Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
co do gołębi to wyczytałam że ich gówna są toksyczne i coś tam zawierają dlatego wżerają się w karoserię i zostawiają ślady. to samo jest z blachą na dachu 🤢


no dokładnie-do tego mnóstwo zarazków-nie wspominając już o gołębich wszach, mój tata ma małe zoo tak że wiem coś o tym,nie raz sprzątałam po nich 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
co do gołębi to wyczytałam że ich gówna są toksyczne i coś tam zawierają dlatego wżerają się w karoserię i zostawiają ślady. to samo jest z blachą na dachu 🤢

Na dachu macie blachodachowkę? CZy zwyką dachówkę?


blachodachówkę

To chyba sporo taniej wychodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita brzuch mnie nie boli, tzn. tak normalnie jak to przy okresie. Po prostu taka zmarnowana wstałam, napęczniała okrutnie. Ale za poradę dziękuję, bo ostatnie lata zawsze jeden dzień bolesny miałam więc przyda się.

Aga o kurde, bałabym się być twoim sąsiadem 😜 Jesteś jak mój mąż 😁 ja to sobie pozwolę sobie czasami w kasze dmuchać, więc na szczęście jest on 🙂 A naszego sąsiada gołebie w domu u rodziców nic nam nie obsrywają, jakieś kulturalne ma 🙃
A łazienka to też ta na górze mi się podoba, na dole nie mój styl. Generalnie super, że będziecie mieć wszystko takie ekstra świecące, błyszczące i pachnące nowością 🙂 Ja też się cieszę z naszego mieszkania, choć jest zrobione jak jest i tyle musi starczyć. A ja właściwie jeśli chodzi o meble, to owszem podoba mi się wiele rzeczy w sklepach, ale moim marzeniem są meble z pchlego targu 😉 i ich odnawianie - orginalne i niepowtarzalne 😜 ale niekoniecznie meble wiekowe.
Powodzenia na kursie, na egzaminie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
chloe napisał(a):
Wanilia ogromne gratulcje!!! 🙂 🙂 🙂 mam nadzieje ze u Ciebie bedzie wszystko, ok, zreszta juz nie karmisz to nie ma powodu sie martwic!!!
ja niestety zaczkam az skoncze karmic Juliuszka.
Bardzo sie ciesze ze sie zdecydowaliscie!! 🙂 Bardzo popieram taka postawe!! 🙂 🙂 🙂

Chloe ja mam znajoma która karmiła dziecko przez całą ciąże prawie, pod sam koniec dziecko już nie chciało bo podobno od hormonów zmienia się skład mleka ale tak to nie było problemu - lekarze też nie widzieli przeciwskazań. U Ciebie niestety tak się stało jak się stało ale ja bym pewnie próbowała dalej i nie szukała winy w karmieniu...
I tak spojrzałam jeszcze raz na profilowe zdjęci i stwierdzam że niezły się z Ciebie szczypiorek zrobił 😁
A gdybyś planowała jesienny samotny wypad w góry to daj znać - zdaje się że ja jesienią będę miała trochę czasu żeby gdzieś wyskoczyć 😜

mysle ze u mnie problem jest glebszy, a karmienie jest przeciwwskazane np przy plamieniu w ciazy, co mi sie zdarzalo juz dwukrontnie, do tego niestety w nastepnej ciazy bede musiala brac znow Duphaston, a nie chce malego truc bo to do mleka przechodzi, poza tym jak mi kaza znowu sie oszczedzac to kto bedzie nosil malego? musze zaczekac wiec az skoncze karmic i Julek zacznie chodzic. Bardzo nad tym ubolewam ale nie chce zeby ktorekolwiek z dzieci, czy to w brzuszku czy Julus, na tym ucierpialy. co innego jak ktos ma ciaze bez powiklan, u mnie zawsze cos...eh.

PS no juz mam dosc tego chudniecia!!! i nie moge przestac!! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa- super te plytki Hoja, nasi znajomi takie maja i bardzo fajnie to wyglada 🙂
a golebie potwierdzam syfiarze straszni, taki chwast ptasi... 🤨

wanilia - podziwiam z rowerem!! nie przewroc sie!!!

coq - moj tez nie chce za bardzo obiadkow, z owocami nie ma akurat zadnego problemu.

rita - no ja niestety nie jestem juz w ciazy i wciaz nie moge tego odzalowac, ale mam Julusia i jakos daje rade 🙂

ulka- jak jakbym teraz w ciaze zaszla to bym dostawala 50zl macierzynskiego i na l4 tez, bo ci zlodzieje z zusu policzyli mi macierzynski jako miesiace zerowe, a srednia liczy sie z ostatnich 12 miesiecy. takze szalenstwo. dowiedzialam sie o tym jak dostalam l4 po poronieniu... takze sie zdziwilam lekko 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):

ulka- jak jakbym teraz w ciaze zaszla to bym dostawala 50zl macierzynskiego i na l4 tez, bo ci zlodzieje z zusu policzyli mi macierzynski jako miesiace zerowe, a srednia liczy sie z ostatnich 12 miesiecy. takze szalenstwo. dowiedzialam sie o tym jak dostalam l4 po poronieniu... takze sie zdziwilam lekko 😮

Nie strasz mnie - mi też policzą macierzyński jako miesiące zerowe i wyciągną średnią z roku? 😲 Czy jak mam umowę o pracę na czas nieokreślony to normalnie chorobowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😁mi też aguś górna łazienka przypadła najbardziej do gustu 🙂 BRAWO dzielna dziewczynka takie ważne decyzje sama musi podejmować 🙂
jak egzamin???


Rita- moj synuś śpi na podusi od jakiegoś 4 miesica wcześniej na klinie spał ...ale poduszeczka raczej cienka

a my dzis po szczepieniu na pneumo i waży młody 9200 😮 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
a mam pytanie-jak Wasze dzieci teraz zasypiają? chodzi mi o to że teraz jak takie ruchliwe to czy macie problem z uspaniem maluchów? Maja zasypiała zawsze bardzo szybko a teraz jak już sama wstaje to ciężko z zaśnięciem bo jak sie kładzie to nawet jak jest strasznie zmęczona to chwile się powierci i od razu wstaje na nóżki i tak z 10 razy zanim zaśnie 😮 najlepiej zasypiała jak miała katar bo wtedy ją kładliśmy w foteliku samochodowym na pół siedząco i od razu zasypiała no ale już jest zdrowa i wróciła do łóżeczka. I jeszcze jedno -dzieci śpią na poduszeczkach?


Rita u na sjest identycznie!!!! odkąd wsaje, czyli od jakiegoś tygodnia, nie potrafie jej uspać!!!! mimo mega zmeczenia wstaje, w wozku tez pronowałam , ale nawet tam potrafi obrócic sie na brzuch i podnosic 😮 tez nie wiem co z tym zrobic, bo wrzask jak ja klade jest niesamowity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
co do gołębi to wyczytałam że ich gówna są toksyczne i coś tam zawierają dlatego wżerają się w karoserię i zostawiają ślady. to samo jest z blachą na dachu 🤢

Na dachu macie blachodachowkę? CZy zwyką dachówkę?


blachodachówkę

To chyba sporo taniej wychodzi?


taniej, a czy sporo taniej to zależy od tego jaką blachodachówkę wybierzesz 🙂
do dachówki muszą być też jakieś inne krokwie, bo dachówka jest cięższa i to wszystko musi być trochę inne.

my mamy blachodachówkę z Ruukki. tak nam doradzali. mają drożej niż u innych ale podobno lepsza 🙂 warto też patrzeć na wygląd żeby była jak najmniej falista i żeby te fale nie były głębokie. bo w miejscach falowanych blacha jest najcieńsza... ale to będę Ci radzić jak będziesz pytać 🙂 bo trochę jestem w temacie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny mi też płytki z górnej łazienki podobają się najbardziej 🙂 zakochałam się w nich jak je zobaczyłam na żywo!!! 🙂 najchętniej to dolną też bym taką zrobiła, ale głupio tak. a te do dolnej myślę, że też będą ładne wyglądać tak jak sobie zaplanowałam ich rozkład 🙂

egzamin zdany, zaświadczenie jest 🙂 nawet 3 kieliszki wódki wypiłam i kolega mi samochód do domu odwoził 😜

Coq ja ogólnie nie lubię takich spraw jak kłótnie z sąsiadami. ale dzisiaj to nerwy wzięły górę... bo jak sobie pomyślałam, że gdybym nie podniosła Maćkowi budki przy wózku... to by miał te gówna na twarzy, na oczkach i w ogóle... to aż mnie krew zalała 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
widze, że każda miala jakies stycznośc z golębiami 😁 mój ociec hodował gołębie i jak miałam te obstańce przeklete, nie dość ze obsrane wszystko to potem zaczely nam do domu wchodzic, bo latem zawsze mamy otwarte na oścież drzwi. wiec nienawidze 😁 😉

mam pytanie: czy kupiłyście już butki na twardej podeszwie, takie do chodzenia???bo mnie mama moja ciagle gada, że mam kupic, ze dziecko powinno takie nosic od pierwszych kroczkow jakie stawia, żeby stopka dobrze sie ukłądała

aha, dzisiaj byla pierwsza próba posadzenia gwiazdy na nocniku zakończona totalna porażka gdzies po 30 sekundach 😜 nie da rady zeby tam usiadła, wyrywała sie , prostowała nózki. wiec narazie odpuszczam sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
widze, że każda miala jakies stycznośc z golębiami 😁 mój ociec hodował gołębie i jak miałam te obstańce przeklete, nie dość ze obsrane wszystko to potem zaczely nam do domu wchodzic, bo latem zawsze mamy otwarte na oścież drzwi. wiec nienawidze 😁 😉

mam pytanie: czy kupiłyście już butki na twardej podeszwie, takie do chodzenia???bo mnie mama moja ciagle gada, że mam kupic, ze dziecko powinno takie nosic od pierwszych kroczkow jakie stawia, żeby stopka dobrze sie ukłądała

aha, dzisiaj byla pierwsza próba posadzenia gwiazdy na nocniku zakończona totalna porażka gdzies po 30 sekundach 😜 nie da rady zeby tam usiadła, wyrywała sie , prostowała nózki. wiec narazie odpuszczam sobie


aniq w zadnym wypadku zadnych bukow jeszcze nasze dzieci nie powinny nosic. Powinny jak najwiecej na boso. Butki i to na MIEKKIEJ PODESZWIE, sztywny ma byc tylko zapietek, mozna zakladac jak juz dziecko bardzo dobrze chodzi, tzn po ok 3 miesiacach odkad zacznie. i to tylko na dwor. w domu skarpetki, ewentualnie dopasowane teniskowki!!!! Poszukaj sobie w internecie filmikow Zawitkowskiego na ten temat. My mamy jego ksiazke poza tym pytalam o to naszego fizjoterapeute do ktorego chodzilismy. Oboje mowia to samo!!!

A nocnik, to ja wole nie mowic... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga ale ja rozumiem, też pewnie bym z takim sąsiadem sama się rozprawiła. Na szczęście u moich rodziców te gołębie sąsiada jakieś inne są 😉
Marika a ja tam bym chciała sama wybierać wszystko do domu, mam swoją wizję i byłoby po mojemu...mogłabym sobie przyjaciółkę zaprosić na doradzanie i tyle 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
co do gołębi to wyczytałam że ich gówna są toksyczne i coś tam zawierają dlatego wżerają się w karoserię i zostawiają ślady. to samo jest z blachą na dachu 🤢

Na dachu macie blachodachowkę? CZy zwyką dachówkę?


blachodachówkę

To chyba sporo taniej wychodzi?


taniej, a czy sporo taniej to zależy od tego jaką blachodachówkę wybierzesz 🙂
do dachówki muszą być też jakieś inne krokwie, bo dachówka jest cięższa i to wszystko musi być trochę inne.

my mamy blachodachówkę z Ruukki. tak nam doradzali. mają drożej niż u innych ale podobno lepsza 🙂 warto też patrzeć na wygląd żeby była jak najmniej falista i żeby te fale nie były głębokie. bo w miejscach falowanych blacha jest najcieńsza... ale to będę Ci radzić jak będziesz pytać 🙂 bo trochę jestem w temacie 😉

ja bede pytac na pewno! 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
chloe napisał(a):

ulka- jak jakbym teraz w ciaze zaszla to bym dostawala 50zl macierzynskiego i na l4 tez, bo ci zlodzieje z zusu policzyli mi macierzynski jako miesiace zerowe, a srednia liczy sie z ostatnich 12 miesiecy. takze szalenstwo. dowiedzialam sie o tym jak dostalam l4 po poronieniu... takze sie zdziwilam lekko 😮

Nie strasz mnie - mi też policzą macierzyński jako miesiące zerowe i wyciągną średnią z roku? 😲 Czy jak mam umowę o pracę na czas nieokreślony to normalnie chorobowe?


mysle ze pracownikow lepiej traktuja niz pracodawcow... 🙂 ale dowiedz sie na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
Chloe ściskam Cie mocno 😘 a co z tym chudnięciem??? ja od porodu nie moge przytyć i własnie też chudne-mam 167cm i waże 44 kg 😞 kupiłam już sobie białko takie jak dla kulturystów na mase i biore apetizer ale nic nie pomaga

no to powiem Ci pobilas mnie na glowe!!! ja mam 175cm ale waze 63kg, ale tj 2 kg mniej niz przed ciaza. dodam ze w ciazy przytylam 23kg, coo daje mi spadek 25kg!!!!!!! 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/193/msosorry.jpg/][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/5297/msosorry.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]]
Ooooo tak właśnie Novej jest wstyd za te haniebne zaniedbania ☺️ [/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...