Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

mamazuzki napisał(a):
przepraszam ze tak spamuje ale zapomniałam dodać że Ministerstwo zdrowia skresliło z listy lekow refundowanych własnie Nutramigen - mleko dla dzieci z najsilniejszą alergia 😞 więc zamiast 9 zł za puszkę muszę płacić 30:/ puszka starcza na 2,5 dnia 😞natomiast zostawiło aż 3 rodzaje mlek sojowych 😞jak tu żyć w tym kraju i wykarmić dzieci, zwłaszcza te z problemami 😞


o matko! A u Was te biegunki spowodowane były nietolerancją laktozy czy tylko rotawirusem?
Pani doktor powiedziała mi że na oddziale mieli ostatnio salmonellę i rotawirusy i kazała być czujnym bo to cholerstwo panuje. Nie mniej jednak cieszyłą się że nie zaszczepiłam na rota bo gdyby była krew w kupce po szczepionce to poważnie byśmy się martwili.
Moja Emi tez nosi juz ciuszki na 68. W 62 już nogą nie grzebnie. Zrobił jej się drugi podbródek 🙂 Kocham każda jej fałdkę 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel, u nas biegunki zaczęły się bo mała zlapała rotawirusa i te silne długotrwałe rozwolnienia spowodowaly ze jelitka zostaly w jakiś sposób zniszczone (czasowo mam nadzieje) i nie jest tworzony enzym laktaza ktory rozkłada laktozę (jakos tak tłumaczył mi lekarz), dlatego musialyśmy przejść na nutramigen. Z tego co mi mowił lekarz mogło też być tak ze wcześniej mala miala nietolerancje laktozy a ja zignorowałam objawy bo myślałam ze to normalne (kolki, wzdęcia, przelewanie w brzuszku, niespokojność, kaszka na buźce, mało snu w ciągu dnia, śluz w kupie - tłumaczylam sobie że wynika to z niedojrzalości układu pokarmowego bądź z temperamentu mojej córci). Jeżeli jest to wtórna nietolerancja laktozy czyli nabyta po rotawirusie jest duże prawdopodobieństwo ze za 6 czy 8 tygodni będziemy mogły wrocic do mleka modyfikowanego, ale narazie musimy zostać na mieszance mlekopodobnej aby jelitka całkowicie wyzdrowialy:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
karolinek gratuluję ząbka!! Czytałam że pierwsze zęby mogą się pojawić już w 3-4 miesiacu bo szukałam na ten temat informacji po tym jak Emi zaczęła wkłądać paluszki do buzi i się ślinić.


No ja tez właśnie czytałam że mogą sie pojawić w 3 mc , a moja kruszyna 3 miesiace skonczy 30stycznia, dlatego przez 2 dni nie wiedziałam co się jej dzieje, nie spodziewałam się że to wina zęba ;<, na szczęście już wyszedł i dziś było już trochu lepiej 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moj wiko wazy juz 6230 nosi ubranka 62, 68
nie chce lapac zabawek ale jak mu sie przystawi gryzaczek do ustek to otwiera dzioba i go mamle, piastke rowniez mamle namietnie i zaczyna sie bardzo slinic przy tym.
od wczoraj zjadl moze z 400ml mleczka za to herbatki dwa nawet trzy razy wiecej. i wkoncu padl po calym dniu marudzenia.. ciekawa jestem ile pospi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
mamozuzki - poszukaj w różnych aptekach - mogą być różne ceny - ja płaciłam mniej za nutramigen!

Dzięki Shelby, poszperałam i znalazłam w aptece Dbam o Zdrowie za 25 zł, poza tym wychodząc ze szpitala dostałam karte rabatową do tej apteki więc moze będzie jeszcze taniej, musze wysłac małża po zapas bo najbliższa ta apteka jest 20 km od mojego domu więc jak będzie jechał to każe mu kupić więcej puszek, wtedy to się będzie opłacać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martka3 napisał(a):
Kilka słówek ze słownika Ulki
leko = mleko
wi = drzwi
goga = noga
łapka = ręka 😁 😁 😁
Ciociuś = piotruś
Łała = Ula


Ciociuś wymiata 🙂przypomniało mi się jak opowiadała mi teściowa jak moj mąż mówił do swojego rodzenstwa do 3 roku życia a teraz tez tak czasem mówi o nich:
Karol - kaur
Wioleta - uka
Dzieci są niesamowite!
ja natomiast do 5 roku życia na zakonnice mówiłam ojczyzna 🙂nie mam pojęcia dlaczego, babcia mi tylko opowiadała że jak szła zakonnica to mówiłam:
Patrz babciu idzie ojczyzna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamozuzuki może u nas jest podobnie z tym podrażnieniem jelit przez taką dużą ilość kupek w ubiegłym tygodniu i moje zlekcewazenie zielonych sluzowatych kupek. Tak też zasugerowała Pani Pediatra. Prawdopodobnie nagromadziło się jej tego białka w jelitkach i zrobił się jakiś stan zapalny i musi się odbudowac flora balteryjna. A Ty karmiłaś mlekiem modyfikowanym i nie podejrzawałas nietolerancji laktozy?

Moja Emi przespała dzisiaj calutką noc. Usnęła o 22 i spała do 7. Właściwie sama ją obudziałam bo miała bardzo mokrą pieluszkę.
Mam obok bloku rehabiltację dziecięcą więc podejdę tam z Emi i poproszę żeby mi ją dokłądnie obejrzeli i ewentualnie pokazali jak ćwiczyć i masować.
Poczytałyśmy rano bajeczkę i Emi dalej śpi, a ja planuję wielkie porządki bo jutro jedziemy do Babci i Dziadka więc dzień będzie zabiegany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
mamozuzuki może u nas jest podobnie z tym podrażnieniem jelit przez taką dużą ilość kupek w ubiegłym tygodniu i moje zlekcewazenie zielonych sluzowatych kupek. Tak też zasugerowała Pani Pediatra. Prawdopodobnie nagromadziło się jej tego białka w jelitkach i zrobił się jakiś stan zapalny i musi się odbudowac flora balteryjna. A Ty karmiłaś mlekiem modyfikowanym i nie podejrzawałas nietolerancji laktozy?


Marinel, nic nie podejrzewalam 😞kupy były ok a to ze ona nie spała w dzień praktycznie zgoniłam na temperament 😞gazy i kolki łaczyłam z niedojrzałoscią ukladu pokarmowego, a dobrze przybierała na wadze, w 4 tygodnie 1,2 kg, wysypka na twarzy była zdiagnozowana przez pediatre jako trądzik niemowlecy, a jak pokazałam ranki za uszkami to pediatra powiedział ze to łojotok, nie płakala więc mam nadzieje ze to przejsciowe, spowodowane tą biegunka)może powinnam wtedy to skonsultowac z pediatrą natomiast jak mówiłam położnej ze ma wzdęcia to kazała dawac Infacol i mówiła ze to normalne, mam żal do siebie że wcześniej to zignorowałam 😞 A tak w ogóle ja miałam silną alergie, skaze białkowa i atopowe zapalenie skóry więc powinnam przewidzieć ze też będę miała mala alergiczke, ale jakoś wczesniej nie dalo mi to do myślenia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny - u nas wygląda to tak: kupa zielonkawa z grudkami, czasem trochę bardziej wodnista (nie wiem, czy nie wtedy, kiedy dostanie herbatki) o brzydkim zapachu, to bulgotanie w brzuchu, o którym pisała mamazuzki zaraz po karmieniu aż do porządnego odbicia, albo po prostu po jakimś czasie przechodzi, no i gazów co nie miara

brzmi jak nietolerancja laktozy, co? ale powiem Wam, że lekarka wprowadziła mleko dla dzieci, które nie tolerują laktozy - enfamil o lac - i Maksiu bardzo cierpiał (nie wolno tego mleka podawać dzieciom u których nie wykluczono skazy :|) - dwa trzy łyki i ogromny płacz, wytrzymaliśmy dobę takiego karmienia i poszliśmy znów do pediatry i od tego czasu najpierw nutramigen a potem bebilon pepti, niestety nie pamiętam jakie kupki były na nutramigenie...

wizytę u alergologa mamy dopiero 9 lutego, czy można do tego czasu czekać z takimi kupami? czy trzeba działać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shelby a ile kup robi Maksiu na bebilon pepti?jeżeli więcej niż 3 na dobe, wodniste to ja udalabym ie wcześniej do lekarza bo wtedy wg lekarzy to już biegunka.
Shelby jak karmisz Bebilon Pepti to jak podasz mi adres na prv to wyśle ci pare nieotwartych puszek które wykupiłam ale mała dostała po tym jeszcze gorszych biegunek. Bez sensu zeby u mnie leżały a ty będziesz mogła je zużyć 🙂oczywiście jeżeli tylko chcesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też poprosze o wizytę u alergologa. U nas prawdopodobnie to nie alergia tylko nietolerancja laktozy. Zobaczymy co wyjdzie w badaniach. Jesli się nie poprawi to w piatek za tydzień idziemy na oddział porobić Emi badania. Jesli w weekend znowu pojawi się krew w kuce to jedziemy od razu. Podałam jej ten Dicoflor w kropelkacna na smoczku mam nadzieję że połknęła choc troszkę bo cmokała niesamowicie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...