Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

Gosiaq ależ Ty drobniutka jesteś. No i zazdroszczę tak rozszerzonej diety. U nas juz 3 meisiace minęły w poniedziałek a ja strasznie uważam co jem. Już mam dosyć unikania nabiału. Wczoraj upiekłam kruche ciasto z jabłkami nawet cynamonu nie dodałam, zjadłam kawałek i Emi wczoraj strasznie płakała i dzisiaj to samo, nie wiem czy ją boli brzuszek czy coś innego jeszcze po tym szczepieniu ale nie chcę żeby tak cierpiała no i buźka zrobiła się zaczerwieniona. Czekoladki też na mnie czekają, zwłaszcza imieninowe Ferrero Rocher aż ślinka cieknie. Dzisiaj robię bigos mężowi a sama nie mogę zjeść 😞 Jakież to straszne być matką karmiącą hehe 🙂

aaa_aniusia ja bym dodała do wody i płyn do kąpieli też. CHYBA TO RAZEM SIĘ NIE POGRYZIE ALE NIE WIEM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
krusyna, musze popróbować tej pekinki i kukurydzy 🙂
Aniusia, dodaj do wody tak wytrząśnij z papierka nie za dużo i od razu mieszaj, bo się szybko robi intensywny kolor. jak masz obawy jak będzie przy kąpaniu, to zrób próbę w misce przezroczystej 😉
Marinel, drobna?? no jakaś taka wyszłam, ale ku dołowi szerzej mnie jest hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do urozmaiconej diety to ja też szaleję 😁

Już jedliśmy pieczarki, kukurydzę, fasolkę szparagową i groszek zielony w ilości takiej jaką można znaleźć w warzywach na patelnię. Kasza jęczmienna u nas na porządku dziennym tak jak ogórek korniszony. Z warzyw do obiadu najczęściej jadam marchew duszona lub z jabłkiem albo buraczki w całości z zalewy (moja Mama tak marynuje takie małe buraki). Cynamon też przechodzi ale jak zjem za dużo nabiału w sensie napije się maślanki to potem Kacper robi takie bardzo kwaśne kupy więc na to uważam. Generalnie można powiedzieć że jem już wszystko. Chociaż kapuchy bym się nie odważyła ani czegoś mega bardzo tłustego.
Gosiu przepraszam za określenie ale szczurek się z Cebie zrobił na tej buziuni !!! Pięknie wyglądasz 🙂 A chłopki no no aż miło popatrzyć 🙂 🙂 🙂

CO do pierdosławów to one u nas są na porządku dziennym ale to efekt picia herbatki z koprem włoskim 😁 😁 😁 z resztą nawe gdy jej nie pijamy to czasami ostrzał i tak idzie 😁 😁 😁 😁

Dziś odkryłam kolejną umiejętność Kacpra i jestem z niego bardzooooo dumniasta. Otóż jak się go pociągnie za rączki gdy leży na pleckach SAM DŹWIGA GŁÓWKĘ !!!

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie, a my dziś po szczepieniu 😞 Oskarek był bardzo dzielny w trakcie i po, ale za to teraz daje taki koncert, że szok!!!Tatuś nosi na rękach , to się uspokaja na chwilkę, ale jak go tylko położy to od razu ryk, mój bidulek malutki 😞

Gosiaq bardzo ładnie wyglądasz, a Twoje chłopaki to czuprynki mają , że ho ho 🙂

Shelby Twój Maksio słodziutki,no i ciasteczka walentynkowe piękniutkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa_aniusia napisał(a):
gosiu a dodac do tego manganianu plynu do kapieli czy tylko w tym go wykapc?????

mozesz plyn normalnie dac... pewnie juz po kapaniu 🙂

yen i cherry, dzieki za komplementa 🙂 Wilka, faktycznie jakos tak wygladam, ale nie gniewam sie o porownania do szczurka-mam nadzieje, ze zeby nie takie zolte 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam dziewuszki

ale gafola strzelilam, co jakis czas robie sobie kawke zbozowa z kozim mlekiem i dzis tak samo mi sie zachcialo ale patrze na kartonik z mlekiem a mleko nie kozie tylko organiczne ale krowie a mleka ledwo co na dnie zostalo - kupilam zle ostatnio zamiast wziasc organiczne kozie wzielam krowie a maja bardzo podobne opakowania i cale juz prawie wypilam 😲 😲 Ciekawe co na to moja Tia, pewnie ja niezle wysypie oby tylko ...mam nadizje ze nie bedzie miala przez to rewolucji zoladkowych...

u nas dzis domowe przedszkole bylo przyszli znajomi z dziecmi - bilans: 8-lataka, dwie 2-latki i dwu i pol miesieczniak no i 4 doroslych 🙂 doslownie huragan, tornado wrecz armagedon 😉 Zastananwia mnie czasem jak kobiety potrafia ogarnac takie liczne rodzinki na codzien same... ciagle te karmienie, wysadzanie, przytulanie po upadkach, przewijanie, cyckowanie, usypianie w miedzyczasie i pocieszanie, zabawianie nie wspominajac o przygotowaniu posilkow i posprzataniu po ...- masakra - padam z nog a tu jeszcze gora prasowania sie pietrzy i zamiast zejsc mi dzis z oczu wrecz sie wypreza do gory 😉

Mama byc zmeczona - mama potrzebuje wakacji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki mam pytanko 🙂
Jakie rączki mają wasze skarby tzn zimne czy ciepłe ja Kube na noc ubieram w kaftanik pajac skarpetki i spiworek plecki ma ciepłe ale rączki zimne i nie wiem czy mu jheszcze cos ubierac tak mi radzi tesciowa która tego nie mówi ale uważa ż ego mroże a ja już sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Dziewczynki mam pytanko 🙂
Jakie rączki mają wasze skarby tzn zimne czy ciepłe ja Kube na noc ubieram w kaftanik pajac skarpetki i spiworek plecki ma ciepłe ale rączki zimne i nie wiem czy mu jheszcze cos ubierac tak mi radzi tesciowa która tego nie mówi ale uważa ż ego mroże a ja już sama nie wiem

Jeśli karczek jest ciepły to rączkami nie trzeba się przejmować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martka3 napisał(a):
14A11 napisał(a):
Dziewczynki mam pytanko 🙂
Jakie rączki mają wasze skarby tzn zimne czy ciepłe ja Kube na noc ubieram w kaftanik pajac skarpetki i spiworek plecki ma ciepłe ale rączki zimne i nie wiem czy mu jheszcze cos ubierac tak mi radzi tesciowa która tego nie mówi ale uważa ż ego mroże a ja już sama nie wiem

Jeśli karczek jest ciepły to rączkami nie trzeba się przejmować 🙂


Zgadzam się się martką 🙂
14A11 ---> swoją drogą widzę, że Twoja teściówka to też skarb 🙂 jak moja 🙂 Nic tylko głęboko schować i zgubić mapkę 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olbrzymi skarb codziennie rano mówi do Kuby "Ale masz zimne rączki musi Ci byc strasznie zimno chodz babcie Cie zagrzeje" w tłumaczeniu " znowu ta matka Cie mrozi" już sie nie mogę doczekać wyprowadzki Naprawdę mam już dość podtekstów i słuchanie że wszystko robie żle Zapalenie oskrzeli też ma prze ze mnie bo byłam z nim na spacerze jakies 3 tygodnie temu ostatni raz przewietzrzyłam pokój wykąpałam go no i mroże oczywiście ale że jej młodszy syn chodził nie doleczony i zaprawł sie na zapalenie oskrzeli to od niego na pewno sie Kuba nie zaaził Mma dość i jeszcze się nam z mieszkaniem przedłużyło i klucze odbiorę dopiero 1 kwietnia msakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14A11 moja Emi caly dzien jest tylkow kaftaniku i półspiochach. Rączki ma ciągle zimne ale karczek ciepły. Spi w takim samym ubranku. Nie mam zamiaru jej przegrzewać bo to tylko prowadzi do chorób. Nie przejmuj się teściówką. Moja mama jak była to nawet Emi główkę pieluszką przykryła jak spała bo stwierdziła że jest blada więc jej zimno 🙂 Jak miała 4 dni to jej głowy nie przykrywałam a jak ma 3 miesiace to mam t robić? 🙂 heh te nasze nadopiekuńcze mamuśki 🙂

Mam prośbę do mam które szukały czegoś na suchą skórę główki dzieciaczka. Udało Wam się coś znaleźć bo u nas też główka przesuszona i skóra się łuszczy pod włoskami 😞

No i wczoraj mieliśmy powtórkę z wybijajacej wody z kanalizacji poprzez zlew. Na szczescie byliśmy w domu i szybko wodę wybieraliśmy ale jakby to sie stało w nocy albo podczas naszej nieobecności to znowu by nas zalało. Nie muszę chyba mówić ile miałam sprzatania i jaki był niemiły zapach a przy takim Maluszku ten rój bakterii dla mnei jest zatrważający! Utwierdziło mnie to w decyzji o staraniu się o kredyt i kupieniu czegoś własnego, tylko kompletnie nie wiem jak się za to zabrać 😞 Czy któraś z Was brała kredyt na mieszkanie i wie co krok po kroku robić żeby nie kupić czegoś feralnego albo zadłużonego i jak taki kredyt uzyskać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Olbrzymi skarb codziennie rano mówi do Kuby "Ale masz zimne rączki musi Ci byc strasznie zimno chodz babcie Cie zagrzeje" w tłumaczeniu " znowu ta matka Cie mrozi" już sie nie mogę doczekać wyprowadzki Naprawdę mam już dość podtekstów i słuchanie że wszystko robie żle Zapalenie oskrzeli też ma prze ze mnie bo byłam z nim na spacerze jakies 3 tygodnie temu ostatni raz przewietzrzyłam pokój wykąpałam go no i mroże oczywiście ale że jej młodszy syn chodził nie doleczony i zaprawł sie na zapalenie oskrzeli to od niego na pewno sie Kuba nie zaaził Mma dość i jeszcze się nam z mieszkaniem przedłużyło i klucze odbiorę dopiero 1 kwietnia msakra


Świetnie Cię rozumiem - moja z kolei jak się dowiedziała, że Maksik wieczorem był marudny, to stwierdziła, że: "widocznie coś zjadłam, co mu zaszkodziło" 😁 No tak...ale ona mieszka 30 km ode mnie i była u nas łącznie 2 razy 😁 Naprawdę Ci współczuję, bo nie wyobrażam sobie mieszkać z teściową - choćby była najcudowniejsza na świecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):


No i wczoraj mieliśmy powtórkę z wybijajacej wody z kanalizacji poprzez zlew. Na szczescie byliśmy w domu i szybko wodę wybieraliśmy ale jakby to sie stało w nocy albo podczas naszej nieobecności to znowu by nas zalało. Nie muszę chyba mówić ile miałam sprzatania i jaki był niemiły zapach a przy takim Maluszku ten rój bakterii dla mnei jest zatrważający! Utwierdziło mnie to w decyzji o staraniu się o kredyt i kupieniu czegoś własnego, tylko kompletnie nie wiem jak się za to zabrać 😞 Czy któraś z Was brała kredyt na mieszkanie i wie co krok po kroku robić żeby nie kupić czegoś feralnego albo zadłużonego i jak taki kredyt uzyskać?


Kochana, wybierz się do doradcy kredytowego - myśmy korzystali z usług Notusa, ale jest też Expander - za pośrednictwo nie płacisz, a doradca spośród wszystkich dostępnych kredytów znajdzie dla Was najlepszy, baa... poprowadzi za rękę przez wszystkie papierki 🙂 Naprawdę warto, szczególnie jeśli się jest kredytowym laikiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel zupełnie nie wiem jak Ci pomóc w sprawie kredytu ale chyba najlepiej będzie jak się wybierzecie na rundkę po bankach i tam wam powiedzą jakie dokumenty należy przygotować. Mnie osobiście kredyty przerażają 😠

A jak sprawdzić mieszkanie żeby nie kupić kota w worku? Po pierwsze odpis z księgi wieczystej tam sprawdzić czy własność nie jest obciązona hipoteką lub innym ograniczonym prawem rzeczowym (np prawem dożywocia) Po drugie w zależności czy mieszkanie jest spółdzielcze czy też działa wspólnota mieszkaniowa - zaświadczenie o braku zadłużenia ciążącym na mieszkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie, co do ubierania malucha to tez staram się go nie przegrzewać. W domku ma body na krótki rękawek i na to pajacyk, tak samo w nocy, chociaż odkrywa się cały czas i nad ranem to już w ogóle nie jest przykryty i wtedy ma zimne rączki. Jednak do tej pory ani katarku ani nic. Czasami jak nagrzejemy w domku to i w samych body w krótkim rękawku leży 🙂 Na dwór też go nie ubieram za grubo...moja znajoma jest w szoku, że go grubiej nie ubieram...za to ona ma w domu saune i jak ją odwiedzam, to małego zaraz muszę rozebrać, bo cały mokry, a ona panikuje, żebym go nie rozbierała bo mu zimno będzie...eh. Wczoraj na szczepienie nawet mu czapki nie załozyłam, bo miał dwa kapturki, z tymże u nas na plusie temp.

Marinel jeżeli chodzi o pośredników finansowych, którzy maja oferty rożnych banków w jednym miejscu, to chyba lepiej iść po poradę, a sam kredyt załatwić jednak w banku, bo fakt oni nie pobierają opłaty za złożenie wniosku itd, ale jak Ci przyznają kredyt, to potem pobierają niezłą prowizję od tego kredytu...wiem, bo sama trzy lata pracowałam w takiej agencji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A no i ja to czarownica jestem 🙂 Zaraz Walentynki i mieliśmy sobie z Moim po jakiejś śmiesznej pierdółce kupić walentynkowej, ale otóż to właśnie dojrzałam na stronie internetowej w sklepie z perfumami promocje , no i tak mu marudziłam, że właśnie pojechał kupić 🙂 🙂 🙂 Wprawdzie dostałam swój wymarzony pod choinkę, ale szkoda mi go używać na co dzień i wymyśliłam sobie, że potrzebuje jakiś inny na co dzień właśnie i wymarudziłam 🙂 Musze korzystać póki tu jestem, a co 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...