Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
chloe napisał(a):
i wracajac do tematow budowlanych: aaagaa, wanilia - z jakim stanem konta odwazyliscie sie juz zaczac budowe? na moj rozum to trzeba miec chociaz tyle zeby stan surowy zamkniety zrobic, ale moze doswiadczone kolezanki cos wiedza wiecej na ten temat 🙂


my mieliśmy 20 tysięcy. za 10 tysięcy kupiliśmy cegły na cały dom, i zostało nam 10tys

Ja nie wiem skąd Ty te ceny bierzesz 😮 My mamy sporo mniejszy projekt i liczymy 15 tys na ściany zewnętrzne....
Chloe zmobilizowałaś mnie do zreknięcia w kosztorys (musiałam go wygrzebać z samego dna biurka ale bardzo dobrze 😉 ) i tam materiał na fundamenty wyceniony na 12000 zł i tyle wyszło 😉 Mimo ze w projekcie fundament dużo niższy niż my wybudwaliśmy. A o 120 tys na start to możemy pomażyć więc chyba wariaty z nas albo to nóż na gardle tak działa 😜
Coq : 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
chloe napisał(a):
i wracajac do tematow budowlanych: aaagaa, wanilia - z jakim stanem konta odwazyliscie sie juz zaczac budowe? na moj rozum to trzeba miec chociaz tyle zeby stan surowy zamkniety zrobic, ale moze doswiadczone kolezanki cos wiedza wiecej na ten temat 🙂


my mieliśmy 20 tysięcy. za 10 tysięcy kupiliśmy cegły na cały dom, i zostało nam 10tys

o kurcze, harpagany z Was 🙂 no ale macie pewnie doplyw duzej gotowki z pracy....
z drugiej strony to tylko dowod ze jak sie ma marzenia i sie bardzo chce to mozna je spelnic!! 🙂)) takim optymistycznym akcentem koncze i idena spacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
chloe napisał(a):
i wracajac do tematow budowlanych: aaagaa, wanilia - z jakim stanem konta odwazyliscie sie juz zaczac budowe? na moj rozum to trzeba miec chociaz tyle zeby stan surowy zamkniety zrobic, ale moze doswiadczone kolezanki cos wiedza wiecej na ten temat 🙂


my mieliśmy 20 tysięcy. za 10 tysięcy kupiliśmy cegły na cały dom, i zostało nam 10tys

o kurcze, harpagany z Was 🙂 no ale macie pewnie doplyw duzej gotowki z pracy....
z drugiej strony to tylko dowod ze jak sie ma marzenia i sie bardzo chce to mozna je spelnic!! 🙂)) takim optymistycznym akcentem koncze i idena spacer


nie wiem czy tak dużej... no ale jakiś dopływ jest.
ja bym się bała zaczynać, mój tata nas przekonał, że nie warto odkładać i dopiero zaczynać, bo się nigdy nie odłoży, bo z kupki na którą się odkłada zawsze się też będzie brało, a bo to będzie potrzebne, a to tamto. i tak suma sumarum kupka nie będzie dużo rosła, lepiej na bieżąco kasę w dom wkładać.

no i zaczęliśmy 🙂 no i już prawie skończyliśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
chloe napisał(a):
i wracajac do tematow budowlanych: aaagaa, wanilia - z jakim stanem konta odwazyliscie sie juz zaczac budowe? na moj rozum to trzeba miec chociaz tyle zeby stan surowy zamkniety zrobic, ale moze doswiadczone kolezanki cos wiedza wiecej na ten temat 🙂


my mieliśmy 20 tysięcy. za 10 tysięcy kupiliśmy cegły na cały dom, i zostało nam 10tys

Ja nie wiem skąd Ty te ceny bierzesz 😮 My mamy sporo mniejszy projekt i liczymy 15 tys na ściany zewnętrzne....
:


na cegłach zaoszczędziliśmy ok 2500zł, bo znajomy taniej załatwił. bez faktury oczywiście.
no i nam jeszcze zostało, i udało nam się sprzedać to co zostało za 1500złotych

tak więc wyszły nam za 8500zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Aga Maciej będzie miał piękną pamiątkę 🙂
Muszę Ci powiedzieć, że masz młodą prababcię. Moja babcie 18 grudnia skończy 88 lat.


prababcia miała 20 lat jak urodziła moją babcię
babcia miała 26 lat jak urodziła mojego tatę
tata miał 24 lata jak się urodziłam
a ja miałam 24 lata jak się urodził Maciek
a Maciek ma prawie 1 rok 🙂

więc wychodzi 95 lat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to Ty mloda dziolszka jestes aaagaaa 🙂
a co do tej kupki to mysle jak Twoj tata i przeknuje do tego meza 🙂
zreszta moi rodzice jak zaczynali budowe tez nie mieli oszczednosci a dom stoi teraz piekny a tata sie madrzy ze trzeba miec trojke z przodu na konce zeby zaczyc... trojke i 5 zer oczywiscie!!! przesada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
...

  • Pam,no masz maskre rzeczywiscie 🤢 no alle jakos daczie rade,musicie:-*
    Zdrowka dla Konsti i Sarki:-*
    A mnie tematy budowlane tez bardzo intereduja,bo jestesmy na etapie wyboru projektu.i tez myslimy zze trzeba ze 100 tys miec zeby zaczas wogole.chociaz ja ne wiem jak my to zbierzemy bo cos ostatnio na dobecie jestesmy ciagle:-S
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusie
    Aniqa1111 napisał(a):
    ...

  • Pam,no masz maskre rzeczywiscie 🤢 no alle jakos daczie rade,musicie:-*
    Zdrowka dla Konsti i Sarki:-*
    A mnie tematy budowlane tez bardzo intereduja,bo jestesmy na etapie wyboru projektu.i tez myslimy zze trzeba ze 100 tys miec zeby zaczas wogole.chociaz ja ne wiem jak my to zbierzemy bo cos ostatnio na dobecie jestesmy ciagle:-S

    to juz czwarta kierowniczka budowy nam rosnie 😉
    pochwal sie jakie projekty bierzecie pod uwage 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusie
    dziendobry wszystkim!!!
    Beatka Sarce zdrowia życzę żeby to nie była bakteria!!!
    Wszystkim choruskom zdrówka jejku!!!
    Wanilika dla twojej Werki też!!!
    Agaaa jaki Maciuś słodki z tymi babciami, super pamiątka!!!
    Agami nie daj sie depresji!!!Będzie dobrze, a mąż na święta przyjedzie prawda!!!
    ja w pracy małego zawiozłam do teściowej
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...