Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Na wstępie to ja bardzo dziękuję za oklaski bo mi 2 przybyły 😆
Nikusia ja nawet nie wiem o której mój mąż wstał bo spałam a że nie rozmawiamy ze sobą to mnie nie budził i się nie pożegnał, jak to zwykle bywa 🤨 no cóż... 😞
Kruszyna przypomniało mi się, że Tobie zazdrościłam opasek Zosi 🙃 i moja mama mi uszyła kilka fajowych, których w sklepach oczywiście nie ma 😆 i cieszę się 😆 Natalka mniej się cieszy 🙃
Beata ja uważam tak jak Ty, bez względu na to co kryje się pod stwierdzeniem "bezstresowe wychowanie" 😆 a klaps czasem też się przyda, i ja nie uważam, że klaps = znęcanie. Za naszych czasów w ogóle się nie mówiło o bezstresowym wychowaniu, nie raz się klapsa dostało, gorsze było nakrzyczenie. Mój tato nie musiał krzyczeć, wystarczy że coś powiedział (wojskowy)... no i pamiętam ścielenie łóżka na czas 🙃 🙃 😁 Jakie to głupie było 😁 i jakoś wyrosłyśmy na porządnych ludzi 🙃 🙃 😁
MartaMay schudniesz bankowo bo jesteś odpowiednio nastrojona 🙂 Super! Trzymam kciuki!
Adzia ja ostatnio miałam truskawki, ale mi nie smakowały 🤔 Chyba te pierwsze nie są jeszcze dobre, bo takie kwaśne. Lubię kwaśne ale wolę, by akurat truskawki słodkie były 🙃
Moja Nati to by się nawet nie dała ułożyć do snu na brzuszku 🙂
Nikusia a ja planuję w swoim małym ogródku w przyszłości taką piaskownicę w kształcie muszelki, zamykaną co by koty się nie przykolegowały do piasku 🙃 no i jakiś basenik pewnie też się kiedyś kupi. Na razie powoli poluję na fotelik do jedzenia i zastanawiam się czy faktycznie kupować taki, co siedzisko można położyć, no taki do zmiany pozycji, czy od razu taki do siedzenia-siedzenia 🙃 Namieszałam 😁 Na razie karmię Natalkę w leżaczku.
Adzia zrób zdjęcie Ani, jak śpi na brzuszku 😆 😆 😆
Nikusia czy to 3cie szczepienie Emilki? Czy któreś Ci wypadło? Bo mnie wypadło ze względu na chorobę Nati no i dziś mam drugie obowiązkowe. A Kuba na co będzie szczepiony?
Kasiulka Natalka dziękuje za życzonka 😆 i super, że telefon znaleziony 😆 no i że Andrzej się odzywa 🙂 aaaaale się stęskni za Wami 🙂
Anabel wszystkiego najlepszego dla Kini z okazji 5 miesięcy 🤪 😘 😘 😘 😘 Zdrówka, paplaniny i radości 🙂 🙂 🙂 🙂
MartaMay dzidzie bardzo wyczuwają nasz nastrój, niestety 🤨 Nie dziwię się, że Ci smutno było. Mnie też by łezka poleciała 🤨 Jak długo potrwa ta rozłąka?
Elka czy Jasiowi się włoski kręcą, czy mi się tylko wydaje 🙃? Słodziak 🙂
Kinga współczuję 😘 Biedactwa 😘 😞 Oby szybko się wszystko unormowało i cała rodzinka znów cieszyła się zdrówkiem 😘
Beata
a ja zabrałam oklaska, razem z Nikusią pamiętaj takiej dziewczynie co Vesperę wyzywała 🙃 no a potem zostałam przeklęta 🙃 no cóż... 🤨 nigdy więcej nikomu nie zabrałam oklaska, za to dodałam całe mnóstwo 😆

zaraz doczytam resztę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Beata8811 napisał(a):

Kacha a może Ty wyciągnij pierwsza rękę do męża...? 😉 Warto się tyle nie odzywać do siebie? 😘


Beata
są rzeczy, których odpuścić się nie da 🙂 zwłaszcza, gdy w grę wchodzą teściowie no i nie jest to pierwszy raz 🙂 Niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha no zależy o co ta kłótnia 😜 A widzę, że coś poważniejszego, więc oki - spróbujcie porozmawiać...
A ja pomyślałam, że może o głupotę poszło i ciężko każdemu rękę wystawić do zgody 😉

Wczoraj jak byłam z Aleksem na spacerku w parku, to usiadła na nim muszka i zdjęłam mu ją, patrzę a jemu delikatnie krewka leci - ugryzła go 😠 Teraz będę brać ze sobą moskitierę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata masz rację ja pisząc o bezstresowym wychowaniu miałam na myśli tą potoczną negatywną wersję. Ja wierzę w system nagród i kar. Tak wychowuję Kubę. Nie powiem zdarzyło mi się dać mu w tyłek, chyba ostatni raz jak był w przedszkolu, ale może z 2-3 razy w całym życiu i raczej nie pochwalam tego.
Z tym, że im był starszy tym bardziej zauważałam, że odpowiednio dobrana motywacją więcej zdziała niż strach przez biciem.
Adzia ja nie uważam, że "dupa nie szklanka", chociaż u mnie też się tak mówi. Moja mama nas nie biła a jak dała klapsa to raczej to głaskanie było. Inaczej było z tatą, jego złości się bałam, bo wiedziałam, że jak się wścieknie to mi się oberwie. Dostałam w życiu może z 5 razy, ale ten strach przez biciem to nikomu nie życzę.
No, ale wiem, że Ty masz klapsa na myśli.
Marta trzymam kciuki za odchudzanie. 😘 😘
Kruszyna i Anabel ja dorabiałam w piekarni, ale przy pieczeniu ciast. Wiem, co macie na myśli. 🙃
Dziękuję za oklaska.
Idę ogarnąć dom i na spacerek. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, DZIĘKUJEMY ZA SŁOWA WSPARCIA I TRZYMANIE KCIUKÓW ZA NAS!!!wybaczcie że nie odpiszę każdej z osobna bo nie jestem wstanie 🥴
My jakoś się musimy zaklimatyzować w domu, szczególnie rygorystyczna opieka nad Nikodemkiem pod względem czystośći itd.Miłoszek nie może dotykać go, myć porządnie rączki i stosować płyn specjalny zabijający bakterie wszystkie po umyciu rąk, ja i mąż tak samo, na ten czas ręczniki papierowe itd.ach chciałabym żeby minęły już 2 tygodnie i będzie bezpiecznie.
Powiem Wam że tak się w sobotę wkurzyłam na moją teściową, która koniecznie chciała dać Miłoszkowi do napicia orzechówki!!!Głupia baba 🤪 orzechówkę to przecież alkohol, bo to by mu pomogło wg niej.Jak mąż mój wrócił ze szpitala to jeszcze mu dowaliła, że mytacy uparci jesteśmy że nic nie można nam powiedzieć!!!!!Tam mnie wkurzyła jak mi to Paweł powiedział że napisałam do niej sms 🤪 napisałam że rozmawiałąm z lekarzem i powiedział że w żadnym przypadku dziecku się nie podaje takich rzeczy bo to mogłoby pogorszyć jego stan i że bardzo dobrze zrobiłam że mu tego nie dałam 🤪 a ona oczywiście nie dała za wygraną i odpisała że zdania lekarzy są podzielone że jak byli kiedyś w egipicie to małżeństwo lekrzy podawało synkowi 4 letniemu colę z whisky!!!!I tłumacz takiej babie ona zawsze musi mieć rację, ach szkoda słów!!!!
Miłoszek już nie wymiotuje, ale jeszcze luźne kupy robi, to tak może jeszcze być niestety.
A mi prawei zanikł pokarm, chciałam sobie w szpitalu odciągnąć a tu ani kropelka nie zleciała, chyba ze stresu też tak się stało!Ale wczoraj ciut ściągłam nawet nie 20ml i dzisiaj nad ranem dałam pierś Nikosiowi i troszkę pociągnął, chciałabym jeszcze trochę go pokarmić, może się uda, muszę zacząć pić herbatki.
Nikodemek do mleka ma dosypywany priobiotyk i tak z 3 tygodnie ma profilaktycznie dostawać.U takich małych dzieci to ponoć 1 porządna biegunka i już może dziecko się odwodnić, jak zmieniam mu pampersa to aż drżę co tam będzie 🥴
A my na komunię męża chrześniaczki nie pojechaliśmy, trudno takich sytuacji nie da się przewidzieć, mąż był z Nikosiem aja w szpitalu z Miniem.
A ja od wczoraj ból gardła a w nocy już katar!!!masakra z deszczu pod rynne!!!!
Od jutra chcę wprowdzić Nikosiowi kleik ryżowy bo wczoraj skończył 4 miesiące, ile razy dziennie podajecie kleik swoim dzieciaczkom?
Co do basenu to podoba mi sie też ten pierwszy!
Body z biedronki mam ale jeszcze nie używałam zobaczymy jak będzie z zaczaskami.
Anabel Wszystkiego najlepszego dla Kinii z okazji 5 miesięcy!!!!zdrówka zdrówka i jeszcze raz zdrówka bo to najważniejsze!!!! 🙂
Dobra potem może coś jeszcze skrobnę, bo mój post to ciut duży się zrobił 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo

jasiu rano jak moj wychodzil do pracy zaczoł plakac bardzo, nie czy to po tej szczepiace czy zabki.....uspokoiłam go ulozyl sie na boczku i pospalismy 🙂

Anabel buziaki i zdrówka dla Kini z okazji 5 miesięcy 😘 😘

wielka ja do starszych mowie na wy bo mi glupio 😎 😎

andzia mi lekarz od bioderek mowil zeby klasc Jasia na brzuszku spac 🤔

kacha my otatnio z mezem tez sie poklocilismy 😞 tez z 4 dni cichych, i tez sie nie zegnał idac do pracy 😞 ach z tymi facetami.....
teraz juz jest dobrze 🙂 😘

a ty chcesz kupic krzesełko do jedzenia>?

BASENIK MI SIE PODOBA 1 i 3 😎

ja nie bede biła ze biła delikatny klapsik pewno sie zdarzy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinga buźki dla Nikosia spóźnione, bo powinny być wczorajsze z okazji 4 m-cy 😘

Elka mi ortopeda (od bioderek) powiedziała, żebym jak najczęściej kładła dziecko na brzuszku, bo wtedy ćwiczy, ale nie mówiła, żeby spał w tej pozycji. Adzia ma rację z tym, że może się udusić 🤨

Kacha jeśli chodzi o krzesełko, to wydaje mi się, że lepsze będzie takie siedzące-siedzące 😜

Body z Biedronki we wszystkich trzech zepsuły się po jednym zatrzasku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciliśmy z Zosią ze spacerku bo popołudniu jedziemy do teściów 🙂 przy okazji damy teściowej prezencik słodki z okazji zbliżającego się dnia mamy 🙂

Kacha daj znać jak tam po szczepieniu.
Kacha ty to jesteś tak uparta czy twój mąż ??
Moja też się mniej cieszy z opasek niż ja. Moja w ogóle nie toleruje czapek i opasek wszystko ściąga 🥴

Anabel buziaki dla Kini 😘 😘 😘 😘 😘

Kinga spóźnione buziaki dla Nikodema 😘 😘 😘 😘

Beata taka życiowa ta fotka 😁

Nikusia a ty skąd już wiesz ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha, u nas tez duchota nieziemska ale zapowiadali burze. I dobrze.

Przykro mi ze nadal nie rozmawiacie z mezem, ale czasami widać tak trzeba.

Widze dziewczyny ze w sumie wszystkie uwazamy tak samo,ze mozna wychowac bezstresowo tzn
nie bić dziecka i osiagnac zamierzony efekt a co do klapsów to to nie jest bicie.
Niektórzy przesadzaja z tym haselkiem bezstresowym wychowaniem i pozwalają dziecku na wszystko
a no potem rodzicom wchodzi na głowe w towarzystkie sie nie potrafi zachowac i w ogole
nie ma na takie dziecko sposobu a jak juz stosuja systek kar i nagród to nagrody sa
najczesciej rzeczowe a tu nie oto chodzi. Bo to też źle.

Ciężkie zadanie przed nami 🙂

Ja kupie krzesłko do karmienia dopiero jak Ania bedzie siedziec samodzielnie i planuje kupic
takie ktore potem mozna przekształcic w krzeselko takie niskie i stoliczek.

Anabel wszystkiego naj z okazji 5cio miesiecznicy Kini, chyba najsarsza jest 🙂 dajesz juz
mięsko ? 🙂

Nikusia miałam na myśli mówiac dupa nie szklanka ze jak juz sie zdarzy klaps to tylko
w pupe bo tam nie bedzie dziecku nic, tzn i tak nie beda to mocne klapsy tylko takie
szmyrnięcie no ale nie wybrazam sobie gdzie indziej jak w pupe. Chociaż patrzac teraz
na te maleństwo to nie mogę sobie wyobrazić ze mialabym ja klepnąc w pupke tą małą 😉

Ja jak byłam mała to nie raz dostałam w dupe od taty i dlatego wiem ze moje dziecko nie bedzie
bite. A jako ze bylam starsza to jak moja siostra coś nabroiła i nie chciała sie do tego
przyznać to dostawałysy lanie obie zeby było po równo. Chore to było. Bo ja ciagle za cos
obrywałam niesłusznie.

KingaS to masz co robic teraz. Ale warto bo przynajmniej nie bedziesz ego samego stresu przechodzic
z Nikosiem. I zycze zeby pokarm jeszcze wrocił, ja obie codziennie parzyłam łuski kakaowe,
dobre to w smaku jak dla mnie no i pomagało. Lepsze niz te wszystkie herbatki i tansze.

A co do tesciowej to brak mi słow. Niestety to sa ludzie z innej epoki, nie przegadasz jej i juz,
nie warto sie denerwowac, chociaz wiem ze ciezko.

Elka ale na brzuszku na noc? Dziwne,wszedzie gdzie czytam to pisza zeby tego nie robic.
Że niby brzuszek jest do zabawy a plecy do spania czy jakos tak.
W dzien to rozumiem, ale w nocy bym juz nie ryzykowala.

A mój nigdy sie nie zegna idac do pracy,czy to jestesmy pokłoceni czy tez nie. Bo ciezko byłoby
zeby mnie budził o 6 rano zeby mi powiedziec pa 😉 no chyba ze juz nie spie to co innego.

A ja nie mam zadnego body z biedronki, nie bylo u nas albo przegapiłam, ale w lidlu maja byc.

Nikusia o co chodzi z tym orzeczeniem i co to za punkty ?

Beata,super obrazek i jaki prawdziwy hehe

Dziadkowie zabrali Anie na spacer to moglam pomyć okna i posprzatac tak gruntowniej 🙂 teraz spi obok na sofie.
Taki upal dzisiaj ze padam na pysk ze zmeczenia. Ciekawe jaka pogoda ma byc w weekend bobym sie gdzies przejechała.
To ja ide poszperac za fotkami i cos wkleje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna123 napisał(a):

Nikusia a ty skąd już wiesz ??

Mam swoje sposoby 😜
Adzia nie chce mi się rozpisywać, to oznacza ze szukam pracy. A Kuba ma sobie z chorobom sam radzić, bo już jest duży. 😮
Kinga współczuje teściowej. Dziecku alkohol 😠
muszę jechać na uczelnie po dyplom, chyba pożyczę wózek parasolkę od koleżanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny w ogóle nie mam siły na nic, nawet pisać 🤢

KingaS straszne z tym atakiem rotawirusa 😞 Niech Miloszek zdrowieje a Nikuś niech bedzie silny!!! I sto latek dla Nikusia 🙂
Nikusia kurcze niefajnie 🤢 Nie dziwię sie ze ci humor się popsuł 😘
Kacha ale wy uparciuchy jesteś...4 dni, u nas by to nie przeszło bo ja to gderam za bardzo 🙃 Oby juz Wam minęło i zebyście doszli do porozumienia 😘
Beata fajny ten żarcik i prawdziwy 😉
Adzia i Kruszyna ja mam drewniane krzesełko do karmienia, takie kupilismy bo ono pozniej fajnie rozkłada sie na stoliczek i taborecik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna jak miałaś świadczenie to miałam opłacane składki emerytalne. I babka się mnie dziś pyta czy za te miesiąc też bo nie wiedzą czy wysłać 0 a potem nadpłacić czy przerwać. to powiedziałam, żeby zadzwoniła i spytała. no i się dowiedziałam.
Skoraczka na jedno sie spodziewałam a na drugie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna fajne te krzeselko,ja sie wlasnie zastanawiam czy drewniane czy plastikoweale to chya nie ma znaczenia, tyle ze te drewniane pewnie ciezsze jest no ale i tak go ruszac nie bede przeciez.

Nikusia domyslam sie ze mialas placone jakies pieniazki za to ze z Kuba w domu siedzisz i sie nim zajmujesz jako ze ta cukrzyca tak? No i teraz zdecydowali ze niby juz jest za duzzy na twoja pomoc? Przeciez to jeszcze dziecko 😠
Przykr mi bardzo.

Dobra,zamiast zdjecia to filmik na fb dodałam jak sie Anusiak do snu uklada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...