Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nikusia no ty to masz pod górkę z tym cukrem ale tam pisze wlasnie ze zmniejsza poziom cukru we krwi ,no ale masz racje, lepiej nie ryzykować. Ale z drugiej strony, to tylko zioła sa.

Kacha fajnie ze tobie chociaż humor dopisuje.

A ja nigdzie nie poszłam na spacer bo sie mocno rozpadało.Wiec ide obiad podszykowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna powyzej 6 miesiaca? no to niedługo 😉

A jeszcze mam pytanie do mam które wprowadziły gluten, jak np dodacie do mleka gluten i dziecko nie zje całej porcji to mam do czegoś jeszcze znowu dodac tą brakującą część glutenu czy juz to olać? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia82 napisał(a):

A jeszcze mam pytanie do mam które wprowadziły gluten, jak np dodacie do mleka gluten i dziecko nie zje całej porcji to mam do czegoś jeszcze znowu dodac tą brakującą część glutenu czy juz to olać? 🤨


ja mam identyczny problem, daję Emile gluten a ona nie zjada wszystkiego. Nie jestem w stanie przeliczyć ile zjadła. I nie wiem czy to ma sens
Kruszyna widzisz ja nawet nie pamiętam, ze kubeczki sie różniły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
elka144 napisał(a):
Hejo,

Nikusia a jak ty gluten podajesz? jaki?


mam kaszkę manną (z glutenem) i robię Emilce mleczko dodaję 3gramy kaszki mannej (ona jest bez gotowania) a potem zwykłą kaszkę ryżową. Z tym, że Emilka czasem zje a najczęściej nie zje całości. A robię ze 100ml mleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia Elka fajne avatarki
A ja teraz zrobilam tak że robie mleka 60ml i do tego dodaje jej połowę porcji znaczy ze jak jest na 100ml 2/3gramy to na 60ml daję 1,5 grama kaszki manny bo predzej wypije 60ml niz te 100 🤢

A od 4 dni to w ogole jesc nie chce bo ma zatwardzenie i musze jej pomagac termometrem bo inaczej nic nie zje.
Ale obiady zjada i dzisiaj nawet rybe zjadła całą 🤪 no i sliwke dzis jej dałam i byla czarna kupka ale byla.

Wiecie co, od paru tygodniu próbuje meza wygonic z Ania do tesciow zeby se dychnac w koncu psychicznie i kuźwa ciągle cos wymysla zeby tam samemu nie jechac. Dzisiaj tez mu to zaproponowałam to wymysliłze przywiezie do nas tesciow. Nosz kurwa mać! sorry za jezyk ale juz mam dość.
To ja mu mowie ze musze odpoczac a on takie cos wymysla. Ale ja juz wiem czemu nie chce sam do nich jechac, bo przecież opiekunka (czyt. ja) zostaje w domu i kto sie zajmie Ania bo przecież nie on. Mam taka nerwe na niego od rana ze lepiej jakby mi sie stracił z pola widzenia bo to sie źle skonczy.
Niech juz jest poniedziałek.

Ide konczyc obiad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Nikusia współczuje złego samopoczucia...Emilka przesłodka na tym avatarku 😉

Kupki niekapki mozna stosowac od 6 miesiecy ja mam po Jakubie dokupiłam tylko w tym tygodniu taki gumowy ustnik do nauki picia 😉 i juz niedługo bedziemy cwiczyc 😉
Kinia jak poije soczek czy herbatke z butelki to ja trzyma 😉
A jeszcze dodam ze te kubki aventu maja takie gumki od spodu i tak mocno z nich nie leci 😉
Kinia pije soczki przez smoczek trójprzepływowy 😉 a mleko zobaczymy bo kupiłam puszke zobaczymy czy małej bedzie smakowac 😉

Kacha super ze z rematu jestes zadowolona 😉

Adzia ja dodaje gluten do zupki a ze Kinia to łakomczuszek i zjada praktycznie wszystkio wiec nie ma problemu ale mysle ze jak dziecko raz zje mniej to sie nic nie stanie 😉
Jak macie problem z tym ze dzieci nie zjadaja to poprostu dajcie sam glutem łyzeczka przed posiłkiem a pózniej zupke czy mleczko to bedzie wiafdomo ze odpowiednia ilosc jest w brzuszku 😉

Adzia bo sliwki rozluzniaja stolec 😉 niemartw sie mój z dziecmi tez raczej sam nigdzie nie idzie a jak juz to zabiera tylko Jakuba a ja jak coś to z dwójka musze jezdzic... ale jakos to mi nie przeszkadza nauczyłam sie ze czesto musze sobie radzic sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my już w domu, Emilka wykapana i jak zwykle nie chce spać.
Adzia mój też nie idzie z dziećmi nigdzie sam. Przydałby się taki odpoczynek, samej w domu, ale mogę pomarzyć. W sumie już się przyzwyczaiłam że jestem z Emilką 24 na dobę. Pewnie jak pójdę do pracy to jeszcze zatęsknię za tym.
Anabel mój smoczek trójprzepływowy i do kaszli leży w szafce. Emilka nie wypije zagęszczanego mleka ani nie pozwoli sobie zmienić smoczka. Już i tak dobrze, że mamy 2.
Ona dziś żadnego posiłku nie zjadła w całości. Rano kaszki (na 100ml) ok pół, potem mleka z 40, potem obiadku 5 łyżeczek, deserku pół, mleka 60ml, i teraz mleka ok 60. Nie wiem z czego ona ma energię.
Ja już też stwierdziłam, że zrobię sam gluten i dam łyżeczką a potem resztę. Bo tylko raz nam się udało, że zjadła wszystko.
Kruszyna może popołudniu na festyn, zawsze się kogoś spotka, pogada itd. 🙂
Dziewczyny dzięki za pochwały mojej Emilki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zosia już w końcu usnęła i mogę spokojnie się umyć 🙂

Nikusia jakoś właśnie nie ciągnie mnie na takie festyny,ale za to jak byłam młoda to uwielbiałam takie grupowe imprezy 🙂
Ty masz lament bo nie chce ci jeść a ja mam czasami lament bo dlaczego już się skończyła flaszeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

Aleks zjada marchewkę z chęcią 🙂 Pięknie otwiera buźkę i nawet nie wypluwa. Smakuje mu 😜

Wprowadziłam też na noc mleko modyfikowane i miałam rację z tym, że problem jest, żeby nauczył się pić ze smoczka. Ale coś tam się udało wypić, dokarmiłam piersią i pięknie spał w nocy 🙂 A uczyć muszę, żeby nie było problemu jak pójdę do pracy, bo mi mama powiedziała, że jak ja byłam mała, to do 8 m-cy karmiła mnie piersią, a potem jak chciała coś nowego wprowadzić, mleko lub nowe dania, to ja nic nie chciałam jeść i mieli ogromny problem ze mną.

Wczoraj zadzwoniliśmy do neurologa czy możemy przyjechać wcześniej i pani z recepcji powiedziała, że tak, a za pół godzinki zadzwoniła sama pani neurolog z prośbą czy możemy wcześniej przyjechać, bo też chciałaby obejrzeć mecz 😁 Nie zdążyły się porozumieć, ale tak samo jak my myślała 😉 A jak jechaliśmy po 13, to ulice były puste 😮
Na szczęście na badaniu wszystko wyszło okej 🙂

Nikusia widzę nowy avatarek – jak ta nasza Emilka rośnie! 🤪 Pięknie się prezentuje 😘 No i do taty podobna 🙂

Kinga ja też sobie aktywowałam tą kartę z Rossmanna „Rossnę” 😉

Skoreczka współczuję żylaka 🤢 Nawet nie chcę sobie wyobrażać co to za uczucie 🤨

Nikusia Kuba Ci powiedział, że wcześniej jeszcze nie był taki przemądrzały, czyli zdaje sobie sprawę, że teraz tak 😁 hehe uwielbiam go 🙃

Nikusia to fajna babka w sklepie się trafiła, która mleko Wam „zarezerwowała” 🙂

Kruszyna jak Nikusia napisała, że niektórzy na słowo „promocja” reagują, to przypomniało mi się jak kiedyś w liceum poszłam w wakacje pracować do sklepu, no i jak robiliśmy porządek magazynku, to okazało się, że mamy bardzo dużo orzeszków ziemnych, no to kierowniczka kazała zrobić wystawkę z żółtą dużą karteczką „promocja” i poszły jak świeże bułeczki, chociaż cena była taka sama jak przedtem 😁 😁 😁

Nikusia na co ten antybiotyk? Na zapalenie? Bo ja na zapalenie miałam globulki, może to dla Ciebie będzie lepsze...?

Adzia ja byłam raz u ortopedy i zlecił USG bioderek – po tym muszę jeszcze raz iść do ortopedy na kontrolę, ale co będzie dalej to nie wiem.

Kruszyna nie dziwne, że Zosia teraz szczęśliwa. Bez tego ciężaru na pewno jest jej o niebo lepiej!

Kacha 😁 Takie skojarzenie z Euro i ze sprawami damsko-męskimi 😉 😁

Elka super Jasiu w avatarku 🙂

Adzia jak ja miałam takie coś do męża, to mu wszystko wygarnęłam, pokłóciliśmy się, a potem wziął bez słowa ubrał Małego i poszedł z nim na spacer. A ja sobie odpoczęłam. A jak wrócił, to też ciągle się małym zajmował – mówię Ci, tak odpoczęłam psychicznie, że szok 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata ja mam od ginekologa i tabletki dopochwowe i miałam antybiotyki doustne. Już ich nie biorę, jeszcze przedpołudniem się źle czułam, ale teraz już lepiej. Pisało na nich, że efektem ubocznym mogą być bóle brzucha, nudności, wymioty i dużo innych. Chyba u mnie się sprawdziło.
Co do sprzedaży to towar który trzeba sprzedać ustawia się przy kasie, do tego rzucająca się w oczy kartka "promocja" i wszystko pójdzie. 😁 😁
Dobrze, że Aleks śpi na mleku modyfikowanym połączonym z Twoim. I marchewka smakuje. 😉
To tylko Emilka i Ania od Adzi nie przesypiają nocy?
Mój nawet jakbym mu wygarnęła to nie weźmie dzieci i nie pójdzie z nimi na spacer. Za to w domu pomaga mi przy Emilce. Sam przyznał, że on mając do wyboru 8 godzin w pracy a 8 godzin z Emilką wybiera pracę, bo on by sobie nie dał z nią rady tzn z jej krzyczeniem, marudzeniem itd.
Jestem ostatnio jakaś rozstrojona, ale już nie będę marudziła tylko idę spać a jutro zwrócę uwagę którą nogą wstaję 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata fajnie,że po wizycie wszytko ok 🙂
No to Aleks ma pierwsze jedzonko za sobą 🙂dobrze ,że smakuje i masz rację lepiej teraz powprowadzać bo teściu później może nie dać sobie rady

Nikusia a to prawda dużo trzeba mieć kasy na te karuzele 😲 jedna przejażdżka trochę kosztuje 😮 A za rok może dwa lata nasze bąble będą też już chciały jeździć 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
Teraz ja z kawką. 😜
Kruszyna mój Kuba jest w stanie Ci 100zł na karuzelach wydać. Nawet więcej jeśli pozwolisz. 🙃 😜 Kiedyś miał w skarbonce 100zł i zabrał je na festyn to mieliśmy prawdziwą wojnę z nim, żeby całości na karuzele, balony, waty i inne cuda nie wydał. 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Nikusia ja współczuje cio z tym jedzeniem Emiklki mój Kubus teraz jest taki pypra a jeszcze jak jest przeziebiony to juz wogole nie chce jesc normalnie trauma ale jak był mały to jadł ładnie...ehhh na szczescie na razie Kiniusia je tez ładnie zobaczymy do kiedy ale wiem jaki to stres i jak psychicznie mozna przez to podupasc wiec nie dziwie ci sie ze jestess nieraz zrezygnowana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel mój Kuba ładnie jadł chyba do drugiego roku życia a potem problem i tak do dziś. Z Emilka problem od początku.
Dziś zrobiłam Emilce najpierw kaszki mannej na 30ml wody a potem z reszty 60ml mleka kaszki ryżowej. Zjadła wszystko, ale jak najpierw dam manną to wiem, ze dostanie ten gluten.
Elka wychodzi mi 1,5 łyżeczki kaszy mannej na porcję (3 gramy)
Kruszyna na gołąbki - pychotka
Wczoraj przyjechała moja siostra z Niemiec i wszystkie trzy się spotkały. Resztę sobie do powiedźcie. 😮
A my dziś na spacerek a potem do parku. A najpierw obiad, zapachy już lecą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek 🙂

Myślałam,że od wczoraj będę miała z 15 stron do nadrobienia a tu puuustki 😮 Kochane,gdzie Wy się podziewacie??
Ja już w ZG 😞 już mam urwanie głowy,a jutro dopiero na uczelnię 🤢 doła mam giganta...zresztą mój tata dzisiaj też pojechał do Niemiec do pracy,to on też doła miał,Andrzej ma doła,bo tęsknie za nami a moja mama,że została sama z Fabisiem 😞 masakra normalnie...wszyscy zdołowani 😲

Na piątek chcę umówić Fabisia wieczorem do Kożuchowa do naszego pediatry,do którego zwróciliśmy się z jego skazą. Musi go znów zobaczyć,przepisać mleko i może skieruje nas na te testy alergiczne. Zobaczymy... musi nas zawieźć kuzyn Andrzeja... eh..

Zmykam 🙂
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...