Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dziewczyny ja nie powiem, bo już mi się zdarzyło mieć myśli seksualne i pragnienia, ale jak widzę ostatnio zachowanie męża to majtki mi się same do tyłka przyklejają 🙃. No mi jeszcze kilka dni połogu zostało.
Co do antykoncepcji to u mnie tabletki nie wchodzą w grę z powodu cukrzycy. Wcześniej używaliśmy prezerwatyw i było ok, ale nie bałam się że zajdę bo twierdziłam, że i tak chcę kiedyś mieć drugie dziecko. No, ale nie zawiodły.
A teraz mam takie myśli o spirali. Wiem, że to koszt, ale nie wiem ile i boję się zakładania. Słyszałam, że zakłada się na końcówce okresu i że potem boli. No, ale to opowieści koleżanki.
A Wy o czym myślicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nikusia102 napisał(a):
Dziewczyny ja nie powiem, bo już mi się zdarzyło mieć myśli seksualne i pragnienia, ale jak widzę ostatnio zachowanie męża to majtki mi się same do tyłka przyklejają 🙃


Padłam, jak o tych majtkach przeczytałam 😁

Ja też się boję spirali. Teraz jeszcze bardziej bo mi się zaczęła kojarzyć z cewnikiem 😮 a to do przyjemności nie należało. I nie mogłabym żyć ze świadomością, że coś we mnie siedzi 😮 🤢 aaaa nawet gdybym tego nie czuła... ale sama myśl o tym... niiiieee dziękuję 🥴
Tabletek nigdy nie stosowałam. Zawsze były gumki i przez tyle lat nas nie zawiodły 😆 więc chyba wciąż będziemy je stosować. Nawet gdybym tabletki zaczęła stosować to i tak bym gumki stosowała... Bo jakoś średnio wierzę, że tylko taką tableteczkę sobie brać będę i po krzyku 😆 Jejuuuuuu aż mnie ciarki przeszły jak sobie pomyślałam, że miałabym być znów w ciąży..................... 🤢 🤢 🤢 Massssakra!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia ja tak miałam po pierwszym porodzie to minie tylko trzeba troszke ochłonąc .No a rozmowy z mezami sa ciezkie...

Kacha ja mam wizyte we wtorek i sie zastanawiam jaki srodek anty wybrac napewno spirala i wkladka odpadaja( nigdy nie chciałam itego stosowac i nie mam zamiaru teraz chyba nawet nie mozna jak sie karmi. ) zostaje albo prezerwartwa lub tabletki
Do tej pory tak jak Nikusia uzywalismy prezerwatywy no i z nastawieniem tez takim jak Nikusia ze jak sie trafi drógie dzieciatko to i tak sie bedziemy cieszyc 😉 u nas tez nie zawiodły ;0

Elka a jakie rozmiary spodenek były bo ja bym chciała kupic małej ale takie juz wieksze bo tych co mam w szafe to male pewnie nie załozy nawet po razie 😉
Zdjecie z Tatusiem super 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha ja kiedyś jak miałam 19lat brałam tabletki (wtedy miałam pierwsze badanie na cukier i źle wyszło, ale lekarka zignorowała mówiąc, że na pewno coś przed badaniem zjadłam). Brałam przez kilka miesięcy, ale po pierwsze bardzo spadło mi libido, po drugie powodowały suchość pochwy a po trzecie ciągle byłam senna. Próbowaliśmy też globulek dopochwowych i też było ok, ale to już był czas, że byliśmy po ślubie i jakby zawiodły to Kuba urodziłby się wcześniej 😁 a potem przez lata prezerwatyw. Za to nigdy stosunku przerwanego i powiem szczerze, że bym się bała. Mój mąż też nigdy nie chciał spirali a ja sama jakoś też się boję. Mam nadzieję, że gumki nie zawiodą.
A kiedyś słyszałam o plastrach i o zastrzyku raz na 3 m-ce ale mało na ten temat wiem, słyszałyście coś?
Elka ubranka super, tak myślałam że są trochę większe. A fotka z tatusiem rewelacja.
Anabel ja mam nadzieję, że minie. Z tym, że najpierw rozmowa z mężem.
a na myśl o ciąży ogarnia mnie przerażenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Dziewczyny my używamy mleko bebilon i duża puszka która starczy na tydzień kosztuje w promocji 38.99 😮 a wam cenowo jak to wychodzi??
Nikusia ja też jeszcze nie mam ochoty na seks może dlatego,że u mnie dopiero 3 tydzień po porodzie i boję się o to aby nie popękać ,ale mój już tęskni 🙂
A my dziś zaś szykujemy się na najazd gosci i potem będzie już można troszkę odetchnąć 🙃
A powiedzcie ci co macie na wypadek gdyby dzieciaczki miały gorączkę?? Co polecacie bo pewnie macie już coś sprawdzonego bo ja będe wybierać się na zakupy do apteki i chciałabym się w coś zaopatrzyć!!
Antykoncepcja kiedyś stosowałam tabletki,ale na mnie źle wpływały bo tyłam i teraz już postanowione i będą gumeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka jak zamarzy Ci się 4 razy to 4 gumeczki. Jedna na jeden orgazm faceta. Z tym, że Ty jeszcze tego nie wiem, ale małe dzieci nie chcą mieć rodzeństwa i lubią się budzić z krzykiem w nieodpowiedniej chwili 🙃 🙃. Wspomnisz moje słowa 😁 😁 😁
a i w paczce są 3 sztuki, ale można też zestaw 7dniowy kupić 😁 😁.
Kiedyś też kupiliśmy na necie więcej dureksów, chyba 50szt za 35zł, żeby nie biegać ciągle.
Kruszyna ja mam Nan1 za 16zł, 350g na 3 dni. Teraz wyczaiłam paczki po 600g, ale kupiłam jedną bo więcej nie było i na dziś się szykuję na poszukiwanie po sklepach.
A potem to my wychodzimy do znajomych na urodziny. Od znajomych córka ma urodziny i teściowa też. w czwartek moja siostra, a mój budżet zbankrutuje 🙃 😜, potem jeszcze będzie od tych znajomych syn a potem mój mąż. Szaleństwo.

U nas noc niezbyt, Emilka się budziła co 2 godziny, ale z pozytywnych rzeczy pogadałam sobie z mężem 🤪 i to on zainicjował rozmowę 😜 😁 😁. Ale jestem zadowolona, a jaka niewyspana 😁 😁 😁
Rozmawialiśmy też o antykoncepcji i zostaniemy przy gumkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam ochote na seks 🤪 🤪, szczegolnie jak sie mezus tak fajnie przytula... ale jeszcze mnie wszystko boli - a najbardziej ta kosc ogonowa 😞 i zauwazylam ze mi mocz czasem ucieka... 😞 😞 😞 mimo ze cwicze tego Kegla i cwicze. A jak u Was? mam nadzieje, ze jestescie szczelne 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jestem szczelna 😁 ale mam inny problem... bo często po prostu nie czuję, że chce mi się siusiu 😮 a jak już pójdę do wc to wyjść nie umiem i strasznie pęcherz potem boli 🤢

Stosunek przerywany odpada 🤢 Spirala i inne wewnętrzne cuda także. Zostają chyba tylko gumki 😎 Jeszcze nas nie zawiodły 🙃 Elka a wy co stosowaliście???

Nie wiem jak to zrobić z godzinami karmienia Małej. Bo budzi się i woła tak około o godzinach:
4:00
7:00
10:00
13:00
16:00
20:00
Przesypia prawie całą nockę 🤪 Czasem jej się te godziny przesuwają w jedną lub drugą stronę. A zjada ok 90 ml. Ma 3 tygodnie i tak się zastanawiam... bo gdzieś czytałam, że w 2gim miesiącu należy zwiększyć dawkę i coś poprzestawiać w godzinach karmienia (chyba chodziło o nocne karmienie ale u nas go nie ma). Ale skąd mam wiedzieć ile zwiększyć 🤢 Dziewczyny macie jakieś dobre, wiarygodne źródła na ten temat? Będę wdzięczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja przed slubem mialam tabletki , potem odlozylam dzien po slubie i przez rok zesmy sie starali i nic
😞(

juz po lekarzach chodzilam itd.

i dlatego nie chce nic brac ani nic wkladac.

nikusia jak moj wziol Jasia do łóżeczka wczoraj polozyl i uspil to zaczol sie do mnie w"przytulac" bo chcial co nieco 🙃 🙃 🙃 🙃

Juz prawie prawie a Jasio ryk hehehe
i musial wstawac do niego i było pozamiatane 🙃 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha woła co 3 godziny to prawidłowo, a ilości jedzenia raczej nie zwiększysz. Jak mała będzie chciała więcej to jej rób więcej a jak nie chce to niech je tyle ile potrzebuje. Chyba, ze będzie problem z wagą to wtedy pediatra powie co dalej. A jakby u mnie noc przesypiała to bym była szczęśliwa 🙂
Nasza też je ok co 3 godziny. W nocy też. Z tym, że w nocy czasem przerwy są większe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Podczytuje Was mamusie, ale nic nie pisałam bo ostatnio to jestem jak bomba. Mam troszke wolnego dla siebie bo połowa mojej rodzinki pojechała do Małpiego Gaju a ja i Błażejek zostaliśmy w domu bo zima znów zaatakowała. Siedze w domu i juz nie wiem co robic zeby te dni nie były takie jednostajne. Sama nie wiem co robic a co sie dziwić dzieciaczkom.
Pozytywne jest to ze moja mama kupiła mi wagę i weszłam i jestem zadowolona. Z 72 kg w ostatnim dniu ciaży zostało 57kg. Schodzę w dół. Czuje to po sobie, chciałabym jednak zatrzymac sie na 50kg i juz nizej nie schodzić, bo źle czuje sie we własnej skórze taka "mała".
Na poprawe humoru zamówiłam tez bluzeczkę na allegro, oczywiście na wiosnę.

Co do sexu to nie mówię "nie", tylko jeszcze troszkę krwawię, więc czekam. A o zabezpieczeniu to ciągle myśle bo łatwo zachodze w ciążę.
Jeśli chodzi o kolor oczu to widzę ze przeważa kolor niebieski, mój mały tez ma niebieskie i to coraz bardziej wyraziste. Mąż i starszy syn maja brązowe a ja mam niebiesko-szare. No a maluszek poki co ma bląd włoski więc oczka niebieskie. Zresztą nie ma reguły. Moja mama miała kolezanke o blond kręconych włosach i czarnych oczach. Podobno zjawiskowa dziewczyna.

Karmienie u nas co 3 godziny a nocy nie przesypiamy, zdarza się przerwa czterogodzinna.

Miłego dnia mamusie i dzieciaczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja zadowolona, bo jak napisałam o swoich problemach to się rozwiązały. Pomogła rozmowa, przytulenie i zrozumienie ze strony męża i obawy się zmniejszyły. Mniejsze obawy to większe chęci 😁 😁
Szykujemy się na urodziny, 🙂
Skoreczka świetnie Cię rozumiem, bo jak ja się co trochę z domu nie wyrwę to też mnie roznosi. Liczę, że w przyszłym tygodniu będzie wyższa temperatura i pójdziemy na spacer. A teraz tak szybko do auta, które maż wcześniej odpali, żeby się nagrzało. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki zemna już lepiej ale głowa przestała mnie boleć dopiero wieczorem jak wysmarowałam sobie amolem to mnie rozgrzało i pusciło noi mama mi dał pol swojej tabletki od cisnienie bo miałam 160/106 chyba to cisnienie po ciazy mi zostało zaczne chyba mierzyć i musze isc do lekarza

Nikusia co do seksu to ja mam odwrotnie bardzo brakuje mi bliskości z moim M
Ale już w srode jade do gina wiec będę wiedziała co i jak

Ja bym na pewno no nie poleciała teraz z M na zywca bo nie jestem gotowa na drugie dziecko 🤢 🤢 🤢 🤢

Spirala moja sasiadka miała ma piekna córkę Ole potem druga zakladana ma slicznego synka 🤪 🙃 🤪 😮 😮
mój Fabian przestawiał sobie dzien z noca i wstaje o 4 i nie spi juz do 11 tak jak dizsiaj dopiero zasnoł chyba bo z M leza na łóżku powiem tekst mojego M wyjmuje mate edukacyjna za komody i mówi do Fabiana JAK DASZ DZISIAJ SPAC TATUSIOWI W NOCY TO SIE POBAWIMY 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...