Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cherry i jak tam testowałaś nosidełko?
Piotruś wczoraj "odkrył", że kciuka mozna wziąść do buzi i pociamkać. 🙃 🙃
Lala 100 lat!!! 😁
I nie wiem co to ja jeszcze mialam...
A już wiem - Gosia ale z twojej Kini elegantka 😁
A jeszcze jedno u maluszków 2-3 miesięcznych ślinienie się nie musi wcale oznaczać ząbków, w tym okresie u dzieci jest intensywny rozwój ślinianek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martka testowałam i nie do końca polecam!

Ma jedna wadę - i nie chodzi tu o ułożenie bądź pozycję dziecka. Błędem jest skośny pas. Na dłuższe wyprawy odpada. Ciężar dziecka Ci się źle rozkłada w związku z tym po godzinie masz wrażenie że ramię Ci zaraz odpadnie. Efekt taki że zamierzam kupić taki na styl plecaka tylko z przodu zakładany.

Kacper lubi w nim siedzieć a ostatnio udało nam się umyś podłogi w całym mieszkaniu razem 😁

Jednak Mamuśka nie wytrzymuje z takim obciążeniem dłużej niż godzinkę 🙂 🙂 🙂: Na wyprawy górskie odpada!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojej i ja się dołączam do życzeń dla lali.. sto lat sto lat !!
ale Kinga ślicznie wygląda w tej sukience..
u nas ostatnio wszystko do góry nogami.. Wiktor jest marudny płaczliwy... sama nie wiem o co mu chodzi.. ma sucho, najedzony, temperatury niema... może ma jakieś złe dni.. oby mu przeszły szybko...
cherry muszę Ci podziękować za przepis na ciasto do pizzy, jest super... aż wstyd że dopiero teraz go robiłam.. ale podczas ciąży jakoś brakło czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jadwiga-roza napisał(a):
ojej i ja się dołączam do życzeń dla lali.. sto lat sto lat !!
ale Kinga ślicznie wygląda w tej sukience..
u nas ostatnio wszystko do góry nogami.. Wiktor jest marudny płaczliwy... sama nie wiem o co mu chodzi.. ma sucho, najedzony, temperatury niema... może ma jakieś złe dni.. oby mu przeszły szybko...
cherry muszę Ci podziękować za przepis na ciasto do pizzy, jest super... aż wstyd że dopiero teraz go robiłam.. ale podczas ciąży jakoś brakło czasu.

a ja pizze akurat jutro robię 😜 😜 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
apropos pizzy - moja koleżanka ma podobno jakiś rewelacyjny przepis, w którym dodaje chyba płatki owsiane! jak kiedyś spróbuję, to Wam powiem! 😁

a tymczasem polecam żurawinowego reedsa 🙂[/quote

Shelby podziela Twoją opinię - pychaaaaaaaaaa !

😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry dzięki za opinię, kupując "plecakowate" nosidelko zwróć uwagę an to żeby paski były trochę grubsze bo takimi płaskie to ramiona bolą, Ja podkładłam szmatke (ściereczkę do naczyń 😁) to było lepiej.
To chyba nie bede kupowac wcale i pogadam ze znajomą czy pozyczy mi znowu nosidełko tylko sobie uszyję dodatkowe "poduszeczki" na szelki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala i ja chce zlozyc najserdeczniejsze zyczenia a w nich zdrowka, szczescia, powodzenia 🙂
Tez bym chciala jeszcze raz obchodzic 23 urodzinki - wiec zazdrosze 😉

Manola - ja marze o wakacjach przez caly rok 😜 co do mrozow to do IRL nie dotarly u nas ciagle na plusie 5-10 stopni
Yenefer - jesli na plesniawki to tylko Daktarin w UK w aptece na pewno dostaniesz. 3 dni aplikacji i po sprawie, wiem bo sprawdzalam w moich obu przypadkach... to smaczny krem o smaku pomaranczowym i do tego skuteczny.
Cherry i ja nie masuje cycochow 😜 mam od tego kogos 😉 zart 😜 Tutaj sie nie poleca masowania piersi kobiet karmiacych gdyz podobno mozna spowodowac zatory w przewodach mlecznych... Nic nie slyszalam o masazach przed samym karmieniem... Nie robilam tego z Miai nie robie teraz. Wiem tlyko, ze dziecko jesli pije z piersi najpierw pije "warstwe" chudego mleka dla zagaszenia pragnienia, pozniej tlyste wartosciowe mleko i na koncu znow chude... Wsztstkie trzy wartwy sa istotne dlatego dziecko powinno oprozniac piers calkowicie i ewentualnie dopic z drugiej - tak "ucza" u nas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie 🙂

Nie mam jak nadrobić bo m oj Kubuś jest chory ale chyba Lala ma urodziny więc zycze dużo szczęścia i zdrówka dla całej rodziny.

Chciałam wam napisać w czym pomogło mi forum. jakiś czas temu Marinel - raczej dobrze pamiętam że to ona- napisała że maleństwo kaszlało dwa dni i okazało sie że zapalenie oskrzeli. Mój synuś tez kaszlał sporadycznie tak sucho i płytko w w sumie brdzo nas to nie martwiło wtedy Przypomniałam sobie posta Marinel i zaciągnełam męża do lekarza chociaż wszyscy w domu mówili że panikuje Diagnoza zapalenie oskrzeli i mały dostał dwa razy dziennie zastrzyki a mi się serce kraja jak widzę ta wielką igłe i płacze razem z nim.
Dziękuje dziewczyny, że jesteście i że można korzystać z waszego doświadczenia rad i obserwacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Filmik z kartką papieru cudny, ale się uśmiałam. Oj kiedy moja Emi tak się będzie śmiała 🙂
14A11 zdrówka dla Kubusia!
Gosiu Kinia to śliczna dziewczynka, oj ale mamusia będzie ją stroić!

Mam do Was pytanie, 18 lutego moja mała kończy 3 miesiące. Wychodząc ze szpitala dostaliśmy zalecenie żeby do 3 miesiąca podawać witaminę k+d. A co dalej? Co wy dajecie swoim dzieciaczkom? Słyszałam że już tylko samą witaminę D, ale wolę się upewnić a szczepienie mamy dopiero 1 marca, wtedy dopiero będę się widzieć z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie 🙂
popieram 14A11 bardzo dużo mi "pomagacie" czytam was w zasadzie na bieżąco i naprawdę korzystam z waszych rad 🙂 --- dziękuję 🙂
śliczne te wasze dzieciaczki i tak ślicznie się rozwijają 🙂 moja Zuzia już ślicznie się uśmiecha, guga ale nie przekręca się jeszcze na boki, ale wszystko przed nami 🙂
nam też kazali podawać witaminkę k do 3 go miesiąca!!
Dziewczyny pisałyście, że wasze dzieciaczki miały robione usg główki i brzuszka... pediatra wam zlecał?? ja się zastanawiam nad zrobieniem Zuzi usg brzuszka bo wiecznie jakieś problemy :/
któraś z was nie pamiętam chyba Cherry wrzucała tutaj zdjęcie ramki z odciskiem rączki swojego Bączka 🙂 jak to zrobiłaś??????? my ostatnio próbowaliśmy zrobić odcisk Zuzi i w gipsie byłam ja, mąż, dywan, krzesło, cała Zuzia a rączka dalej nie było odciśnięta 😁
nasza Niunia też ma suchą skórkę na główce :/ tak jej się łuszczy :/ i wcześniej myłam ją całą w parafinie ciekłej i jak to się zaczęło, zaczęłam myć jej główkę szamponem mam z nivea, ale chyba kupię ten emolium do bardzo suchej skóry mam nadzieję, że pomoże!!
mam jeszcze pytanko... czym smarujecie pupy waszych Bąbli??? my mamy bepanthen maść- jest dobra bo nic się nie dzieje, ale chciałabym zmienić na coś tańszego... możecie coś polecić?? używa któraś tormentiolu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...