Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kruszyna Ja też dzisiaj jak truposz się czuję 🙂 a dzisiaj mamy 2 lata z Andrzejem 🙂

Ja daję Fabiankowi herbatkę z Humany.Ona jest od pierwszego dnia życia. Daję mu koło 100ml mi raczej na raty mały wypija 😉 ale ona przeleci i po jakimś czasie muszę butlę dać,bo głodzilla się odzywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Woda z glukozą - ja słyszałam 😆! Mi też o tym mówiła położna noworodkowa w szpitalu ale chodziło o to, żeby Małą jakoś dopchać jeśli straaaasznie długo będzie wisieć na cycusiu, żeby ją jakoś "oszukać" - tak powiedziała. Raz spróbowaliśmy ale tak zaczęła płakać i zwijać się z bólu brzuszka, więc ja nie polecam ale może ktoś ma lepsze doświadczenie? Zresztą już piersią nie karmię 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna ja dałam małej herbatkę jak miała 4 tygodnie. Mam taką co jest po 1 miesiącu, ale tak jak pisała Kasiulka są z Humany po 1 tygodniu a nawet pisze, że ma od 1 dni życia (chociaż ja nie widziałam)
Ja też nie do życia jestem
A co do glukozy to mała dostała w szpitalu na zbicie bilirubiny (żółtaczka) i potem nie chciała piersi więc ja nie zamierzam dawać. Choć teraz jest na butelce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha mi pediatra kazał dawać wode z glukozą zeby zółtaczke do konca wyeliminować. Tez słyszałam ze mozna oszukać nia żołądek, ale jakos w to nie wierze, przynajmniej nie w przypadku moich dzieci 😎
Kruszyna wczoraj powiedzialam ze za jakis czas wyrzuce smoka bo to nie ma sensu 😉
Co do wody mineralnej to wydaje mi sie ze twoja połozna ma rację. Dzieci musza oswajać sie z rzeczywistością. No bo jak tak pomysleć to kiedy odstawić pozniej mineralna i dać kranówkę? Czym pozniej tym człowiek ma wiecej obaw. Oczywiscie kazda decyzja jest podjeta prze rodziców więc słuchaj siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Wlasnie byla u mnie znajoma mnie odiwedzic nie mogla sie napatrzec na Jasia 🤪 🤪
My dajemy malemu herbatke z hiipa od 1 tygodnia z kopru wloskiego.
smoczek dajemy jak placze ale szybko go wypluwa 😁
Jutro do szpiutala jedziemy ciekawe co powie....?
Na taki mroz to az boje sie go brac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia102 napisał(a):
kasiulka55544 napisał(a):
Wielka Mój Fabianek też cały czas się przeciąga, stęka i mruczy 🙂 też myślałam,że coś jest nie tak,ale widzę,że nie tylko mój synuś ma takie zachowanie 🙂

Emilka też tak ma. 😉


To i ja sie tu podpiszę. Błażejek tez tak ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka masz rację każdy podejmuje decyzję za siebie!!! A wymiana poglądów na każdy temat jak najbardziej jest wskazana 🙂
Wielkab moja tez sobie mruczy ,sapie i takie tam. Wiec to chyba normalne 🙂
Dziewczyny powiedzcie czy was też coś kuje w piersiach 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨Czy tylko ja jestem takim dziwolongiem??
A moja bardzo dużo kicha u was tez tak jest??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna mnie kłuje w piersiach. Jakby ktoś wbijał mi szpileczki.
Jeśli chodzi o kichanie to mój synek tez kicha. W szpitalu wszystkie dzieci kichały, jedno przez drugie. Moze to nie objaw przeziebienia? 😮

Ale jesteśmy aktywne na nowym forum 🤪 Jestem z nas dumna 😁 😁 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hmm... może macie rację co do tej wody z kranu... Przegadałam to z mężem i będziemy gotować kranówkę ale uważać, by osad wylewać bo troszkę zawsze tego osadu się na dnie nazbiera.

Dyskusje są jak najbardziej wskazane i pozytywne 😆 Każda ma inne doświadczenia i inne dane od położnych i lekarzy 😉

A mąż mówi, że jak któreś z dziadków coś piśnie na nasze metody to twardą ręką będziemy tłumaczyć 😎 😁

aaa i Natalka zrobiła drugą kupkę 🤪 Jakie to szczęście 😁

Wylicytowałam dziś na Allegro Fotelik Bujaczek z FisherPrice. Ciekawe czy nie będę żałować bo to używany, ale komentarze tego sprzedawcy są jak najbardziej pozytywne. No i cenowo nieporównywalne bo normalnie kosztuje ok 200 zł 😮 😮 😲 a ja kupiłam za 62 zł ... Macie bujaczki? Używacie? Polecacie? W sumie już kupiłam 😁 najwyżej jak nie teraz to będzie na później 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!Pozwoliłam sobie dołączyć do Was bo miałam być lutówką a zostałam styczniówką, urodziłam synka 21.01. to tak jak z pierwszym synkiem miałam termin na luty a tez urodził się w styczniu tyle że 23.01 🙂 U nas narazie raz gorzej raz lepiej, dzisiaj noc była masakryczna bo siedziałam z małym od 3.30 do 6 rana! Najpierw picie, 1 pierś 2 pierś, potem męczyło go ulanie, potem kupa, przeiwijanie, potem znowu pierś, potem przesikał się z boku pieluchy więc przebieranie i na koniec ulał mocno więc znowu przebieranie, jeszcze nie chciał zasnąć, w desperacji wyciągłam smoczek jak zassał to już zasypiałam że może się tak szybko nauczy do smoczka że nie będzie chciał pić z piersi więc mu wyciągłam, wkońcu jakoś trochę na rękach zasnął.Masakra!Inne noce nie były aż tak ciężkie, jak nakarmiłam go o 24 to budził się ok 3 pił czasem też godzinkę ale zasnął ok 4 i spał do rana.No ale niestety początki takie są.Ja miałam do tego baby blues, dopadło mnie po wyjściu ze szpitala ryczałam z byle powodu, czułam się jakoś bezradnie i jakbym tego wszystkiego nie ogarniała.Teraz jest już troszkę lepiej ale jeszcze czasem mnie dopada ryczenie, np dzisiaj w nocy poryczałam się.Mam nadzieję że już będzie z tygodnia na tydzień lepiej, tęsknię za dniem kiedy wyjdziemy na spacerek.Dziewczyny mam pytanie czy którejś z Waszych pociech zdarza się stękanie, mruczenie ale bardzo głośne sczególnie podczas zasypiania po piciu.Mój synek tak głośno mruczy i stęka że aż się martwię ale wkońcu jak zaśnie to mija i tak samo jak się budzi to stęka.Mam nadzieję że to nie problemy oddechowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane 😉 melduję się i ja na forum mamuśkowym 🙂...
My dziś byliśmy u rodziców na obiedzie 🤪 pierwsze wyjście małej w gości a raczej przejechanie 😜...

Noc była nieciekawa chyba... bo z wyczerpania mało co pamiętam... w dzień przez to mnie głowa bolała... ale zasnąć nie mialam kiedy... jeszcze zaraz mają przyjść goście...

Mała się dziś trochę wymęczyła więc może troszkę pośpi w nocy ... OBY 🙂...

co do karmienia to u nas nie wiem ale jakoś dziwnie jest... pokarm niby jest ale nie wiem kiedy się kończy bo mała tak jakby nie wypijała do końca... ale marudzi jak mało leci... a karmię nadal przez kapturki... dodam że jak karmię z jednej piersi to mi z drugiej leci ciurkiem... i mam całą koszulkę mokrą ;/... masakra 🙂

Drugie dziecko!? chyba muszę do tego dojrzeć 😜...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczko wkoncu wyspana zycze takich nocek wiecej 😉

Wielka no rzeczywiscie u nas to kiszka ta działka ale byłam dzis porobiłam zdjecie to znaczy wysłałam siostre bo taki mruz ze szok

Ja tez nie jestem zwolenniczka smoczków a jednak i u Jakuba uległam i u kini Jakub miał 3 tygodnie Kinia nawet nie 3 bo Jakub wisiał całe dni na cycu a z Kinia to ze wzgledu na to zebym miała troche czasu dla Jakubka bo tez co chwile chciała tylko potrzymac sobie sutek...No i takl wyszło ze oboje sa smoczkowi nie stresuje sie tym bo teraz mała ma go czesto ale z czasem zostanie tylko do zasypiania jak u Jakuba no i u Jakuba nie bylo problemów z odstawienie smoka bo szybko sie prtzestawił no i mam nadziej ze tu bedzie tak samo 😉

U nas mała pila wczoraj i przedwczoraj herbatke koperkowa i jej smakowała dzis jej dałam rumiankowa i nie wypiła nawet 10 ml nie wiem czy jej sie pic nie chciałao czy jej nie smakowała...

Kruszynka a nie przewiało cie ja jak mnie przewiało to mnie tak kuły wes je wygrzej i zobacz czy nie ma grudek w srodku
Ja herbatke dałam dopiero dwa dni temu mała juz ma 6 tygodnni 😉
Dzieciaczki kichaja zeby oczyscic sobie nosek moze mas suche powietrze i mała dlatego wiecej kicha???

Elka ubierz Jasia ciepło i narzuc kocyk na fotelik to małemu nic nie bedzie my tak teraz jezdzimy zawsze mozna jeszcze wczesniej auto nagrzac 😉

Kacha ja mam bujaczek ale na razie to na pare minut dziennie mała wkladam ale jak Jakub był mały to byłam nim zachwycona 😉 i mały oczywiscie tez .No pojawil sie pózniej maly problem bo mały nauczył sie w nim zasypiac i problem bylo go przyzwyczaic do usypiania w dzien w łózeczku ( w nocy nie było problemu) ale to tylko kwestia jak sie go uzywa ja jestem zadowolona juz pisałam ale dodam ze mam leżaczek fischera z wibracjami

Kinga witamy na forum 😉 własnie dzisiaj dziewczyny pisały ze ich maluchy tez stekaja wiec to pewnie normalne moja mała nie steka 😉 no a nocke to miałas rzeczywiscie niezła... u nas odpukac nocki sa ok 😉 za to mała walczy wieczorami ...
Kinga z którego konca ostrowa jestes??? jak moge oczywiscie spytac ;")


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pamii super ze się zameldowałaś 🙂 Podobno to prawidłowa reakcja piersi, dziecko dobrze ssie z piersi to z drugiej leje sie mleczko, więc mozesz byc spokojna. Tak mi mówiła połozna w szpitalu 🙂
KingaS witamy 🙂 Fajnie ze odezwałaś się na naszym wątku. Sama piszesz ze to pierwsza taka gorsza noc więc następna moze byc lzejsza. Tak czasem bywa. Wszystkie mamy gorsze i lepsze dni i noce. Pisałyśmy tez dziś o stękaniu, mruczeniu itp. zachowaniach naszych maluszków. Okazuje sie ze większość tak robi 🙂
Kacha ja jestem z bujaczka zadowolona 🙂
Anabel ja mam jeszcze inny bujaczkowy problem. Mój starszy nagle przypomniał sobie o bujaczku i nie pozwala husiać maluszka 🤢 I tak jest ze wszystkim. Czy u ciebie też są takie zachowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KingaS witamy w naszym styczniowym gronie 🤪
Tutaj połowa z nas, jak nie większość, ma jakieś doły, depresje... Jest ciężko 😞 Dzidzie płaczą a my często czujemy się totalnie bezradne. Nie możemy sobie ponarzekać w realu bo mało kto nas rozumie, więc narzekamy sobie tutaj 🙂 Wpadaj do nas 🙂 Razem raźniej!!!!!!! 😘
Chciałam Ci dać oklaska na przywitanie ale muszę poczekać bo ktoś mnie ubiegł 😜

A co do stękania, mruczenia... to dziewczyny pisały, że ich dzieciaczki tak mają. Może próbują przetrawić to co zjadły???

A moja Natalka ulała sporą porcję jedzenie 😞 i zastanawiam się dlaczego??? Macie jakieś rady na to? Może za szybko ułożyłam ją na ramieniu do odbicia???

Pamii
no w końcu 🤪

Anabel
dzięki za info o bujaczku. Ciekawe jak to u mnie będzie. Ulga jeśli dzidzia zaśnie sama ale skaranie jeśli w łóżeczku spać nie będzie 😞

I wiadomość od Kobziorka
ze jutro rano w końcu wychodzą z Kają do domu 🤪 Kaja jest kudłata i bardzo grzeczna 🤪 i Wszystkie macie pozdrowienia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczko hehehe ja to sie smieje ze wszystkie zabawki najpierw testuje Jakub a pózniej dostaja Kinia ale akurat do bujaczka sie nie wciskał moze dlatego ze ja szybko bujaczek musiała schowac bo jak wracałam do pracuy mały miał 9 miesiecy dletego ze tesciowa nie chciała słuchac i podkładala noge tak ze mały sie odbijał nózkami tesciowej podobało sie ze mały sie mocno chybsta a on udezał główka wiec dla jego dobra lezaczek poszedł w odstawke
Za to mata od tygodnia nalezy do Jakuba 😉 no nic pobawi sie i mu sie znudzi na to nic nie porodzimy lepeij tak niz wyrywac 😉 dobrze ze dzieci sie szybko nudza ;0

Kacha moze mała poprostu zjadła za duzo ja bym sie nie martwiła mój synejk tak miał po kazdym jedzeniu Kinia tez ulewa ale niejsze ilosci

O to Kobziorka szybciutko wypuszcza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel dziękuję za oklaska 😘
No to u nas tak samo. Mikołaj okupuje łóżeczko Błażejka. Przyznam ze nie jestem zadowolona i czekam az się znudzi. Wszelkie zakazy nie działaja więc czekam.
A twoja teściowa znalazła sobie sposób na bujanie 🙃 🙃 🙃

A to ja nowicjuszki powitałam oklaskami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No a ja sie zastanawialam kto mnie uprzedził 😉

Ja nie zakazuje chyba ze zabawa grozi zepsuciem zabawki 😉choc mały raczej nie niszczy no ale przynosi to dobre skutki mały sie pobawi ja sie smieje bo on zawsze mówi ze Kinia mu pozwoliła sie pobawic a ja mu muwie ze jak mu pozyczyla to musi jej to pózniej oddac i na tym koniec jak sioe pobawi to oddaje narazie najwiecej czasu poswiecił karuzeli bo od półtorej wygodnia do niej wraca 😉 Ale trzeba tez wziasc pod uwage ze on jest starszy od Mikołajka moze juz wiecej rozumie albo mniej sie przywiazuje do rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny dziękuję za miłe przyjęcie mnie do Waszego grona, razem pewnie że raźniej!!!!Dziękuję za pocieszenia,poczytałam trochę w necie o tych odgłosach dzieci i dużo piszą że tak się często zdarza więc trochę się uspokoiłam zresztą powiem to lekarce na wizycie patronażowej bo jeszcze nie była.
Anabel ja jestem z centrum Ostrowa można tak powiedzieć,a Ty znasz Ostrów?czy może też jesteś z Ostrowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję za oklaska 🙂 jak można je dawać bo jak chciałam to jest jakaś zależność czasowa?
Odnośnie ulewania to mój pierwszy synek ulewał bardzo długo nawet jak siedział już to się to zdarzało czasem przebierałam go 4 razy dziennie.Na to nie ma dobrej metody, mówią że podstawą jest odbicie, że dziecku musi się dobrze odbić.Może coś w tym jest bo teraz synkowi jak się odbije to mniej się zdarza że uleje.Ale problem tkwi w tym że nie zawsze mu się odbije i mogę czekać i czekać i może zasnąć i nie odbije niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna ja nie karmię piersią więc mnie nic nie kuje, ale też nie kojarzę, żeby mnie kuło jak karmiłam. 🙂
Emilka też dużo kicha to normalne, dzieci w ten sposób oczyszczają nos.
Kacha ja też kupiłam leżaczek bujaczek z fishera używany, teraz koleżanka pożyczyła a ja mam jej huśtawkę. I jej córci się podoba. 😉
KingaS witamy na naszym forum. Fajnie, że do nas dołączyłaś.
My też mamy takie przejściowe spadki nastroju i też mi się zdarza, że płaczę (chociaż przed ciążą to ja raczej z tych co krzyczą byłam). A noce też różne, chociaż jak karmiłam piersią to dłużej to trwało ale za to bardziej przy tym wypoczywałam a teraz znowu tu piję, tu bokami leci itd.
Pamii18 jak ja karmiłam to mi z drugiej piersi też leciało. Z tym, że wkładka laktacyjna wystarczała, czasem tylko przemokła.
Elka najpierw wychodziłam z Emilką na spacerki, jak jeszcze pogoda była a teraz ja ja ubieram, potem kocyk a mąż auto nagrzewa. I też spoko. Jutro też jedziemy rano do szpitala do okulisty.
Anabel jak karmiłam Kubę to nie dawałam herbatki, dopiero potem jak miałam karmienie mieszane. A ze smoczkiem mieliśmy problem, bo Kuba się przyzwyczaił, jak ja go douczyłam a potem został z teściową to ona nie wiedziała i mu dała. Potem z nią rozmawiałam i mnie przepraszała, ale zaczęliśmy odzwyczajanie od początku.
Skoreczka synek chce zwrócić na siebie uwagę, czytałam kiedyś, że dzieci mogą nawet zachowywać się jak niemowlaki, właśnie z powodu młodszego rodzeństwa.
Kacha super, że Kobiorek jutro wychodzi. Mi mała dziś zwymiotowała rano, ale ona nie ulewa. Kuba za to prawie co karmienie. Zmiana wody nie pomogła.

A ja wczoraj na imprezie urodzinowej dostałam pieniądze a dziś mnie siostra i koleżanka na zakupy wyciągnęły, stwierdziły, że nie dają mi wydać tego na dzieci albo na życie. I, że poprawię sobie humor wychodząc trochę z domu. I powiem Wam, że coś w tym jest. Odpoczęłam psychicznie, a potem jak wróciłam i tylko Emilcie na ręce wzięłam to najpierw płakała a potem się przytuliła i zasnęła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...