to sie skończy i tak jazdą.....wcześniej czy później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
a ja wracam do tematu fotelikow bo ciagle szukam i znalazlam cos takiego
cosmo ferrari i on ma atesty wlasnie i crashtesty robione mial i nawet 3 gwiazdki dostal a dobra cene ma bo 4 gwiazdkowe to powyzej 1000 zl kosztuja... wiec w sumie znalazlam 2 foteliki 0-18 majace crashtesty i przyzwoita cene ten co wkleilam wyzej i taki:
driver ale do mnie bardziej przemawia ten cosmo ferrari 😉


fajne są te foteliki. tylko ja bym na przykład teraz chciała kupić 9-25 lub 9-36kg. taki mam plan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Rita napisał(a):
Agami moja teściowa nie opowiada tak jak Ulki ze to jej dziecko-wtedy to juz całkiem bym szalu dostała,ona zachowuje sie tak jak by była jej- nie pozwalała mi decydować o małej ba nawet jak była u niej na dole i przyjeżdżała moja rodzina nas odwiedzić to jak schodziłam po małą to nie chciała jej dać-wgle dużo by opowiadać a ja nic tylko ryczałam po kątach, teraz jak juz tutaj jestesmy doszłam do siebie,dowiedziałam sie też co ona na nas opowiada tak że skończyło się i czeka nas akcja po powrocie do PL -troche sie tego boje bo mi to lata ale jednak to Adama matka a on powiedział ze jak nic do niej nie dotrze to sie wyprowadzamy i dziecka juz nie zobaczy -tak że nie wiem jak to bedzie 😞


o materko.....

u nas nawet jak teściowa próbowała coś "radzić" lub rządzić ze na podwórko za zimno, ze to ze tamto......to od razu jej dałam do zrozumienia że to moje dziecko i ja tu rządze męża tez tak ustawiłam że ma moja stronę trzymać i teraz tylko jest -"niech mama decyduje" i to u nas jest święte 😜 😜 😜 choć widzę że to czasem teścia boli -bo m.in nie pozwalam narazie małego na polu na rękach nosić bo potem go do wózka nie wsadzę....bo będzie ryk

ale ja rządze jak sie nie podoba..... to wypad z baru 😜 😜 😜


No!!!! Idzmy w przyklad Mariki, tesciowe wypad z baru!!!! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
Marika teraz to tylko jedno słowo i polece znią jak ze szmatą-ale wtedy zostałam sama z 2 tygodniowym niemowlakiem w obcym domu z obcymi ludźmi-moi mogli nas odwiedzać jedynie w niedziele a i tak nie mogłam sie wyżalić bo teściowa cały czas z nami siedziała,Adam był w niemczech a ja tam sama wystraszona i pod presją teściowej-w sumie teraz sie dziwie że sobie tak dawałam i odpłace sie jej za te wszystkie przykrości ale wtedy zostałam sama i nie umiałam się "bronic"


rozumiem ze 2 tygodnie po porodzie to sama byłaś zagubiona... 😘w takiej atmosferze nie dziwie sie że mleko straciłaś....

ale trudno nie daj sie więcej i pewnie lepiej nie wracaj wspomnieniami ....

a wiecie co my też będziemy "teściowymi" i ciągle sobie obiecuje że z synową staram sie dobrze żyć chyba że jej nie będę lubić..... 😜 to nie będę sie mieszać.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita jak czytam to co piszesz to oczy mi z orbit wychodzą... bo jak można być tak okropnym? w głowie mi się to nie mieści. Ta Twoja teściowa to ma chyba jakieś kłopoty z głową. Zabierać dziecko. I takie rzeczy rozpowiadać. Oj, na pewno porzez te pierwsze tygodnie po porodzie się wycierpiałaś kochana 😘 😘 😘 ale za to teraz się nie daj, bądź twarda i stanowcza. To jest Wasze dziecko i jej nic do niego. Jak nie chce być babcią to może jej w ogóle nie być w życiu Waszej Majki. i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Rita napisał(a):
Marika teraz to tylko jedno słowo i polece znią jak ze szmatą-ale wtedy zostałam sama z 2 tygodniowym niemowlakiem w obcym domu z obcymi ludźmi-moi mogli nas odwiedzać jedynie w niedziele a i tak nie mogłam sie wyżalić bo teściowa cały czas z nami siedziała,Adam był w niemczech a ja tam sama wystraszona i pod presją teściowej-w sumie teraz sie dziwie że sobie tak dawałam i odpłace sie jej za te wszystkie przykrości ale wtedy zostałam sama i nie umiałam się "bronic"

tak jest! 😘

rozumiem ze 2 tygodnie po porodzie to sama byłaś zagubiona... 😘w takiej atmosferze nie dziwie sie że mleko straciłaś....

ale trudno nie daj sie więcej i pewnie lepiej nie wracaj wspomnieniami ....

a wiecie co my też będziemy "teściowymi" i ciągle sobie obiecuje że z synową staram sie dobrze żyć chyba że jej nie będę lubić..... 😜 to nie będę sie mieszać.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
agami napisał(a):
a ja wracam do tematu fotelikow bo ciagle szukam i znalazlam cos takiego
cosmo ferrari i on ma atesty wlasnie i crashtesty robione mial i nawet 3 gwiazdki dostal a dobra cene ma bo 4 gwiazdkowe to powyzej 1000 zl kosztuja... wiec w sumie znalazlam 2 foteliki 0-18 majace crashtesty i przyzwoita cene ten co wkleilam wyzej i taki:
driver ale do mnie bardziej przemawia ten cosmo ferrari 😉


fajne są te foteliki. tylko ja bym na przykład teraz chciała kupić 9-25 lub 9-36kg. taki mam plan.


ferrari 😉spoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
agami napisał(a):
a ja wracam do tematu fotelikow bo ciagle szukam i znalazlam cos takiego
cosmo ferrari i on ma atesty wlasnie i crashtesty robione mial i nawet 3 gwiazdki dostal a dobra cene ma bo 4 gwiazdkowe to powyzej 1000 zl kosztuja... wiec w sumie znalazlam 2 foteliki 0-18 majace crashtesty i przyzwoita cene ten co wkleilam wyzej i taki:
driver ale do mnie bardziej przemawia ten cosmo ferrari 😉


fajne są te foteliki. tylko ja bym na przykład teraz chciała kupić 9-25 lub 9-36kg. taki mam plan.

no ja tez taki plan mialam ale... wlasnie jak sie doczytalam i to w niejednym miejscu i dzwonilam tez do sklepu foteliki 9-25 i 9-36 to nie jest od 9 kg jak sie wydaje ze dziecko ma 9 kg a ma 5 mieisecy to hop do duzego fotelika... wlasnie nie;/ ze musi byc 9 ale miesiecy tez skonczone by sie tam przesiasc a tak to pozycja pollezaca tylem do kierunku jazdy.... a te 9-... nie maja w wiekszosci takiej opcji (chociaz mowil sprzedawca ze sa producenci ktorzy pisza tylko 9 kg i koniec nawet polroczne dziecko w takim wtedy moze smigac) ale to zalezy od zdrowego razsadku by sadzac dzieckom ktore nie siedzi samo 😜 a nasz Kuba zaczyna mi wyrastac z tego mikro fotelika chicco i ogolnie tak jak pisalam pokrzywiony jakis taki w nim siedzi ;/ wiec postanowilam wybrac mniejsze zlo i kupic 0-18 a jak osiagnie te 18 kg lub cos kolo tego to kupie ten do 36kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
super te foteliki-my na razie nie zmieniamy bo jak jeździmy w te dalekie trasy to wole żeby mała sobie leżała a póki co to pchełka mała i sie jeszcze mieści 🙂


No wlasnie Rita moze jakies zdjecia Pchelki malej? 🙂

A Wanilia dlaczego do nas nie przemawia? 🤨
Kasiunia ciesze sie, ze kamien spadl Ci z serca. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...