Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
madzia_m3 napisał(a):
Kubuś miał po pneumokokach 37.6. Temperatura po szczepieniu nie jest przeciwwskazaniem do paceró.

Piotruś miał identyczną temperaturę.

I przypomniało mi się co miałam napisać 🤪
Piotruś gada po "swojemu" i tak na prawdę na te bardziej świadome mama czy tata trzeba poczekać jeszcze kilka miesiecy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wszystkiego najlepszego Mamusie!!!!
Dzisiaj nasze święto 😁 😁 😁 😁 😁 😁

A ja szukam i szukam może któraś mi pomoże?
Kiedyś pisałyście dużo o zawieszkach zabaweczkach do wózka?Potrzebuję kupić Mai do wózka jakąś fajną grającą zabaweczkę, grzechotki już troszkę się nudzą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamy kochane z okazji naszego święta życzę wam i sobie dużo cierpliwości i uśmiechu, wytrwałości i pogody ducha, wielu przespanych nocy, slicznych ząbków naszych maluszków, a przede wszystkim zdrowia dla nas i naszych skarbów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie, a ja dziś prawie cały dzień poza domem. Najpierw od 12 u przyszłych teściów na pysznym obiadku...posiedziałam aż do 16 🙂 a potem spotkałam się z koleżanką, z która nie widziałam się już kilka lat i z która kontakt się urwał. Napisała do mnie ostatnio na naszej klasie czy już jestem w Polsce i że mogłybyśmy się spotkać...wymieniłyśmy się numerami i dziś się zdzwoniłyśmy, bo akurat mieszka blisko teściów 🙂 Tak więc kontakt po latach odzyskany 🙂

No i jestem dumna z mojego synka, z dnia na dzień coraz bardziej mnie zaskakuje...siedzi coraz lepiej i coraz dłużej, no i potrafi odnaleźć smoczka wśród zabawek i sam sobie do buzi włożyć, niby to nic takiego, ale dla mnie to takie fajnie,kiedy obserwuję jego rozwój...właśnie położyłam go spać, smoczek mu wyleciał i płacz...ja się zbliżam do łóżeczka a ten go cap i do buzi i już spokojny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wszystkie chyba świętują bo przez cały dzień ciszaaaaaaaaaaaa 😮 😮 😮 😮 😮

My jutro jedziemy do rodziców (teściów) na obiad a potem wykurzamy rodziców do kina na "Nad życie" my sami zaś jedziemy do szwagra świętować tam imieniki Oliwierka. Kupiliśmy uciekającego żłówia. Świetna zabawa zachęca i stymuluje do raczkowania 🙂 🙂 🙂 oraz kubek niekapek z Tuperware 🙂 🙂 🙂

A potem tooooo........ przyjeżdza do nas ciotka klotka z Pragiiiiiiiii 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

Także zapewne odezwę się dopiero w poniedziałek 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madziu polecam dentinox bez recepty niestety troszkę drogi płacilam 23 zl za 10 g mamy już druga tubke ale jak dla nas bardzo skuteczny! pani w aptece mowiła ze ma dodatkowy składnik uśmierzający ból, wada taka ze można go stosować 3-4 razy dziennie ale trzymany w lodowce daje rade 🙂
przepraszam za moje milczenie ale nasza majówka się przeciągneła trwała od 28 kwietnia do 19 maja a później trudno było się włączyć do rozmowy.. tym bardziej ze nie jestem wstanie wszystkiego przeczytac napisze tylko tyle co pamiętam tak wiec
lala niesamowity pomysl z tym "kojcem" dla majeczki! gdybym miala troszke wiecej miejsca napewno bym zgapila tym bardziej ze moj syncio wczoraj przepelzal do tylu pol pokoju! ale bylam w szoku dy go weszlam do pokoju a on zamiast byc na kocu byl pod stolem!
Cherry gratuluję ząbków!!!u nas sa dwie dolne jedyneczki a teraz wychodza (juz od ponad poltora tyg i jakos wyjsc niemoga) gorne 3, oraz cisze sie ze to jednak nie przepuklina u kaceprka.
madzia m3 gratulujemy napisanego artykulu
14A11 droga aniu my szczepimy na pneumokoki i wychodzimy na spacerki i dziewyny maja racje nie sluchaj sie jakiejs kolezanki z bozej laski!!
nie pamiętem co miałam wiecej pisać przepraszam
Wiktorek woła już "mama" "tata" oraz "daj tata" stoi sztywno na nozkach siedzi sam ale nie siada samodzielnie i niestety nadal jest małym niejadkiem, ostatnio kupiłam sinlac i akurat to moglby wcinac caly czas! czy ktoraś z mamuś dawała to maluszkowi ?
aha ktoś pisał ze jego maluszek może mieć skaze białkowa my polecamy kaszki boboity ryzowe albo pszenno kukurydziane czy tez manny wszystkie sa smakowe bez mleka i robi sei je na mleku modyfikowanym badz na preparacie mlekozastepczym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!! Ja mam teraz chwilę wolną, bo mąż poszedł z małą na spacer 🙂 jutro znów wyjeżdża na miesiąc więc niech jeszcze spędzi z córcią parę chwil 🙂 A ja to zazdroszczę tym dziewczynom, które mieszkają same, i są niezależne od swoich rodziców!!! Normalnie czasem bierze mnie cholera na tą moją mamę!! Ale i tak niedługo wpadnę z deszczu pod rynnę, bo przeprowadzamy się do teściów w tym sensie, że na działce, na której oni mieszkają my dobudowujemy sobie swoje cztery kąty (z takiego budynku gospodarczego przekształcamy na budynek mieszkalny) 🤢 nie mam nic do wsi, ale nie widzi mi się mieszkanie na wsi 🥴

Jadwiga, fajnie, że już jesteście 🙂 🙂 Ja też używam tej maści na ząbki!! Jak do tej pory aby 2 razy nią smarowałam 🙂 A o tym Sinlacu to słyszałam, ale ja osobiście nie stosowałam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie!
Jakoś mało czasu ostatnio miałąm bo i znajomi wpadli, wczoraj my do znajomych jechaliśmy na urodziny - no a dziś u rodziców na obiadku. Właśnie jesteśmy po spacerze więc na chwilke tu wpadłam bo zaraz psa musze wykąpać 😁

Wchodząc do rodziców usłyszałam od mamy: ''boże aleś ty schudła, jedz dziołcha bo to potem aż brzydko wygląda'' więc spojrzałąm na nią i mówie że waże tyle samo 😮 . Potem zjedliśmy obiadek i jakoś tak z ciekawości nie wytrzymałam i weszłąm na wage a tam 49.1 ! Wiedziałam że z 51.7 zeszłąm na 50 ale jak dziś zobaczyłam 49.1 to się aż ucieszyłam bo nigdy bym nie powiedziała że po takim obiedzie moge tyle ważyć! Już tak niewiele do 48! Jednak brak posiłków po 18.00 sporo robi - bo niestety od słodyczy nie umiem uciec, chociaż ograniczam. Jeszcze jeden nałóg mi został - cocacola 🤨 moge ją pić i pić.. i piiiiiiiiić.
Ale tak jak mówiłam u mnie każdy kg widać. Więc te 2kg (noo 2.6) zrobiły różnice.
Grzywka odrasta (tu się uśmiecham do Yen bo chyba też niezbyt zadowolona jesteś :*) i już moge ją zaczesać na bok więc wyglądam jak człowiek. Nawet mąż mi od wczoraj mówi że ładnie wyglądam.. a i ja czuje się lepiej i atrakcyjnie. I o wiele lżej bez tych 2kg i miliona złomu (wsówek) na głowie 🙃 no ale to tyle o mnie!
A moja Maja to takie kochane dziecko że mogłabym wciąż o niej mówić i pisać . I rośnie bo co nie wyciągne z komody to jakieś krótkie 🙃 znów musze generalny porządeczek zrobić u niej. No ale ważenie i szczepienie we wtorek więc zobaczymy.
lece psiura okąpać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam...
ojjjj dziewczyny padam na pyszczek...
troche was zaniedbalam, ale juz nadrobilam, wiec pisze...
madzia- gratulacje ukonczenia artykulu.
cherry- super, ze to nie przepuklina 🙂

i nie pamietam dalej.... wybaczcie, ale spalam przez ostatnie 60h moze z 10h ...
w piatek wielkie przygotowania, wczoraj imprezka 🙂 bylo naprawde super i smiesznie 🙂tylko kilka osob sie nie przebralo, wiec zabawa byla... no i dzisiaj caly dzien sprzatanie... jeszcze moj... ahhhh normalnie mam ochote mu leb ukrecic 🙂 mial dzisiaj sie mala zajac, zebym ja szybko posprzatala i zaczela sie pakowac... a on co??? nababal sie tak, ze nic nie pamieta, przyszedl spac okolo 7 rano i spal caly dzien do 19.30 (z krotka przerwa godzinna okolo 14) wykapalismy mala i dalej spi... a ja padam... i juz nawet nie wiem co pisze 🙂 wiec dziewczynki koncze, bo nikt sie za mnie nie spakuje, wiec chyba z pon na wtorek noc bezsenna bedzie i pakowanie, bo wyjazd juz we wtorek o 4 rano 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee ja dostalam aż 7 🤪 zapakowanych śmierdzioszkających pieluszek!! 😁
i kwiatuszka od męża w imieniu Wiktorka
14a11 ile razy dawalas Kubusiowi sinlac? moje maleństwo jadlo by to non stop jednak na pudelku jest napisane by dawac raz dziennie a po 7 mies dwa razy dziennie wiec daje mu tylko raz. ogolnie to jak mam zachecic mega niejadka do jedzenia sloiczkow ?? bo niemam juz sily do tego mojego rozrabiaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂 nie było mnie dłuższą chwile 😞 w sobote 19 mieliśmy chrzest Mateuszka, a w niedziele dowiedzieliśmy się ze bratowi męża rodzi się córa!! 🤪 a ten nic sie nie pochwalił o ciązy dziewczyny!! Moje serduszko mówi mama tata baba ale to tak bardziej nieswiadomie choć jak mówie mu powiedz mama to powtorzy 🤪 a i moja bratowa tez w ciąży!! wiec rodzinka sie pieknie powieksza! Mateusz juz by chciał chodzić 🙂 siedzi prawie bez podparcia, czasem tam sie zachwieje.
co wiecej ..... musze szukac jak najszybciej pracy 😞 bo ostatnio przyszedl list ze mieszkanie jest zadluzone na prawie 10 tys ;( ;( bo moj tylko pracuje i utrzymuje 5 osob!! a 1400 zl to jest malo!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie meteracyki do łóżeczka?? bo mały jeszcze śpi z nami ale juz na dniach bedzie "wyprowadzka" do łóżeczka i zastanawiamy sie jaki materacyk kupic. kokos-pianka-gryka kokos-pianka pianka a moze gryka-pianka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie!

MamaMatka ja mam taki piankowy z ikei.

i nie dostałam nic na dzień matki 😞 ale mój mąż to dupa 🙂 oczywiście potem jak pojechaliśmy do sklepu to miałam sobie coś wybrać.. ale jak weszliśmy do sklepu to zaraz było idziemy już i zaczęło się marudzenie męża, więc strzeliłam focha i wyszliśmy. Chciał mnie namówić na perfum - ale po co mi kolejny skoro ma już ich sporo.. 🙂 I tak najważniejszy był buziaczek od Majeczki.

Ja zaraz spadam do krawcowej po moje spodzieniaszki, wskocze do lumpka i szybciutko do domu bo na obiadek planuje zapiekanke ziemniaczaną z mięsem mielonym. Dziś chłodno - póki co 16'c.

no a to obiecane już kiedyś zdjęcia - powiedzcie mi czy tylko ja widze różnice (no mama mi powiedziała że schudłam - ale ona zawsze mi o mówi że mam jeść i jeść.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jadwiga-roza napisał(a):
cygnee ja dostalam aż 7 🤪 zapakowanych śmierdzioszkających pieluszek!! 😁
i kwiatuszka od męża w imieniu Wiktorka
14a11 ile razy dawalas Kubusiowi sinlac? moje maleństwo jadlo by to non stop jednak na pudelku jest napisane by dawac raz dziennie a po 7 mies dwa razy dziennie wiec daje mu tylko raz. ogolnie to jak mam zachecic mega niejadka do jedzenia sloiczkow ?? bo niemam juz sily do tego mojego rozrabiaki

Spróbuj dołozyć troche sinlacu do obiadku i moze Wiktorkowi zasmakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak wogle to dzień dobyy - na razie chłodny.
Lala wydaje mi się, że różnica jest.
Wczoraj byliśmy na komuni mojej chrześniaczki jak będę miała zdjęcia to jakieś wrzuce.
A na piatek szykuję się na ślub i wesele do siostry męża - kreacje dla wszystkich są (mąż tylko koszulę musi sobie dokupić + ewentualnie kamizelkę bo garnitur ma bez).
Na Dień Matki dostałam wg swojego zamowienia 😁 książkę Dana Browna "Anioły i Demony". To teraz będę czytać 😁
Materacyk do łózeczka mam kokos-pianka- kokos i jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂Ja też nie dostałam nic na dzień matki, ale nie ma co się smucić,jeszcze trochę a będziemy obsypywane laurkami od naszych pociech 🙂 oby 🙂
Ja wczoraj zafundowałam sobie sprzątnie domu...wiem, że w niedzielę się nie powinno, ale skoro dziadowie w domu, bo niedziela...to podrzuciłam im Oskara i mogłam spokojnie się wziąć za robotę 🙂
No a dziś muszę zrobić opłaty, wysłać paczkę i upatrzyć sobie wanienkę i nocnik, bo babcia powiedziała, że zasponsoruje wnuczkowi...Oskar z dmuchanej wanienki już prawie wyrósł, więc czas na nową 🙂
No i tatuś Oskara znowu kupił na tym targu w Anglii cała górę zabawek...boshe gdzie ja to będę trzymać? Między innymi pełzaka do raczkowania z Fisher Price , taki super bączek ze zwierzątkami z Vtecha i samochodzik z klockami sensorycznymi tez z Fishera...przecież tutaj nigdy nie byłoby mnie stać, żeby mu tyle wszystkiego nakupować...tak się cieszę 🙂 Za dwa tyg będzie wysyłał do nas paczkę kurierem z tym wszystkim...ale nie będę wszystkiego dawać Oskarowi od razu, żeby się nie znudził. No i oczywiście dostał jeszcze całą listę ode mnie co do ubranek dla Oskara i kosmetyków dla mamusi 🙂)) No a za 3 tyg sam przyleci, więc będzie się działo 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...