Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Moja Yasminka spała od około 15.30 do 19.00 😮 czeka mnie dłuuuuuuugiiiiii wieczór.
Wiecie, drożdżówki (nieskromnie naiszę) wyszły mi świetne 😆 mniam mniam Wkleiłam bym zdjęcie, ale już pisałam, że coś nie mogę, żadnych zdjęć wstawiać.

pozdrawiam was ciepło i uciekam do ogrodu z Bambiną trochę, popodziwiać kwiety, które dziś zasadziłam 🙂 paaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Meliska to mój M miał urodziny a nie ja 🙂
Co do chrzcin to się nie wypowiadam bo Weronika nie ochrzczona co zresztą coraz bardziej zaczyna wszystkim w otoczeniu przeszkadzać, łącznie z tym że juz usłyszałam ze jestem złą matką - od koleżanki 😮
Bylismy dziś u znajomych na ślubie - zaraz jak przyszło zaproszenie to powiedziałam że przyjedziemy na ślub ale na weselu nie zostaniemy bo nie mamy co z Weroniką zrobić a szkoda żebyśmy posiedzieli do 20 czy 21 tylko, lepiej niech zaprosi kogoś na nasze miejsce. No i na tym stanęło. Dziś byl ten ślub, w ogrodzie przy knajpie (cywilny tylko), wszystko pięknie przygotowane i aż żal mi się zrobiło że nie zostajemy bo stoliki na tarasie i ten ogród do dyspozycji....Spodziewałam się typowego wesela na sali z orkeiestrą czyli duszno i głośno. No ale słowo się rzekło i jechaliśmy zaraz po życzeniach - głupia ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka no to chyba ciekawej atmosfery w pracy nie masz... a co do trzymania na chrzcinach to u nas trzymałam ja 🙂

Coq no to sobie Bambina ucięła drzemkę dzisiaj 😜

Wanilia takie to życie jest 😉 pewnie gdybyś powiedziała, że przyjdziecie to wesele byłoby na sali, gdzie byłoby gorąco i duszno 😉

a ja? ... hmmm... tęsknię tęsknię tęsknię!!! dzisiaj jakoś wyjątkowo bardzo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska...no i okazalo sie ze mega potowki a ze mlody szybko pelza co widzialyscie na filmie to rozciera to i robia sie plamy....
u nas znowu burza idzie juz druga dzis;/ wszystkoplywa masakra;/
mlody dzis kapal sie ze mna w basenie u dziadkow na dzialce 😉)) ale fajnie bylo.....
u nas tez do chrztu tata trzymal 🙂))
aaagaaa wspolczuje tej tesknoty...
ulka szefa pilnuj w razie czego pip zglaszasz i skarbowka ikase dostaniesz 🙂)))
wanilka ja tez ochrzciłam szybko bo juz zaczeli rodzice mowic zeby nie czekac tyle...ogolnie moim zdaniem dziecko powinno samo umiec zdecydowac....czy chce....
my na noc u moich rodzicow.... mlodgo rozpieszczaja a jemu rogi rosna...proze blagam ze po kapaniu i jedzeniu mlodyma spac a oni nosza... zabawiaja... on sie rozbudzi... wszyscy beda spac a ja bede z nim walczyc do drugiej jak zwykle..... ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agami oj rozpieszczają go z tego co mówisz. i to w niefajny sposób, bo potem Ty się męczysz... no ale od tego ma się dziadków 😜

a u nas Maciuńka boli chyba brzuszek, bo co trochę budzi się ze strasznym płaczem i prostuje nóżki i w ogóle. wszystko wskazuje na brzuszek... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
Marika co do danonkow to ja Sarutce dawalam jak miala 5mcy i do teraz jest git. Czasem nawet dostanie zwykly jogurt ale nie caly kubeczek chociaz uszy jej sie trzesa 😉 Zjada tez marchewke na krotko rozgnieciona z ziemnkaczkiem,daje wiecej tego sosiku zeby nie bylo za scisle i zeby sie nie dlawila. Aha no i do marchewki czy zup daje kostke rosolowa do smaku. Na bol brUcha najlepsza wyprasowana cieplutka pieluszka. Yo u nas najbardziej pomaga. Ulka trzymam kciuki za udana urocYstosc. Meliska a Julka bardO plakala jak przekluwali uszy? Ja sie zastanawiam ale tak sire cos zdecydowac nie moge :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde Beata jesteś nieźle odważna ale chyba nie wszystko Sarusi tak pasuje jak piszesz ze macie bóle brzuszka .... Ja chyba przez te kolki już tak ostrożnie do wszystkiego podchodzę....odważyłam się na swierza malinke to też był ból brzucha... 🤢 🤢

Dzień dobry i miłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bol brzucha to byl z nieodpowiedniego ubrania malej,bo bylo dosych chlodno a ja ja na ogrod wzielam bez skarpet i od nog naziebla. Ale tez nie daje jej wszystkiego,bo np. raz dalam gruszkowy mus i tez byl brzuszek chory,ale staram sie jej pokazywac smaki i patrze jak reaguje,nie sa to wielkie kawalki tylko szczypne np. w piatek szczypnelam dla malej rybki kawalek,ale nie smakowalo.Jesli widze,ze smakuje jej cos to daje ciut wiecej i patrze czy nie boli brUch itd. Taki mam sposob na to zeby Sarah smakowala wszystkiego,ale z rozsadkiem. Aha kawe lubi jak wszystkie dzieci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jej hej 🙂
ja tylko daje znać że żyjemy
jakos czasu ostatnio na neta mało,czasami Was podczytuje ale nie jestem w stanie ogarnąć wszystkiego
u nas ok-od tygodnia jesteśmy w Bremen z siostra moją najmłodszą a więc nastolatka przejeła neta-czasem uda mi sie dorwać na fb i tyle
Majcia zdrowa, 2 zęby mamy
no a tak poza tym po staremu
buziaki 😘 jak szał mini8e to wracam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, hej, hej
po tygodniu zagladam, ale jakoś weny brak...no wiec ciągle sie bujamy z chorobami, kalinka ciagle ma katar (chociaz juz przechodzi), w miedzy czasie wysypka, oparzenie słoneczne na nozkach (to u niani), mega krostki na nogach, ja najpierw bol gardła, potem wysypka na stopach i dłoniach, obecnie biore antybiotyk (bo ta wysypka to jakis wirus, ktoym mnie klient w pracy zarazil 😠 i zwolnienie lekarskie a tydzien jeszcze mam, bo zarażam 🤢
u nas tez mega upaly, wyrobic nie idzie. kalina ciagle w miejscu", tzn. jakos nie probuje wogole pelzac.
z moim kryzys jakis mamy...jest nieciekawie, praktycznie nie rozmawiamy, nie sypiamy razem (wyniosl sie do salonu). dzisiaj wrócil z wrocławia, byl na koncercie queenu, nie bylo go ponad 2 dni i nawet sie przez ten czas nie odezwal ani razu....eh, generalnie lipa
poza tym ciezko jest, jak chodze do pracy to jestem meg zmeczona, nie moge sie ogarnac, nie chce mi sie sprzatac, obiadu robic...
wiec jak widac, moje zycie jest jakoś wyjatkowo nedzne ostatnio 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane!!! ja u teściów jest naprawdę fajnie bo jesteśmy sami z mężem i małym Elusiem!!!
Co do dawania danonków ja już mojemu daję od 3 dni i jest mega zadowolony i nic mu nie ma!!!
Daję mu rybę i ziemniaki z naszego obiadu i marchewkę gotowaną także spoko!!!
MELISKA tak Eluś mnie budzi a tobie współczuję o 5 rano tego budzika!!! ja jak wrócę do pracy to na 8 mam także luzik!!!
ANIQa współczuję tego wszystkiego co przechodzisz!!! Oby szybko to wam przeszło !!!
Z mężem niezła akcja ale będzie ok zobaczysz!!! Sam się stęskni !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Aniqa a to oparzenie na nóżkach to jak to się stało??? a co do męża to faceci dziwni są... niestety. i na pewno wszystko się unormuje 😘 i zdrówka dla Ciebie i dla Kalinki 😘

obejrzałam mecz siatkówki - pięknie chłopcy grali!!! SUPER 😁

po prostu za dlugo byla z nia na slońcu, miala wysmarowane nozki z kremem z faktorem 30, ale nie wiel to dalo. mi sie zdaje ze Kalina bedzie miala bardzo wrazliwa skore, my oboje z moim mamy wieczne problemy ze skora, pelno pieprzykow, nie mozemy sie oapalc, jakies problemy co chwila, wiec Kalina ma po kim miec wrazliwa skore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Aniqa a to oparzenie na nóżkach to jak to się stało??? a co do męża to faceci dziwni są... niestety. i na pewno wszystko się unormuje 😘 i zdrówka dla Ciebie i dla Kalinki 😘

obejrzałam mecz siatkówki - pięknie chłopcy grali!!! SUPER 😁

po prostu za dlugo byla z nia na slońcu, miala wysmarowane nozki z kremem z faktorem 30, ale nie wiel to dalo. mi sie zdaje ze Kalina bedzie miala bardzo wrazliwa skore, my oboje z moim mamy wieczne problemy ze skora, pelno pieprzykow, nie mozemy sie oapalc, jakies problemy co chwila, wiec Kalina ma po kim miec wrazliwa skore


aha

a w ogóle jak się niania sprawuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byłam dziś pierwszy raz od porodu na tak zwanym shopingu 😜 - masakra.
Z siostrą wyjechałyśmy wcześnie, żeby uniknąć dzikich ludzi. No ale nie dałyśmy sobie rady ze złożeniem wózka mojej drugiej siostry ( Chicco okazuje się dla mnie zbyt skomplikowany 😜 i musialm rzdzić sobie bez wózka. W chustę nie było sensu się wiązać, bo jak mierzyć rzeczy? No i tak nosiłam Yasminkę -swiją drogą bardzo grzeczną - wieszaki nawwet z trudem przerzucałam. W dodatku nie za wiele dla mnie wyprodukowali. Zakupy zrobiłyśmy w ostatnim sklepie w Carry - Boże jedyny sklep w ktorym nie ryczy żadna muzyka, cosza po prostu!!! 😆 Wzbogaciłam się tylko o jeden sweterek i tunikę. W planach jeszcze jeden wyjazd, ale teraz chyba opojadę z wózkiem pociągiem. 😜

milej nocy mamusie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie!! 🙂)
alez zatesknilam za wami...
postaram sie Was nadrobic 🙂
Aniqa - widzisz jak sie cos sypie to wszystko naraz, ale bedzie dobrze 🙂)
Holi - widze ze dieta juz w pelni szeroka, u nas tez przeskok. zrezygnowalismy z soczkow i sloiczkow bo Julkowi nie pasowaly i je z nami to co my i tyle, sam sobie bierze i wklada do buzi. i od razu menu nasze na zdrowsze sie zmienilo 🙂)) no ale nadal glownie cycek... ☺️
zaraz nadrobie wiecej ale musze sie najpierw czyms pochwalic!!!! 🙂 ☺️ ☺️ ☺️ bedziemy mieli drugiego bobaska!!!!! 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Kurde Beata jesteś nieźle odważna ale chyba nie wszystko Sarusi tak pasuje jak piszesz ze macie bóle brzuszka .... Ja chyba przez te kolki już tak ostrożnie do wszystkiego podchodzę....odważyłam się na swierza malinke to też był ból brzucha... 🤢 🤢

marika my tez dajemy Julkowi praktycznie wszystko, malinki je codziennie, jagody, poziomki prosto z lasu - uwiebia! ser zolty, kurczaka, zielonego ogorka, fasolke szparagowa, pomidory. i az uszy mu sie trzesa. a jak widzi swoje krzeselko do karmienia i ze siadamy juz do obiadu czy kolacji to az podskakuje!! 🙂) takiego mamy lakomczuszka. a tak sie martwilam bo nie chcial papek jesc.. no a on p prostu chce powazne jedzenie dostawac 😉
i brzuszek go nie boli, kupka piekna codziennie teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Meliska
Co do chrzcin to się nie wypowiadam bo Weronika nie ochrzczona co zresztą coraz bardziej zaczyna wszystkim w otoczeniu przeszkadzać, łącznie z tym że juz usłyszałam ze jestem złą matką - od koleżanki 😮
Bylismy dziś u znajomych na ślubie - zaraz jak przyszło zaproszenie to powiedziałam że przyjedziemy na ślub ale na weselu nie zostaniemy bo nie mamy co z Weroniką zrobić a szkoda żebyśmy posiedzieli do 20 czy 21 tylko, lepiej niech zaprosi kogoś na nasze miejsce. No i na tym stanęło. Dziś byl ten ślub, w ogrodzie przy knajpie (cywilny tylko), wszystko pięknie przygotowane i aż żal mi się zrobiło że nie zostajemy bo stoliki na tarasie i ten ogród do dyspozycji....Spodziewałam się typowego wesela na sali z orkeiestrą czyli duszno i głośno. No ale słowo się rzekło i jechaliśmy zaraz po życzeniach - głupia ja 😁

a my zaplanowalismy chrzciny na wrzesien, no ale leipiej pozno niz wcale 😜 ale wiadomo to wybor rodzicow, ktory rzutuje na pozniejsze wychowanie, i kazdy ma prawo do wlasnego! nie przejmuj sie znajomymi, bo jesli chrzest ma byc tylko na pokaz to lepiej zeby go nie bylo, a pewnie duza czesc z nich tak wlasnie zrobila.

a my juz z Julkiem 2 wesela zaliczylismy, za 2 tygodnie kolejne, potem w sierpniu i w grudniu... oczywiscie wszystkie jak nie moge pic!!!!! 😠 😠 😠 😁
Julek tancuje z nami w chuscie do ponej nocy, potem idzie spac w wozeczku w tym halasie i spi lepiej niz w domu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Jaki kolor oczu mają wasze pociechy???? Kiedy się zmienia z niebieskiego bo ponoć noworodki mają wszystkie niebieskie....?

Kiedy można dac danonka???? Wpadne później 🙂

u nas sa zielono-broazowe, a byly szare. kolo 5trgo meisiaca sie juz zmienily.

a w danonkach duzo cukru, lepiej jogurt naturalny chyba sprobowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...