Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
martusiap napisał(a):
14A11 napisał(a):
Dziewczyny zamówiłam cos takiego http://allegro.pl/mata-75x75-cm-z-miekka-podloga-suchy-basen-i2333548601.html wlasnie przyszło całkiem fajne i nie drogie Kuba sie w tym bawi mysle że jak zacznie siedziec to bedzie sie fajnie sprawdzac moze ktorejs z was tez sie spodoba


Super a ta podłoga jest miękka?


mieciutka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej mamusie
Pokrótce
Z moją bratową bez zmian nadal wysokie ciśnienie i obrzęki. 😞 ale jesteśmy dobrej myśli że wszystko ustąpi. A żeby było mało mojego tatę brat zawiózł do szpitala bo z kolei miał za niskie ciśnienie (jest po trzech zawałach) podłączyli pod kroplówkę, dali proszki i na szczęście jest w domu, ale bladziutki że hej 😞 Więc cały czas w stresie.
Jutro idę z Mają na szczepienie więc pewnie będzie wielki płacz 🤔 ale przeżyjemy 🙂
Dziewczyny kiedyś pisałyście o zawieszkach zabaweczkach do wózka. Maje jakieś linki, potrzebuje kupić Mai.
Z góry dziękuję i buziaczki dla maluszków 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka!
Cherry przepraszam że dopiero teraz - niestety nic nie pomoże jeśli zdjęcie chcesz wydrukować z mniejszego na większe. Piksele będą widoczne :/

My wczoraj byłyśmy na szczepieniu (żółtaczka) i Maja dostała do lewe nóżki. Płakusiała bardzo - ale i szybko jej przeszło - w aucie już był spokój. Wieczorem obyło się bez gorączki więc kąpiel była, jednak o 1.00 w nocy Maja się obudziła z płaczem. Herbatka nie pomogła, przytulaski lulanie też nie, więc dałam jej nurofenu i dodatkowo posmarowałam ukłucie altacetem i zasnęła odrazu. (zawsze godzine po szczepienniu smaruje schłodzonym altacetem i łagodzi ból, potem po każdej zmianie pieluszki - czyli tak jak Maje rozbieram)

Moje szczęście waży 6780 ale odjeła 80 za pampersa. Z obliczen wynika ze Maja powinna wazyc 6800 więc mamy niedowage (jak to możliwe skoro ona duuuuużo je?) no ale lekarka powiedziała że to dlatego bo jest baardzo ruchliwa. Dla spokoju jednak mamy zrobić morfologie. I chyba źle ją zmierzyła bo wyszł 69 - czyli przez 6tyg urosła 1cm a ostatnio przez 6 tyg urosła 8 z 60 na 68! Już sama nie wiem.

I dziś zaryzykowałam i dałam jej dla smaku danonka. Zobaczymy.

ten basenik-mata bardzo fajny i gdyby nie to że mam już basen w pokoju to pewnie zamówiłabym go 😁
aa i dziś dziadki zamówili Mai na dzien dziecka krzesełko - taak taaaak to zajebiacszczo rózowe http://allegro.pl/krzeslo-krzeselko-stolik-baby-mix-pepe-zabawka-i2377018174.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia_m3 napisał(a):
Kochane a jakie szczepienie teraz robicie. Patrzę teraz, że my następne szczepienie to 13-14 miesiąc ospa wietrzna oraz przypominające pneumokoki.

Madziu! ja też miałam ostatnie szczepienie w marcu, a następne w listopadzie 🙂 podejrzewam, że dziewczyny mają darmowe i teraz jest chyba wzw z NFZ 🙂
na pocieszkę powiem Ci, że mój Filip też daję popalić w nocy 😞 obstawiam ząbkowanie, ale złapał też infekcję, bo kaszelek mały jest, ale osłuchowo czysty na szczęście 🙂 ja też chodzę z gilem, więc Maluch pije moje przeciwciała z cyca 🙂 ale banię mi rozsadza ....

A czerwiec u nas szykuje się wyjazdowy 🤪 🤪 🤪 sobota: zoo safari w Świerkocinie, potem wypad 4 - dniowy nad jezioro, potem urodziny Maćka w parku wodnym, a potem góry... a potem..... do pracy 😞 eh.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny
my już po szczepieniu. Ja osobiście płaciłam za szczepionkę przeciwko żółtaczce 55 zł. Więc to nie jest z NFZ. Dałam Mai zapobiegawczo czopka. Niech biedna się nie męczy. Teraz mamy bilans 9 misięczny który nam wypada w sierpniu ważenie i mierzenie. Aha Maja waży 8,4 kg. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martusiap ja wczoraj byłam z moją Zośką na szczepieniu przeciw żółtaczce i nic nie płaciłam. To było tylko 1 kłucie.
A następną mamy dopiero w grudniu, więc jeszcze troche 🙂

Gosiaq fajnie spędzicie czerwcowe wakacje 🙂 🙂 A i jeszcze ta praca... 🤨 (po części zazdroszczę ☺️ ) Jeszcze jedno zajęcie na głowie 😉

Zofia waży 8700 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu u mnie to samo z Kubusiem, straszne płacze od tak bez powodu. Potrafi się śmiać bawić i nagle w ryk. W nocy dzisiaj też ciężko było... mieliśmy jedną noc spokojną a teraz znowu...
A takiego żółwia zakupiłam na dzień dziecka Kubusiowi 🙂


http://allegro.pl/smily-uciekajacy-wibrujacy-zolw-zolwik-uczy-0208-i2324722295.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

przepraszam, ze dopiero teraz ale właściwie dziś poświęciłam czas na dojście do siebie... bo po wychyleniu nochala z kompa , słownika itd.... miałam serdecznie wszystkiego dość... Hehe tak to jest jak się robi tłumaczenia i to w dodatku techniczne..... Namęczyłam się namęczyła a i tak się korektor przyczepił....

U nas następne szczepienie też dopiero w grudniu. Kazano mi w wakacje przyjść tylko na wizyte kontrolną by lekarz sprawdziła czy Mały dobrze się rozwija i rośnie.

U nas podobnie jest z tym płaczem. Armando też zaczął pokazywać różki tzn głośno i płaczem protestuje gdy zabierze się mu przedmiot który koniecznie teraz chce pomiętosić lub gdy np siedział a mama położyła. Dzis było podobnie tylko na spacerze i chodziło głównie o to by mama nosiła na rączkach a wózek pchała przed sobą.... 😮 😮 😮

Madzia ten żłów jest rewelacyjny!!! My właśnie go kupiliśmy chrześniakowi męża. Wydaje świetne i śmieszne dźwięki i na pewno będzie stymulował do raczkowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Odnosnie zabawek zachęcających do raczkowania ja chcę zakupić hule jkule z Vtech-u.
Yen pisałas o ciężarówce z klockami sensorycznymi z Fishera - super zabawka. Kacper ma ja u Babci - świetne , głośne odgłosy 🙂 🙂 🙂

Z zabawek polecam jeszcze pilota z fishera:

http://allegro.pl/fisher-price-wesoly-pilot-do-telewizora-kurier-i2360248352.html

Super 😁 😁 😁 zabawka wszystkich cieszy 😁 😁 😁

Kacpra i........mamę i tatę 😁 😁 😁 😁 też 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry!!

Lala- roznice widac zdecydowanie!! po Twoim brzuchu nie widac ze niedawno rodzilas dziecko, bo mi zostaly rozstepy i brzydka obwisla skora 😞 moj brzuch wyglada gorzej niz u babci 😞
Stosuje kremy itp. cwicze ale nic nie pomaga.

Marinel_E- ja juz od dawna jem wszystko 🙂 i malemu nic nie jest.

Martusiap- mam nadzieje ze z bratowa wszystko bedzie dobrze.

Shelby- cos tam o tej karcie mi sie obilo o uszy:0

My we wtorek bylismy na szczepieniu przeciw zoltaczce.Plakal tylko przez chwilke. obylo sie bez goraczki.
W ciagu 7 tygodni przytyl.... 200G!! 😞 wazy teraz 7620G . Dala nam skierowanie na morfologie i mocz.
Lekarka stwierdzila ze ma przemiane materii po mnie, bo jak to stwierdzila moja siostra wygladam jak anorektyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaMatka napisał(a):
Dzien dobry!!

Lala- roznice widac zdecydowanie!! po Twoim brzuchu nie widac ze niedawno rodzilas dziecko, bo mi zostaly rozstepy i brzydka obwisla skora 😞 moj brzuch wyglada gorzej niz u babci 😞
Stosuje kremy itp. cwicze ale nic nie pomaga.

Marinel_E- ja juz od dawna jem wszystko 🙂 i malemu nic nie jest.

Martusiap- mam nadzieje ze z bratowa wszystko bedzie dobrze.

Shelby- cos tam o tej karcie mi sie obilo o uszy:0

My we wtorek bylismy na szczepieniu przeciw zoltaczce.Plakal tylko przez chwilke. obylo sie bez goraczki.
W ciagu 7 tygodni przytyl.... 200G!! 😞 wazy teraz 7620G . Dala nam skierowanie na morfologie i mocz.
Lekarka stwierdzila ze ma przemiane materii po mnie, bo jak to stwierdzila moja siostra wygladam jak anorektyczka.


Waga u naszego Kubusia niestety podobna.

Kubuś zaczął bardzo sucho kaszleć, jutro przyjdzie do nas pani doktór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie witam i życze NAJLEPSZOŚCI DLA WASZYCH POCIECH W DNIU ICH ŚWIĘTA!!!

U nas też zdarza się niespodziewany płacz nawet podczas spania 😞 Ale czekam na górne jedynki więc to może dlatego!
Cherry Emi też lubi spacerować na rękach ale moze dlatego że jeszcze jeżdzimy gondolą 🤪 Założyłam że po 7 mies włoże ją do spacerówki więc jeszcze 5 dni 🙂

Emi na szczęście ładnie przybiera na wadze. W ciągu 3 tyg 400g. Apetyt ma taki że zjadla na wieczór 2,5 miseczki kaszki. Co chwilę musiałam biegac dorabiać 🙂 Je nawet 7 razy na dzień.
Niestety wyniki moczu wyszły kiepskie i prawdopodobnie mamy infekcję. Oddałam jeszcze mocz na posiew ale zauważyłam żółtą wydzielinkę co świadzcy o infekcji. zastanawiam się tylko skąd to dziadostwo u takiej małej dziewczynki która robi kupkę na nocnik i jest ciągle myta po każdym siku 😞 Po 14 mam dzwonić o wynik! Trzymajcie kciuki żeby to nie był nawrót E.coli!

Czy Wasze dzieci mają czerwone ciepłe policzki podczas ząbkowania?

MamoMatka dziękuję za informacje! Odważę się zjeść coś spoza maminej diety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marinel_E- Mateusz tez lubi sobie dobrze zjesc! dzisiaj wstal o 5 prosil o amu to dostal cyca po 6.30 byla kaszka zjadl cala miseczke, po godzinie znowu chcial jesc wiec cyc za jakies nie cale 2 godzinki znowu marudzil ze glodny to zrobilam mu kisiel. teraz dalej marudzi ze glodny. Bardzo mnie dziwi to ze tak malo przybral na wadze bo je wiecej niz normalnie.

A co do placzu to tez tak ma ze spi sobie smacznie a nagle placz w nieboglosy, tylko u mnie na rekach sie uspokaja u tatusia nie u dziadka tez nie.

Ostatnio przestraszyl sie swojego odbicia w lustrze 😮 a zawsze sie smial i klocil sie z odbiciem:P ale to na szczescie jednorazowy wyskok:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie 🙂 Duża zdrówka dla wszystkich maluszków od cioci Kasi 🙂

ja byłam przedwczoraj w przychodni zapytać o szczepienia Oskara, bo w Uk to troszkę inaczej wygląda...i okazało się , że muszę dorobić tylko na żółtaczkę typu B, ale dopiero w lipcu jak mnie ubezpieczą...a tak to potem normalnie...no i tylko pneumokoki 3 dawka w 12 miesiącu za 285zł i potem w marcu dawka przypominająca tej mojej skojarzonej za 130 zł, a reszta normalnie nieodpłatnie , wiec nie jest źle 🙂

No i Oskar zaczął się już przewracać z brzucha na plecy...no bo na brzuch to w sekundę, ale w druga stronę było gorzej!

Co do wagi małego, to widzę że podobnie jak u mnie, nawet troszkę mniej, więc już jestem spokojniejsza...nasze dzieciaczki urodziły się drobne, więc po prostu taki ich urok 🙂

Cherry może się skuszę na tego pilota do tv, bo Oskar uwielbia pilot zwykły, telefon i laptopka, więc takie zabawki dla niego jak najbardziej...laptopka tatuś tez kupił zabawkowego, ale ten pilocik fajny...muszę się zastanowić i może kupię 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Kubuś też ma czerwone poliki, nawet mój mąż zwrócił na to uwagę. Temperatura koło 37.

Wyszłam dzisiaj z Kubusiem o 11 na spacer, wróciliśmy do domu bo zaczęło padać, poszliśmy na balkon stwierdziliśmy, że nie pada, więc dalej w świat, efekt taki, że drug raz złapała nas ulewa sporo od domu. Myślałam, że jak założę Kubusiowi ciemny pokrowiec na spacerówkę ( nie spał) to będzie ryk, a on piszczał ze szczęścia jak mu ten deszcz uderzał, tylko mama zmokła cała bo gapa nie wzięła parasolki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!! 🙂 🙂

Marinel! Trzymam kciuki, oby Emilce nic nie było 😘 A tak w ogóle śliczna jest ta Twoja Emilcia!!!! Normalnie oszalałam jak ją zobaczyłam!! 🙂 🙂 Taka pysia śliczna 😘

Yenefer, fajny ten aligator!! Oskar siłacz rozłożył go na łopatki 😎 😜

i te zabawki są świetne! Ale czego one tak drogo kosztują 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...