Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dzień dobry!

krusyna - trzymamy kciuki za "przegląd" i szczepienie Maksia, też chcemy kupić ten fotelik, gdzie kupiłaś Kochana i za ile (niezbyt wścibskie pytanie?)

madziu_m3 - pewnie tak właśnie jest, że rehabilitacja niepotrzebna 😉 ach truskawki! gratulujemy zęba! będzie sukienka? a jak się udał balonowy dzień?

martusiap - my będziemy mieli za darmo kolejną dawkę WZW

gosiaq - wyjazdy wyjazdy! super, oby pogoda dopisała, humory i w portfelu zawsze było pełno 😉

cygnee - tak się bałaś a wszystko okej! super! dzielne dziewczyny! 🙂

słuchajcie - cała drużyna prawie w komplecie - Yen przyjechała, Ella też zdaje się na komunię, lenymama niedługo dotrze, a i mammamia też szykuje imprezy w Polsce 😁

Marinel - to brzmi strasznie dziwnie, bo przecież, co za problem umyć ręce?

Cherry - niech no ten komputer się szybko naprawia, bo jak jest robota, to niech się dzieje!

lala :* trzymaj się kochana i tak się nie denerwuj, ważne że we własnym wąskim gronie jesteście szczęśliwi :* a dziadków i ich tekstów to aż się nie chce komentować

14A11 - brawo brawko!

yen - podmiejska wycieczka brzmi groźnie,ale fajnie! 😁 aligator daje radę!

zaka - no fajnie że znalazłaś dla nas kapkę czasu, buźka!

MamoMatka - a to nie jest tak, że z czasem po prostu dzieci tyją coraz mniej? ach ta waga to już od urodzenia spędza mi sen z powiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
u Maksia dwa zęby, kolejne dwa miejsca na dolnej szczęce podpuchnięte (czyżby z góry nic się nie szykowało?)
ciuchy ubieram już nawet 80! jeździmy w spacerówce, zaakceptował bez problemu
zamiast jednego mleka je obiad z mięsem - póki co 125-130, ale myślę, że już niebawem duże słoiki
kupiliśmy krzesełko do karmienia (jednak nie babyono), jak przyjdzie to Wam pokażę foto 🙂
niebawem szczepienie, ale póki ma jeszcze katar to odczekam trochę, to odciąganie to jest istna masakra, wrzask okropny! już samo psikanie wodą morską to niezłe preludium
w sobotę to wesele, o którym Wam pisałam - zobaczymy, jak przeżyjemy rozłąkę i jak babcia i Maksio dadzą radę ze sobą 😁
to chyba tyle :P aaa niedługo chyba rozwiązanie konkursu Bedtime 😁 ciekawe czy wygramy coś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane!!!
dawno mnie nie było...kurcze kiedys codziennie czytałam co u was a teraz to juz chyba o mnie zapomniałyście 😞 😞 😞 ale tak maksiu ma dwa dolne zabki...ida tez chyba gorne kly bo takie spuchniete ma ale nie marudzi jak narazie...codziennie jak na niego patrze to cos nowego mamusi prezentuje....prze kochane brzdac...zmienilam wozek mialam bebetto vulcano kupilam teraz x landera xa...i jestem bardzo zadowolona pozatym szukam jakiejsc lekkiej spacerówki podoba mi sie wozek gesslein f4 buggy tylko ze jest strasznie drogi a wy macie jakies spacerówki lekkie ??moze cos polecacie????
dalej tak w koncu ruszylam z tematem zamainy mieszkania ogloszenia wystawione i czekam na odzew chce zamienic na wieksze mam tylko 1 pokoj i juz wariuje w nim wiec zamieniamy na 3 pokojowe mieszkanko....oby sprawa zakonczyla sie szybko mam nadzieje ze jeszcze w tym roku;p;p;p
no i co jeszcze......maksiu nie bardzo sie przewraca z brzuszka na plecy niechce mu sie woli jak go ktos popchnie wtedy ma swietna zabawe za to z pleckow na brzuszek idzie mu wysmienicie....no i jak go posadze to siedzi ale niezadlugo zaarz jest wielkieBAM i zdziwienie.....kupe smiechu...

cos tu podczytalam o fotelikach samochodowych ja tez sie przymiezam do zakupy albo caretero ktorys model albo 4 baby welmo....kolezanka ma i jest bardzo zadowolona.

no niewiem co jeszczy by napisac...
w kazdym razie stesknilam sie za wami i POWRACAM do was......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaa-aniusia czadowa fotka profilowa, Maksio wymiata 🤪
Co do spacerówki do polecam swoją, Quatro Valencię...jestem z niej mega zadowolona, jak dotąd brak zastrzeżeń!

Shelby kawał chłopa z Twojego Maksia już 🙂 No i zazdroszczę ząbków, bo u nas dalej pusto i się nie zanosi 😞 Trzymam kciuki, żeby udało Ci się wygrać w konkursie!

Cygnee super, że niespodzianka się udała i , że Elcia taka grzeczna była podczas podróży 🙂 No i dobre wieści od lekarza co do Elciowej wysypki, oby jej przeszło teraz jak najszybciej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
dziewczynki u nas już prawie jest ząbek 😁 😁 😁 😁 😁 😁 dzisiaj zauważyłam u Majeczki taką kreskę białą na dziąsełku 😆 tak myślę że już niebawem zobaczę naszą perełkę 😁 😁 😁 😁
A oto Majeczka szkoda że nie widać za bardzo kolczyków 😆
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=042307804ae449f9][IMG]http://images39.fotosik.pl/1563/042307804ae449f9m.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martusiap , piękną masz Maje!! 🙂 🙂 taka uśmiechnięta 🙂 a z kolczykami to wygląda po prostu elegancko!! 🤪 🤪 🤪 nie płakała jak jej przekłuwano uszka??

aaa_aniusia, trzymam kciuki za zmianę mieszkania!! Oby szybko i sprawnie Wam się udało zamienić 🙂 🙂
Co do fotelików to ja znalazłam taki na allegro
http://allegro.pl/berber-hektor-2-9-18-kg-7xkolor-5xgratis-od-reki-i2381852296.html
ciekawe jak wygląda "na żywo" bo cena też kusi (niedrogo- akurat na moją kieszeń) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas ze spacerówką wyszła taka kicha!!!! Kupiłam Coneco flash, ale nie byłam przekonana co do tej rączki, więc po tygodniu namysłu mąż zawiózł do sklepu, żeby ją oddać. Babka ze sklepu nie zgodziła się oddać pieniędzy, więc mój mąż wpadł na pomysł żeby ją wymienić na inny model, który mi się okropnie nie podoba... a ta babka nie chciała juz na nic innego wymienic i ta spacerówka stoi u mnie w pokoju i się kurzy... nie mam komu ją odsprzedać, nawet wystawiłam na mamuśkach w takim dziale, no ale nie ma odzewu... no i trzeba teraz bedzie kupic nową może ktoś się trafi i ją odkupi 🤨 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak u nas pierwszy ząbek jest jedynka prawa na dole 🙂, już wiem skąd ta temperatura wczoraj koło 38.

Shelby my w tą sobotę też idziemy na wesele, pierwsza noc Kubusia bez mamusi z dziadkami. Podejrzewam, że Mamusia będzie to o wiele bardziej przeżywać.
Kubuś jest zdecydowanym fanem balonów- jak spada ma ziemię to otwiera szeroko buzię i robi ooooo. Zaczął wyrażać już swoją złość jak mu zabiorę coś co mu się podoba. Tak samo obraził się na uciekającego żółwia 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
dzień dobry!

krusyna - trzymamy kciuki za "przegląd" i szczepienie Maksia, też chcemy kupić ten fotelik, gdzie kupiłaś Kochana i za ile (niezbyt wścibskie pytanie?)


My już po przeglądzie i kłuciu - Maksik tym razem troszkę płakał, ale dostał 2 zastrzyki w obie nóżki - w tym jeden domięśniowy (pneumokoki), więc baaaardzo bolesny. Mój mały-wielki bohater szybko jednak się uspokoił i już po chwili rozdawał uśmiechy 🙂 Naprawdę mam niezwykłego synka !!!!!!!! Moje chłopisko waży 10.790 (!!!!!!), przy tym jest baaardzo długi, więc oczywiście nie ma mowy o nadwadze - no i w obu siatkach centylowych się nie mieści 😜

Shelby - fotelik kupiłam na allegro za 798 zł, ale się sfrajerowałam, bo miesiąc wcześniej były za 722 zł, a ja głupia czekałam, nie wiem po co!!!! Dopiero po zakupie doszłam do wniosku, że jednak jestem durna podwójnie, bo mogłam kupić model Recaro Young Sport/STM Starlight, który jest identyczny jak young sport, ale ponad stówę tańszy! Różnica polega na tym, że jest nieco inna kolorystyka i nie ma znaczka recaro (konstrukcja, materiały i cała reszta jest identyczna - a Starlight to firma przejęta przez Recaro) . Cóż...następnym razem kupię ten 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia_m3 moja Maja też się tak przemieszcza - tzn jeszcze
nie opanowała tak turlania jak Kubuś, ale wiem o co chodzi 😁
My też zaliczyliśmy truskawki i żadne uczulenie się nie pokazało, już wcześniej
dawałam Mai kaszke truskawkową itp ale prawdziwe truskawki są
najlepsze 🙂 no i Maja też sama posiedzi tylko kilka sekund 🙂

Cherry mam to samo - chciałam Mai kupić na dzień dziecka fotelik , ale
im więcej oglądałam to nie wiedziałam który więc wyłączyłam komputer a maja dostała
pluszaka i kase na pokoik 🙂

Shelby oby ząbki przyszły bezboleśnie - my nadal nic .. a do wesela tak blisko -
nie tęsknisz już za Maksiem 😁?
ależ to będzie test dla babci 🙂

aaa_aniusia pewnie że pamiętamy :* a zdjęcie profilowe mega!

martusiap - Majeczka cudna! My też mamy kolczyki więc jak coś będzie nie tak to proszę o wskazówki :*

Judzia u mnie dużo osób ma takie spacerówki z tymi rączkami - sama się zastanawiałam
jak to się je prowadzi - ale wole chyba zwykłe rączki albo te takie jak są w tych najzwyklejszych parasolkach

krusyna- dzielny chłopak!

My dzisiaj podczas spaceru weszłyśmy do salonu kosmetycznego, a cwześniej do lumpka (prawie trafiłam się
z panią która z worków wywieszała ciuchy - patrzy i mówi ''o niee sama drobnica'' a ja na to ''a ja się
bardzo cieszę 😁'' i tak oto wyszłam z całym workiem rampersów,pajacy, skienek i koszulek z dł.rękawem za 13zł 🙂
Noo ale wracając do salonu kosmetycznego - weszłam i zapyałam czy przebijają uszka. Potem weszłam z Mają - wybrałyśmy
różowe wkrętki i przebiłyśmy . Płaczu było sporo ale w momencie strzału, potem spokój. Wydaje mi się że bardziej
Maja wystraszyła się tego strzału niż ją bolało. Po przekłuciu zaraz się zaczęła śmiać,pokazywać język i zaczepiać
wszystkich 'eee'. Koszt z kolczykami 45zł. No i Maja dostała dyplom - dodam do pamiątek. am takie pudełko dla Mai -
tam pierwszy ciuszek,smoczek,skarpetusie, bransoletka ze szpitala itp..


🙂 jak zrobie zdjęcie to wrzuce - oczywiśićie nie byłabym sobą gdybym tego nie zrobiła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Majeczka już ma ząbka 😁 😁 😁 😁 😁 😁 wyszła lewa dolna jedyneczka 😁 😁 😁 😁
Aha i Maja już od ponad 2 tygodni sama siedzi bez podtrzymywania. Dzielna kobitka 😆
My przekuwaliśmy uszka miesiąc temu. Maja troszkę płakała, ale po wyjściu od kosmetyczki już był spokój. Nic się nie dzieje złego z uszkami tylko przemywam jej codziennie wodą utlenioną i trzeba kręcić kolczyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa_aniusia napisał(a):
a ile chcesz a ata spacerówke i jaki kolor??


to jest spacerówka Bertoni Rio, cena 250zł, kolor zielono- czarny

[IMG]http://img823.imageshack.us/img823/4403/dscf1446g.jpg[/IMG]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/judki]judki[/URL] at 2012-06-02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny chciałabym wma napisac jak karmie mojego szkraba i czy waszym zdaniem powinnam go dopajac woda Zaznaczam ze on nie bardzo chce

7 cyc
9 kaszka na bebilon pepti 210 ml lu nestle sinlac
11 cyc
13 zupka
15 owoc
17 cyc
1930 kaszka na bebilon pepti 210

Karmie piersią juz tylko trzy razy i zastanawiam sie czy to nie troche mało pićku dla Kubusia i czy porcja mlek 4 lub 5 razy dziennie jest wystarczająca ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu! 14A11! jak najbardziej karmienie masz ok 🙂 🙂 🙂 u mnie wygląda to bardzo podobnie 🙂 dzisiaj: 8 cyc, 11 mleko z odrobiną kaszki z butli, 14.30 zupka na gęsto, 18 owocki, a potem 20.00 na gęsto kaszka z butli. zresztą pierwsze karmienie jest nieregularne, bo czasem wychodzi o 4 lub 5 lub 6 jak słabo śpi 🙂 wtedy mam więcej karmień na dobę i tyle 😉 często zamiast owocków popołudniu daję cyca, a owocki do kaszki na drugie śniadanie, bo szkoda mi już nie karmić. Chociaż ma na cyca małą ochotę w dzień i muszę się nakombinować.... karmię na leżąco, bo tak jest mu najlepiej 🙂 ja też nie dopajam. chyba, że jest gorący dzień - wtedy woda 🙂

A porcja mleka dla 7-miesięczniaka to 3 x 210 ml wg moich ulubionych tabelek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mój synek ostatnio dostaje: 2 x 180 ml (rano i wieczorem), 150 ml kaszki owocowej, maly słoiczek deserku i obiadku (czasem w ciągu dnia jeszcze 150 ml) i to wsio.... Dziś lekarka się o to znowu pytała - no bo Maksik wielgachny -i się zdziwiła, że tak mało i taki duży 🙂 - dodam tylko, że przemianę materii też ma błyskawiczną (je i już zaczyna trawić 😜)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Nie zagladalam tutaj dawno, ale tak wyszlo.
Sporo czasu siedzimy na dzialce jak jest ladna pogoda.A spanie na dzialce bardzo mu odpowiada.
Przenieslismy sie do spacerowki. Łukaszek siedzi sam przez chwilke. Ząbki powoli sie wyrzynaja. A juz kolejne sie szykuja.
Maly je codziennie po biszkopcie. Jak lezy na brzuszku to czasami pupa jest w gorze. Jeszcze troche i bedzie probowal raczkowac.
Ostatnio nauczyl sie pluc. Nawet przez sen tak robi. ( robienie prykania ustami- wiecie o co chodzi).
A tak wyglada moj szkrab. Probujemy szans 🙂 Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...