Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hejka
nie uwierzycie, Emilka wczoraj się awanturowała do 22:30 a potem spała do 5. 🤪 i to pewnie dlatego bo mąż do pracy wstawał i hałasował. Potem zjadła i do 8 pospała. Obudziły ją wzdęcia, bo napinała się i puszczała bączki ale nie płakała.
Kasiulka gratulujemy miesiąca 😘 😘
Monika ja na kupki tak jak Ty, wczoraj nawet Kuba wylał na Emilkę kakao (takie co w szkole dostaje w butelkach) i też zaprałam i zaszło. Czekajcie jak zaczną się obiadki, marchewki to dopiero będą plamy 😁 😁
Anabel dokładnie ja też musiałam się wypłakać, przy Kubie mniej bo wypadło w szpitalu a teraz więcej, ale chyba z powodu tego karmienia i tego, że Emilka taka marudna i płaczliwa jest. Mój mąż też tego nie rozumie. Za to wczoraj ja się poszłam kąpać a Emilka mu krzyczała to słyszałam jak do niej mówił i już był bardzo zmęczony tymi krzykami.

a z zabawnych rzeczy to wczoraj Kuba zabawiał krzyczącą Emilkę huśtając ją na huśtawce a ja robiłam butelkę. I nagle słyszę tekst Kuby : "Mamo Emilce by się wibrator przydał" ja myślałam, że parsknę śmiechem, ale pytam po co. No i Kuba mówi, że ona lubi jak jej huśtawka wibruje. 😁 😁 😁 😁 myślałam, że padnę
A dziś Kuba się cieszył, że Emilka do niego powiedziała: "a" i "ęł",
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Monika1985 Jakiś czas temu dostałam kartę rabatową "dla Mamy i Maleństwa" właśnie z apteki Dbam o Zdrowie i polecam 🙂 strona internetowa: www.doz.pl
Anabel U nas Fabisia nazwali Koloskiem oddziałowym 🙂 miał ważyć 3450g wg USG szpitalnego a okazało się,że ponad 0,5kg więcej 😁
Nikusia Teksty Twojego synka są rewelacyjne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka

Mój dzień nie jest najlepszy. Była połozna i troche mnie zdrażniła 🤢 Ehhh szkoda pisać. Napisze tylko tyle: myslałam ze polozna przychodzi do dzidziusia a nie ogladać architekture wnętrz 😮 🤢 Ciągle mi gadała ze schody są strome 😠 No jakbym nie wiedziała, ale schody zawsze są schodami, jedne strome bardziej a inne mniej 😠

Co do synka to obejrzała i stwierdziła ze pieknie rośnie i ze jest taki " dorosły " bo ubrałam mu takie spodnie męskie 😎

Mam juz zaswiadczenie od pierwszego mojego ginekologa w związku z becikowym. Wpisał dokładnie date od kiedy do kiedy zaczelam chodzić na wizyty. I wpisał nawet ze przyszłam pierwszy raz w 5 tygodniu ciąży. No to teraz jak bedzie im w gminie mało to musze jechac do drugiego lekarza 🙃

Monika mówisz ze najgłośniejszy twoj synek był na oddziale. To mi mówiły ze jest najspokojniejszy i kochany jak lezał na noworodkach w inkubatorze. A jak tylko mi go dały to od razu pokazał głosik 😁 Mamusiny klonik - juz wszyscy to zauwazają 🙂
Nikusia taka noc nie zdarza się codziennie...rewelacja 🤪
Kruszyna z tego co pamietam z fb to Ty tez masz niezłą szopke na głowie więc Zosia ma ja po mamusi 😉
Beata musze zajrzec na Brzuszek i przeczytać 🙂
Kasiulka wszystkiego dobrego dla synka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna123 napisał(a):
Dziewczyny,ale z tym USG to faktycznie jaja jak berety!!! Ja przed szpitalem miałam robione usg u swojego lekarza i waga małej to 3570g a w szpitalu 3500g i lekarze się cieszyli,że takie bardzo podobne wyszły wymiary i waga 🙂 A co się okazało Zosia miała 4300 jak się urodziła 🙂


Kruszyna
a u nas było idealnie. W poniedziałek na wizycie powiedziała lekarka: 3-3200g. No i we wtorek mały się urodził z wagą 3200g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny wreszcie zarejestrowałam syna do diabetologa 🤪 🤪 🤪
próbowałam od 18.01 i dziś się udało. 😜

A co do dzielności na sali porodowej to chyba każda z nas robiła co mogła, bo innego wyjścia nie było. Kobiety są dzielne, bo po takich przeżyciach decydują się na kolejne dzieci 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia, wibrator 🤪 Ale macie wesoło z synkiem 😁 Ciekawe co Emilka będzie wymyślała jak już będzie mówiła 😉 No i super, że zarejestrowałaś synka. Tyle czasu, nie do pomyślenia 🙃
Kruszyna, Twoja Mała to ma piękne włosy, jeszcze trochę i kitki możesz jej robić 🙃
Kasiulka, gratulacje z okazji miesiąca. My dziś mamy 4 tygodnie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia ale aakcja z wibratorem niezła no i super ze mała dała ci dzis pospac 😉
No a faceci to nas nie rozumieja bo oni nie spadzaja z dziecmi całych dni ni nocy... muj to sie wycwanił i jak mała za długo płacze to mi ja daje bo on nie wiem co ma robic ...ja ja mam wiedziec???

4850 siłami natury no kurcze wyczyn całkoem niezły...

A u mnie było na odwrót mała miała wazyc 3600 tydzien przed porodem a urodziła sie 3380 😉

Kinia tez ma niebieskie oczka 😉

Mąz spi Kinia spi Jakub poszedł do dziadka i w domu pusto....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc 🙂

ja dopiero teraz od rana cos sie dzialo.
byla polozna Jasio wazy 4900 🤪 🤪 🤪 🤪 dzis juz byla jej ostatnia wizyta.

potem pojechalismy na bioderka sa na 1 czyli wzorcowo pan doktor mowil zeby brac malego do gory na siebie i rozlozyc mu nozki na brzuchu i zeby go do spania tez na brzuszku klasc od czasu do czasu,.
i zachaczylam o biedronke gdzie kupilam malemu body z pscułka maja i smerfem 🙃 🙃

Beatki porodu jeszcze nie zdazylam przeczytac 🙂
Kasiulka, gratulacje z okazji miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂 To tylko ja 🙂
Mała ma koleczki 😞 Jakoś sobie z nimi radzę ale wymiękam powoli 🤢 Dobrze, że w nocy dziś pospała... Ostatnie karmienie po 20:00 było i potem dopiero o 4:30 😮 😲 i później o 8:00. Oby tak dalej... Ale nie chwalę... bo co pochwalę to kolejna nocka do bani 🤢

Tylko co to za moje spanie, jak co chwilę do niej Małej zaglądałam 🤢 Jakiś taki stres miałam, że ona śpi coś za cicho... za to mąż spał w najlepsze 🙂

Moja Natalka ma granatowe oczka 🤪 Po tatusiu 😁

Kurczakos, piszę tego posta na raty... Rozróżniacie już płacz Waszych Pociech? Mnie się wydaje, że ja rozróżniam 🙃 ale się nie dowiem, czy dobrze mi się wydaje, bo przecież mi nie powie 😁 Jutro Natalka będzie mieć 3 tygodnie 🤪

Beata
jesteś zuch dziewczynka 😘 Dopiero teraz udało mi się przeczytać Twój opis. Najważniejsze, że dzidzia jest cała i zdrowa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka Emilka będzie miała niebieskie oczka bo my oboje z mężem mamy niebieskie. Kuba też ma niebieskie. 😜
Kacha ja nie wiem czy rozróżniam płacz Emilki szczególnie, że ona ciągle płacze albo marudzi. Dziś jak ją rozbierałam to aż się darła (jakby się zanosić miała) a tylko podniosłam i cisza.
Miałam sprzeczkę z mężem, bo coraz więcej obowiązków przy Emile zrzuca na mnie. I jak dziś powiedziałam, że on kąpie, ale całość (bo ja mu rozbierałam, on kąpał, a potem jak resztę robiłam) a ja sobie wyprasuję to było halo. To się zdenerwowałam i mu powiedziałam, ze mam dość słuchania, że ja to zrobię lepiej. jak nie będzie robił to się nie nauczy. I się uniósł dumą, stwierdził, że sobie poradzi. 😠 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Dzisiejsza noc kiepska bo troszkę próbowałam małą przestawić i odwróciło się to przeciwko nam tzn.pospała 2 godzi.a potem 2 godz. marudziła 🤨
Skoreczka u Zosi zaczynają zmieniać kolor 🙂 a mąż załamany bo myślał,że będzie miała już na stałe granatowe 🙂 no i nasza będzie miała piwne po rodzicach 🙂
Kacha a co używasz na kolki??
Nikusia i jak mąż sobie poradził z myciem Emilki ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry kochane
umnie noc okropna Fabian nie spała od 2 do 5 a o 5 moj M sie juz zlitował i sie nim zajoł bo mnie złapała znów migrena wczoraj wieczorem do dzisiaj mnie trzyma mały nie spi ale jak tylko zasnie to klade sie kolo niego nic mi nie pomaga nawet tabletki 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WielkaB przykro mi z powodu twojego pieska 😞

Nikusia 11 dzieci?! gdzież ona to pomieściła xD... Wibrator haahhaha 🙂 ahhh te dzieci hehe
apropo męża... heh faceci :P ja to się tylko denerwuje bo mój to taki zmęczony jakby 24 na 7 z małą siedział... ja mu mówie człowieku ty przynajmniej w nocy śpisz... a co ja mam powiedzieć... czy ja narzekam?! masakra z nimi 🙂

Anabel położna powiedziała że nie ma problemu i że można tak zrobić, ale dokładniej dowiem się u pediatry 21.02 🙂

Skoreczka moja też ulewa, ale spróbuj inaczej zrobić, najpierw daj pierś, a później butle 😉... i niech się mu odbeknie 😉

Kacha u mnie z odwiedzinami to każdy się zapowiada że wpadnie ale póki co to szału nie ma 😉 były może 3 tury gości 🙂 ja mam 15 kg na minusie... ale jeszcze przyznam się 5 przede mną xD... Ja buźkę małej myję podobnie jak ty, ale do oczek też uzywam przegotowanej wody, i raz w tygodniu herbatki z rumianku 🙂

Urszulka u mnie mała w 12 dni przybrała tylko 60 g ;(... też muszę ją dokarmiać, chociaż z drugiej strony to inna waga teraz była... więc może być błąd pomiaru...

Monika aa no to chyba że 😉 myślałam że to krostki takie białe bo moja takie ma i to ponoć zmiany hormonalne i mają same zejść 😉

Anabel ja kupki spieram tak: najpierw moczę ubranko w zimnej wodzie z proszkiem, później do prania daje normalnie proszek i trochę vanisha do kolorów... i schodzi i małej nic nie jest 😉

Beata z tym czasem to chyba tak już jest że go teraz brakuje 😜

Skoreczka u mnie mała ma bardziej wyraźne oczka, a kolor póki co ciężko odgadnąć 🙂 ale powinna mieć zielone :P bo i ja i Andrzej takie mamy 🙂

Elka tylko jeżeli chcesz kłaść spać małego na brzuszku to rób to w dzień 🙂 to są zalecenia z Mamo to ja .. tego programu i tam na temat tego nagłego zgonu dzieci mówili ...

u nas noc w miarę 😉... teraz mała śpi.. sama nie wiem co mam robić jeżeli chodzi o to dokarmianie... położna mówi że to może być błąd pomiaru bo inna waga i żeby nadal karmić piersią... i wybudzać małą co najwyżej 2-3h żeby laktacja nei zanikała... i za tydzień znów na pomiar... ale ja się boję że ona mi biedna z głodu padnie ;/... tym bardziej że zauważyłam że jak ją butlą dokarmię to jest spokojna... bo jak tylko piersią to ciągle chce jeść... i płacze... i się nie uspakaja... ehh sama nie wiem co robić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...