Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Jak się mała obudziła poszłam z nią do sypialni, ale ona w płacz i że chce wyjść z pokoju, no to wyszłyśmy. Siedziłyśmy trochę tak przed telewizorem, a jak usłyszała klucze w zamku, to już w ogóle ruszyła do boju, bo tata wrócił i jeszcze zaczął jej śpiewać 🙃 Do tej pory nie śpi, trochę się bawi trochę wdrapuje na kolana. ech



no doslownie jakbys wieczor w wykonaniu Julka opowiadala 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Dzien Dobry,

Oo wlasnie playlista 🙂 Dzien sie zaczal u nas o 3 nad ranem, bo Sarah wymiotowac zaczela 🤢
Normalnie u nas to wrazen moc i uciech 100 🤢

Od czego wymiotowała, masz jakieś podejrzenia?

Aga wcale tak wiele nie pospałam, bo Jaśmina dopiero około północy usnęła w naszym łóżku jak my z mężem film zaczęliśmy oglądać 🤔
Swoją drogą bardzo polecam Bienvenue chez Chit's, Jeszcze dalej niż Północ polski tytuł(chyba taki tytuł) -----ja widziałam drugi raz i znowu się uśmiałam. Wszystko jest oczywiście przerysowane, ale można sobie zobaczyć jak postrzega jeden Francuz drugiego 🙂 Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chloe no to przybijam piąteczkę 😉 Bo już się nawet wczoraj mężowi żaliłam, że wszystkie forumowe dzieciaczki ładnie zasypiają tylko my z tą naszą Mieszanką tak siedzimy do późnych godzin.


A ja dziś poodkurzała(żadna nowość prawie codziennie to robię), ale i podłogi pomyłam. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Jak się mała obudziła poszłam z nią do sypialni, ale ona w płacz i że chce wyjść z pokoju, no to wyszłyśmy. Siedziłyśmy trochę tak przed telewizorem, a jak usłyszała klucze w zamku, to już w ogóle ruszyła do boju, bo tata wrócił i jeszcze zaczął jej śpiewać 🙃 Do tej pory nie śpi, trochę się bawi trochę wdrapuje na kolana. ech



no doslownie jakbys wieczor w wykonaniu Julka opowiadala 😉))

U nas wyglądało wczoraj podobnie, Werka zasnęła o północy.....
Zapomniałam Chloe za komplement podziękować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AgaCoq Sarka juz dobrze,mysle, ze troche sie objadla na noc mlekiem, bo nic innego do glowy mi nie przychodzi, albo ewentualnie wirus, bo przy takiej pogodzie to pelno ich.
WaniliaMAsa plastyczna nie powinna miec zadnego kontaktu ze smietana obojetnie czy to kremowka czy jakas inna, bo sie rozpusci masa no i z owocami takimi jak np. ananas, kiwi bo maja jakies tam kwaski a o czekolada krzywdy nie zrobi masie plastycznej pod warunkiem, ze to czysta czekolada bez dodatku kremowki( chodzi mi o te kremy tortowe czekolada uplynniona + kremowka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
Patrze na podłogę i stwierdzam że moja córka nie jest fanką jajecznicy 🥴
Na spacer do parku chyba samochodem podjedziemy bo pogoda...brr....


Ja dziś nie wychodzę,jest mokro i nieprzyjemnie 🤨

Beata to dobrze, że Sarah już ozdrowiała 🙂


Moje dziecko tez nie jest fanem jajecznicy 😜 A co ozdrowienia to ja juz sama nie wiem stale cos sie jej czepia. Jakby tak wymrozilo na dworze, to podejzewam, ze od razu wszyscy bysmy zdrowsi byli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Gwiazda śpi, wcześniej opluwszy wszystko w swoim zasięgu zupą ogórkową 🤢
Marika ja sama z przyjemnością takiego bakusia wciągam, ale jakoś miałam opory dać Julce... ja wiem, że wszystko w granicach rozsądku, że przed wszystkimi świństwami naszych dzieci nie ustrzeżemy i że my mleko krowie piłyśmy, ale wtedy krowy gmo nie żarły 😜
Wanilia opłatek już do mnie leci, ale ta sowa powaliła mnie na kolana i tak kusi 😁
Beata a czy ty jakiś cukiernik jesteś? bosh ja to o niczym nie mam pojęcia ☺️ Może Ty pomożesz, śmietanę do tortu wystarczy utrwalić śmietan fixem czy jakąś żelatyną, boję się, że po przekrojeniu wypłynie mi z tortu ☺️
I jeszcze czekam na niezawodny przepis na biszkopt od Agami 🙂
Aga kusisz tym szczeniaczkiem, my kilka miesięcy temu mieliśmy takiego na "przechowaniu" od sąsiadów kiedy wyjechali na urlop, ale jakoś wtedy nie zrobił u nas furrory 🤔

haha moja też nie lubi jajecznicy 😜 a jak robicie, bo ja na talerzyku na parze z odrobiną masełka i nawet się zastanawiałam, że może coś źle robię ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
I jeszcze mam pytanie o tort... mam taką tortownicę fi ok 25 cm... czy to wystarczy powiedzmy na 13 porcji? bo mój stęka, że nie... on chyba we mnie nie wierzy 😠 ale takiego wała... robię tego torta i kropka 😜 😜


spokojnie przecież coś tam jeszcze przygotujesz.... 🤔a co bedziesz po urodzinach sama to jeść i się zamieniać w kulkę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
meliska napisał(a):
I jeszcze mam pytanie o tort... mam taką tortownicę fi ok 25 cm... czy to wystarczy powiedzmy na 13 porcji? bo mój stęka, że nie... on chyba we mnie nie wierzy 😠 ale takiego wała... robię tego torta i kropka 😜 😜


spokojnie przecież coś tam jeszcze przygotujesz.... 🤔a co bedziesz po urodzinach sama to jeść i się zamieniać w kulkę 😜

ja Ci dam kulkę 😜 teściowa moja lubi zjeeeeeeeeeść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
dziś przestudiuję jogurty w sklepie.... 😜

ja właśnie przestudiowałam w swojej lodówce 😜 ja kupuję bio-jogurt i na opakowaniu nie ma składu 😮 no chyba blondynka jestem, ale nawet kartonik zerwałam i tylko wartość odżywcza i informacja: z rolnictwa ekologicznego 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Meliska jestem technologiem odziezy,ale uwielbiam piec i eksperymentowac. Smietanfix usztywnia smietane,mozesz dodac troche budyniu(sam proszek bez rozrabiania). A oprocz smietany to cos dajesz do tego kremu, bo wazne,gdyz zelatyna plynna to rozpusci krem z samej smietany.

Coś czyli co? ☺️ masz na myśli owoce... w zamierzeniu brzoskwinie i może maliny, ze słoików oczywiście 😜 czyli, że śmietana + śmietan fix wystarczy? lub śmietana + odrobina budyniu? czy to i to? no kompletnie się nie znam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
beata26 napisał(a):
Meliska jestem technologiem odziezy,ale uwielbiam piec i eksperymentowac. Smietanfix usztywnia smietane,mozesz dodac troche budyniu(sam proszek bez rozrabiania). A oprocz smietany to cos dajesz do tego kremu, bo wazne,gdyz zelatyna plynna to rozpusci krem z samej smietany.

Coś czyli co? ☺️ masz na myśli owoce... w zamierzeniu brzoskwinie i może maliny, ze słoików oczywiście 😜 czyli, że śmietana + śmietan fix wystarczy? lub śmietana + odrobina budyniu? czy to i to? no kompletnie się nie znam ☺️


Zrob tak: Smietana ( rozumiem kremowka?)+smietanfix+2lyzeczki budyniu np. smietankowego zmieksuj to i wloz do lodowki. jak bedziesz miala juz biszkopt to dopiero wyjmij z lodowki jak bedzie czas przekladania go kremem. A jesli dodajesz owoce to wrzuc i delikatnie wymieszaj lyzka drewniana lub lopatka gumowa( niepokaleczysz owocow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska jakbys chciala sprobowac to masz przepis na prosty krem do tortu
4 łyżki masła o temperaturze pokojowej
115 g kwaśnej śmietany
1/2 łyżeczki aromatu waniliowego
1/2 łyżeczki soku z cytryny
1/4 łyżeczki soli
330 g (2 i 3/4 szkl.) cukru pudru
Wszystko miksujesz i gotowe
Jesli nie starczy kremu i chcesz zrobic tylko troche to "okrajasz" z produktow i wyjdzie mniejsza ilosc. fi=25cm powinno starczyc na 13 osob.Nie kroj wielkich kawalow tylko takie +-2cm lepiej jak ktos poprosi o dokladke niz mialabys wywalic niedojedzone kawalki. Wiadomo torty sa zazwyczaj slodkie wiec umiar wskazany 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata dzięki 🙂 strasznie napalona jestem na bitą śmietanę... już widzę jak mi się na boczkach odkłada 😜 Ale jeszcze Cię pomęczę jeśli nie masz nic przeciwko temu 🙂 Agami już mi wspominała, że opłatka ( najprawdopodobniej będzie właśnie na wierzchu opłatek ) nie można kłaść na śmietanie... a może być na tym Twoim kremie? bo ona coś wspominała o kremie budyniowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
beata26 napisał(a):
Spoko 🙂 Oplatek mozna klasc na smietanie.na galaretce nie mozna. na kremie budyniowym najlepiej sie klei ale na smietanie tez po okolo godzinie sie "ulezy".

dzięki 😘 Ty mój cukierniku 😉

Nie ma za co 🙂 W razie czego pytaj,jak bede umiala to cos podpowiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...