Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Elka,Skoreczka,Kruszyna, Kasiulka, Beata Dziękuję za życzenia dla Laury 🙂

Skoreczka na pewno będziesz odlotową babką w new legginsach 😜...

Kruszyna, skoreczka- ja małej daje tak jak Kruszyna w dzień 4 posiłki po 120 ml, nie zawsze zje, a czasem chce więcej a na noc 150ml i w nocy też 1x150 ml (też nie zawsze je)

Kasiulka porozmawiaj z nim o tym ze go potrzebujecie, nie obwiniaj tylko powiedz ze go potrzebujesz tutaj u siebie... facet jak czuje sie potrzebny to ma motywacje :P

Nikusia najważniejsze że Emilcia zdrowa 🙂 a ile je to już nie ważne 🙂 ważne że je 🙂

Butelki - ja mam 2x 150 ml i 1x 260ml

Wielka- to macie faktycznie zadymę...

Okres- ja nadal czekam 😞

KingaS gratulacje dla Nikusia !! 🙂

Skoreczka Niedziela spędzona super 😉 sama chcialabym pojechac w takie miejsce, u nas skonczylo sie na dzialce :P ale za to mam zdjecie sasanki i krokusa 🙂

Adzia moja w dzien je co 3-4h po 120 ml, a w nocy 1 raz 150 ml

MartaMay mam nadzieje ze wf sie udał 🙂

Odchudzanie 8dzien- 3kg mniej

Nikusia spokojnie, ze sprzataniem nabierzemy jeszcze wprawy i u nas tez bedzie blyszczec 🙂

Elka Jasio kucharz piękny 🙂

Skoreczka ja stwierdzam że noworodki są bardzo do siebie podobne, ale szybko nabierają innych cech 🙂

Nikusia - jasne podłogi skąd ja to znam ;/ dodam że mam psa dużego :P

Kruszyna dobrze przynajmniej że zosia w miarę znosi ten gibs

Kasiulka zdrowiej !! 🙂

Adzia ja tak miałam że mala w 14 dni przybrała na cycu tylko 100 gram i kazali nam dokarmiać...a moja ważyła 15.03 4920gram 🙂

elka Pneumo okolo 1000zł

Brzuszki, ćwiczenia- robim robim :p

Adzia moja ma skazę i nei przybiera źle 🙂

Skoreczka to jest ochrona firefoxa że ma cie chronic gdy nei zna witryny... to nie znaczy ze tam jest wirus, tyle ze nie zna adresu witryny bo nie ma jej wpisanej w baze danych 🙂

A o mnie nikt nie pamięta i nie tęskni 😞... szkoda:P

Ok lece bo mala krzyczy a ja juz ponad godzine odpisuje :P i meza szlag trafii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
O Pamii tez jakąś chwilkę temu pomyslałam gdzie Ty jesteś 😜
Dobrze ze wytłumaczyłaś mi ze to ochrona, za to oklask poleciał dla Ciebie. Ja to głuptas jestem w sprawach komputerowo- internetowych 😎
Krokusy też cudne i ja cyknełam fotę 🤪
A ten post to rzeczywiście jest olbrzymi 😁
Zagladaj częściej!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki, ja od poniedziałku mam zabiegany tydzień 😉
Do południa to czas tak ucieka, na spacerek i już robi się godzina 14 potem mąż na obiad z Miłoszkiem z przedszkola przyjeżdża on zje i jedzie dalej pracować, wraca to jest ok 21 to dzieci już leżą, a ja muszę 2 obrobić, nakarmić, wykąpać że wieczorem już padam jak usiądę.wzoraj zasnęłam na tv i dzisiaj to samo jutro też, a w czwartek idziemy do okulisty z Miłoszkiem więc mąż musi zostać z Nikosiem.
Widzę że temat szczepionek powrócił.Ja powiem Wam że ja nie jestem zwolennikiem zaszczepiania na wszystko co możliwe.Owszem szczepionka skojarzona uważam że jest dobra ale dodatkowe szczepienia dla dzieci które nie idą do żłóbka według mnie są nie do końca wskazane.Mi powiedziała szwagierka bo rozmawiała kiedyś z jakimś lekarzem i on jej zadał pytanie dlaczego lekarze polecają szczepienia dodatkowe a sami nie szczepią swoich dzieci???to zastanawiające?Ja uważam że jak dziecko idzie do żłóbka to lepiej zaszczepić ale ja zamierzam Nikodema zaszczepić jak będzie większy tylko na pneumokoki po skończonym roku albo nawet później i na ospę.Miłosza starszego zaszczepiłam na pneumokoki dopiero jak miał 4,5 roku bo był po zapaleniu płuc i miał takie zalecenie a na ospę jak miał chyba 2 latka.Mnie to właśnie zastanawia czemu lekarze się nie szczepią i swoich dzieci tak chętnie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ehh już się wykąpałam...
Rano przyjechałam a już tęsknię okropnie za Fabim 😞 coraz bardziej marudzi wieczorami i płacze przez te ząbki 😞 biedactwo zawsze coś się czepi !!!
Pamii Dziękuję za wsparcie 🙂 już z nim rozmawiałam na ten temat i zobaczymy czy coś się zmieni...
Zmykam:* może jeszcze wpadnę,a jeśli nie to dobranoc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinga ja nie znam nikogo z lekarzy i nie wiem czy szczepią czy nie szczepią swoich dzieci. Ale widziałam tekst jakiejś lekarki, która uważa, że szczepionki nie są do końca okej i im mniej szczepionek tym lepiej 😉 Więc ja się zastanawiałam nad tymi rotawirusami, ale chyba nie będę szczepić 😜 Tylko obowiązkowe.

Pami my wszystkie tęsknimy! Nie zawsze się napisze "Gdzie jest Pami?", ale na pewno się myśli o Tobie i buzia się uśmiecha jak widzimy Twój wpis, szczególnie po dłuższej przerwie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka chyba do pol roku a potem to juz chyba po roku czy 2 ale pewna nie jestem. Najlepiej zapytaj pediatre.
Dopiero teraz tu zasiadlam bo mala pol dnia spala po szczepieniu a kolejne pol wrzeszczy w nieboglosy 🤢 juz mam dosc. Teraz w koncu zasnela ale musze ja trzymac za reke a druga pisze. Az sie boje nocy.
Co do szczepien to kazdy ma swoj punkt widzenia na to, ja akurat chce malej zapewnic jak najlepszy start, bo jak pomysle o chrzesniaku ktory non stop NON STOP jest chory to ja dziekuje 🤢 takze niech kazdy robi jak mu sere dktuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia ja też nikomu nie narzucam każdy robi jak uważa przecież 🙂
Skoreczka dzięki 🙂
ELka na ospe szczepiłam Miłosza bo wiedziałam że planujemy 2 dziecko a ospa u noworodka czy niemowlaka jest bardzo groźna nawet może prowadzić do zgonu, tak mi lekarka doradzała
a pneumokoki nie wiem do kiedy czy do 5 lat ale tak naprawdę można się później sczepić też bo mój Tata ostatnio się szczepił a ma 66 lat.
DObranoc dziewczyny!!!pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Moja doba dziś jest za krótka. Szybki obiad, potem biegiem na pocztę, potem z dziećmi do parku. Potem wystawiałam dwie książki na allegro (jedna o gotowaniu 🤪 bo więcej nie zdążyłam), potem szykowałam wyniku Kuby, bo jutro jedziemy do Poradni Diabetologicznej, pościągałam i posegregowałam pranie. Teraz jeszcze muszę naszykować dwie paczki na pocztę co rano nadam (sprzedaż na allegro). W międzyczasie Emilka, kąpiel, kolacja, krzyczenie. I padam.
jak pomyślę, że jutro pół dnia w poradni to już mi się nie chce.
Adzia ale ja nie miałam cukrzycy ciążowej tylko mam taką na stałe 😎 i jakby Emilka miała skazę to byłby problem z chrostkami, lakierowanymi policzkami, kupkami, czy jeszcze z czymś a u nas nic takiego nie ma. A co do badania moczy to kup sobie kilka woreczków bo pobranie to nie taka łatwa sprawa 😁 😁 😁
Skorecza mi na Mozilli też co jakieś czas takie coś wyskakuje. I to do różnych stron, brzuszka, banku, n-k ja zatwierdzam, że zaufane i wchodzę dalej.
Pamii18 to odchudzenie to wow jestem pod wrażeniem, łap oklaski 🙂
Kinga ja na razie na nic dodatkowego nie szczepię. Na ospę nie będę na pewno szczepiła, a reszta to może pomyślę, jeśli znajdę pracę i mała pójdzie do żłobka.
Beata napisałaś dokładnie to co ja pomyślałam o nieobecności i wpisie Pamii 😉
Adzia a mój syn miał podstawowe szczepionki i jeszcze były tylko te sanepidowskie i poza początkiem przedszkola wcale nie chorował. No chyba nie do końca tak, że jak zaszczepisz to nie będzie chorowała. A z tym, że każdy sam podejmuje decyzję to się zgadzam 🙂
I jeszcze jedna dobra wiadomość, wylicytowałam matę 🤪 🤪 🤪 muszę przyznać, że coś sprzedałam na allegro, żeby dołożyć bo chyba by Emilka jej nigdy nie miała. A tak na nią "zachorowałam" aż wstyd się przyznać 😜 🙃 🙃 🙃
Dobrej Nocy bo jeszcze mnie trochę roboty czeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia Ty to jak Struś Pędziwiatr 😁 Jutro też dasz radę! 😉

Szczepionki No pewnie, że każdy zrobi po swojemu, ale ja tak jak i Nikusia nie uważam, że jak zaszczepię, to będzie oznaczało, że będzie mniej chorował. W mojej rodzinie jest obecnie szóstka dzieci (przedział od 6 do 11 lat) i żadne nie było szczepione dodatkowymi i wcale nie są chorowite. Poza tym kiedyś słyszałam o przypadkach gdzie ktoś nigdy nie chorował na grypę, a jak się zaszczepił, to właśnie na nią zachorował 😮
Ja w każdym razie szczepić nie będę, a każdy i tak robi, tak jak napisała Adzia - jak mu serce dyktuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata8811 napisał(a):
Nikusia Ty to jak Struś Pędziwiatr 😁 Jutro też dasz radę! 😉

Beata ja pędzę, żeby się ze wszystkim wyrobić.
a jutro to będziemy jechać na wariackich papierach, syn musi szybciej ze szkoły przyjść, ja szybko obiad i zaraz jak mąż wróci to zje i jedziemy. Mamy ponad 100km. I tam potem potrafimy siedzieć 2-3godziny w poczekalni. A spóźnić się nie możesz. Tego się obawiam, bo tym razem z Emilką. Chociaż koleżanki mi ostatnio pisała, że poprawili punktualność wizyt. Mam nadzieję, że faktycznie.
A potem jeszcze do koleżanki, która mieszka w pobliżu. To od niej Emilka pamiętniczek dostała. Poznałam ją tam w szpitalu (jak byłam z Kubą 3 dni) i nadajemy na tych samych falach. To będzie ta przyjemna część wieczoru 😁 😁
no i potem powrót. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Dziś zapowiada się fajna pogoda a ja zamierzam walczyć dalej z porządkami przed świątecznymi 🙂
A mąż mi przytargał od rodziców takie urządzenie i sobie ćwiczę,ale jak na razie mało i nie systematycznie 🤨
Pamii Pamiętamy 😉 Ja mojej już daję 150ml i ma 5 posiłków dziennie z zegarkiem w ręku i nie umiem jej przetrzymać i troszkę przesunąć czas 🤨 A odchudzanie twoje super jestem pod wrażeniem aby tak dalej 🙂
Pamii ja też jeszcze nie nie miałam okresu 🤨
Kinga może w czwartek troszkę odpoczniesz jak mąż będzie w domu 🙂
Nikusia masakra nie dziwię się ,że jesteś zmęczona cały czas zabiegana i na wysokich obrotach. Napisałaś lakierowane policzki tego słowa mi brakowało a moja własnie takie ma 🤨
No i super Emilka ma już matę więc czekam na fotkę bo na pewno bedzie fajna 🙂
Kasiula wiosną nie ma nic lepszego jak śpiewające ptaszki z samego rana 🙂
Miłego i spokojnego dnia wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc 😉
U nas nocka super Kiniusa spała od 2 2 do 6 30 😉 tylko zamiast meza miałam
Kubusia w łózku bo meza eksmitowałam do pokoju Jakuba zeby na nas cała noc nie kaszlał i kichał wiec sie budziłam co mały sie poruszył zeby go przykryc 😉Ale jak nie trzeba po to z łózka wycodzic to jest ok 😉

Kruszynka usciski dla Zosi 😉Dzielna dziewczyna 😉

Adzie ja nie wiem ile wazy Kinia wydaje mi sie ze teraz przytyla choc ostatnio lekarka tez mówiła ze mogło by byc wiecej.... wazwnie mamy 10 albo 11 04.

Elka szczepienia sa co około 7 tygodni zalezy od tego czy dziecko jest zdrowe 😉

Nikusia kał pobierasz dzien wczesniej do specjalnego pudełeczka z kapteki przechowuje sie go w lodówce i na nastepny dzien do badania 😉

cdn...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Mówicie, że dziś będzie ładny dzień? Bo u mnie coś szaro-buro 🤨 Mam nadzieję, że chociaż ciepło będzie.

Nikusia no właśnie, jak Ci przyjdzie mata, to się pochwal 😜

Pami i Anabel ja też jeszcze okresu nie mam, ale ja to pewnie jako ostatnia z Was dostanę 😉

A jutro mój mąż ma urlop i jedziemy na USG mózgu Aleksa. Oby wszystko wyszło dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
karmiłam o 2 i o 5:30 a potem o 6:30 już na nogach, ok 8 chciałam się jeszcze położyć ale Emilka już oczy jak 5zł i na marzeniach się skończyło. No, ale kuchnia ogarnięta, gary pomyte, śniadanie zjedzone, prani się pierze a w pokoju sajgon a mi się nie chce. Muszę kawę zapodać. 🙃
Matą się pochwalę oczywiście, bo się cieszę na nią jak 🙃 🙃 🙃
Anabel ja muszę Kubie próbki kały dwa razy pobrać i każdy "z innej dostawy" 🙃 a problem mam inny bo się zastanawiam gdzie on ma mi to zrobić. Nocnik by mi się przydał. I chyba pójdę w poniedziałek to przez weekend będzie w domu to sobie przypilnuje.
Kasiulka u mnie niebo zachmurzone.
Beata na pewno wszystko będzie ok, ale lepiej zrobić i mieć pewność.
Kruszyna mam nadzieję, że będzie dziś ładnie, jak się trochę ogarnę to ruszam na pocztę, ale dziś mi ciężko bo już odczuwam zmęczenie i wczorajszą gimnastykę w parku na urządzeniach. 🙂
Skoreczka miłego dnia
uciakam bo krzyczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka właśnie jakoś ostatnio nie mogę sobie zorganizować czasu, ale to chyba przez to że jak ładna pogoda to szybko się ogarniam i na dwór pędzę z małą 🙂

Kasiulka mam nadzieje że problem ząbków fABISIOWYCH szybko przejdzie 🙂 miłego dnia na uczelni 🙂

Beata dziękuję za gazetkę 🙂... a i cieszy mnie to że pamiętacie i o mnie 😜...

Nikusia Gratuluję wygranej aukcji 🙂!! 🙂 i powodzenia dziś na wyjeździe 🙂

Kruszyna to mnie pocieszyłaś ;/ już myślałam że tylko ja zostałam z tym okresem ;/

Beata z tym że u ciebie ma prawo go nie być 😉 (karmienie piersią)

O 10:30 karmienie i uciekamy na dworek bo u nas piękna pogoda 🙂... ja też mam codzień pobudkę około 5:30-7 🙂 i o 22 spać :P troszkę zmęczona jestem ale cóż... mała jadła 1raz w nocy o 2:30 a później rano o 7 😉

A na obiaad dziś zrobiłam leczo ! 🙂 mmmmm już chcę obiadek ^^

Miłego dnia kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki jestem na chwilkę Nikos się budzi więc zaraz jedzonko i potem spacerek.
Nikusia ja Miłoszkowi to pobierałam kał że jak robił kupkę i wpadła to delikatnie z wierzchu pobierałam tą szpatułką żeby nie było tej co stykała się z ubikacją 😉
Beata na pewno będzie wszystko dobrze, trzymam kciuki!!!
Pamii narobiłaś mi ochoty na leczo?a Ty jeszccze karmisz piersią??bo ja to chyba nie mogłabym zjeść lecza jak karmię?a może mogę ach człowiek zakręcony jest czasami i tak jak Anabel napisałaś czasami choć to moje drugie dziecko mam tyle wątpliwości jak przy 1 🙂
Anabel dobrze że mąż spał w innym pokoju, ja zawsze też robie mojemu eksmisję jak jest chory 😉 ale życzę zdrówka dla Was wszystkich 🙂
zmykam bo standardowo jak chce coś popisać to Niko się budzi 😉 chyba wyczuwa "babskie gadanie" i chce to przerwać 😉 spróbuję później napisać,miłego dnia piekny dzień u nas!!!pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a jeszcze tylko dodam że nie mam jeszzcze nic posprzątane jeśli chodzi o świąteczne porządki, popołudniami sama z dwójką dzieci to nic nie zrobię, a do południa przeważnie spacerek i już robi się popołudnie 🤢 a kiedy tu okna umyć???chyba nocą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...