Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Adzia miałam świadczenie pielęgnacyjne, czyli rezygnacja z pracy żeby się swoim niepełnosprawnym dzieckiem opiekować. I teraz uznają, że nie potrzebuje opieki.
Kruszyna ja miałam dla Kuby drewniane krzesełko. Potem się na stoliczek i krzesełko rozkładało. A teraz mam plastikowe, dostałam.
Adzia to drewniane jest lekkie.
Kuba już po szczepieniu. Byliśmy 6 w kolejce a 20min i po, bo same 9latki.
idę na kawkę z mężem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Muszę trochę odsapnąć bo od rana jakbym na dopalaczu jechała 🙃

My po szczepieniu, poszło nawet sprawnie. Chwilka płaczu i znów uśmiech na buzi, uffff.
Natalka ma równe 4 miesiące i waży 6950 gram i pani powiedziała, że bardzo dużo przybrała 😮 i że jak wprowadzę jarzynówki zamiast 1 mlecznego posiłku to powinna trochę przystopować z wagą 😮 aha i, że to Pepti, które Natalka dostaje, jest bardzo kaloryczne i pewnie dlatego. I żebym przypadkiem żądnych usprawniaczy nie dawała, bo to nie ma sensu 😮 To ja już bałam się przyznać, że od 2 tygodni daję kleik na noc 🙃 🙃 🙃 Bo by mnie zjechała 😮 i od razu do mojej mamy zadzwoniłam, że już jej nie słucham w sprawie jedzenia 🙃 bo ona z tych jest, co twierdzą "że dzieci powinny poznawać nowe smaki..." 😁 😁 😁 😁

W ramach dochodzenia do siebie poczytam Was 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ojej laseczki 🙃 Kasiulka, Skoreczka ja to nerwus do kwadratu jestem 🙃 Ale zależy o co poszło 😎 Bo ja jestem ten typ nerwusów, co się strasznie, ogromnie, przeogromnie wzburzy ale za chwilkę emocje opadają, 3 wdechy i spokój. No chyba, że nie zdążę z 3 wdechami i nagadam 🙃 potem płaczę 🙃 bo mi przykro 🙃 Ze złości też płaczę 🙃
Kasiulka wiem o jakim krzesełku do karmienia do karmienia piszesz bo moja bratowa takie miała. Dobrze, że mi przypomniałaś to zadzwonię i zapytam, czy jeszcze ono jakoś funkcjonuje bo może nie ma potrzeby kupować. A pisałam wcześniej, że zastanawiam się czy kupić takie leżąco-siedzące, czy siedząco-siedzące 🙃 i Beata mi napisała, że lepsze to drugie. Może i racja bo na razie leżaczek daje radę, a niedługo pewnie nasze maleństwa będą już siedzieć... czy nie będą 🙃??? Kiedy dzieci siadają???
Nikusia Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło..... 😘 😘 😘
Kruszyna fajnie, że napisałaś że wolisz drewniane, to mnie jeszcze bardziej przekonuje 🙂 🙂 🙂
Adzia filmik widziałam i skomentowałam 😆 😘
Skoreczko ja nie jestem typem obrażalskim, ale są rzeczy których nie można przepuścić 😞 Rozmawiamy ale jeśli o mnie chodzi to ja ograniczam się do podstawowych zwrotów 🙃 Wczorajsza rozmowa (a raczej próba rozmowy) skończyła się potworną awanturą i oczywiście to ja ustąpiłam, bo poszłam wieszać pranie. I już nie rozmawialiśmy 😞 A dziś wymyśliłam taktykę 🙃 Mój mąż oczywiście dziś już uważa, że wszystko jest ok 😮 bo mi przez telefon zaczepnie powiedział, że się w nocy do niego przytulałam 😮 😁 Nie lubię się na niego złościć. Ale gra jest tym razem warta świeczki.
O i Ty również Skoreczko jesteś za drewnianym krzesełkiem to już w ogóle same plusy widzę 🙂
Adzia i mnie taka zapowiedziana burza dorwała 😮 i suchej nitki na mnie znaleźć się nie dało a do tego duchota a ja latałam dziś po mieście jak naspidowana 🙃 🙃 😁 niedawno dopiero siadłam na tyłku i siedzę 🙃 zaraz jak odpiszę Wam to lecę się myć bo ok 20:00 będę kąpać Nati. Sama 😞 Bo mąż późno dziś wróci.
Kruszyna jestem bykiem, a więc główną moją cechą powinien być upór 🙃 ale różnie z tym bywa. Ja się upieram tak jak się denerwuję, czyli chwilkę 🙃 Tylko, że to o co walczę teraz jest dla mnie bardzo ważne. Na prawdę.
Beata hahaha rysunek o urlopie macierzyńskim, bardzo mi się spodobał 🤪 😁 😁 😁 a i cieszę się, że chyba zrozumiałaś o co mi chodzi z tym siedząco-siedzącym krzesełku 🙃 😁
Ela u nas nawet nie da się powiedzieć, że są to 4 ciche dni bo przeplatają się z kłótniami, awanturami 🙃

No i dotarłam do swojego ostatniego dziś wpisu, a więc wszystkim Wam odpisałam 🙂 i lecęęęęę 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel wszystkiego naj dla Kini
Skoreczka Kuba był szczepiony na różyczkę, odrę i coś tam dawka przypominająca
ja jestem nerwus ☺️ ☺️ ☺️
Kacha ja się aż boje jak moja pójdę ważyć. I tak sobie myślę, że czasem nie lepiej jak kleik dajesz i dłużej pośpi niż być miała karmić kilka razy w nocy. Koleżanki córka też jest na Pepti i jest sporo cięższa od mojej a 3 tyg młodsza.
A Emilka wykapana i siedzi u tatusia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to widze ze same nerwusy 😜 Ech a mnie jak czasem coś trzyma to mimo ze wygadam to i tak jak ubodło to długo pamiętam 🤢

Kacha kiedyś miałam taka panią dr co tez kazała przystopowac z karmieniem Mikołaja, bo dużo wazył. Druga pani dr powiedziala ze na mleku modyfikowanym nie mozna zawiazac tkanki tłuszczowej ktora zostanie. I ze zacznie chodzic to zejdzie tłuszczyk. No i co? Mikołaj schudł, teraz wybrzydza w jedzeniu aż przykro 🤢


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do pań i panów doktorów 😁
Nasza pediatra rodzinna powiedziała,że Fabi nie ma skazy tylko potówki! I że nie potrzebuje Pepti,bo nie ma wskazań... masakra!
A jak pojechaliśmy do Kożuchowa to tamten pediatra okazał się świetny!!! 🙃 i to jego opinii ufamy,bo jest pediatrą-alergologiem-pulmonollogiem 🙂

Fabi po tych kosmetykach z Johnson's Baby Bedtime,co dostaliśmy do testowania usypia bardzo szybko po kąpieli 🙂 szczerze Wam polecam tą serię,bo zawiera lawendę,która uspokaja.
Rozmawiałam wcześniej z Andrzejem trzy razy 🙂 po chwilce,ale już coś 🙂
u mnie burza 🤢nie lubię burz w nocy 😞
zmykam 🙂

Dobranooooooooooooooooc 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna123 napisał(a):

Martamay trzymam mocno kciuki za postanowienia 🙂

dzieki Kruszyna! 🙂

skoreczka napisał(a):

MartaMay widze ze zawziełaś sie i na pewno schudniesz 🙂

oj prawda, prawda Skoreczko - zawzielam sie, chce za 1.5 miesiaca pokazac sie mojemu mezusiowi z jak najlepszej strony 😉, dzisiaj byla wycieczka rowerowa oraz biegi - ojej jak mi ten tluszcz przeszkadza! czuje jakbym biegala z workiem cementu 😉

Dzieki za mile slowa Kacha! 🙂 A rozlaka potrwa az do polowy lipca, ale mam nadzieje ze wyjdzie nam na dobre - juz dzis na skypie powiedzialam mezowi ze w sumie to teraz wiecej gadamy na skypie niz jak ja bylam w domu 😁 A jak tam u Was - mam nadzieje ze wszystko juz OK, no i ze szczepienie przebieglo gladko (zaraz pewnie doczytam)

Dzieki Nikusia 🙂 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha no to pięknie waży 🙂 i nie martw sie, moi rodzice tez sa z tych co mowia zeby dziecku
dawac kosztować wszystkiego 😉 ja juz prezstalam sie tym przejmować. Byle bez mojej wiedzy
nic jej nie wciskaja to jest ok.

Skoreczka ja tez jestem nerwus,i to okropny. Ja mam nawet stwerdzoną nerwice somatyczna hehe

Kacha ja tez jak juz placze to ze złości. Ale najczesciej w samotnosci i nikt o tym nie wie.

Kacha, moj mąż tez na drugi dzie zawsze zachowuje sie tak,jakby nic sie nie stalo,a ja
cały dzien w myslach sie z nim kłoce i wymyslam co by mu to powiedziec jak wroci z pracy
a on tymczasem sobie nic z tego nie robi, zero nerwów i w ogole sielanka z jego strony.
Nie lubie tego bo to tak jakby bagatelizowal klótnie bo wie ze i tak sie pogodzimy. No
ale kiedys sie doigra 😉

A u nas cały dzien zapowiada sie na burze ale jakos nie moze nadejsc. Duszno niesamowicie
a jakie wiatrzysko, fajna taka pogoda ale pod warunkiem ze w domu jst chlodniej a poki co
u mnie jest 28 stopni nadal.

Miłej kąpieli i buzi dla slicznej Nati:*

Skoreczka a moja pani dr powiedziala ze do roku nie mozna dziecku odmawiac jedzenia i oszukiwac
go wodą czy czyms takim. Przeciez jak zaczna chodzic to się wyrobią.

Kasiulka to super ze mały nie ma skazy! to dobra wiadomosc. A co do tych kosmetyków to dzieki ale nie spróbuje bo moja Ania czesto ma problemy skórne i ledwo sie z nimi uporałam i nie chce zeby znowu z czegoś uczulenia dostala ale wierze ze sa super.

No,mała śpi juz od godziny a ja salatke zrobilam, posprzatalam i teraz z mezem siedze i ogl tv.
I ide po jabłko 🙂

Zastanawiam sie tez nad kupnem podgrzewaca do butelek i słoiczkow do samochodu bo jak sie tak jeździ w weekendy to potme ciezko ze zgrzaniem mleka, ostatnio grzałam w kibelku pod cieplą wodą 🥴 czy któras z was ma cos takiego?

A co do siedzenia to ja wiem ze jak bylam mała to nie mialam jeszcze 5ciu miesiecy skonczonych i juz siedziaam. A wydaje mi sie ze tak 5 lub 6 miesiecy to powinny juz same siedziec te nasze dzieciaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczko tylko moja nie kazała przystopować z jedzeniem bo powiedziała, że ładnie Natalka przybiera, zdrowo wygląda no i fakt też jest taki, że zjada mniej niż powinna bo nawet 160 ml jej nie wchodzi. Jedynie to Pepti takie kaloryczne (o tym powiedziała mi lekarka) plus kleik wymuszony przez babcię (do tego się lekarce nie przyznałam 🙃 ) 🤢 a i faktycznie tak jak piszesz, gdy dziecko zacznie się ruszać to będzie inaczej bo też to słyszałam (ale nie dziś). A tak w ogóle to 6950 g to wcale nie jest tak dużo, chyba 🤨

aaale mnie dziś podwozie boli 🤢 środek cyklu czy co 🤢 zaraz wezmę nospę (bo mi mnóstwo jej zostało jeszcze z okresu ciąży 🙃 😁 ) bo inaczej zwariuję 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc 😉
Adzia ja mam taki mały basenik Kubuś dostał jak był mały i do tej pory czesto uzywanmy pomimo tego ze mamy duzu nie raz rbi za basen a nie raz za ponton w duzym basenie no i ma juZ 3 lata i jescze zyje ;0
Ja tez nie lubie klapsów wole rozmowy i jak Nikusia karanie i nagradzanie 😉

Adzia mysle ze ania juz jest na tyle suza i silna ze uduszenie jej nie griozi pod warunkiem ze nie spi na poduszce
Adzia a basenik ja wybieram ten co mozna sie w cieniu schowac ;0

MartaMaj jej brzuszki a ja o nich zapomniałam kompletnie ☺️ ☺️ ☺️

Beatka Kacha Kinga Elka Kruszynka Kasiulka Skoreczko Nikusia 😉dziekuje za zyczenie 😉 oczywiscie w imieniy córeczki 😉

Kinga no tak to z tesciowymi;/ współczuje choroby w domu trzymam kciuki za was 🤨 🤨 🤨
No i buziaczki dla małego z okazji 4 miesiecy 😉 jak chce karmic to musisz czesto małego przystawiac do piersi no i pic to ci sie uda no oczywiscie stres zle wpływa na laktacje a tego teraz nie unikniesz wiec czeka cie walka trzymam kciuki zeby sie udała

Nikusia no szkoda ze sie nie udałoz tym orzeczeniem...

Adzia jeszcze co do wychowania ja uwazam ze konsekwencja jest najwazniejsza to bardzio pomaga w wychowanmiu małych łobuziaków...

Adzia nie daje mieska bo Kinia jest na piersi wiec dopiero za miesiac bedzie mogła jesc miesko 😉 a no i jest najstarsza bo to gródnióweczka wykluła sie przed czasem 😉

Co do klapsów mam kolezanke która naczaskała 6 miesiecznemu synkowi za to ze marudził nad ranem i nie chciał spac a okazało sie ze mu pierwszy zabek wyszedł... bez komentarza...

Kruszynka ja kupiłam dla Kuby drewniane i załowałam to krzesełko które wstawiłas bardzo mi sie podoba 😉

I ja nerwus ale jesli chodzi o Daniela rodzine a nie moja 😉

Dziecko samo siada w okolicu 8 miesiaca a jak sie posadzi to około 6 ale ja nie jestem za sadzaniem dziecka dopuki samo nie umie tego zrobic

Kacha waga małej to w statystykach nie jest duzo ale lekarza patrza na siatke centylkowa w jakim tempie dziecko tyło wczesnie a w jakim teraz zeby wyłapac nieprqawidłowosci 😉 najlepiej jak dziecko rosnie cały czas w jednym centylu a nie skacze po całej siatce 😉

NO a teraz co u na s dzis prawie całuy dzien bylismy u moich rodzicóew i na dzialce wieczorem wrociliusmy do domu ja jestem zmeczona bo o 6 wstałam ii wiecie co chyba nam sie szykuje powtórka z rozrywki Kinia chyba dostałaa ospe jutro sie to wyjasni bo dzis znalazłam jedna chrostke... jak jutro bedzie wiecej to juz nie bede miała watpliwosci;(;(;(


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha masz rację wcale nie dużo 😉
Adzia tez to mówiła mi lekarka ze do roczku nie mozna oszukiwac, i to własnie ta druga pani doktor co jej ufałam i dobrze zrobiłam bo mądra babka wszystko się sprawdziło 🙂
Anabel wszystko wszystkim ale 6-miesięczne???? Brak słów 😞 😠
Ale posta napisałaś 🤪
Kasiulka widze ze Ty tez miałaś doczynienia z roznymi lekarzami i ich sprzecznymi opiniami 😎
Nikusia a moze ta komisja pomyslała ze skoro mały sam potrafo zrobić sobie zastrzyk to znaczy ze Ty juz nie jestes mu potrzebna 🤢 Boże co za kraj!!!

papapa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
my już po śniadaniu, zaraz idę myć naczynia póki Emilka śpi. Wstawałam o 23,1,4 po 5 mąż karmił Emilkę bo ją obudził a ja dokarmiłam po 6.
Dziś jedziemy do diabetologa dziecięcego, czyli cała wyprawa. Muszę się zorganizować.
Skoreczka na komisji nie pytali, kto Kubie zastrzyki robi, ich to nie interesuje.
Resztę poczytam później, tylko to jedno mi się w oczy rzuciło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😆
Wstałam o 6 i miałam zamiar ogarnąć trochę mieszkanie i zjeść śniadanie, aby zająć się rzeczami, które założyłam, że dziś zrobię... ale się nie udało 😁 No trudno 😆 Natalkę obudziłam niechcący no i marudziła bo nie chciała leżeć sama w pokoju. Jeszcze męża odprawiałam do pracy 🙃 2 razy się wracał do domu 😉 (przeprosił 😜 )
Sama nocka u mnie średnia, ale biorąc pod uwagę, że Natalka wczoraj miała szczepienie to powinnam napisać, że rewelacyjna.
Pogoda wczoraj była super pod względem słońca ale nie spacerowa bo Natalka była cała mokra i nie chciała spać. Biedna zasnąć nie mogła z upałów. Dziś posiedziałabym w domu, by nie zdychać na zewnątrz ale muszę kupić jej mleko 🤨 Może któraś z Was zechce mnie wyręczyć 🙃?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Nocka ok Zosia po 6ej zjadła i zaś mi usneła 🙂 Jak wstanie to idziemy na targ pozaglądać 🙂
Takie krzesełko do karmienia które się później rozkłada na stolik i krzesełko to takie dosć praktyczne 🙂
Ile teraz wasze dzieciaczki wypijają bo moja 4/5 razy po 150ml

Kacha mi lekarka nic takiego nie mówiła 😲 A moja Zosia waży więcej 😲

Skoreczka ja też jestem nerwus 😠 jak się z moim pokłócę to ciśnienie strasznie wzrasta i chodzę nabuzowana i sobie wtedy wszystko wygartamy,aż później emocje opadną, siadamy i gadamy z tym,że ja nie umiem się długo na mojego gniewać i on na mnie też więc po paru godzinkach już chodzimy i się do siebie uśmiechamy 🙂 A z najbliższa rodziną to raczej wymiana zdań a nie kłótnie

Anabel a jak tam Kinia mam nadzieję,że więcej krostek nie wyskoczyło

Adzia to z ciebie taki nerwus 😲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Nikusia to powodzonka na wizycie!
Kacha masz plany ja też je codziennie mam, tylko nie zawsze wypalają 😎
Kruszyna z rodziną czy znajomymi tez sie nie kłócę, ale potrafię rzucik fochem i wyjść 🙃 Tylko nikt juz na to nie reaguje bo wiedza ze taka jestem 😎
Zazdroszczę Wam wyprawy na targ 🤪
Co do karmienia to ja tego nie przestrzegam, bo mój mały nie chce pić soków, jeśli pije coś na dworze to jest to woda, je głownie mleko i poki co raz dziennie pół słoiczka np. marchewki lub marchewki z ziemniaczkiem. Jabłko wywołało takie sensacje ze juz nawet nikt mnie nie namawia na dawanie go Błazejkowi 🤢 No ale po warzywkach jest super 🤪

miłego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej wpadłam na chwilkę bo jadę na szczepienie z młodym powiem wam ze juz sie boje co mnie bedzie czekać po południu serce mi wli jak oszlałe ale cóż trz to trza Fabian dopiero usnoł teraz go szykuje znaczy musze wziaś ze 3 koszulki bo pewnie mi sie spoci w aucie zanim znim wysiąde musze go przebrać nie nawidze z nim jedzic w upały
dzisiaj odbiore badania moczu ciekawe czy ject poprawa nie wiem czy go zaszczepią bo wydaje mi sie ze ma lekkom sapke tak czy tak ide bo chcem zeby go pediatra obejrzał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc 😉
Kruszynka nic wiecej nie wyszło 😉 wiec moz3 to nie to czekam do jutra i jak coś to jutro do lekarza zeby obejzał mi to wyglada podobnie do tego co miał Jakub ale ja sie moge mylic a nawet bym chciała sie mylic 😉

Kruszynaka u nas jest około
5 razy cyc
zupka 200ml
I ostatnie dni soczek 100-130 ml bo goraca i mała sie dopomina 😉

Nikusia trzymam kciuki 😉

Wielka i za was trzymam kciuki 😉

A my na razue w domu siedzimy po południu chce jechac na działke chyba ze Kinia bedzie niespokojna to nie pojada bo nie wiem co z ta ospa ...a na podwórek nie wychodzimy bo tesciu pryskał dzewa na mszyce wiec nie ryzykuje
a dzis goraco... 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...