Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
lenymama napisał(a):
Zaka, za szybko wysłałam, a miałam jeszcze pytać o życie w Warszawie, bo to Ty się przeprowadziłaś niedawno, dobrze pamiętam? Na Mokotów? Jak się tam czujesz? Przyzwyczaiłaś się już? Masz już znajomych?


Ania, tak zgadza się. Jest ok, ja się szybko aklimatyzuję do nowego miejsca. A znajomych jeszcze bardzo bardzo mało - wiesz jak to jest praca, dom, praca i....koniec dnia 😜
A pracowałam długo, bo do 34 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Dziewczynki, wczoraj się znowu zbulwersowała - ja nie wiem, ale ostatnio trafiam na lekarzy - konowałów! Masakra jakaś! Maks wczoraj był jakiś tak marudny, miał szkliste oczka, wstrętną chrypkę - no widać było, że coś jest nie tak. Pojechaliśmy więc do doktorzycy, co żeby go obejrzała (tym bardziej, że wiedzieliśmy, że już nikogo do niej nie ma i nie trzeba było czekać w poczekalni, tylko od razu wchodziliśmy do gabinetu). No i co usłyszałam???? "Ojej...taki mały, tyle rozbierania.... a ja zaraz kończę.....", "Nie no zdrowy jest" (powiedziała po tym, jak rzuciła oko na fotelik i opatulone dziecko", "Ja go nawet nie będę osłuchiwała skoro nie ma kataru", "Zdrowy, na pewno" (powiedziała jak zanużyła czupek szpatułki w jego buźce - tak, że zobaczyła co najwyżej wewnętrzna stronę dolkej wargi". No żesz kur zapiał !!!! Przy anginie też nie ma kataru!!!! "No a w ogóle z takim maluchem jeśli choruje, to lepiej iść do przychodni dzieci zdrowych" - i tu już myślałam, że się naprawdę przesłyszałam!!! Co za durna baba - i nie było z nią dyskusji, bo jej zdaniem nie miała już nic do roboty!!!!!

😠 😠 😠

I mam pytanko dot. e-coli??? Jakie są objawy zakażenia??? Maksiu czasem robi kupkę ze śluzem, ale jednocześnie są tam niestrawione resztki pokarmu. Poza tym jego kupencje też są raczej b. płynne - ale robi może z 2-3 w ciągu doby, więc chyba to nie to, co????

Cherry - ja już nie mam żadnej opuchlizny w okolicach blizny, zeszła chyba po 6-7 tyg. Troszkę mnie jeszcze momentami pobolewa skóra wokół niej, ale to przez to, że ja ciuchy ocierają. Generalnie moja szrama robi się coraz bledsza 🙂

Wasze dziewuszki są boskie 😁 Słodziaki 🙂

Byłam na "Dziewczynie z tatuażem" - super!!!! Szczególnie jeśli wcześniej czytało się książkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dla tych, które używają oilatum soft - myślę, że cena jest dobra (no i wysyłka gratis)

http://allegro.pl/oilatum-soft-emulsja-2x500ml-pompka-wys-0-00-12177-i2050821398.html

sama się chyba skuszę, bo obecnie używamy oilan, ale chyba jest słaby!

mamozuzki - cieszę się, że wychodzicie na prostą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 - ja bym chyba zrobiła jak radzi lenymama - naprawdę można się wkurzyć - nie powinno być tak, że matka ma monopol na dziecko, nikt przecież nie chodzi do pracy na 24h/7dni w tygodniu
każdy potrzebuje chwilki odsapnięcia, prawda?
nawet jeśli sam nie może się zająć dzieckiem, to może chociaż zrobiłby to razem z Tobą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krusyna a w jakiej to przychodni tak miałaś. Ja chodzę na Polanki, a jak się coś działo i mnie chcieli umówić za dwa dni to wołam pediatrę do domu, wizyta wprawdzie kosztuje 150 zł, ale Pani Doktór siedzi godzinę i naprawdę pomaga we wszystkim, ogląda, odpowiada na wszystkie pytania. Jak chcesz dam Ci namiar.

No i ja wczoraj miałam taki kryzys z pokarmem, że podałam jednorozaowo pokarm sztuczny, nic nie leciało ze mnie. Siedziałam i płakałam... potem spędziłąm 3 godziny, żeby odciągnąć 100 pokarmu. I mam też nowy laktator medeli swing, bo tamten ranił mi piersi. Kupiłam też tą nakładke najmniejszą, ale w sumie mogłabyć jeszcze mniejsza. Powiedzcie mi przez jaki czas osciągacie tym laktatorm i ile wam udaje się zebrać. Wiem, że kursyna go ma 🙂 i Cherry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madziu - no to masz prawdziwe szczęście z tym pediatrą, ja się jeszcze nie spotkałam z tak ogromnym zaangażowaniem, choć nie powiem, żeby było źle, bo kiedy z Maksiem było najgorzej to nawet pediatra zadzwoniła zapytać czy jest poprawa

jedna lekarka ostatnio przyjmowała nas dwa razy - raz po godzinach zgodziła się zostać i zbadać Maksia - wtedy była okej i zaangażowana, a drugi raz jak do niej poszłam to była u niej stażystka i wizyta była beznadziejna (jakby lekarka chciała się popisać przed tą młodą) - palnęła do mnie, że karmienie piersią jest najsłuszniejszym sposobem karmienia niemowląt (ja nie miałam już pokarmu od dłuższego czasu i ona o tym wiedziała :|)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia - ten lekarz, do którego mały jest przypisany jest super - zresztą znamy się ponad 20 lat, ale akurat wczoraj go nie było i nie mógł do mnie przyjechać, więc poszłam do tego babsztyla (aż do teraz mnie telepie!!!). W razie, gdybym miała kolejne przeboje, to wtedy poproszę o namiar 🙂
Ja po 20 min swingowania odciągałam średnio 90 - 110 ml (teraz jest oczywiście gorzej i po 30 min systemem 775533 co 3 godziny mam 80 ml, ale wrócił wczoraj swing i walczymy dalej). 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To widzę, że nie jedynam mam problemy 😞. Wczoraj mąż zakupił tą herbathę herbapolu co pisała lala bo hipp nie pomaga smakuje jak farsz grzybowy na uszka dla mnie :>.

Piję też melisę. Piłam to karmi i było lepiej, ale w poradni laktacyjnej oberwało mi się, że nei powinno sie pić bo ma dużo drożdży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krusyna nie obawiaj się e-coli. Kązxdy człowiek jest jej nosicielem ale dopiero wysoka jej wartość świadczy o zakażeniu. U nas jest krew w kupce i śluz od początki a wynik posiewu ujemny.
Zaraz nadrobie co pisałyście i odpiszę tylko muszę się zająć Emi bo się nudzi a ja dopiero wróciłam z egz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia_m3 napisał(a):
To widzę, że nie jedynam mam problemy 😞. Wczoraj mąż zakupił tą herbathę herbapolu co pisała lala bo hipp nie pomaga smakuje jak farsz grzybowy na uszka dla mnie :>.

Piję też melisę. Piłam to karmi i było lepiej, ale w poradni laktacyjnej oberwało mi się, że nei powinno sie pić bo ma dużo drożdży.


O cholercia, a ja się wczoraj karmi napiłam 🤢 Dobrze, że piszesz 🙂 Już nie będę 🙂
Oczywiście też przetestowałam herbatki herbapolu, teraz mam bocianka (jeszcze gorszy smak - jak nesca z automatu - ona właśnie zawsze grzybami zalatywała 🙂 ), ale mam wrażenie, że to pic na wodę - nic nie pomagają. W każdym razie i tak będe piła, bo zawierają koper i może dzięki temu unikamy kolek
🙂

A mego swinga kocham dziewiczą miłością - o ile to w moim przypadku możliwe 😁
Mini electric mi prawie sutki pourywał 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
Krusyna nie obawiaj się e-coli. Kązxdy człowiek jest jej nosicielem ale dopiero wysoka jej wartość świadczy o zakażeniu. U nas jest krew w kupce i śluz od początki a wynik posiewu ujemny.
Zaraz nadrobie co pisałyście i odpiszę tylko muszę się zająć Emi bo się nudzi a ja dopiero wróciłam z egz.


Dziękuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lenymama napisał(a):
krusyna - ręce opadają, bo pamiętam jak mnie pouczała pediatra, że przy najmniejszych wątpliwościach korzystamy z przychodni dla dzieci chorych, bo można zarazić maluchy które przyszły na szczepienie. Nigdy, ale to nigdy nie poszłabym na Twoim miejscu więcej do tej lekarz.


Dlatego zrobiłam wielkie oczy i powiedziałam, że chyba żartuje! Pomyślałam sobie, że zamordowałabym taką głupią matkę, co z chorym dzieckiem przychodzi do przychodni dla dzieci zdrowych. Poza tym zupełnie nie rozumiem, jak można zlekceważyć nawet najdrobniejsze symptomy u tak maluśkiego dziecka, u którego np. zapalenie płuc może przebiegać bezobjawowo! Nie jestem rozhisteryzowaną i przewrażliwiona mamuśką, ale nawet gdybym taką była, to i tak miałabym prawo do fachowej porady - płacę składki i łachy nikt mi nie robi! W każdym razie na babsztyla wczoraj nie naciskałam, bo wiedziałam, że nie ma ochoty pomóc. Na szczęście dziś jest lepiej, więc była to tylko chwilowa niedyzpozycja 🙂
a o mojej wizycie opowiem przy najbliższej okazji właścicielowi ośrodka 😠 Tyle mogę zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Babeczki Moje!!!!


Cheery- moja Maja łącznie spędza gdzieś 4 godzinki w bujaczku- oparcie na pół leżąco.Natomiast w foteliku nie lubi siedziec wierci sie i kręci, dlatego uzywamy do tylko w aucie
Jagoda- matko a skąd ta anemia się wzięła?! Jakiego mleka wczesniej uzywałaś?? Matko a te bezdechy to mnie przerażają, oby to już wiecej się nie powtórzyło ? Macie tą matę monitorującą oddech maluszka?
Zaniu- Jaaakie piękne uśmiechy?!!! Wynagradzaja wszystko co??!!!
Lenymamo- zdjęcie jak na wczasach- zazdroszę Wam tego słoneczka-wyslij troche do mnie
Piekne z was kobietki
Mamozuzki- to wspaniałe wieści, że kupka się poprawia
Krusyna-ale ci się lekarka trafiła, dobrze, że z małym lepiej!!! Ja nie wiem co się dzieje z tymi lekarzami 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠.
A u nas wczoraj byli goscie- Maja lezała sobie i gugała i jak podeszli do niej to najpierw usmiechała sie pieknie a za chwile ryk i to niesamowity normlanie nie wiem co jej się stało 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔. Myslicie, że mogła się wystaszyc??!!! Dopiero jak wzięłam ją na rączki to przeszło, później spała jak "mysz na pudle" i sobie myślę " no to nocka bedzie ciekawa". a tu gwiazdka jak zjadła o 22 to zaraz później usnęła i wstała o 07:30 na jedzonko 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪. WOW mówię Wam pospałam suuuper!!!!!! Takze dzis tryskam energią 😁 😁 😁 😁.
Dzionek szybko poleciał bylismy na zakupach wysłalismy totka( dziś u nas kumulacja 190 mln- moze cos i nam sie trafi 😜 😜 😜 😜 😜).
Dziś mężuś ma wolne wiec lecę trochę z nim posiedzieć... ale wieczorkiem na pewno zajrzę 🙂 🙂 🙂 🙂
Milego popołudnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z herbatek piję Hippa i mi smakuje 🙂
Lanymamo ślicznie wyglądacie, naprawdę jakbyście były na wakacjach! Miło Was widzieć.
Wynik egz będzie w piątek ale na pewno do przodu 🙂
Madzia_m3 życzę dużo mleczka dla Kubusia i żadnych problemów. Wyobrażam sobie jaki to stres gdy dzidzia głodna a mleczka nie ma. Mam nadzieję że tak jak u Cherry lada dzień popłynie mleko jak rzeka 🙂
Zaniu sliczna Twoja córcia! Uśmiechy cudne! Widac że z niej radosna dziewczynka a tak straszyli że Emilki to rozrabiaki i dają w kość 🙃
Moja Emi od dwóch dni zasypia o 22 i spi do 4. Chyba się przestawiła bo wcześniej chodziła spać o 24. Jestem zła na siebie że nie podwałam jej probiotyku wczesniej. Dopiero dzisiaj przeczytałam że dicoflor zapobiega tez reakcjim alergicznym. Dzisiaj kupka musztardowa ale z taką galaretką i w niej czerwone kropeczki. Nie wiem czy nie popełniłam błędu że nie pojechałam dzisiaj z nią do pediatry ale wydało mi się to bez sensu bo po 1. mnóstwo tam dzieci chorych, po 2 nie mogła nas przyjąc nasza lekarka, po 3. nie mamy zrobionego badania moczu, po 4. wiem że przybywa na wadze bo jak ją ważę w ciuszkach to waży 5900g a 3 tyg tego ważyła 4700g. No i nie płacze, nic ją nie boli, ma apetyt, dobrze śpi, więc po co się włóczyć po przychodniach i jeszcze coś złapać. Robiliśmy badanie kupki tydzień temu i wynik był dobry. Będę podawac jej dicoflor i jak kupki nadal będą brzydkie to pojedziemy do przychodni w piatek. Myślicie że źle robię?

Mam pytanko jak ubieracie swoje dzieciaczki na spacery? Ja dzisiaj wyszłam w grubym swetrze i płaszczu i strasznie zmarzłam więc nie wiem czy 2 sweterki i kombinezon wystarczą dzidzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marysiu, dzielna jesteś, bo dzielenie czasu między Emi a studiami, to na pewno wyzwanie! Brawo, nie wiem, czy ja dałabym radę.
Pytasz czy też czekałybyśmy do piątku. Swoje doświadczenie już masz, znasz Emi najlepiej. Myślę, że gdyby poważnie Cię coś zaniepokoiło, to natychmiast konsultowałabyś to z lekarzem. Dlatego Twoja decyzja o czekaniu do piątku - mnie wydaje się uzasadniona (bo dziecko dobrze je, przybiera na wadze i z tego co pisałaś jest wyjątkowo pogodnym maleństwem 🙂 ). Co ja bym zrobiła - chyba jedynie dla pewności zadzwoniłabym skonsultować konsystencję. Ale to wyłącznie dla uspokojenia, bo chyba taka uroda Emi z tymi kupami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uff... Nraeszcie ma chwilę wolną!! 🙂 Zofia śpi, a ja teraz wypoczywam 😉
Jak czytam o tych Waszych wizytach u lekarzy to aż mi się gorąco robi!!! Ja nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, że nawet normalnej porady nie można uzyskać od fachowca!! 😠
u nas też była śmieszna sytuacja, że jedna pani doktor powiedziała na Zośkowe krostki na buzi, że to alergia, a druga że uczulenie na polar 🤨 i weź tu bądź człowieku mądry! 😮

MamoZuzki!! cieszę się że już zaczyna wszystko powoli wracać do normy!! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamozuzki Twoja córcia w ogóle nie wygląda na chorą  więc pewnie już jej przechodzi ! 🙂 🙂 🙂
Krusyna matko jedyna co za baba! 😲 😠
Madzia_m3 ja średnio ściągam w 30-40 min 200 ml , a jak w nocy wstanę to i tyle ściągnę w 20 min Czasami są też takie dni gdy ściągnę z każdej piersi po 150 ml ale to zależy. Ja czytałam taką opinię o tych herbatkach na laktację, że one nie wpływają na ilość produkowanego pokarmu , ale zmieniają jego smak tak że bardziej on smakuje dzieciom . Dzięki temu dzieci lepiej i więcej ssą a co za tym idzie zwiększa się produkcja. Stąd to złudzenie.
Marinel ja podaję Kacprowi cały czas dicoflor w kropelkach (po 3 krople) i u nas się nic nie dzieje- myślę, że dobrze robisz. 🙂 🙂 🙂
Co u nas ?
Z kupsztaleM się ruszyło … no ale nic konkretnego. W sumie to nie kleksy ale też nie pokaźne arcydzieła… 😁 Pierdosławy nadal idą z całą aurą zapachową. 😁 😁 😁 Mój syn uwielbia sobie akurat po prykać gdy mama nad nim wisi zmieniając pieluchę… 😆Po takich wyczynach i inhalacji jestem prawie zielona na twarzy! Haha 😁 🙃 😁 🙃
Dziś pierwszy raz poszliśmy na dłuższy spacer – trochę zmarzłam, a Kacper ciepluchno ubrany w najlepsze spał… i chyba się wyspał bo dopiero teraz zasnął… ŚPI SOBIE TE MOJE BIEDACTWO POPRYKUJĄC NADAL PRZEZ SEN 😁 😁 😁

A to zdjęcie z pierwszego dłuższego spacerku dziś :





p.s. Zosiu racja da się wnieść gondolę z dzieckiem na drugie pięto! Wózek też nie jest aż taki ciężki jakby się wydawało - kwestia przyzwyczajenia!

Gosiaq gdzie Ty do jasnej ciasnej się podziewasz?!

Sandra to samo!

Meldować się i to już!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...