Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kruszyna mi tak samo lekarka powiedziała, że jak mam przewagę sztucznego to nie D+K tylko samo D3. I tak podaję
Wielka ja w nocy Emilce nie daję smoczka, w dzień też się średnio sprawdza tzn na chwilkę a jak wyleci to zaraz krzyczy.
Skoreczka a my już chrzciny zaklepane u księdza, tylko gości zaprosić i muszę się zorientować kto będzie.
A Kubą w wieku Emilki już był ochrzczony 😁 😁, b chrzestny wyjeżdżał i było w szybkim tempie. A teraz marzec ze względów finansowych.
Monika ja też mam problem z potówkami, mała ma całą buzie. Wiem, że u mnie jeszcze palenie w piecu i co za tym idzie różnica temperatur. Bo rano chłodniej a wieczorem gorąco. Już ją teraz lżej ubrałam i bez rożka.
A co do rady to jak włożysz rękę za kołnierzyk, tak żeby dotknąć szyi to będziesz wiedziała czy maluszkowi nie jest za ciepło. Jak jest spocona to przegrzany.
Herbatkę daję miedzy karmieniami, ale czasem wypije na raz a czasem na raty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Czesc 😉
U nas nocka tak jak wczoraj czyli 22 4 i 7 😉 😉 😉 i dzie Kubus tez dał mi pospac 😉przyszedł przed 8 do mnie bo do przedszkola nadal nie chodzi bo znów ma katar i kaszel... ja mysle ze mu sie pogorszyło i to przez to ze ostatnio tesciu przeziewbiony i tak chajcuje w piecu ze ja nienadazam wietrzyc jej jaka jestem zła 😠 😠 😠no nie daja soobie przegadac ze i dla niego i dla nas to jest lepiej jak jest nizsza temperatura grrrrrr 😠 😠 😠

WielkaB dobrze ze bioderka ok A wiecie ze dziewczynki maja o 6 razy czesciej dysplazje jak chłopcy???

Elka ale fajnie ze macie takie sale jej to mozarzenie mojego meza zeby ortworzyc coś swojego 😉 to nic ze to ja pracuje w gastronomi a on marzy o knajpie 😉 😉 😉 😉
Musisz mnie dodac do znajomych rzebym mogła sobie zdjecia pooglądac 😉

Monika maze masz poprostu w domu za ciepło tak jest u mnie i jak małego nosisz przytulasz karmisz to on sie gezeje od ciebie???
Ja herbatke daje tylko wtedy jak mała marudzi i widze ze jej sie chce pic to znavczy jak chce cyca popije troszke i sie wierci popije z drógiego i znów sie wierci to wdedy bo przy suchym powietrzu moze jej sie wiecej chciec pic choc ona wypija po 20 góra 30 ml no i jak nie mogła zrobic kupki to dostała herbatke i posżło ;0

No własnie ja tez kompie w oilatum bo takie dostałam zalecenie ze szpitala i od połoznej teraz kupiłam przez allegro 2 szt bo sa duzo tansze niz w sklepie czy aptece ale mysle ze jak mi sie skonczy to terz przejde na nivea bo mała musi sie przyzwyczaic do normalnych płynów tez zobaczymy jak to bedzie bo u synka czesto pojawiał sie problem z uczuleniami a teraz ma przesuszona skóre

Kurcze moja mała sobie wymysliła niezły sposób na zasypianie wiecie co sobie rzyczy zeby jej kłasc reke na twazyczce i nawet nie ruszac nia tylko przyłozyc heh wystraszyłam sie w nocy bo mi sie z ta reką zdzemło i sie bałam ze mała poddusiłam chcoc to raczej niemozliwe w tej pozycjii no ale czeka naz wymyslanie jakiegos sposobu na odzwyczajenie jej tego

Nikusia ty mozesz małej loczek zrobic a moja Kinia ma takie niesworne te włoski ze stoja kazdy w inna strone i tylko na chwilke idzie je przygłaskał a za chwile juz tez ma sajgon na głowie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka ja nie mam fb 😎
Anabel ja nie wlewam na razie żadnych płynów do kapieli ale zastanawiam się jaki kupić. Może rzeczywiście z Johnsona bo mam żel rumiankowy do smarowania ciałka i jest super. Muszę zwrócić honor tym kosmetykom bo myslałam ze uczulają a jednak są fajne 🙂
Nikusia, Anabel za jakis czas to bedziecie prześcigiwać się w stylizacji fryzurek u swoich córeczek 🤪 Pewnie inne mamy do Was dołączą 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Smoczek- ja też go używam xD... ale mała często się denerwuje i go wypluwa..

KingaS z tym piciem około 1h to tak jak u mnie 😉... mi położna powiedziała że jeżeli w nocy dziecko nie płacze pomimo jedzenia to żeby nie zaglądać do pampersa i jej nie pobudzać 😉 no i u mnie to działa 😉...

Szczepionki- ja biorę tylko jedną płatną, tą gdzie krztusiec jest bo jest tam jakaś inna jakość ponoć lepsza tego krztuśćca..

Skoreczka moja mała też miała taki dzień ale przedwczoraj... masakra a noc wyglądała podobnie... na szczęście dzis się zrehabilitowała i tylko 1 pobudka w nocy była 😉

Nikusia oby Emilcia nie złapała niczego 🙂

Beata widzę twój maluszek jak i mój miał w głowie motylka... przykry widok ale ważne że jest dobrze teraz 😉

Kruszyna to ładnie waży 🙂 ja się dowiem nie wiadomo kiedy bo dodzwonić się do przychodni u nas to praktycznie niemożliwe ;/

Witaminki- ja daję KiD bo karmię tylko piersią...

Położna- u mnie była już drugi raz... wczoraj 🙂 a przed nami jeszcze 4 🙂

Anabel ja miałam do wczoraj dla małej kąpiele lecznicze z powodu rumienia.. ale położna kazała już odstawić i kąpać normalnie więc kąpiemy ją w wodzie normalnej bez dodatków i do tego mydełko z nivea a przed kąpielą smarujemy oliwką (zalecenie położnej)...

Magditta nie wychwalaj :P.. ja pochwaliłam moją jak mi tak spała i następna noc to była koszmarna 😜...Ja z mężem też nie mam ślubu kościelnego ale cywilny jest więc musi nam dziecko ochrzcić 🙂.. ja też myślę o chrzcie na wakacjach 🙂

Elka to u was widzę chrzciny spore będa 😉 i dobrze 🙂

Monika może to nie potówki?? u nas mała ma też na twarzy takie krostki i położna powiedziała że to zmiany hormonalne i że to zejdzie 🙂 A herbatkę będziesz mu podawać ot tak?? czy ma problemy z jelitkami?? bo ty karmisz piersią tak?



zabieram się za sprzątanie bo nie wiem ile jeszcze mała mi pośpi 🙂 dziś noc znów udana więc cieszy mnie to 🙂... zasnęła o 19:30, wstała o 3 i od 4 spała do 6 🙂 więc nie jest źle 😉..

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mi się udało na zakupy wyskoczyć bo mama przyszła na kawę 🙂 Usmażyłam faworki bo mam mieć dzisiaj gości 🙂. Mała marudzi i co chwilę zasypia,ale daje mamie trochę posprzątać
Nikusia te 11-raczki już widziałam 🙂 Tyle radości na raz 🙂 🙂 A tatuś pewnie jaki dumny 🙂
Elka chrzciny jak wesele 🙂 a na pizze wstąpię jak zajadę w końcu do Zakopanego 🙂
Wielkab nie smuć się z powodu pieska
Monika a ile macie stopni w pokoju małego?? bo najlepsza temperatura to 20-22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia102 napisał(a):
kobieta w Indiach urodziła JRDENAŚCIORACZKI wyobrażacie sobie?
🙃 🙃 🙃 🙃 😮 😲 🥴 🤪

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/397130_294948193900145_157008474360785_840772_1402096710_n.jpg

Gdzie ona je zmiesciła? 🙃 😮
Matko Boska 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲


Kruszyna
fajnie wygląda suwaczek Zosi 😉 Ponad 11 miesiecy do urodzinek 😁 Ale to sa maluszki te nasze pociechy 🙂
Wielka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pami ale nie wiem czy mozna tak z tymi szczepionkami bo jak szczepiłam Jakuba to mówili ze jak pierwsza jest skojazona to reszte tez trzeba wziąsc skojazonych???Pytałas mozo o to???

Wielka przykro z powiodu pieska trzymaj sie

Nikusia jakos te jedenastoraczki niechce mi sie wierzyc...tym bardziej ze te dzieci wcale nie sa takie malutkie no nie wiem ja patrze na to sceptycznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i co bedziecie zdrowe ta tesciowa mnie wykonczy powiedzialam jej rano ze bym zjadła placków ziemniaczanych ze ogromna ochote to ta na piekla dziasj na obiad na zlosc jak weszlam do kuchni to jej podzekowalam to sie tumaczyla ze myslała ze do kuchni nie przyjde i powiecie czy ona nie robi mi nazlosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka to nie przejadanie to nierozwiniety układ trawienny 😉 minie jak maluszki zaczna przebywac wiecej w pozycji siedzacej 😉

Elka sala ładna 😉 jej teraz to sama bym chciała miec knajpe ale chyba wolała bym pracowac na sali niz w kuchni 😉

Wielka no tak to jest ... tesciowa ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel dałam 50ml mleka w butli, później jadł długo z cycucha, a pozniej przez 30 minut ulewanie 😮 No ale skoro mówisz ze to wina układu to moze minie.
Wielka "urocze stworzenie" z twojej teściowej 😠 Pewnie jej te placki zaszkodzą jak tak wszystkie bedziemy jej zyczyć smacznego 😁

A moje dziecię tak pięknie od jakiegos czasu głowe podnosi i przekręca główką na boczki jak śpi na brzuszku ze dumna jestem 🙂 🙂 🙂

Dzisiaj moje starsze dziecko uświadomiło mi ze nie ma mnie na żadnym zdjęciu 🙃 Mówił babci kto jest na zdjęciu i na koniec powiedział : mama ne ma 😎 No tak ktos musi robić zdjęcia zeby ktoś inny mógł na nich być 🙂
Ale znalazłam zdjątko moje z Błażejkiem 😎
Ujawnię się zatem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😆
Średni humor mam 🙂 Ogólnie do d... 🙂
Rodzina mi się wprasza na weekend... 😠 A ja wcale nie mam ochoty na odwiedziny 😞 Siedzę w tym domu i dostaję korby ale mimo wszystko nie mam ochoty się z ludźmi widzieć 😞 Mama mnie opieprzyła, że powinnam wyjść w końcu do ludzi 🤔 Może coś w tym jest...... A wy jak z odwiedzinami się macie? Nikusia u Ciebie to pielgrzymki 😁

Ważyłam się dziś........ 11 kilo na minusie 🤪 Szok! A przytyłam w ciąży niby 16 kilo, więc nie jest źle. A tak się bałam na tą wagę wejść.

I zniosłam ze strychu moje ciuchy sprzed ciąży i buty iii mieszczę się w nie 🤪 Takie głupotki a cieszą 😁

Wielka
no teściowa Ci się udała... 😮

11 dzieciaków 😮 😮 😮 łoooo ja cieeeeee nieee mogęęęę 😮 Ja wymiękam przy jednym 🙃 😁

Szczepionki
- a ja wiem, że nic nie wiem 😮 Przeraża mnie ten temat bo nie ogarniam 🤢

Kąpiel
my kąpiemy w Oillan. Poszłam do apteki i zapytałam o jakieś emolienty (czy jak to tam się nazywa) porównywalne z Oilatum ale cenowo normalne i poradziła mi to powyższe i działa super bo skóra jest ładna i nie łuszczy się.

Te niby potówki są to prosaczki 🤢 takie małe białe grudki? Czytałam, że to samo schodzi, nie trzeba specjalnie pielęgnować. Chyba, że macie inne dane?

Czym myjecie buzię Waszych Dzieciaczków? My przegotowaną wodą i wacikiem ale oczka przemywamy solą fizjologiczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My buzie tez myjemy przegotowana woda i oczka tez ta woda no i za uszkami oczka od zewnątrz do wewnatrz przynajmniej tak my myjemy

Kacha u mnie zalezy od dnia ale teraz zadko kto mnie odwiedza wiec raczej ciesze sie nawet z mniej lubianych gosci 😉 No powinnas wyjsc troszke do ludzi moze wtedy troszke psychicznie odpoczniej i zaczniesz myslec o innych rzeczach niz dzieciątko 😉

Skoreczko moja Kinia jest strasza i ona juz całkiem długo trzyma główke jak lezy na brzuszku i nawet jak spi to zmienia z jednej strony na dróga 😉

Skoreczko a moze to wina mleka to ulewanie bo dziewczyny pisały cos o tym ze jak dziecdi ulewały to zmieniały mleko trudno mi cos wiecej powiedziec bo daje tylko cycocha a wtedy to ulewanie jest normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. 🙂
Pami, ja karmię tylko piersią i coraz częściej mały ma problemy z bączkami i kupką, czasami nawet pół dnia stęka i nic. I dlatego chcę wprowadzić herbatkę. A dietę mam taką, że na pewno nie przez to co jem ma problemy. Położna mówiła, że to co ma na buźce to niestety potówki 😞
Anabel, no mój synuś uwielbia leżeć przy cycu i zasypiać na brzuszku tatusia. Więc to też pewnie jest przyczyna potówek 😞
Skoreczka, mój mały też ulewał, nie aż tak dużo ale jednak. Ale teraz po każdym jedzeniu podnoszę go i czekam, aż się mu odbije. I już nie ulewa.
Kacha, ja tak samo jak Ty przytyłam i schudłam 😜 U małego potówki wyglądają jak pryszcze. Niektóre są aż ropne. Smarowałam wodą z mąką ziemniaczaną(położna kazała) ni i pomaga ale zaraz są następne. Pediatra kazała sudocremem i też działa, bo wysusza ale chyba aż za bardzo, więc już nie smaruję.
Wielka, przykro mi z powodu Twojego pieska 😞
Nikusia, u nas też są różnice w temperaturze, i może to też ma wpływ na potówki. Mamy kotłownie i mąż rozpala rano i wieczorem, a jak w między czasie się wypali to mój tata rozpala(rodzice są u mnie codziennie- nieoceniona pomoc) no i wtedy zdąży się ochłodzić.
Kacha, ja też buzię myję przegotowaną wodą i wacikiem. A jak czółko ma za suche to dodaję trochę Oilatum.
A, i dziękuję za oklask 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel pewnie ze kazde z dzieciątek juz jest silne ale pewnie kazda z nas jest z tego najdumniejszą mamą na świecie 🤪
Monika u nas tez były na nosku jakby potóweczki ale juz zniknęły, nic z nimi nie robiłam.

No to chyba ja tylko inaczej robie z myciem buźki. Delikatnie mydełkiem i wodą 😮

A ja mam labę bo maluchy spią a ja nie chce hałasować więc mam czas dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monika to u Natalki jest ich mało i nie są jakieś "upierdliwe" i przede wszystkim nie są ropne, więc niczego nie daję na nie. Ale może u Bartusia są faktycznie pryszczyki ropne to już poważniejsza sprawa. Sudocrem jest za mocny na buzię moim zdaniem i faktycznie wysusza. A próbowałaś solą fizjologiczną przemywać??? Może spróbuj bo to nie zaszkodzi, a może pomóc?

Oczka
- ja leję sól fizjologiczną od wewnątrz do zewnątrz, trzymając wacik po zewnętrznej stronie przemywam do wewnątrz 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...