Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
holi32 napisał(a):

AGAAAAAAA a ty gdzie dokładnie mieszkasz może się wybieremy z moim chłopem ehheheh i oczywiście z dzieckiem hehehe!!!!

A chłop to po co? 😜
Spotkania we Francji raczej bym nie brała na poważnie 😉 Ale miło pogdybać 😎 Coq ja myslę że raczej w rodzinnych stronach może byc łatwiej się spotkać, szkoda że się we wakacje nie wybierasz 🤨


Ale, może z gdybania coś wyjedzie... Teraz to nie jestem w stanie Was ugościć, ale może za jakiś czas kilku z Was pasowałoby przyjechać 🙂
Wanilia nie wiem czy to na 100% ale w to lato mamy zamiar pracować i stawać na nogi, bo w zeszłe wakacje poszaleliśmy, niby to wyjazdy do domów rodzinnych, mąż dwa tygodnie na Euro, a za te pieniądze dziś mielibyśmy chyba w szczegółach umeblowane i udekorowane mieszkanie...coś za coś.
Ale na samą myśl smutno mi 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
holi32 napisał(a):

AGAAAAAAA a ty gdzie dokładnie mieszkasz może się wybieremy z moim chłopem ehheheh i oczywiście z dzieckiem hehehe!!!!

Spotkania we Francji raczej bym nie brała na poważnie 😉 Ale miło pogdybać 😎


ja tam na poważnie 😉 🙃 kiedyś ........ 😉 😜 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
holi32 napisał(a):

AGAAAAAAA a ty gdzie dokładnie mieszkasz może się wybieremy z moim chłopem ehheheh i oczywiście z dzieckiem hehehe!!!!

A chłop to po co? 😜
Spotkania we Francji raczej bym nie brała na poważnie 😉 Ale miło pogdybać 😎 Coq ja myslę że raczej w rodzinnych stronach może byc łatwiej się spotkać, szkoda że się we wakacje nie wybierasz 🤨


Ale, może z gdybania coś wyjedzie... Teraz to nie jestem w stanie Was ugościć, ale może za jakiś czas kilku z Was pasowałoby przyjechać 🙂
Wanilia nie wiem czy to na 100% ale w to lato mamy zamiar pracować i stawać na nogi, bo w zeszłe wakacje poszaleliśmy, niby to wyjazdy do domów rodzinnych, mąż dwa tygodnie na Euro, a za te pieniądze dziś mielibyśmy chyba w szczegółach umeblowane i udekorowane...coś za coś.
Ale na samą myśl smutno mi 🤨


smutno bo....????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
holi32 napisał(a):

AGAAAAAAA a ty gdzie dokładnie mieszkasz może się wybieremy z moim chłopem ehheheh i oczywiście z dzieckiem hehehe!!!!

A chłop to po co? 😜
Spotkania we Francji raczej bym nie brała na poważnie 😉 Ale miło pogdybać 😎 Coq ja myslę że raczej w rodzinnych stronach może byc łatwiej się spotkać, szkoda że się we wakacje nie wybierasz 🤨


Ale, może z gdybania coś wyjedzie... Teraz to nie jestem w stanie Was ugościć, ale może za jakiś czas kilku z Was pasowałoby przyjechać 🙂
Wanilia nie wiem czy to na 100% ale w to lato mamy zamiar pracować i stawać na nogi, bo w zeszłe wakacje poszaleliśmy, niby to wyjazdy do domów rodzinnych, mąż dwa tygodnie na Euro, a za te pieniądze dziś mielibyśmy chyba w szczegółach umeblowane i udekorowane...coś za coś.
Ale na samą myśl smutno mi 🤨


smutno bo....????


Bo nie zobaczę mamy, mojej babci, znajomych... Nie skorzystam z lata, z tego wszystkiego co nam w ogrodzie wyrasta każdego roku i w końcu można zjeść coś co ma smak i nie było niczym pryskane!!!
Moje siostry z dziećmi i szwagrami może będą mogły nas odwiedzić, nie wiem. Ale mama zawałowiec w samolot nie wsiądzie, ma poważne problemy z kręgosłupem, słabo chodzi, więc podróż autem też może być za dużym wyzwaniem. A babcia pewnie już na taką podróż by się nie pisała - 88 lat.
Po prostu oddechu nie złapie, nie zmienię otoczenia, więc mam nadzieję, że z mężem się nie pozabijamy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
Coq oboje macie zamia pracować? A co z Yasmine?


Dla niej pewnie opiekunka jakaś.

Czyli generalnie planujesz do pracy iść? Czy tylko wakacje?


Generalnie to od października chciałabym iść na studia, od razu na magisterskie, na rok lub dwa...bo z dyplomem polskim i to jeszcze po filologii romańskiej nikłe są szanse na dobrą pracę... Może gdybyśmy mieszkali w naprawdę dużym mieście mogłabym znaleźć coś gdzie potrzebują znajomości polskiego, ale nie tu.
A pracę to i może przed wakacjami, a potem zobaczę czy uda się ze studiami połaćzyć
...no takie plany, a jak będzie zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Beata dzis jak M z pracy wróci to wysyłamy Twojej koleżance potrzebne do oszacowania zdolności kredytowej dane. Jak nam pomoże z kredytem to może na wiosnę 2014 i ja się będę chałupinką chwalić - z umeblowaniem w stylu coqcoqo - czyli bez 😁
Weronisia śpi - w łóżeczku 🙃

Bardzo sie ciesze, ze Jola Wam pomoze. Jest baardzo wporzadku. Nie zdziwila sie, ze dzwonisz? Wczoraj jej sms poslalam, ale mi nieodpisala,pewnie zajeta bardzo.
Trzymam kciuki 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Coq tez bym chciala do pracy isc jednak co 2 wyplaty, to nie 1. Musialabym znalesc prace na caly etac, co by nam sie oplacalo za opieke nad Sara placic, bo jak mam isc do pracy zarobic jedynie na przedszkole czy opiekunke, to wole sama zajac sie dzieckiem.

To trzymam kciuki za Was obie 🙂 Ja póki co posiedze w domu ale też myślę skąd by tu jakis dodatkowy grosz wycisnąć..Mam jedną "lewą" robótkę, przydałoby się coś jeszcze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
beata26 napisał(a):
Coq tez bym chciala do pracy isc jednak co 2 wyplaty, to nie 1. Musialabym znalesc prace na caly etac, co by nam sie oplacalo za opieke nad Sara placic, bo jak mam isc do pracy zarobic jedynie na przedszkole czy opiekunke, to wole sama zajac sie dzieckiem.

To trzymam kciuki za Was obie 🙂 Ja póki co posiedze w domu ale też myślę skąd by tu jakis dodatkowy grosz wycisnąć..Mam jedną "lewą" robótkę, przydałoby się coś jeszcze 😉

Lewa robotke tez mam,ale nie ma to jak pelna pensja.
Dzieki 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
wanilia napisał(a):
beata26 napisał(a):
Coq tez bym chciala do pracy isc jednak co 2 wyplaty, to nie 1. Musialabym znalesc prace na caly etac, co by nam sie oplacalo za opieke nad Sara placic, bo jak mam isc do pracy zarobic jedynie na przedszkole czy opiekunke, to wole sama zajac sie dzieckiem.

To trzymam kciuki za Was obie 🙂 Ja póki co posiedze w domu ale też myślę skąd by tu jakis dodatkowy grosz wycisnąć..Mam jedną "lewą" robótkę, przydałoby się coś jeszcze 😉

Lewa robotke tez mam,ale nie ma to jak pelna pensja.
Dzieki 😆

Haha, moja lewizna to jakaś 1/6 pensji - raczej na waciki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Coq tez bym chciala do pracy isc jednak co 2 wyplaty, to nie 1. Musialabym znalesc prace na caly etac, co by nam sie oplacalo za opieke nad Sara placic, bo jak mam isc do pracy zarobic jedynie na przedszkole czy opiekunke, to wole sama zajac sie dzieckiem.


Zgadza się Beata jak ma się to nie opłacać...ale u nas jeszcze o co innego chodzi..jeśli oboje będziemy pracować, to oboje wykażemy się dochodami co bardzo ułatwi mężowi procedurę o kartę pobytu w przyszłym roku (i to już karta chyba na 10 lat będzie ufff)...a tak co roku mąż musi się natrudzić...nawet nie wiem jak to wytłumaczyć fachowo, ale dużo zachodu jest.
Wanilia dziękujemy za kciuki. Przyznam się bez bicia, ze aktualnie opieka nad dzieckiem w domu mnie nie przeraża, ale trzeba myśleć o tym co potem 🤔 A na potem ja muszę ruszyć tyłek robić studia i szukać normalnej pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No hejo 🙂
Nie ogarniam ☺️... jak przekupy 😜 dosłownie 1 dzień mnie nie było i nikt mnie na wycieczkę do Francji nie zapisał... ty, ty, ty... palcem grożę jak moja Jula 😁
Spoko Rita ja mam brata w Hanowerze, więc nie wykluczone, że na coś mocniejszego, a nie tylko na herbatkę wpadnę 😉
Co do parapetówki u Agi nie miałam pojęcia, że to już tak blisko 😲na jurto się zorientuję jak w te weekendy pracuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Hej,

Ja tez ja tez 🙂
Ja mam VW combi wiec kogos na pewno wezme 🙂 Rita busik wiec reszta wejdzie tam 🙂 To juz jest trasport... Wanilia to na 2014 nie musisz czekac samochodem pojedziemy nie samolotem 🙂 po dridze zawsze mozna przez Niemcy u Rity wypijemy herbatke i jedziemy dalej do Holandii tam sie przespimy i na dol to Francji 🙂 bedzie duza objazdowka. Ja juz trase do Francji mam znana... w koncu do Paryza do siostry samochodem sie jezdzi i na nartki tez samochodem 🙂 Ja jestem jak najbardziej za 🙂
To trzeba zaczac planowac 🙂

Moze zaczniemy od Agi parapetowki a potem na wiosne do Coq?


..bo u Beaty to sie spi a u Rity tylko marna herbatke????? 🤢 😉

Bo Ciebie zabieramy z soba do Beaty 🙂
Chyba ze lepiej u Ciebie spac nie przegladnelam za dobrze trasy 🙂 Moze w weekend mi sie uda to zrobic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Hej,

Ja tez ja tez 🙂
Ja mam VW combi wiec kogos na pewno wezme 🙂 Rita busik wiec reszta wejdzie tam 🙂 To juz jest trasport... Wanilia to na 2014 nie musisz czekac samochodem pojedziemy nie samolotem 🙂 po dridze zawsze mozna przez Niemcy u Rity wypijemy herbatke i jedziemy dalej do Holandii tam sie przespimy i na dol to Francji 🙂 bedzie duza objazdowka. Ja juz trase do Francji mam znana... w koncu do Paryza do siostry samochodem sie jezdzi i na nartki tez samochodem 🙂 Ja jestem jak najbardziej za 🙂
To trzeba zaczac planowac 🙂

Moze zaczniemy od Agi parapetowki a potem na wiosne do Coq?


..bo u Beaty to sie spi a u Rity tylko marna herbatke????? 🤢 😉

Bo Ciebie zabieramy z soba do Beaty 🙂
Chyba ze lepiej u Ciebie spac nie przegladnelam za dobrze trasy 🙂 Moze w weekend mi sie uda to zrobic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
zanim do Coq się wybierzemy to proszę mi tu planować kiedy do mnie przyjedziecie???

bo tak całkiem serio Was zapraszam i mam nadzieję, że uda Wam się przyjechać 🙂 wiadomo, że nie wszystkim... ale może chociaż kilka poznam osobiście 😉

daje propozycje, weekend 9-10 lutego pasuje??? 🙃

Mi pasuje jak najbardziej 🙂 Podaj tylko adres to sie zjawie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Miałyśmy mały wypadek 🤢 🤢
Mała dziś wyciągnęła karton a w nim jakieś mapy, świeczki...wszystko i nic. Oczywiście wszystko wywaliła,a teraz jak siedziałyśmy nagle zapłakała, wyciągnęła rączkę i dała mi żyletkę 😮 😮 🤢 🤢 Przecięła się nią, niby lekko, a krew tak się lala, że zaczęłam panikować, pod wodą zmywałam, dezynfekowałam, założyłam plasterek a tam już spod niego leciało 😮 , wszędzie pełno krwi, Jaśmina oczywiście z palca wszystko chciała zedrzeć 🤢 🤢 🤢 Ale w końcu jakoś na kanapie jeszcze raz wszystko umyłam założyłam gazik i plasterki, na szczęście nie zdziera opatrunku.
Jak dobrze, ze to skończyło się tylko tak 🤨 Nie wiem skąd tam żyletka w ogóle 😞 ale już jest w śmietniku!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...