Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Podpytam Was jeszcze, co robicie gdy Wasze Pociechy nie chcą jeść deserków?
Moja Natala jadłaby tylko jabłuszko bo gdy jej daję jabłko + banan albo jabłko + marchew to ma odruch wymiotny 😮 😮 Próbować jej dać znów ten zestaw za jakiś czas? Dziś dam porzeczkę i zobaczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mam to wszystko w nosie a jak gadalismy o chrzcinach to ona nie ma duzo osób 18 a ja sie patrzena nia a ja teraz wymien kogo policzyłas noi policzyła tylko swoja rodzine a ja donie a teraz dolicz 18 osob z mojej strony ona no tak zaomniałam twojej rodzinie a ja do niej helloł kobieto 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja deserki to na raie tylko dwa dałam 😉 my zaczniemy z deserkami pewnie za jakis tydzien no i bedzie to zastopienie jednego posiłku mlecznego podobnie jak teraz zupki 😉 musle ze mój pasibrzuszek bedzie lubił deserki 😉

Wielka no tak taki mały szczegulik jak Twoja rodzinka to moglo tesciowej sie zapomniec 😉;0 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha jak nie zje to daję deser do lodówki i następnego dnia próbuję dać. 🙂
Kruszyna teraz zastępuje mleczny posiłek, ale wcześniej ok godziny po deserku chciała butlę.
Z tym, że wcześniej cały słoiczek deserku zjadała a teraz ostatnio po pół. Nie wiem czy to dlatego, że banan z owocami leśnymi jej nie pasował czy coś innego. W sumie obiadu wcale nie chciała, kończyło się na kilku łyżeczkach.
Wielka teściowa jest poniżej wszelkiej krytyki. Mnie denerwują ludzie, którzy mówią kogo mam zaprosić itd. Moja babcia taka była. Nawet mi światków na ślub chciała wybrać. Mój mąż (wtedy chłopak) jej się nie podobał. Oczywiście wojna była, bo w końcu po kimś mam taki wredny charakterek 😁 😁 😁

a my już spacer zaliczyłyśmy, zakupy zrobione a teraz póki Emilka śpi idę jej obiadek gotować. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Byliśmy dzisiaj na szczepieniu.
Pytałam o wprowadzanie nowych posiłków i powiedziała, żebym nowy posiłek wprowadzała przez 7 dni. Ja już wprowadziłam marchewkę i jabłko.
Powiedziałam jej o problemie przy karmieniu mlekiem modyfikowanym z butelki (bo Aleks robi to samo co Emilka Nikusi ) i powiedziała, że muszę próbować aż się uda.
No i mam już zacząć wprowadzać gluten. Ale ja poczekam aż Mały będzie większe porcje zjadał, bo skoro mam dawać pół łyżeczki produktu glutenowego na 100 ml, to najpierw Aleks musi te 100 ml jakiegoś posiłku jeść, a na razie daję po parę łyżeczek.
Sprawdzała też mu dziąsełka i powiedziała, że już niebawem będą ząbki wychodzić, tylko że ten tekst już słyszałam miesiąc temu od neurolog 😁 a ząbków to tam nie widać 😉
Wit. D przy smarowaniu kremem z filtrem trzeba podawać codziennie.
Aleks waży 6,9 kg i mierzy 65 cm - w obu przypadkach jest na 25 centylu i lekarka powiedziała, że się dobrze rozwija.
No i zanim wrócę do pracy mam przyjść po zaświadczenie, że karmię piersią i będę godzinkę wcześniej do domu wracała 🙂

A teraz postaram się Was poczytać i odpisać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata tak jest przy karmieniu piersią,że możesz kończyć godzinę wcześniej albo w trakcie wyskoczyć na karmienie 🙂
Ładnie Aleks waży i te ząbki aby już wyszły jak tak mówią 🙂

A my dziś siedzimy w domu bo za oknem pochmurno 🤨
Zosia ucięła sobie teraz drzemkę a później jemy dziś ziemniaczki ze szpinakiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja wprowadzałam noew produkty co 3-4 dni bo na tyle dni gotowałam zupke 😉
My juz wrociłysmy ze sklepu teraz naszykowałam obiadek i za godzine pojedziemy po Kubusia jestem ciekawa jego wrazen 😉

Aleksa 6.9kg to dopiero 25 centyl jej to jestem ciekawa na którym centylu bedzie Kinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaraz mnie coś trafi! 😠 Jednak nie zrobimy chrzcin tak jak planowaliśmy 1 lipca, mimo, że już zaproszenia kupione i wypełnione i nawet jedno rozdane (mojej mamie i siostrze), ponieważ męża brat, który ma być chrzestnym wtedy nie może, bo tego dnia mają zamiar wracać z wakacji 😠 Może i trochę jest w tym naszej winy, że wcześniej nie ustaliliśmy z nimi daty, ale z drugiej strony wkurza mnie takie coś, bo gdybyśmy to my byli na ich miejscu, to założę się, że byśmy kombinowali, żeby wcześniej wrócić nawet o jeden dzień z tych wakacji, żeby na chrzest się wyrobić, a nie teraz ja cały chrzest mam przekładać 🤨
I ja na dodatek posadzę ich w takim miejscu, żeby im się przypomniało jak mnie usadzili na chrzcinach ich córki jak byłam w ciąży - bo były miejsca podpisane i ja nie dość, że dostałam najgorsze krzesło, to jeszcze w takim miejscu, gdzie nie miałam jak się ruszyć, oddychać, ani nic, a brzuszek ciążowy już mi się robił 😠 Aż ciśnienie mi się podniosło!

Uwaga, informacja: W czerwcu i lipcu w Rossmanie do dwupaku słoiczków z Hipp’a będzie dodawany komplet łyżeczek do karmienia.

Nikusia mój Aleks też nie przesypia zawsze nocy, bo tego mleka modyfikowanego to niewiele wypija, raz udało się mu ładnie załapać i ładnie spał 🤨 Mam nadzieję, że polubi się z butelką 🤔

Nikusia, a z Tobą siostry się nie spotkały? 😮 Coś kombinują...?

Adzia moim zdaniem powinnaś te zaparcia skonsultować z pediatrą. A tak poza tym, to czytałam, że jak dziecko ma zaparcia, to powinno się częściej podawać przegotowaną przestudzoną wodę do picia. Może to być też wina mleka modyfikowanego i wtedy warto byłoby zmienić na jakieś inne. No i jeśli dziecko ma zaparcia, to lepiej ograniczyć ryż, gotowaną marchewkę, tarte i gotowane jabłko i banany. Dobrze zrobią natomiast np. śliwki.

Anabel no nie wiadomo jak dokarmianie mm się skończy – u mnie kończy się tak, że nie chce butli, bo jest przyzwyczajony do cyca i koniec. Więc pod wątpliwość idą stwierdzenia, że jak dziecko poczuje butlę, to już nie chce piersi.

Anabel w książeczce mam inne siatki centylowe dla chłopców i inne dla dziewcząt, tak więc spokojnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beatka u nas też do tej pory mała wolała piers albo poprostu najadała sie i nie potrzebowała wiecej no chyba ze mleko jej nie smakowało teraz kupiłam Enfamil i wypiła ładnie ale widze ze ja mam mniej mleka a co do buyelki to ja nie biore pod uwage ze to butelka jej nie pasowała bo herbatke soczek i wode piła bez zastrzezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel to zazdroszczę tego, że Kinia pije normalnie z butelki. Ja chyba poćwiczę z Aleksem picie z butelki tak, że będę ściągała swój pokarm i mu butlą dawała, to może się jakoś przyzwyczai... 🤨

wielka u mnie z chrzcinami jest jeszcze tak, że chrzest może być tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, dlatego jestem taka wściekła, bo jak będziemy tak przekładać, to nigdy go nie ochrzcimy. A ja nie chcę chrztu wtedy, kiedy będę wracała do pracy, czyli w sierpniu. A najgorsze jest to, że mój mąż nie widzi problemu, żeby przełożyć, a ja widzę problem, bo przed i po chrzcinach będę miała zapierdziel (bo w domu robimy) i gdzie na następny dzień do pracy? Bo urlop od razu, to głupio brać. Pęknę chyba ze złości 😠

Kruszyna fajnie, że Zosi szpinaczek smakował 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Kuba znowu nakłamał i dziś wyszło. Jeszcze zadzwoniłam do mamy od kolegi to wyszło, że wszystko co mówił to nieprawda (chodziło o sprawdzian z angielskiego). Do tego jeszcze ściemnił, że nie ma dyktanda a koleżanka powiedziała, że jutro piszą. 😠 Z lektury zostało mi 3 kartki a teraz się przyznał, że 18.
Ja już nie mam do niego słów. Dostaje karę, obiecuje poprawę i dalej to samo. Zaczynam myśleć, że w ten sposób manifestuje zazdrość o Emilkę. Chce zwrócić na siebie uwagę. Kurcze koniec roku, wystawianie ocena a on mi takie numery robi.
Anabel ja dziś ugotowałam Emilce 1słoiczek samej zupki jarzynowej, 1 słoiczek (większy) zupki z ryżem i 2 małe, 2 duże zupki z ryżem i mięskiem. Pierwszy mały dziś zjadła prawie z całości.
cdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i porzeczka nam smakowała 🤪 Zobaczymy jak z kupką będzie 🤨
A teraz śpimy 🙃
Beata kiepska sprawa z tymi chrzcinami. Ja się wściekałam bo najpierw mojemu mężowi się nie spieszyło, nie chciało a potem jak poszedł to takich głupot nagadał, jak na spowiedzi i to nie pytany 🙃 😁 że mieliśmy problem 🙃 ale teraz na szczęście spokój bo i termin i formalności załatwione. I chrzestni też.
Beata i nic a nic nie da się z nimi załatwić? Jadą gdzieś za granicę czy PL? Też bym się złościła ☺️ ale mam nadzieję, że spokojnie ułoży się wszystko jak najlepiej 🙂
Kruszyna u nas też ziemniaczki ze szpinaczkiem smakują 😆
Nikusia może to kolejny okres buntu i musicie to przetrwać. Kurczę sama nie wiem. Może to faktycznie próba zwrócenia uwagi ale ja bym na taki etap stawiała. Tylko co z tego. Trzeba jakoś temu zaradzić. Dla mnie pamiętam gorsze były rozmowy (monologi raczej), niż kary. No ale każde dziecko jest inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna z mężem jak pogadam, to skończy się kłótnią 🤢

Kacha jadą nad morze, ja nie wiem jak to będzie, na pewno jeszcze będę rozmawiała (kłóciła się) z mężem, no i zobaczymy co wyniknie, ale na bank nie prośba, żeby oni przełożyli, tylko żebyśmy my przełożyli.

Nikusia na mnie tak jak i na Kachę działało gadanie rodziców.
A Ty może porozmawiaj z nim czemu kłamie: czy zapomina o czymś, a potem kłamie, czy "no bo tak" (czyt. zwrócić na siebie uwagę). A może zaproponuj mu, że jak będzie mówił prawdę i Ty się o tym dowiesz, to będziesz z niego dumna i dostanie jakąś niespodziankę (np. gazetkę z dodatkiem-zabawką), a jak skłamie i Ty się o tym dowiesz, to będzie Ci przykro i smutno, że syn jest z Tobą nieszczery i np. będzie mógł krócej grać w gry komputerowe lub nie będzie mógł wcale przez jakiś czas. I zapytaj czy umowa stoi, podajcie sobie ręce, niech ktoś Wam przetnie i może pomoże 🙃
Racja, że na każde dziecko są inne metody, musisz próbować prawie wszystkiego, może z czymś trafisz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata ja mam ten sam problem, że ciężko żeby Emilka 100ml zjadła. Dodatkowo z butelki to ona tylko mleko chce i nie zgodzi się żeby jej zagęścić.
Kruszyna ziemniaczki ze szpinakiem ze słoiczka czy sama robisz?
Anabel ja też wprowadzałam po 3-4 dni nowy produkt bo tak zupki gotowałam, a teraz nagotowałam więcej a daję deserki. Po 3 dni jeden składnik.
Beata napisałam Ci na fb co ja bym spróbowała zrobić z chrzestnymi. Chociaż przyznam, że pytałam czy chrzestnym pasuje data chrzcin. Jeszcze szwagier był zdziwiony bo powiedział, że oni by się dopasowali.
Siostry się ze mną nie spotkały. Jeszcze byłam dziś ok 11:30 na cmentarzu a potem drugi raz ok 16 i okazało się, że ktoś wyrwał wszystkie bratki które posadziłam i zasadził swoje kwiatki. A ja posadziłam, podlewałam, nawiozłam ziemi itd. Już mi się nawet wkurzać nie chce.
Spróbuj swój pokarm z butelki. Smak będzie znamy tylko forma podanie inna 😉
Kacha fajnie, że porzeczka smakowała.
Z Kubą to mój mówi, że on tak bardzo chce grać, że wszystko inne się nie liczy.
Kuba na pytania dlaczego tak robi powiedział, że nie wie.
Beata on już miał szlaban na granie na tydzień, na spotkania z kolegami. I nie pomogło. W zeszłym tygodniu obiecywał, że się nie powtórzy a dziś znowu to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...