Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
martka3 napisał(a):
Marinel u mnie cała trójka spała z głowka na boczku, Gabrysia miała nawet łysinki tylko po boczkach a z tyłu normalne włoski 😁.
to sobie popisałam, Piotruś się właśnie budzi, lece do niego.
Piotruś pije mleczko a ja moge dokończyć.
Wczoraj byłam w kościele i chrzciny w następną niedzielę (19.02), zaczełam już układanie menu i wstępne zakupy bo imprezka w domu. Kolejna nasza "domowa" impreza czyli urodziny dziewczynek będą poza domem - na placu zabaw/ sali zabaw, zrobimy ją w urodziny Gabrysi.


U nas też chrzest za tydzień, tylko że w knajpie 🙂 Dziś mój małżonek był w cukierni zamówić tort 🙂 Ja niestety zalegam w łóżku... no i ze spacerku nici 😞 Mam tylko nadzieję, że mały się przeze mnie nie rozchoruje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Zaka ja też juz nie dotknę oliwki bo po niej zrobiły się takie żółte strupki. Będę tylko myć główke codziennie jak do tej pory albo kupię krem musteli.
Widze że u Was też króluje spanie z główką na boczku. Dla mnie tak bezpieczniej bo jak się uleje to od razu boczkiem wyleci i mniejsze ryzyko zakrztuszenia. Główka ma ładny kształt chociaż z tyłu okraglutka a po boczkach bardziej płaska ale od urodzenia taka była. Włoski sie nie wytarły.
Zaka pilnuj żeby spał po obydwu stronach. My śpimy raz po jednej stronie łóżka a raz po drugiej. Emi od kilku dni śpi sama w łózeczku więc trudniej mi kontrolowac na który boczek ma główkę więc w dzień pilnuję aby spała na innym niż w nocy. Jej jest wszystko jedno czy śpi w łóżku ze mną czy sama w łóżeczku i pięknie sama zasypia. Aż się serce raduje że takie Słonieczko kochane grzeczniutkie.Ciekawe jak będą wyglądały noce gdy będzie ząbkowanie.
My mamy chrzciny 25 marca i jak sobie pomyślę że Emi będzie miała prawie 5 miesięcy to już trochę rozbrykana będzie i zobaczymy jak będzie wyglądał ten chrzest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry Mamusie 🙂 Oskarek też na początku spał z główką ciągle przekręconą w jedna stronę, ale zaczęłam tego pilnować i teraz najczęściej go układam do snu na boczki, choć on i tak się w nocy przekręca i rano już leży na wznak. Też ma trochę spłaszczoną główkę , bardziej z jednej strony, ale ponoć to z czasem mija , jak dziecko zaczyna więcej leżeć na brzuszku , czy później siedzieć, także aż tak się tym nie zamartwiam.
A wczoraj Oskar po raz pierwszy zaśmiał się w głos...no aż się sama uśmiałam jak głupia, a tatuś wzruszył 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!!! 🙂 🙂
Piękny dzień u nas, ale jest -10... od dwóch tygodni nie wychodziłam z Zosią na dwór, tyle co w samochodzie codziennie jeździmy 🤨 ale widziałam na mieście taką dziewczynę, co ze mną rodziła, na spacerze ze swoim dzieckiem. Ja się troszkę boję tych mrozów, jeszcze się naspaceruję, aby niech wiosenka przyjdzie!! 🙃
A ja tam nie patrzę na którą stronę główkę przechyla, mimo,że śpi ze mną w łóżku. Jakoś nie widzę żeby miała którąś stronę spłaszczoną. Ma aby z tyłu wytarte troszkę włoski 🙂 🙂 i tak to śmiesznie wygląda 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

miałam tylee napisac ale po prostu nie mam siły - zostałam pozbawiona energiii i powoli zaczynam mieć error error error 😜 😜 😜

Moje szczęście było dziś straszliwie ciekawe świata więc Mama noś ile wlezie i pokazuj wszystko! Efekt taki że mi krzyż strzela i ręce bolą. W pewnym momencie założyłam nosidło a moje małe w nim zasnęło.... 😮 Potem śpeiwaliśmy piosenki - mamy już 3 własne przeboje:
1. Była sobie żabka mała
2. Chňapík maličký krokodýl
3. Na raz na dwa....

Mówię Wam Kacpertak śmiesznie gaworzy przy tych piosenkach! Tak ciągnie dźwięki jakby chciał śpiewać i ma uśmiech jak słyszy od ucha do ucha a ja wymiękam !!!

Pisałyście o ciemieniuszce - my nie zapeszając w głowie jej nie mieliśmy - tylko na brwiach. Głowe nam się udało ocalić pewnie dlatego że od urodzenia stosujemy szampon Emollium nawilżający 🙂 POLECAM !!!

Jestem nieprzytomna idę spać!!!

Dobranoc 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej my dziś mieliśmy niespodziankę bo z tajemnicy przed nami przyjechał Kingo dziadzio (mój tata) 🙂
A po za tym wczoraj byłam na orkiestrze a dziś idę zebranie walne straży 🙂
Powiedzcie mi czy was też boli brzuch jak na okres?? I te mamuśki co już nie karmią piersią miałyście już okres?? Bo ja przestałam karmić a brzuch mnie tak już boki ok tygodnia... ;/ i nie wiem z czego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane a u mnie cos niesmaowitego jak nigdy dzis nie mam co robic wszystko posprztane maks spi a ja sie zastanawiam co mam zrobic hehe juz nie pmietam keidy tak bylo. no i mam taki problem maks od dluzszego czasu ma wysypke ktora pojawia sie tylko po kapieli na nogach rekach brzuchu glowie a w ciagu dnia jest tylko na brzuszku i lokciach ale w sladowych ilosciach juz bylam u lekrza i pozmienialam wsyztsko ...proszek plyn do plukania plyn do mycia i balsam na oilan .. mleko i niewiem czemu to nie schodzi moze macie podobne doswiadczenia ??jezeli tk prosze napiszcien bo ja juz trace sily na ta wysypke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14A11 ja mam taki nawilżacz http://www.abcdziecko.pl/products/290/p/337
Niestety nie mogę go używać wiec dla mnie to był nietrafiony zakup dokonany z resztą przed narodzinami Emi.

Aniu może spróbuj wykąpac Maksia w nadmanganianie potasu, kolor wody powinien być jasnoróżowy. Chyba lala89 coś wie więcej na ten temat. Zazdroszczę że masz wszytsko posprzątane. Ja mam dzisiaj strasznie dużo sprzątania i gotowania 😞 Na szczęście mąż jest w domu i mam nadzieję że zajmie się Emi.

Cherry moja Emi lub Wszystkei dzieci nasze są a Poszła żabka po wodę sama jej śpiewam i jeszcze Była sobie żabka mała 🙂

U nas już nei ma ciemieniuszki wiec to nie była ona skoro po jednym dniu zniknęła gdy nie nałożyłam oliwki. Główka przesuszona ale będę dalej kąpac codziennie w Oilatum.
Wczoraj Emilka płakała po kapieli i nie wiem co się dzieje. Nie chciała ssać ale chba była głodna bo piersi były prawie puste i dlatego się denerwowała. Usnęła o 21.30 i spała do 5 rano. Strasznie się ślini i wkłada paluszki i piąstki do buzi.

Mam jeszcze pytanie do Gosi z Pomorza. Czy nadal trzymasz dietę matki karmiącej czy jesz już wszystko? Myslicie że pączki są zabronione w tłusty czwartek ? Nawet jeden mały gryz? 😆

Miłego dnia dziewczynki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Może faktycznie sproboje ...cały czs myśle ale nie mam pojęcia od czego on ma te wyypke i w dodatku jeszcze zauwacylam ze jest calkiem suchy i na glowce mu sie znowu zrobila ciemieniucha niewiem a codziennie go calego smaruje w oilanie balsamie i kapie tez w oilan nie mam pojecia ...... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniusia! koniecznie wykąp w nadmanganianie potasu (lekarze mówią kalia)-kosztuje 5 zł i sypiesz kilkanaście kryształków do kąpania. ja spróbowałabym jeszcze wykąpać w przegotowanej wodzie, bo może akurat macie twardą albo czymś płukali 😮 a może ręcznik masz wyprany jeszcze po staremu? Nadmanganiam trochę skórę wysusza, więc nie dawaj więcej niż do koloru jasnoróżowego.
Marinel! Pączki jem, jem, jem!!!! mniam mniam! dietę rozszerzyłam już bardzo, bo i pączki były, czekoladki, pierniczki, nabiał w zasadzie każdego rodzaju (nie używam jeno śmietany, bo dla mnie tłustawo wtedy jakoś), smażone, pieczone mięsko-głównie drób z zamiłowania, czasem schabik i częściej szynka lub łopatka (sama mielę na mielone mięsko). Nie jem za to keczupu, majonezu, wzdymaczy typu kukurydza (a taką mam ochotę na sałatkę...), fasoli i grochu nie lubię, ale tęsknię za korniszonkiem 🙃 Przeszła i kasza gryczana bez pierdosławów (dzięki Cherry za cudne określenie hihihi). Myślę, że pączucha można wsunąć w tłusty czwartek. ja zeżarłam ostatnio dwa na raz, bo chcica przeogromna była 😉
Najgorzej w sumie mam z surówkami do obiadu: marchew z jabłkiem, marchew gotowana na zaklepce z mąki i mizeryja z jogurtem, ale ileż można! zjadłabym kapuścianą albo z pora z jabłkiem 🙂 mniam! Moje zupki to: rosół, pomidorowa, jarzynówka z koperkiem, pieczarkowa, krupnik, barszcz czerwony (sama robię, ale znam expresowy przepis całkiem niezdrowy hihihi)-całkiem sporo, co? ostatnio spróbowałam nawet sosu do spaghetti z torebki i też było ok!
U nas stuknęły dzisiaj 3 miesiące, więc czas jeść normalniej, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa Shelby! MAKSIU JAKI FAJNY! i jakie cudne ciastka! ślinotok mam .... mój Filip też hihihi
A wiecie, że jak ostatnio dotknęłąm dziąsełek na dole, to takie dwa białe ślady zostały?? znaczy jakby m widziała ząbki przez dziąsła! one tam już cwane siedzą cichutko i czekają na wyskok! zresztą lekarka mówiła, że dziąsełka ma troszkę poszorowane, ale wpycha łapki do buzi i ślini się i ślini i ślini.... W sumie nie chce mi się wierzyć, że już ząbki by szły, bo Maćkowi wyskoczyły dopiero na koniec 10 miesiąca! Za to ja sama miałam 3 miesiące i 3 zęby hahaha-biedne cycki mojej mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to jeszcze chłopcy z rana-piżamkowo

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images49.fotosik.pl/1315/f5e43b4eaff3806emed.jpg[/IMG][/URL]
jęzorek-pięknie nauczyłam, co?

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/1324/928fd537c589a97emed.jpg[/IMG][/URL]

no i my 🙂

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/1324/08d72689406f6e30med.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniusia! po kąpaniu normalnie napastuj-wtedy nie wysuszysz bardzo 🙂 mój jak miał wysypkę, ale raczej potówkową to kąpałam kilka dni. Zobacz, popróbuj przez 3-4 dni czy coś pomaga. Mój niedawno miał suchą i łuszczącą się skórę od paszek w dół do bioderek i też smarowałam kilka razy dziennie balsamem-pomogło po tygodniu. jeśli będzie dłużej to raczej polecałabym wizytę u lekarza.
Filip urodził się z czupryną, a ona cały czas rooośnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaq napisał(a):
Aniusia! koniecznie wykąp w nadmanganianie potasu (lekarze mówią kalia)-kosztuje 5 zł i sypiesz kilkanaście kryształków do kąpania. ja spróbowałabym jeszcze wykąpać w przegotowanej wodzie, bo może akurat macie twardą albo czymś płukali 😮 a może ręcznik masz wyprany jeszcze po staremu? Nadmanganiam trochę skórę wysusza, więc nie dawaj więcej niż do koloru jasnoróżowego.
Marinel! Pączki jem, jem, jem!!!! mniam mniam! dietę rozszerzyłam już bardzo, bo i pączki były, czekoladki, pierniczki, nabiał w zasadzie każdego rodzaju (nie używam jeno śmietany, bo dla mnie tłustawo wtedy jakoś), smażone, pieczone mięsko-głównie drób z zamiłowania, czasem schabik i częściej szynka lub łopatka (sama mielę na mielone mięsko). Nie jem za to keczupu, majonezu, wzdymaczy typu kukurydza (a taką mam ochotę na sałatkę...), fasoli i grochu nie lubię, ale tęsknię za korniszonkiem 🙃 Przeszła i kasza gryczana bez pierdosławów (dzięki Cherry za cudne określenie hihihi). Myślę, że pączucha można wsunąć w tłusty czwartek. ja zeżarłam ostatnio dwa na raz, bo chcica przeogromna była 😉
Najgorzej w sumie mam z surówkami do obiadu: marchew z jabłkiem, marchew gotowana na zaklepce z mąki i mizeryja z jogurtem, ale ileż można! zjadłabym kapuścianą albo z pora z jabłkiem 🙂 mniam! Moje zupki to: rosół, pomidorowa, jarzynówka z koperkiem, pieczarkowa, krupnik, barszcz czerwony (sama robię, ale znam expresowy przepis całkiem niezdrowy hihihi)-całkiem sporo, co? ostatnio spróbowałam nawet sosu do spaghetti z torebki i też było ok!
U nas stuknęły dzisiaj 3 miesiące, więc czas jeść normalniej, co?


Gosiaq ja kukurydzę jadłam w zasadzie od początku i nic małemu nie było 🙂 kapustę ostatnio też - ale pekińską, a w tym tygodniu ogórka kiszonego i jest OK 🙂 majonez, ketchup też są w porządku 🙂 tylko mięsko nadal gotuję, piekę lub duszę 🙂 więc w moim przypadku pączek nie stanowiłby problemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...