Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
a wiecie co Armandzik uparł się dzis na picie wody ŻYWCA prosto z dużej butli 1,75 !!! ja mu trzymałam i nawet mu to szło ale się przy tym uśmiałam 😁 😁 😁

Czy wasze dzieci też Was tak karmią? Mój Kacper jak je lub pije to za wszelką cenę chce się podzielić tym co ma!!! Dobry chłopak z niego ale wciskanie mamie do buzi wyciumkanej i obslinionej bułki nie zawsze jes mi na rękę 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby moja Emi jeszcze sama nie chodzi, myślałam że jest jedyna a tu proszę Maksik trzyma z nią sztame.

Lala farsz nie wypłynie bo wszystko jest dokładnie zaklejone a ta dziurka to stąd, że sklejasz dwa końce trójkąta i robi się taka. Przepis jest prosty. Proszę bardzo, ja robiłam z kg mąki i wiecie ile wyszło, ale one są malutkie. Na Wigilie zjemy trochę, a reszta zamrożona przyda się do barszczyku w jakieś dni bez pomysłu na obiad.
Ciasto:
1 kg mąki
większa połowa margaryny
1 duże jajko lub dwa małe
Szczypta soli
Letnia woda przegotowana (ja daję 1 i ¼ kubka)
Farsz:
Ja akurat robiłam z samych grzybów, bez kapusty. Mamy dużo swoich grzybów zebranych przez mojego męża i teściową, więc na pewno lesze to niż kupne pieczarki. Grzyby suszone namoczyłam, potem gotowałam w osolonej wodzie. Cebulkę zeszkliłam na ogniu i wszystko przepuściłam przez maszynkę. Doprawiłam i farsz gotowy.

Ciasto wyrobić, rozwałkować cienko i pokroić na małe kwadraty. Do kwadracika dajemy trochę farszu i sklejamy tak żeby powstał trójkąt. Dwa końce trójkąta sklejamy ze sobą i powstaje uszko 🤪

Cherry, Marinel, Aaaaniusia, Krusyna i Lala jak bym wam wszystkim podesłała to niewiele by mi zostało. No ale teściowa taka dumna z tych uszek że nie śmiałabym ich nawet tykać i się rządzić. W końcu to nasza wspólna praca, ale jak kiedyś będę robiła je sama to z chęcią się podzielę. No i jeszcze ich nie próbowałam dopiero w Wigilię skosztuje więc nie wiem czy dobre…

Powiem wam że byłam pod wrażeniem chodzenia Majci ale jak zobaczyłam Armanda jak zapinkala to dostałam wytrzeszczu!! Kiedy moje dziecko załapie taki sprint to ja nie wiem. Może jutro uda mi się nagrać jak moja mała chodzi w koło stolika to się pochwale. 😁

Cherry ja to bym chciała być twoim sąsiadem… 😎 i żebyś mnie dokarmiała takimi pysznościami 😜

Marinel a ja nie widzę filmiku z Emilką. Usunęłaś link?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendobry

no i mialam wczoraj napisac to prerwa techniczna byla i nie maialm intenetua nih to....;] ale juz jestem cherry---ja mam tak samo maksiu tez wszystkim chce sie ze mna dzielic...:]

a powiedzcie co wasze dzieci juz mowia jezeli wogole maksiu narazie naarie od dlugiego juz czasu mlwi tylko "mama" tata" baba" i teraz mowi kaka i rara takie samam nieiwem c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaniu dziękuje za przepis:*

Moje dziecko mówi oko, tata, dzidzia, nie nie , tyty, tajś (tayson) ciocia i lala, babo(balon) ampa (lampa) - to wszystko świadomie i do tych osób i rzeczy. Natomiast kiedy prosze powiedz mama mói pod nosem cisiciiidzii a jak mówie co ty tam mówisz? to jeszcze ciszej i pod nosem cisiiiidziiiidcii , a za chwile jak mówie powiedz tata to jeszcze nie dokończe a już słysze ładne TAATAAAA 🤨

i jeszcze super jej wychodzi ipi (stuka sie przy tym po czole) - nauka ciotek xD


No my prezenty wczoraj zakupiliśmy Moim pościel flanelową teściom zestaw talerzy, siostrzenicy Marcina tunike i getry do tego , moim siostrzyczkom kapcie królisie i do tego dostaną po 20zł na waciki albo coś ;p zamiast czekolady. A Maja jeździk
No ja wczoraj wypytałam mojeo co dostane to pokazał mii Xd rękawiczki skórzane te z lidla za całe 39zł ale super wykończone i wl, zaadywałam mu o takich że przydadzą się na sanki z Mają.. No a ja che mu kupić jakiś pasek fajny bo wiecznie ma problem z paskiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu ja nie będę ukrywać ale Kacper mówi mało za to dużo rozumie. Nie martwię się tym ponieważ poszło mu w ruch 😁 😁 😁 😁 te chodzenie na filmiku to jeszcze mało bo Kacper już biega .... tak smiesznie chwiejąc się na boki ale już próbuje 😁 😁 😁 😁 Czasami ganimy się obu nożnie !!!

Dobra zbieram się do tego Wrocka 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam. Oskar właśnie zasnął, więc mam chwile dla siebie. U nas wszystko git 🙂 Co do mówienia to Oskar też więcej rozumie niż mówi 🙂 Za to chodzenie oraz takie"ala" bieganie opanował doskonale.Na dworze troszkę gorzej,musimy iść za rączkę...ale mi w stroju eskimosa pewnie też nie byłoby łatwo 🙂 Oskar póki co tez lubi się dzielić jedzeniem...a raz jaka histeria była jak nie chciałam wziąć od niego wyciumkanego wafelka 😁 A tutaj postanowił podzielić sie ze swoim najlepszym przyjacielem 😁


Mamusie gratuluję postępów w chodzeniu!!!

A i wiecie co...codziennie oglądam dzień dobry tvn i...nienawidzę Ekomamy, czyli Reni Jusis i tym podobnych...eko to, eko tamto...boshe!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i uwielbiam słyszeć ten tupot małych stópek w mieszkaniu...ostatnio o mało nie pękłam ze śmiechu...robiłam jedzenie w kuchni, a Oskar wpadł nagle z taką wielką puchatą owcą w rękach 😁 Nigdy się nią nie bawi, aż tu nagle z nienacka...ona prawie większa od niego...no widok przedni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byliśmy też wczoraj wywołać kolejną serię zdjęć do oskarowego albumu...strasznie lubi go oglądać...pokazuje ręką , że mam mu ściągnąć z półki i potem siedzi i ogląda...a jak komentuje każdą fotkę 😁
No i książeczki...zainteresowanie nimi nie mija...potrafi przyjść do mnie z książeczką, żebym wzięła go na kolana i oglądamy razem...czasem mu czytam, ale to go szybko nudzi,bo zaraz chce obejrzeć następną stronę...ach kocham mojego synka ponad wszystko!!!

A i dziś do kosmetyczki na hennę idę, potrafię robić ją sama, ale kosmetyczka zawsze zrobi o wiele ładniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej zarazilyscie mnie tymi pierniczkami wiec i ja postawnowilam upiec wiec juz prawie gotowe zaraz sie ostudza udekoruje i pokaze moje dielo:]
:]
bylismy w sklepie na zakupch prezentowych masakra koljka jak niewiem ale oczywiscie wrylam sie i powiedzialam ze czy mam czekac?? kasjerka ze jest kolejka ja mowie dobrze ale kasa dla wozkow kobiet w ciazy i inwalidow jest zamknieta a ta do mnie ze trudno o jak sie wkurzylam mowie tak????? to prosze z kierownikiem ludzie sie na mnie patrza juz tym zabojczym wzrokiem le mialam to w nosie kurde trochw kultury ludzie....szacunku dla matek z dziecmi malymi.....przyszla kierowniczka i kasjerka don niej ze tu pani(czyli ja) ma jakis problem
ja mowie tak ja mam problem bo jestm z malkym dzieckiem koljka conajmniej na godzine a kasa specjalna dla mnie jest zamknieta wiec prosilam pania kasjerke zeby mnie przepuscila ale stwierzila zebymczekalam wiec poprosilam o kieronczke na co pani kierwniczka opieprzyla kasjekre i wpuscila mnie mowie wam miny ludzi ktorzy najchetniej by mnie zabili BEZCENNA!!1 a ja jaka dumna z siebie a co!!!!!!!!!!!!!!!!1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sluchajcie i mam prosbe mam ciocie moja chrzetna ma 60 lat ale jst suer ebdzie u mnie na wigilii narzdo mi pomaga przy malym i woole ....co jej kupic odpadaja kosmetyki i ksiazki bo ona ma swoje ulubione i onice poradzcie mi nieiwem co o niej napisac jest dosc specyficzna osoba pracuje w banku i jest sama nie ma meza dzieci ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniusiu ja proponuje karnet do spa. koszt w zaleznosc od ilosci zabiegów. polecam poniewaz ja z rodzieństwem sprawiliśmy mojej mamie i jest bardzo zadowolona miała wtedy karnet na kwotę 500 zł. a teraz na gwiazdkę zakupiliśmy jej za 250 zł. to też zależy ile kasy poświęcisz na prezent :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo 🙂
u mnie pierniczki i paszteciki w toku działania, znaczy się pierniczki gotowe, a paszteciki się pieką (jutro mąż ma wigilię w pracy, to dla niego)

Maksio się dziś taplał w basenie z kulkami, ale mu się podobało 😁 polecam 😁

Aniu - śliczne pierniczki, mi tu nie piernicz, że nie masz talentu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendobry....

wymyslilam ze kupie jej keubek ze zdjeciem maksika tylko neiwiem czy zdaze...ale mysle ze sie uda:]
no ja dzis na nogah od 7 rano a maly do tej pory jeszcze nie usnal teraz juz wsadzilam go do lozeczka i bedzie usypial mam nadzieje

apropo lozeczek wczoraj rozmawialismy z mezem ze wlecie bedzie trzeba kupic lozko normalne dl amaksia bo te lozeczka dzieciece sa male moj maksiu w nocy sie przekreca wierci i co chwile sie budzi jest mu w takim lozeczku niewygodie dzisi spal ze mna i przespal cala noc co o ty myslicie??

ja juz zafarbowlaam wlosy na swieta bedzie lux....czekam na kolezanka znamy sie od podstawowoki i ciesze sie ze nam sie kontakt udalo utrzymac ma niedlugo byc:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaa-aniusia kubek ze zdjęciem to fajny pomysł!!!
Co do normalnego łóżka dla tak małego dziecka to jak dla mnie zły pomysł, dzieci moich koleżanek, szwagierki itd nadal śpią w łóżeczkach mimo, że mają ponad 1,5 roku...według mnie to niebezpieczne...mój Oskar np kreci się w nocy strasznie, więc na pewno by spadł z takiego łóżka...jak dla mnie takie łóżko to zakup nie wcześniej zanim dziecko nie skończy co najmniej 2 lat, ale to tylko moja opinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja myslalm o czyms takim na pocztake to nawet jak spadnie to nie daleko...tylko chodzi mi o model bo kolory nie takie wogole
http://allegro.pl/kanapa-sofa-lozko-dzieci-pufa-poduszka-materac-i2880623036.html

a najbardziej by mi to odpoiadalo tylko tez inna kolorystyka
http://allegro.pl/sofa-alicja-z-funkcja-spania-pojemnik-poduszki-i2811031797.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry!
W kwestii zmiany łóżeczka mam podobne zdanie do Yen 🙂 Nie planuję w najbliższym czasie zmieniać łóżeczka, myślę że to wystarczy mu jeszcze na 1,5 roku spokojnie a jeśli nie będzie potrzeby to nawet do 3 roku życia....Uważam, że taki łóżeczko jest bezpieczniejsze a ponadto Dominik jest drobny więc na pewno jeszcze długo się będzie w nim mieścił 😉
A ja dziś odwiozłam Dominika na 2 h do żłobka aby załapał się na obiadek i jak pojechałam po Niego to się okazało, że od 10' śpi 😮 no więc wróciłam do domu i czekam na telefon, kiedy się obudzi.
Cherry pytałaś czy to też żłobek z monitoringiem....Nie, ponieważ znalazłam nieco tańszy i bliżej położony naszego miejsca zamieszkania żłobek. Dodatkowo bardziej mi się w nim podoba...jedyny minus to brak kamer ale po atmosferze, która tam panuje i ilości dzieci, które tam chodzą myślę, że wszystko jest OK. zresztą Dominik od wczoraj wita i żegna Panią-ciocię z uśmiechem na buzi więc mu się już chyba podoba 😉

Aniusia te sofy, które upatrzyłaś są ładne zastanów się tylko czy nie wygodniejsze byłoby łóżeczko nieskładane? wtedy dziecko w każdej chwili może się położyć i przespać a tak każdorazowo zabawa z rozkładaniem itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...