Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Elka moja właśnie ma czas krzyczenia, a jak idzie spać to w nocy budzi się dwa razy do karmienia. Czasem jest to 2,5 a czasem 4, 7 zależy. No i gdzieś pomiędzy też się zdarza.
Pamii18 nie wiem czy siostry doceniły moją pracę, nic nie mówiły. Teraz jeszcze popłacić muszę tych, których jeszcze nie zdążyłam. A potem musimy zdecydować co zrobimy z domem. I myślę, że będzie kłótnia. 🥴
Beata na jedno dwa lata różnicy to ciężko, ale potem dzieci bardzo "razem" się wychowują. Ja z siostrą jesteśmy rok po roku i zawsze miałyśmy bardzo dobry kontakt. Z młodszymi siostrami gdzie jest 8 i 11 lat różnicy lepszy kontakt mam teraz jak już są dorosłe. Z tym, że ja się wyprowadziłam z domu jak one były nastolatkowymi. Za to na drugie tak jak Kuba który ma w tym roku 9 lat, bo bardzo mi pomoże.
Urszulka 😘 😘 😘 z okazji 3 m-cy
Skoreczka fajnie, że się wysypiasz, przy dwójce ten wypoczynek jest bardzo potrzebny.
Kacha ja już o tym pisałam, ale napisze jeszcze raz, że ja nie mam w planach trzeciego dziecka, ale powiem Wam, że zaczyna mi trauma przechodzić. Już się tak panicznie nie boję co to będzie jakbym wpadła (szczególnie, że ten lęk nie ma uzasadnienia bo mam dwie planowane ciąże). A może to dlatego, że okres mam 🙃 😜
Kruszyna pięknie napisane. 😘 😘 😘
Anabel ja raczej myślę, że kopidół sobie pomyślał, że małolala z dzieckiem przyjechała i kto mu zapłaci, dlatego kasę chciał od razu. To co pomyślał, jak przyszłam z dwójką dzieci mu płacić 🙃
Fajnie, że u Was już lepiej ze zdrowiem. Dzięki za wsparcie rano. 😘 😘 😘
Kacha mu Ci musimy dużo oklasków dawać, bo to już mnie wkurza, że ktoś Ci co chwilkę zabiera. Ja też Ci dam, a w sumie wszystkie Was oklaskam, za to wsparcie, które mi dałyście. Czasem lepiej z kimś na necie pogadać niż z rodziną.
Skoreczka ale mąż zrobił Ci niespodziankę. Super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej widzę że dziewczyny szaleją u fryzjera 😉 ale to fajnie poprawić sobie samopoczucie
Elka to jakie masz pasemka?
Skoreczka to super niespodziankę mąż Ci zrobił, byle tak częściej 🙂no ale przede wszystkim dobrze że wszystko ze słuchem u Błażejka dobrze, to najważniejsze!
Kacha cieszę się że masz dobry dzień 🙂
Anabel doczytałam o sadzeniu 😉 i się pośmiałam.To ja miałam sytuację taką że po badaniu jąderek Miłoszka, pytał się co kazała pani doktor, a ja na to że kazała badać jajeczka, a on na to:ja mam jajeczka?ja odpowiedziałam że tak a on na to: acha kazała badać czy się coś nie wykluje!!! 🙃 🙂 🙂 🙂 też się uśmiałam wtedy
Nikusia trzymaj się!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka to fajnie na pewno wyglądają, ja z natury mam ciemne włosy czarne i robię sobie castingiem bo on jest bez amoniaku i fajnie się zmywa bo równomiernie, ale zawsze podobały mi się brązy, ale żebu wyszły mi takie to musiałabym rozjaśnić a nie chcę bo jak zacznę to potem już będzie problem z odrostami itd, więc robię tym kremem a nie farbą, ale niestety koloru za bardzo nie mogę zmienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka ja już mam resztki okresu w końcu dostałam 29 to ile można mieć. Co do kłótni o domu, to tylko moje przypuszczenia, ale tak właśnie podejrzewam. Z tym, że dziś kilka osób mnie pytało co zrobimy z domem. Mi się wydaję, że to jest na stypie nietaktowne pytanie, ale może ja jestem przewrażliwiona.
Kinga to ja poklaskałam i wszystkich poblokowałam 🙂
Idę jutro z dziećmi na badania. Udało mi się zebrać dwie próbki kału od Kuby, nawet nie wiedziałam, że się wypróżnia raz na trzy dni 😮 . Jeszcze Kubie nie powiedziałam, że będzie miał pobieraną krew. No i Emilka też, aż mnie w żołądku ściska jak pomyślę.
Muszę iść spać, ale jakoś mi się nie chce. Poszłabym na spacer (pisząc to siedzę w piżamie przy laptopie 🙃 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No nie idzcie spac bo mecz leci 😉

Skoreczko ale ty to masz dobrze z tym swoim męzusiem 😉
No i super ze badanie wyszło prawidłowo a małemu sie podobało didzejowanie 😉

No widzicie a ja z moja starsza o rok siostra nie moglam sie dogadac dopiero teraz jak jestesmy dorosłe 😉

Nikusia hehehe pewnie był w szoku ni nie wiedział gdzie Kubusia przykelic bo młoda mama z niemowlakiem ok ale zto drógie to pewnie adoptowane bo za dduze 😉

Skoreczko detektywie daj na ruszt złodzieja oklasków Kachy rozprawimy sie z nim 😉

Okres ja nów coś plamie mam nadziej ze tak nie zostanie i teraz nie bede miała okresu co 2 tygodnie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia no kiepska sprawa ale wedłog mnie jak sie zaczna kłutnie to trzeba sprzedac i wtedy problem sam sie rozwiąze,,,
Mój Kubus tez czesto robi kupke co 2-3 dni to u nas norma zreszta ja mam tak samo wiec wiem po kim ma przemiane ... I wiesz co ja zawsze uprzedzam małego ze idziemy pobrac krew i pokazuje jak to bedzie wygladac( ostatnio wsówka pokazywałam jak go pani ukłuje i jak bedzie wyciskała 😉) i jeszcze nigdy mi sie nie rozplakał przy pobieraniu krzywił sie oczywiscie ale podchodzil spokojnie no i zawsze obiecuje mu jakas naklejke za to albo ksiązeczke 😉 No a Emilce nie pomozesz pewnie sie rozpłacze bo ona nie zrozumie ze to dla jej dobra ... Emilka miała niską hemoglobine jak sie urodziła??? czy badacie krew ze wzgledu na to ze wychorujecie na cukrzyce??? a moze dlatego ze tak mało je???
Przepraszam ale jestem ciekawska...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂 🙂 🙂
Nockę możemy zaliczyć do udanej Zosia jadła o 20.00 i o 5 rano 🙂 tylko,że ma problem zasnąć rano od razu 🤨. Teraz dopiero usneła a tak to chciałaby się uśmiechać i gadać 😮a mi już spanie przeszło zresztą jestem już po kawce 🙂
Dziś popołudniu musimy Zosi ściągnąć sami gips 😮 mój stwierdził,że da radę wiec zobaczymy 🤔 a jutro jedziemy założyć gipsik na nowo 🤨
A ja mam siostro o 2 lata starszą 🙂 zawsze ja biłam a ona mnie i jakoś nam to przeszło 😁 i teraz jest wszystko ok 🙂 🙂. Jest matką chrzestną Zosi i innej osoby na ty miejscu nie wyobrażam sobie 🙂 🙂 Aż miło się patrzy ile ma ciepła i miłości dla niej 🙂
Skoreczka to fajnie,że tak wyszło z tym badaniem 🙂 A mąż zaszalał wiedział co sprawi ci przyjemność 🙂 🙂
Nikusiabędzie dobrze 😘 musi być zresztą wiec się trzymaj 🙂
A ja dzisiaj rozdaję oklaski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha ja zostaje na wychowawczym ale może od czerwca wrócę na ¼ etatu od 16 do 20 noi co druga niedziela wtedy młody z moja mama bo mój pracuje do 20 wiec razem będziemy wracać


Kacha z ciebie dzielna dziewczyna oraz sprytna wiec zawsze dasz sobie rade

Kasiulka ino patrzeć jak was zacznie grys

Beata mojego malego tez zawsze biore do odbicia bo jak nawet zle mu się odbije to zaraz dostaje czkawki

Elka mój zastpa zawsze miedzy 20 a 21 i zawsze spi do 4 łyknie cos na ząb spi do 7

Kacha nie patrz na mnie ja drugiego bobaska nie planuje

Co do dzieciaczków w tym roku to umnie urodzoło się już 5 chlopaków i jeszcze jeden w drodze i kuzynka ma termin na majaa jeszcze jedno u kuzynki Marcina u mnie na wiosce jest też 5 chłopców a u dwuch jeszcze nie wiem co będzie w sumie 7 dzieci
Oczywiście Fabian najstarszy  w sumnie 14 dzieciaczków w tym 11chłopców a 3 nie wiadoma

Anabel życze ci żeby dzieciaczki szybko szybko wróciły do zdrówka

Skóreczka niespodzianka super też musze isć obciąć włosy ze nie da się ich ułożyc musze wiązać

Ja mam siostrę 6i Pol roku mlodsza ale się super dogadujemy jak na razie

kruszyna trzymam kciuki za zdejmowanie gipsu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
byliśmy na szczepieniu. Kuba miał pobieraną krew z żyły i poszło jakoś tak zgrabnie. Emilka z palca i zanim pani rureczką napełniła probówkę to chyba z 10min. Emilka się darła, pani cała spocona ja miałam dość itd. Mam nadzieję, że to badanie wyjdzie.
W nocy się obudziła po 1 i po 4. a potem nakarmiłam ok 7.
Anabel ja nie wiedziałam, że Kuba ma taką przemianę materii. Ja do wc chodzę tak z raz, a jak się denerwuję to nawet dwa lub trzy razy dziennie. Raz to zawsze po kawie. Co do domu to właśnie zależy mi, żebyśmy go nie sprzedawały. Jedna siostra na 100%go nie chce i nie chce żeby ją spłacać. Jedna ma duże mieszkanie, więc domu nie będzie chciała ale nie wiem jak ze spłaceniem jej. Jedna mieszkała z mamą, ale teraz jest za granicą. Ona na pewno będzie chciała, ale jak zjedzie do Polski za 10lat to z domu będzie ruina. No i my z 2 dzieci na 2 pokojach. Z tym, że jakbym miała spłacać siostry to mnie nie będzie stać. A dom trzeba wyremontować.Zobaczymy.
Jeśli chodzi o pobieranie krwi to mój Kuba wie jak to wygląda. Powiedziałam mu dziś rano, bo musiał być na czczo. Tylko kiedyś w Katowicach jedna franca szybko mu chciała krew pobrać i najpierw nakłuła igłą a potem w środku żyły szukała. A on bardzo płakał, potem tak się zraził, że jak mieliśmy następny raz to się w drzwiach nogami zaparł i nie chciał wejść. Teraz było spoko. Nawet nie pisnął. Emilce badamy krew z powodu tego jedzenia i nie przybierania. Lekarka powiedziała, że miała dużą wagę urodzeniową więc nie powinna mieć anemii, ale to anemia powoduje, że dziecko nie chce jeść i jest takie niespokojne. Możesz pytać mi to nie przeszkadza. Jeśli chodzi o cukrzycę to muszę zadzwonić do lekarki, która się naszymi badaniami zajmowała, ale jak byłam w ciąży to z nią rozmawiałam i powiedziała, że jak Emilką będzie miała ok pół roku lub więcej.
Kruszyna dzięki za oklaski 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek
Nasz noc ok po szczepieniu, Fabi dał wieczorem koncert,jadł o 20,padł spać o 22,a jadł potem o 2 i o 6 🙂
Nawet się wyspałam 🙂
Dzisiaj mamy z Andrzejem kolejną miesięcznicę,ale on zapomniał 😞 😞
Zmykam,bo Fabi się budzi 🙂
Jutro przyjeżdżają nasi znajomi z Niemiec,więc będzie gwarno>D
Dziękuję za oklaski 🙂 Jak miło 🙂
Miłego dzionka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!
Ja piszę, jem śniadanko a Niko zasypia, poprostu od godz.7 nie śpi i tak ciężko mu zasnąć co chwilę popłakuje, niby głodny ale juz tyle wypił?ma zawsze rano takie ciężkie zasypianie, tak jak Kruszyna Twoja Zosia.

Kruszyna powodzenia przy zdejmowaniu gipsu, a Zosia jeszcze długo ten kolejny będzie musiała nosić?
Kasiulka to dobrze że Fabi zniósł dobrze szczepienie
Wielka tam chyba wojna będzie jak tylu chłopców się rodzi 😉

Nikusia to masz problem teraz z domem, myślę że z czasem wszystko się dobrze ułoży, a na zapas się nie ma co martwić, bo i tak masz wielkie zmartwienie i nerwy więc nie myśl narazie o domu jakoś z siostrami się dogadasz na pewno.Trzymam kciuki żeby wyniki były dobre.A dziekuje za oklaska 😉

Anabel ja też Miłoszkowi zawsze tłumaczę przed badaniem krwi ale on przeważnie w domu jest niby dobrze nastawiony ale potem przy pobraniu czasem jest problem, widać że się boi niestety.

A odnośnie kup dziewczyny mam pytanie bo Niko robi często jeszcze kupki czasem 5 razy dziennie i to są takie musztardówki luźniejsze, Wasze dzieciaczki też takie robią jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
Poczytalam was ale tak tego duzo (jak zawsze 😉 ) ze nie bede odpisywac,zreszta i tak za chwilke Ania bedze jesc wiec nie zdaze.
U nas ok. Wczoajszy dzien spedziłysmy na działce u rodziców bo wedzili mieska, kiełbaski i ryby na swieta a ze piekna pogoda była bo az 21 stopni to nie bede siedziec w domu. No i rzyjechala siostra z synkiem i poszłysmy a działke troche wypoczac. Fajnie bylo, dzieciaczki spaly a my klachały 🙂
Potem pedem do domu troche ogarnac sie i mąż zostal z mała a ja do fryzjera pojechalam 😜 w koncu wygladam jak czlowiek, zrobilam sobie balejaż, pierwszy raz w zyciu! bo nigdy nie przepadalam za paroa kolorami a glowie i mialam tylko jeden kolor a teraz mam blond/ciemny czerwony/brazowy 🙂 no i calkiem inne obcecie niz zwsze. Taki dlyższy bob 😮 mezowi sie podoba mi tez ania nie placze jak mnie widzi wiec chyba jest dobrze hehe 😉

A moje malenstwo jakby jej pozwolic spac w nocy bez jedzenia to spi nawet i 6 h ale potem sie budzi taka wygłodniala ze nie idzie jej nakarmic bo jest taka zdenerwowana no i z racji tego ze malo je za dnia to nie moge dopuscic do tego by sama decydowala w nocy kiedy jesc no i nastawiam budzik co trzy godziny i ją na śpiąco karmię. Ale nawet sie nie budzi przy tym i ciągle spi i tym oto sposobem ona jest najedzona i spi spokojnie cala noc a ja jestem szczesliwa ze coś zjadla no i przez to nie jestem wyspana juz od 3 miesiecy ale to juz trudno 😉ona jest najwazniejsza.

A ja nadal w lozku leze i to pisze. Mala ciagle spi obok i sadzi takie baki ze za chwile mnie tu zagazuje hehe 😜

pogoda do dupy dzisiaj,nic mi sie nie chce,al jak maz wroci z pracy to musimy skoczyc kupic cos chrzesniakom tzn jakies slodkosci bo juz na allegro kupilam jednemu tablice dorego zachowania a drugiemu 1,5 rocznemu taka naklejke na sciane duze drzewo a pod dzewem rozne zierzatka i w miejscu drzewa zn tych lisci jest tablica do rysowania kreda. Fajne to 🙂

Nkusia dzielna dziewczyna z ciebie,podziwiam cie!
Wierze ze w sprawie dmu wszystko pojdzie dobrze. No i ze wyniki badan beda tez w porzadku.
My juz odebrali badania od Ani. ( tez mamy ten sam probem)

Ok obudzila sie, potem tu wejde jeszcze pa :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po szczepieniu. Pan doktor jak zobaczył mojego synka to myslał ze Błazej ma 5 miesięcy 🤪 Waga 6800g a długosć 67-68cm. Jeszcze go dokladnie zmierze 😎
No i pytałam o zagęszczanie, ale to tylko jesli chodzi o głodomorki przynajmniej mojego. Lekarz kazał mi kupić tez Bebiko2R i dwa razy dziennie dawać ( to jest bebiko z kleikiem). Tak myslałam ze coś pozwoli dać zageszczonego 🙃
Szczepienie 5w1. Jedno ukłucie, mały rozpłakał sie ale minęło i teraz śpi.

Kruszyna ja zawsze trzymam kciuki za Zosieńkę 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Musze coś napisac, dzięki dziewczyny ze namówiłyscie mnie na zalozenie fb. wczoraj przegladałam zdjecia u moich znajomych i zobaczylam ze ktoś opublikował moje zdjecie 😞 😞 😞 W zaawansowanej ciąży, bez mojej zgody 😞 😞 😞 Spać nie mogłam, poprosilam te osobe o usuniecie i chyba sie na mnie obrazila. Nic nie rozumiem z tego, przeciez to mi jest smutno i ja sie zle z tym poczułam 😞
Czy ja zle mysle????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a powiedzcie mi, czy wasze szkraby tez juz chca siadac? Bo moja Ania ciagle probuje, nawet gdy ja karmie to sie wscieka bo chce usiasc i z całych sił podnosi głowke i plecy by usiasc i przez to sie krztusi podczas jedzenia bo sie napina cala z mlekiem w buzi 😮 cokolwiek robimy to ona chce usiasc nawet podczas kapieli. A u was jak to wyglada? I od kiedy moze dziecko siadac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia jezeli jest taka silna to pewnie lada chwila usiadzie, nie masz na to już wpływu. Gdyby nie chciało dziecko siadac to w takiej sytuacji nie mozna go zmuszac, przyjdzie na niego czas. Dzieci bardzo róznie moga porywac sie do tej czynnosci.
I trzeba jeszcze rozroznić siedzenie od siadania:
Siedzenie to wlasnie jest wtedykiedy trzymasz małą a ona sie porywa i siada 🙂 Wczesniejszy etap.
Siadanie - czyli samodzielnie, dziecko lezy na brzuszku badź pleckach i siada. Pozniejszy etap.

Pewnie namotałam 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...