Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Skoreczka super fotki. Emilkę do sny układam raz na jednym a raz na drugim boku. A w dzień to częściej śpi na rękach a jak próbuje odłożyć to krzyk. Herbatkę mam z BoboVita z kopru włoskiego.
Elka ja nie będę szczepiła ani na rotawirusy (ja i Kuba chorowaliśmy raz) ani na pneumokoki.
Kacha jak byłam z Emilką u pediatry na wizycie patronażowej to mnie tylko informowała o szczepionkach. Tak samo położna. Teraz po 6 tyg w środę idę na szczepienie i muszę się zdecydować które bierzemy. A zmieniam zdanie co 5 minut. 🙃
Już kiedyś wstawiałam na brzuszku zestaw szczepień, zaraz spróbuję wstawić tu



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Szczepienia dodatkowe:
wybierasz czy np na pneumokoki szczepisz od teraz i wtedy 4 razy każda po 300zł, czy jak dziecko będzie miało pół roku i wtedy 3 razy po 300zł itd.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/715/002obz.jpg/][IMG]http://img715.imageshack.us/img715/3157/002obz.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny ja też mam dzisiaj dzień okropny!!!
Zaczeło się od nocy co 2 godz. pobudka i marudzenie małego, potem powtórka w dzień dzisiaj spał może licząc w sumie 1,5 godz. a tak marudzi, pije, płacze itp. nie wiem czy to nie po tym moim jedzeniu.Kurcze aż sama jestem zła na siebie, ale najgorzej bo za duzo pomieszałam że sama nie wiem po czym może być niespokojny 😞
W dodatku mój starszy synek ma dzisiaj dzień też nieciekawy, pomimo że jest chory przeziebiony to jeszcze zaczął jeśc obiad i wszystko zwymiotował na ten swój obiad bo on ma taki odruch wymiotny jak cos za dużo włoży do buzi i tak się stało 🤢, ja szybko taka wkurzona sprzatałam ten obiad i wymiociny wkurzona na maksa a on przychodzi do mnie cały we krwi buzia z nosa mu poleciało 🤪 masakra ja nie wiedziałam co mam najpierw robić czy wycierać krew czy te wymioty a tu jeszcze Nikodem zaczał płakać no i znowu coś sie odzywa więc zmykam.Mam nadzieję że wieczór będzie lepszy i noc i jutrzejszy dzień, bo taki jak dzisiaj to straszny!!!
Beata co do uczesania to ja czasem też mam takie dni że mi się nie chce, musimy wyjśc do ludzi wtedy chyba nasze samopoczucie się polepszy, bynajmniej mam taka nadzieję.
Przepraszam za błędy ale piszę szybko więc pewnie mi wybaczycie, 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja znów uskuteczniałam śpiewanie 😮 tym razem "Kolorowe kredki" 😮 😮 bo o żabce historia się chyba Natalce znudziła 😮 Ja wymiękam, jak ona płacze... zawsze po jedzeniu mimo iż sobie beknie jak stara 🙃 to i tak coś jej zawsze nie pasuje i nie mogę jej uspokoić no 🤢

KingaS
faktycznie dzień nieciekawy dziś masz 🤢 też bym nie wiedziała za co się brać 🥴 Ale ja mam jedno dziecko. Podziwiam Was dziewczyny, te które mają dwójkę brzdąców.

Dzięki Nikusia za wyjaśnienia. Skoreczko Tobie również dziękuję. W środę mam pierwszą wizytę u pediatry bo tak mnie położna środowiskowa zapisała. Ja chyba do niej jutro zadzwonię i spytam, kiedy mam się zdecydować na szczepionki. Bo jestem pewna, że mówiła o tym, że po tej wizycie będziemy mieć jeszcze czas do namysłu. Ale teraz to już sama nie wiem. A temat jest ważny i trzeba się nim zainteresować wcześniej niż łaskawie ktoś coś o tym powie (w sensie lekarza).

Beata mam tak samo 🤔 a miałam się dziś pomalować sama dla siebie... Nie zdążyłam 🤨 o włosach nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KingaS współczuje, chyba faktycznie to za dużo jak na jedną osobę i jedeń dzień. Mam nadzieję, że jutro już będzie lepiej.
Kasiulka ja idę w środę do pediatry, aż się zastanawiam ile moja będzie ważyła, ale 5kg to na pewno nie.
Kacha mi wszystko wyjaśniła położna a lekarka uzupełniła i nie mogę narzekać zrobiła to chętnie.
Beata i Kacha ja dziś zapomniałam o makijaży, włosy też tłuste bo wieczorem umyję, ale sama stwierdziłam, że się zaniedbuję. 😮 ale myślę, że jak tylko będzie pogoda to zadbam o siebie, bo jak wychodzę to się zawsze maluję. 😜 🙃
Skoreczka ja tą tabelkę od położnej dostałam. To jest naklejka. Chociaż przyznam, że też ją gdzieś już widziałam. A moje gazetki dałam koleżance bo nie miałam czasu czytać. Jak przeczyta to mi odda.
A ja obmyślam co i jak na chrzciny 😮 🙃 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej wam 🙂

dziś mam drugie podejście żeby coś napisać 🙂

Malowanie, czesanie... z rana jak tylko mała wstaje to karmię ją, ponoszę troszkę i jak zaśnie to od razu zabieram się za siebie.. maluje, czesze (tzn no wiąże na górze koka i opaskę zakładam ) XD... biorę prysznic.. ubieram się i w razie niespodziewanych gości to jestem gotowa, później jem śniadanko, zabieram się za sprzątanie i mała wstaje więc znów mam zajęcie 😉 i tak codzień ;] tylko nie powiem bo czasem uspanie małej trwa dość długo 🙂...
aaa no i dodam że część obiadu który może postać robię też rano.. bo nie wiadomo jak to później ze spaniem małej będzie 😉

Dziś zobaczyłam u siebie na termometrze -3 stopnie 😉 i poszłam z małą na spacer 🙂.. byłam w aptece i banku 🙂 no i wróciliśmy do domku 🙂...

teraz mała pojadła i śpi już godzinkę... jak wstanie to kąpiel, karmienie usypianie i mam nadzieję miły wieczór przy boku męża 🙂 trochę czułości trzeba mi 😁...

Miłego wieczorku kochane !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skóreczka ja też uwielbiam rysować ale odkad wyszłam zamąż gdzieś mi to umkło i ręka nie ta ale jak bym znowu zaczeła bazgrać to by mi się wyrobiła

18-30 moj syn śpi bo zaraz trzeba go kąpać a tak jest zawsze

dzisiaj przyszli do mnie mojego M koledzy(jeden to nasz starszy) oni wypili kawkę a ja herbatkę i stwierdzili ze zrobiłam się ładniejsza po porodzie 🤪 🤪 🤪chyba chcieli się podlizać 😜 😜 😜 😜

u mnie jak była położna środowiskowa nie namawiała mnie na szczepieni bo to duży koszt a jak zaszczepimy raz płatnymi czyli 5w1 lub 6w1 i do końca będziemy musieli nimi szczepić ja jestem zdania tego tak i tak mały będzie płakał wiec jedno czy dwa ukucia nie robi różnicy mnie tak mama szczepiła i żyje 🙃 🙃 🙃 🙃

a ta tabelkę ze szczepieniami to ja mam w książęce zdrowia małego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WielkaB mnie położna nie namawiała na jakieś konkretne szczepienia. Dała mi tą tabelkę, opisała jak mam ją czytać, napisała ceny i powiedziała że mam się zastanawiać. Lekarka też mi opisała te choroby, powiedziała co i jak ale nie sugerowała nic.
Pamii18 rano jak mala śpi to ja też się staram jeszcze przespać, szczególnie że wstaję o 6:30 i szykuję małego. Robię śniadanie, zjadam ogarniam dom, myję naczynia i szykuję piec do rozpalenia. A potem jak mała śpi to jeszcze drzemka bo jest przed 8. 😜 do 9 chyba że nie śpi. Potem na szybko się ubieram i rozpalam. A mała już krzyczy i tak marudzi aż mój przyjdzie z pracy. 😉
U mnie dziś było -8 więc jeszcze nigdzie nie szłam. Może jutro będzie mniej bo bym coś mojemu na walentynki kupiła. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczko my mamy herbatke z hippa ale dzis pediatra kazała nam kupic zwykła rumiankowa i dawac z trzy razy dziennie po 2-3 łyzeczki to ze wzgledu na katarek bo mała osłuchowo jest czysta

Ja na razie szczepie szczepionkami podstawowymi ale napewno pózniej zaszczepie na pneumokoki kiedyś byłam przeciwniczka ale jak synek poszedł dpo przedszkola to zmireniłsam zdznie i jestem zafdowolona ze go zqaszczepiam
dodam ze teraz nie szczepie ze wzgledów finansowych

U na ze szczepieniami to jest tak ze idzie sie w wyznaczony dzien do przychodni i najpierw wazenie i mierzenie ózniej pediatra no i trzeci gabinet vszczepienie i tam odpowiadaja na pytania jak ktos ma .ale na wizycie patronazowel dali mi ulotki do poczytania...

ja zaczełam spiewac jak sie Kubus urodził i teraz pomimo braku taletu nadal spiewam 😉 ale tylko przy dzieciach i mezu 😉

Kinia w nocy spi na pleckach lub boczku a w dzien staram sie kłasc ja na brzuszku ze wzgledu na bioderka ale to tylko wtedy jak wiem ze moge sobie pozwolic na to ze bede cały czas w tym samym pokoju bo tak to boje sie jej zostawiac

Kinga no rzeczywiscie dzien ciezki... wierze ze nocka bedzie lepsza 😉

Nikusia ja tez nic nie mam dla meza no chyba ze jutro bo wizycie u gina oddam mu siebie 😉

Snieg pada 😉 😉 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Gosia mowi!

gosia2301 napisał(a):
elka144 napisał(a):
kurcze brzuszek ma mieki tylko placze.
zasnol na chwile po czym obudzil sie z placzem, karmie go na chwile jest dobrze za chwile placz 😞

maz juz mu smaruje 🙂
ja nie wiem na recach nie placze 😮 😮
to przytulac sie chce 😁ale masaz brzusia nie zaszkodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MartaMay napisał(a):
tak jak Gosia mowi!

gosia2301 napisał(a):
elka144 napisał(a):
kurcze brzuszek ma mieki tylko placze.
zasnol na chwile po czym obudzil sie z placzem, karmie go na chwile jest dobrze za chwile placz 😞

maz juz mu smaruje 🙂
ja nie wiem na recach nie placze 😮 😮
to przytulac sie chce 😁ale masaz brzusia nie zaszkodzi 🙂


identycznie często ma moja Lenka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka Dziewczyny 🙂 Widzę,że tu ten sam problem co u mnie :| Bolący brzuszek? Ja mam propozycję pieluszkę flanelową rozgrzać żelazkiem.Sprawdzić na policzku czy nie parzy i przyłożyć Dzidzi na brzuszek. Powinno pomóc i wrazie czego włączyć okap w kuchni i cisza nastąpi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Mała jeszcze śpi więc mam czas na brzuszek i na herbatkę 🙂 Szczepienia wciąż na tapecie 🙂
A ja dziś z rana zdążyłam małą zarejestrować na bioderka teraz muszę atakować ginekologa 🥴
Skoreczka moja tez śpi na plecach raz na jednym boczku raz na drugim 🙂 Na brzuszku jak ma paść koniki to jest jeden wielki krzyk,ale i tak ją codziennie choć na troszkę tak układam 🙂
Kinga mam nadzieję i trzymam kciuki aby był lepiej 🙂
Kacha moja znajoma 2 lata temu była właśnie zainteresowana na tema szczepień i wypytywała się lekarzy o szczepienia te płatne nieobowiązkowe i on mówił szczepić szczepić 😲 a jak zadała pytanie czy on by swoje dziecko zaszczepił to zrobił oczy i powiedział,że nie a na pytanie dlaczego to nie chciał odpowiedzieć 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Dzis nocka gorsza ale nie zła 😉

Elka u nas skutkuje przytulenie brzuszek do brzuszka i takie jakby kulanie małej najlepiej w pozycji półleżacej ja mam fotel bujany to na tym fotelu 😉
A moze mały sie poprostu chce oprzytulac 😉

Ciocia Boja 🤪 🤪 🤪 ale to z okapem niezłe 😉 ja słyszałam ze odkurzecze i suszarki do wlosów tez skutkuja 😉 ale na swoich dzieciach nie sprawdzalam 😉 heheh znajoma tak nauczyła synka ze nawet w nocy jezdziła na odkurzaczu 😉

Fabianek dzieki 😉 😘

Kacha to wymyslaj swoje piosenki 😉 u mnie z pamiecia nie najlepiej wiec wiekszosc piosenek jest poprzerabiana na moje potrzeby 😉

A my na szczepienie pojedziemy za tydzien ze wzgledu na ten katarek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...