Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hejka 🙂

Poki co przywitam sie a pozniej jak znajde chwilke poczytam. Neta nie miałam, i nadal mi wywala 😠

Dziekuje za oklaski 😘

Mamusie niech mnie któraś oświeci i napisze ile razy położna ma przychodzić????????? Bo ja oszaleję, znow chce przyjść czyli juz 4 raz. Dla mnie to za dużo, musze znow postawić siebie na głowie zeby zorganizowac dom na przyjecie gościa 😮 Cięzko mi poki co jak jestem sama w domu tylko z dziećmi. Czy to tak trudno zrozumieć? 😞

Widze ze powieliłam pytanie, juz wiem ze roznie z ta polozna 😮

Elka właśnie widzialam ze polozna była u Ciebie 5 razy - no ja tego nie chce, nie chce, nie chce 😞 😞 😞

Nikusia bedzie na pewno dobrze, ważne ze malutka w ogóle przytyła. Ja i tak obstawiam ze ona jest poprostu drobna dziewczynka 🙂
Elka po ilości twoich postów widać ze dobrze czujesz się wsród nas 🙂 🙂 🙂 A ja się cieszę ze Ty tu jesteś 🙂
Kacha nie udało mi się wczoraj poprawić siebie 😞 Moze Walentynki w przyszłym roku bedą lepsze. Mąż podarował mi słodki czekoladowy prezent 😉
Nikusia bardzo boję się szczepień 😞 Zawsze mam mnostwo obaw, ale wiem ze trzeba isć do przychodni i zaszczepić dziecko dla jego dobra.
Elka Jaś jest najbardziej internetowym dzidziusiem spośród wszystkich naszych dzieciaczków 🙂 Słodzizna!!!!!!!!!!

Co do szwów to ich w ogóle nie miałam, a co do plamienia to juz nie plamię. Jutro jadę do ginokologa na wizytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nikusia przykre to, że powiedziała Ci, że mogłaś nie dokarmiać... 😞 A Emilka po wyleczeniu infekcji nabierze jeszcze masy 😘 Co do kosztów w aptece, to popieram zdanie Kruszyny 😠

Elka Twój Jaś uroczy 🙂 I słodko się śmieje 😁

Kruszyna jak leżałam w szpitalu, to były kobietki ze mną po cesarce i miały zwykłe szwy, bo miały za parę dni po wypisie przyjechać na ich zdejmowanie 😉

Mi pozostał jeszcze jeden szew rozpuszczalny, bo resztę zdjęli mi w szpitalu - jeju, nie mogę się doczekać kiedy to wszystko się zagoi tak porządnie! I też plamię.

U mnie położna jeszcze nie była i czekam... 😜

Pamii dzięki za info o odpadnięciu kikuta pępowiny, bo coś zaczęłam się denerwować, że mojemu nie odpada - czyli muszę jeszcze poczekać 😉

Skoreczka ja to Cię podziwiam, tak samo jak i inne dziewczyny, które mają dwójkę dzieci, z tym, że Ty masz dwójkę małych szkrabów i zapewne jest ciężej 😘 Ja na Twoim miejscu pewnie bym się poddała, skoro z jednym brak mi czasu, sił i czasem ochoty 😁

Kasiulka jeśli dobrze zrozumiałam, że to pierścionek zaręczynowy, to gratulacje! 🙂 😘

Dziękuję za oklaski! 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia nie martw się gadaniem o tym dokarmianiu, zrobiłaś tak bo myslałaś żeby było dobrze, z takim małym dzieciatkiem to nigdy nie wiadomo co będzie dobre, dochodzi się do pewnych spraw metodą prób i błędów.Zobaczysz wszystko sie ułoży, a popłakać nie zaszkodzi ja się w nocy wyryczałam i trochę ulżyło.
Sama się pocieszam i dzięki dziewczyny Wam za pocieszenie że wkońcu się jakoś to karmienie unormuje, też myślałam o dokarmieniu na noc ale jeszcze wytrzymam z 2 tygodnie i zobaczę jak będzie, jak się nie poprawi to spróbuję.
Anabel może masz rację z tym normowaniem zobaczymy jak będzie
Kasia gratulacje z okazji zaręczyn
Jeśli chodzi o plamienie to ja nadal plamię czasem mam już pustą podpaskę a potem znowu plamię.Pewnie tak z 6 tygodni może to trwać 😞 także z przytulania nici 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny dobrze ze mamy forum przynajmniej nikogo z bliskich nie obciazamy ciagłym marudzniem 😉

Ja wysłałam meza z synkeim do lekarza zeby potwierdzic ta ospe mała poszła spac a ja mam chwile dla siebie i wcinam kisiel 😉

Mojej córeczce chyba zaczyna sie normowac spanie do południa 2 godziny i po południu koło 2 -3 godzin a pomiedzy tym zabawa obserwacje płacz i dzemki 5 minutowe 😉
Jejku jak ona dzisiaj gruchała do Jakuba niemogłam sie napatrzec hehehe dogaduja sie te moje dzieciaczki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziekuje w imieniu Jasia 😘 😘 😘 😘

Skoreczka Błażejek Kochany 🙂 Kurcze ale Ci fanie ja marzylam ze jak urodze normalie zeby mnie nie zszywali ani zebym nie popękałła 😞
Ja tez Cię podziwiam że dajesz rade 🙂

Kurcze teraz mam plamke taka ciemna , nie wiem co to mi sie dzieje 😮 😮 😮

a Mi siedzą u dentysty na fotelu zapadła mi taka myśl
" Lepiej stracic 5 minut z Źycia , niż Życie w 5 minut"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam chwilkę,więc piszę 🙂 z grubsza przeczytałam wszystkie Wsze posty 🙂dziękuję za gratulacje 🙂 już sama nie wiem,czy to traktować jak "prawdziwe" zaręczyny...ale chyba tak.Już mi nerwy trochę na niego przeszły. Niestety nie udało się zmniejszyć pierścionka,bo nie robią tego akurat.
Elka Ja też widziałam Twój filmik 🙂 Jasio śliczny i słodko wyszedł 🙂 jakie ruchy miał 🙂 super 🙂
Ja mam jeden szew rozpuszczalny,już kawałek mi wyszło 🙂
Mały zasnął a ja idę sobie zrobić kąpiel 😉 bo później nie będzie czasu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka,Elka Dziękuję:*
Elka Chcielibyśmy w przyszłym roku latem,ale jeśli będziemy mieli na tyle pieniędzy 🙂 chcieliśmy zrobić ślub razem ze chrzcinami,ale niestety funduszy brak 😞 tym bardziej,że moje studia kosztują i inne wydatki są,więc odpuściliśmy 🙂
Teraz ja Was oklaskam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Halooo 🙂 Ale tu dziś ruch, jak na bazarze 😁

Skoreczko to zróbcie sobie Walentynki w jakiś inny dzień 🙂 Co Ty na to? A słodkość też dobra 😆 Ja dostałam duuuży bukiet kwiatów 😆 i kolacja była smaczna aaale się nie poprzytulaliśmy bo Natalka postanowiła nie spać i popłakać trochę 😉 😠 Nikusia kiedyś wspominała, że małe dzieci tak mają. Zawsze w nieodpowiednim momencie 🤪
Elka bo my (kiedyś Brzuszki, teraz Mamuśki) to fajne jesteśmy 🤪 i z nami zawsze super 😆
Nikusia ja wiem, że się martwisz ale ważne jest to, że Emilka pod kontrolą i na pewno szybko się wyjaśni, czemu nie przybiera na wadze i szybko coś się na to poradzi 😘 I nie płakusiaj bo mi też smutno będzie i też będę płakać 😘 A na pewno nie zrobiłaś nic złego! Chciałaś dobrze i każda z nas zrobiłaby to samo, czyli dokarmiała, a lekarze i wizyty w poradni są po to by sprawdzać i eliminować odstępstwa. Więc dobrze, że to tak szybko wyszło 😘 No kochana! Uśmiech proszę 😘
Anabel śmieszne takie gruchanie maleństwa 😆 Natalka też zaczyna, ale ona jeszcze nie świadomie coś "palnie" i zdziwiona 😁 a to takie urocze jak patrzy na mnie, rusza buzią i wydaje śmieszne dźwięki 😆
Skoreczko zawsze możesz nam gadać 🙂 Nam takie gadanie i narzekanie się nigdy nie znudzi 😆 😘 i zupełnie tak jak Beata to ja Ciebie również podziwiam. Przy dwójce małych dzieci jesteś rewelacyjna!!!
Kasiulka ja chyba też coś przegapiłam 😎 Ale serdecznie gratuluję 😘 Faceci czasem są średnio domyślni 😆 Wybacz mu jednak 🙂

Co do szwów to mnie na szczęście ta przyjemność ominęła 🤢 i nie krwawię już od ponad tygodnia, czasem jakiś śluz ale też bez rewelacji. Dziś znów mnie brzuch bolał na dole (tak jak na okres). Ciekawe bo macica chyba powinna już wrócić na swoje miejsce, że tak to nazwę, skoro krwawienie ustało. Czy nie bardzo? Może okres się zbliża, a może faktycznie jeszcze macica o sobie przypomina?

Byłam dziś u fryzjera 🤪 Różnica maleńka ale dla mnie znacząca bo farbowałam się 😆
A i mieliśmy dziś wizytę u pediatry. Natalka waży 3425 g i tak sobie myślę, że o takiej wadze się normalnie dzieci rodzą... I nie wyobrażam sobie jej teraz spowrotem do brzucha wsadzić 😮 gdzie to by się zmieściło to nie wiem 🙃
Mam zacząć pieluszkować, żeby bioderka się dobrze rozwinęły. Średnio to potrafię bo nigdy tego nie robiłam, a babka tak na szybko mi pokazała. Poza tym wszystko dobrze 😆 Pielęgniarka mówiła o szczepieniach. Mamy się zdecydować i na kolejnej wizycie określić. Nie słuchałam zbytnio bo stałam przy dziecku i słuchałam lekarki... a mąż miał słuchać pielęgniarki, ale on średnio coś z tego pamięta, więc będę musiała w necie poczytać 😠 i podpytać Was co i jak z tymi szczepionkami bo ja zielona jestem totalnie 😞 W ogóle mnie ta pielęgniarka wkurzyła bo mogła poczekać aż lekarka skończy dziecko badać i omówić szczepionki przy mnie 😠 a żeby nie tracić czasu 😠 zgarnęła męża 😠 wrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny!

Mam nadzieje,że miałyście udany dzień. Ja niestety przeżyłam dziś koszmar. Jechałam pare spraw pozałatwiać i Małą zostawiłam z dziadkami. Na autostradzie miałam wypadek. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało. Ale kiedy uderzaliśmy w bandę, doszło do mnie,że ta Mała istotka,którą nosiłam pod serduszkiem 9 miesięcy zostałaby całkiem sama 😞 (wychowuje Ją sama, bez ojca) Jak już wróciłam do domu to nie mogłam się od NIej oderwać. Jeszcze jestem w szoku. Uważajcie na siebie proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ciocia Boja dobrze, że nic się nie stało!
To prawda, taka mała istotka jest całkiem bezbronna i potrzebuje nas, więc uważajmy, choć czasami nawet jak się uważa, to różnie wychodzi. W każdym bądź razie na drogach ślisko, więc lepiej zachować ostrożność - ja na przykład nie ruszam się z domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel ja nie robiłam więcej brzuszków niż 10, nic na siłę a też nie mam kondycji.
Kasiulka ja nie skojarzyłam, że jak pierścionek przyszedł to zaręczyny. Gratulację 🤪
Skoreczka ja już nie wiem ile razy ta położna przychodzi. U mnie była 3 razy, w książeczce zdrowia pisze o 4 wizytach a dziewczyny mówią nawet o 6. I bądź tu człowieku mądry. 😮 🥴
Beata lekarka mi nie powiedziała, że mogłam nie dokarmiać. Sorrki jeśli zbyt chaotycznie napisałam. Ja doszłam do wniosku, że skoro teraz się okazało że brak przybieranie to nie wina mojego mleka bo np infekcji dróg moczowych to mogłam sobie spokojnie karmić. I zmiana metody karmienia była zbędna i z tego powodu mi bardzo przykro.
Co do ceny w aptece to są paski w ryczałtowej cenie, ale nie dla wszystkich. I Kuba nie spełnia tych cholernych warunków, żeby po ryczałcie kupować. Już szperałam dziś po rozporządzeniach ministra zdrowia, bo myślałam, że lekarka się pomyliła ale niestety nie.
Jak nie było położnej u Ciebie to coś jest nie tak. Ona musi być w pierwszej dobie jak ze szpitala wyjdziesz.
Kinga ja karmiłam piersią i bardzo mi na tym zależało. Musiałam zacząć dokarmiać i zniknęła mi laktacja bo mała już nie chciała piersi. A teraz się okazuje, że niepotrzebnie. A ja ledwo się pozbierałam po żalu że nie karmię.
Skoreczka ja Ciebie aż za bardzo rozumiem, jak ja czasem z jedną Emilką nie mogę sobie dać rady i z jakim utęsknieniem czekać aż maż z pracy wróci. A cóż dopiero z dwójką maluszków.
Anabel u mnie się też tak dziwnie sen unormował, mała zasypiała o 17 i budziłam ją na kąpiel o 19:30. A rano wcale nie spała. Teraz mam nadzieję, że jej się odmieni jak zaczęłyśmy na spacery chodzić. Dziś już nie spała popołudniu bo spała na spacerze.
Elka spoko, że się tu tak dobrze czujesz. Ja też. 🙂
Kasiula dzięki za oklaski 😘
Kacha już się trochę dziś zebrałam do kupy, w sumie dzięki Tobie innym mamą które ze mną na gg pogadały i tu napisały. Dzięki 😘 😘 😘
Anabel najważniejsze, że nie ospa. A faceci tak mają.
Ciocia_Boja najważniejsze że cała jesteś. Nie dziwię się, że się przestraszyłaś. Pomyśl, że ktoś tam na górze, wie że Ty masz dla kogo żyć. 😘

Nie pisałam Wam bo zapomniałam że Emilka ma 59cm i jest na 97centylu (to oznacza, że 97% dzieci w jej wieku jest od niej mniejszych a tylko 3 % dzieci jest większych :woohoo 🙂 a waga 4400g i na 25centylu. Źle jest jeśli centyle wagi i wzrostu są rozbieżne, optymalnie jak zbliżone.
Pisałam Was, że się w zeszłym tyg rozliczyłam z podatku a wczoraj mi kasa wpłynęła z Urzędu Skarbowego-tak szybko jeszcze nie miałam 🤪



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczynki! 🙂

mam jeszcze za malo postow, zeby wrzucac linki, wiec posluzylam sie facebookiem - wrzucialm artykul o tym jak nasze dzidzie widza swiat w 2gim m-cu zycia - milej lektury

sciskam Was mocno i uciekam do mojej dzidzi

papappapaa
M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc

Ciocia Boja usciski jej ale przerzyłas stres dobrze ze nic ci sie nie stało az mi gesia skorka wyszła .

I odemnie macie dzis po obiecanym oklasku bo wczoraj mnie ktoś wyprzedził i zawsze jak chciałam dac to było poblokowane 😉

Połozna w sumie to chyba musi przyjsc minimum 3 razy ale jak jest potrzeba to ma obowiazek przychodzic nawet codziennie przez te 6 tygodni 😉 taka jej praca ;0

Nikusia 97 centyl to niezle szkoda tylko ze ta waga tak słabo wyszła no mam nadzieje ze mała szybko wylecza i sie wszystko unormuje

A ja jeszcze nie oostałam pita z pracy a gdzie tu rozliczenie...

Uciekam bo mała mniewołaa;0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Nocka dzisiaj udana - obudził się tylko jeden raz 🤪

Nikusia a to ciekawe, bo jak mąż poszedł zgłosić do przychodni, to powiedzieli, że w ciągu 2 tygodni ma się położna odezwać... 😮 I nie wiem co mam teraz robić...?
Znalazłam w Dzienniku Ustaw najnowsze rozporządzenie Ministra odnośnie położnej:
"Położna wykonuje nie mniej niż 4 wizyty (pierwsza wizyta odbywa się nie później niż w ciągu 48 godzin od otrzymania przez położną zgłoszenia urodzenia dziecka)"

Myślicie, że jak zjem dziś pączka, to Małemu nic nie będzie? 😉

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam was kochane przepraszam ze dopiero teraz się odzywam ale mały po szczepieniu był nie znośny jak ja to mówię kolka to przy tym pikusi wżyciu nie słyszałam żeby dziecko tak płakało nie chodzi mi o ukucia bo tam to tylko postekał nie było lamentu ale potem wieczorem jak go rozebrało to jeden krzyk co 3 minuty do tego przy tym zachryp mało tego sluzuwka mu się zwilizyla i dostał katarku jak przy placzu zaceło go to dusić malo tego ze plakał to jeszcze go meczyłam z obciąganiem z noska bo nie mógł oddychać tak był słaby ze jak glowe kladłam mu na ramieniu to nawet nie miał siły jej przekręcić dziecko mi jednym słowem leciło przez rece wiec co robic przypomniałam sobie ze mam czopki Viburcol na uspokojenie no ale co kolejne ale się zaczyna czy mogę mu dać wiec szukam numeru do pediatry dzwonie do niej i pytam Ona jak najbardziej tylko ze dałam mu najpierw Pol a za 2 godziny miałam mu dac druga polowe ale po tym mi zasnoł nie tak od razu jeszcze z godzine kwekałek ale był spokojny i mu już nie dałam oczka to miał tak zapuchnięte ze szok ale cała noc spał budził się tylko do cyca Nocy super spaliśmy dobrze ze mam duze łóżko jednej strony ja w srodku mały w lezaczku z drugiej M
Fabian w 5 tygodni przybył rowne 2 kg czyli wazy 4300 gł♠owka urosła o 5 cm a klatka piersiowa o 7,5 cm
Pneumokoki 5 szczepien do roku mamy za darmo gdzie dawka u nas kosztuje 280zl za to ze mały urodził się z waga poniżej 2500 g a miał 2470g
A przez ten snieg nie pojechałam na wizyte ledwo dojechaliśmy do domu z przychodni i będę miała dopiero za 2 tygodnie

Mra ja zwykłe czyli 3 ukucia

Walentynki miło było 

Nikusia Bedze dobrze szkoda ze tak wyszło ze wczesniej cie nie skierowali

Pemii gratulacje ze nie ma już malutka pepuszka

Skóreczka u mnie była raz powiedziała mi żeby jak by cos się działo to dzwonić albo samemu przyjechać jak była to nowości mi nie powiedziała o wszystkim wiedziałam obejrzała małego i tyle

Szwy miałam rozpuszczalne ale dwa mi wyjeli w szpitalu bo wrastały mi się w ciało a ten w srodku mi został rozpuścił mi się już 2 tygodnie temu

Elka żeby cie jeszcze nie zaskoczyli ze będziesz miała braciszka albo siostrzyczkę

Kasiulka moje gratulacje kochana

Kacha to jest tylko nasza służba zdrowia załatwić wszystko o raz żeby nie zadawac dużo pytań

Ciocia Boja dobrze ze ci się nićnie stało

Anabel moj mały też w dzień mało śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Wczoraj wieczorem mała nam znowu dała popalić. Mąż już miał dość tych krzyków. Potem jak mocno zasnęła, przenieśliśmy ją do łóżeczka. Obudziła się o 2 (po karmieniu też ją przeniosłam do łóżeczka i się nie rozkrzyczała) a potem o 5:30 ale to już maż do pracy pojechał więc mała została ze mną w łóżko. Już mam rozpalone, pranie się pierze, trochę ogarnęłam, ja pomalowana i teraz chwilką "dla mnie na mamusiach" z kawką.
Marta to za wrzucę tego linka tutaj, żeby Elka I Skoreczka też mogły poczytać http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79404,7645146,Niemowle___jak_widzi_swiat_w_2__miesiacu_zycia_.html
Kruszyna moja jeszcze drzemie, ale co chwilkę się przebudza
Anabel może dlatego tak szybko ten zwrot bo większość inie dostała jeszcze pitów. Dzięki za oklaski 😘 😘
WielkaB mi pediatra też mówiła, że dziecko może być niespokojne, mieć gorączkę po pierwszym szczepieniu.
Beata to faktycznie dziwne. Mi to samo położna powiedziała, z tym, że ze mną się umówiła, że będzie później bo drugie dziecko a wtedy był krótki tydzień bo święto było a pierworódki jej bardziej potrzebowały. Jak nie przyjdzie to zadzwoń tam i zapytaj.
Zapomniałam o Tłustym Czwartku 🤪
A my dziś na urodziny idziemy.
I wczorajsze brzuszki też zrobione. Stwierdziłam że muszę się zabrać za siebie i nie ma użalania 😁 😁 😁 (ciekawe ile wytrzymam bez marudzenia 😁 🙃 😁 😁)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny! U nas noc dzisiaj lepsza nie miałam maratonu siedzenia 😉

Wielka to ale miałaś nerwy, już sobie wyobrażam dobrze że te czopki miałaś ja właśnie muszę sobie je kupić i mieć wrazie czego, stosowałam je u starszego synka i wiem że są dobre, właśnie po szczepieniu najlepiej dać dziecku.

Ciocia Boja dobrze że jesteś cała i zdrowa, przeżycie szok!!! 😉

A tę szczepionkę na pneumokoki za darmo to jest jakaś waga dziecka ustalona odgórnie że poniżej tej wagi szczepionka jest za darmo?Mój się urodził mial 2790, ale przy wyjściu ze szpitala miał 2510.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata odnośnie pączków to ja zjadłam tydzień temu, ale takiego usmażonego przez teściową to na świeżym tłuszczu i Nikosiowi nic nie było, a dzisiaj nie wiem czy zjem, bo moje chłopaki dzisiaj wracają wieczorem z nart chyba że ktos mnie dzis odwiedzi i przywiezie ;-)
Zjadłoby się nie powiem mniam mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...