Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dziewczyny ile czasu moge mu ten paracetamol 60 aplikowac?
wczoraj dostal o 18.30 bo go nozki bolaly i strasznie plakal potem o 24 bo jak mu zmierzylam to mial 37.7 i marudzil to mu dalam zeby sobie pospal a teraz mu zmierzylam to ma 38 i widac ze goraczkuje i znowu mu dalam tego czopusia. boje sie ze przeedobrze, wstal po 1,5 h teraz i marudzil malo mi je w ogole ehh martwie sie
poza tym termometr do uchaaa to o kant dupy mozna jebnac, dobrze ze mam ten zwykly do dupci on daje wiarygodny wynik. masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

to jest czopek czy jakieś kropelki?ja mojej jeszcze nic takiego nie dawałam, więc z doświadczenia nie pomogę 😞

znalazłam coś takiego, przeczytaj:

http://www.mariamrozinska.pl/publikacje/Zasadystosowanialekowprzeciwgoraczkowychudzieci.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monisiaj22 napisał(a):
dziewczyny ile czasu moge mu ten paracetamol 60 aplikowac?
wczoraj dostal o 18.30 bo go nozki bolaly i strasznie plakal potem o 24 bo jak mu zmierzylam to mial 37.7 i marudzil to mu dalam zeby sobie pospal a teraz mu zmierzylam to ma 38 i widac ze goraczkuje i znowu mu dalam tego czopusia. boje sie ze przeedobrze, wstal po 1,5 h teraz i marudzil malo mi je w ogole ehh martwie sie
poza tym termometr do uchaaa to o kant dupy mozna jebnac, dobrze ze mam ten zwykly do dupci on daje wiarygodny wynik. masakra

Cześć, przepraszam, że się wtrącam, ale niechcący weszłam 🙂 paracetamol jest jednym z najbezpieczniejszych środków- ja miałam Eferalgan bodajże i tam musi być dokładna instrukcja nawet do przeliczania na masę ciała. Jeśli chcesz obniżyć temperaturę niefarmakologicznie, to zrób mu kąpiel- woda normalnej temperatury jak do mycia, i stopniowo dolewaj po troszeczku chłodnej wody (tak, żeby synka nie zrazić tą chłodną), a jeśli nie chcesz urządzać teraz kąpieli, to po prostu wilgotną pieluszkę tetrową ciepłą, a nie zimną zupełnie, przyłóż na pachwinach, nawet brzuszku, żeby ochłodzić Maluszka. Z czopkami nie ma co szaleć. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja po rozmowie ze szwagierką stwierdzilam ze moje dziecko ma poprostu kolki dlatego takie niespokojne, gazy ma, malo spi, a jak juz zasnie to spi 20min budzi sie i ja od nowa go usypiam, n=bo brzuszek go boli. O jeny czekam kiedy mu to minie.
Monisia widze ze szczepilas szczepionka skojarzona tak jak ja, mi mowili zebym przecierala przy kazdej zmianie pieluszki Altacetem i ja nie mialam zadnych problemow z dzieckiem, nie goraczkowalo (chyba ze tak ale ja nie zauwazylam) przez 1,5 dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja miała szczepionkę skojarzoną więc jedno ukucie,ale nie żałowałam tej kasy bo strasznie ją bolało,więc jakby miała dostać jeszcze dwa to by mi serce pękło chyba, potem pół dnia spała, a drugie pół była strasznie marudna i niespokojna,ale następnego dnia już była sobą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniag070 spróbuj przy ataku kolki włączyć suszarkę i tym ciepłym powietrze ogrzać mu brzuszek, oczywiście z odpowiedniej odległości - sprawdź na swojej ręce najpierw, moja mała jak raz miała to ciepło jej pomogło, no a szum uspokoił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My szczepienie mamy za tydzień we czwartek i już się boję 🥴 że Hania będzie gorączkować.
Dziś w nocy zaczęliśmy stosować inny lek na koleczki ciekawe jak będzie Hania reagowała 😮
Po południu wybieram się do ginekologa i powiem szczerze, że mi się nie chce za to mój mąż odlicza godziny 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniag070 tak na serio to nie ma sprawdzonego sposobu na kolkę, bo każde dziecko reaguje inaczej na leki,masaże,noszenie, ciepło, musisz sama wyczuć co pomaga twojemu bobasowi, ja mojej daje espumisan, ale to jak już ma atak kolki, bo jak daję profilaktycznie to źle go znosi, robimy ćwiczenia nóżkami, no i suszarka, o której ci pisałam, ale moja córa ma kolkę tylko raz na jakiś czas na szczęście

konefka moja córa nie miała gorączki po szczepieniu, więc to nie reguła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzwonilam do przychodni dziececej i pigula powiedziaa z max 3 x 60 mg na dobe. Narazie jestv ok, baawimy sie i do 18 musimy wytrzymac bez leku, mam isc na spacer nie ubierac go za cieplo i jak dost temp pow 38,5 to rozebrac go do pieluchy i zwilzac twarz zimna woda. Powrociam na dobre do termometru do pupci, ten do ucha jest do dupy.
Przerabane z tymi kolkami, wspolczuje, moj mial kilka dni pod rzad jak skonczyl rowno miesiac, espumisan stosowalam niby pomagalo, ale nie pakal caly wieczor tyko jakies po godz max z przerwami i sie konczyla jazda. Mam nadzieje ze to nie wroci 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tymi szczepieniami to ja już głupia jestem na początku mieliśmy brać wszystkie zalecane szczepionki. Jednak po rozmowie z położną i lekarzem mam coraz więcej wątpliwości. Więc chyba zostaniemy przy obowiązkowych ale skojarzonych.
Na kolkę świetnie pomaga w naszym przypadku masaż brzuszka, kąpiel oraz szum "okap kuchenny, suszarka" oraz krople Delicol. Delicol pomagał ale drażniło mnie to, że trzeba to podawać podczas każdego karmienia 🤢 Teraz sprawdzamy Bobotic ale jeszcze nie wiem jak Hania zareaguje wieczorem.
U nas koleczka przeważnie od 17 do 21 ale jak podaje leki to nie jest już tak źle mała nawet śpi i wybudza się co jakiś czas z płaczem z powodu bólu. Utulamy ją i zasypia po raz kolejny. Ja osobiście nie daję cycka na uspokojenie bo w naszym przypadku często było jeszcze gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Juto prawdopodobnie będę miała klucz od naszego nowego mieszania tzn naszego pierwszego mieszaknia 🤪 już się nie moge doczekać kiedy tam zamieszkamy spać nie mogę tylko myślę jak tam urządzić 😜 wiadomo luksusów nie będzie ale chociaż będzie przytulnie. W łazience i kuchni za wiele zrobic nie możemy brak kasy ale za to w pokoju pomalujemy i urządzimy od zera bo jest pusty. Tylko teraz nie wiem jaki kolor wybrać może doradzicie mi coś 😉 kolor by musiał pasować do ciemno niebieskiej kanapy.
Jestem dziś z siebie dumna bo poprasowałam ciuszki małego cała pralka się uzbierała heh wyparzyłam wszystkie butelki i pierdoły małego 😉
Co do Adasia to byliśmy z nim na USG brzuszka i potwierdziło się, że to kolki bo wszystko na swoim miejscu ma i zdrowe. Z jednej strony wyrzuciliśmy w błoto 80zł a z drugiej się upewniliśmy że to TYLKO kolki. Na następną wizytę do tej lekarki nie idę bo siana szkoda tylko zadzwonię co dalej z tymi lekami, bo znowu zaczął się prężyć... Może to za krótko je bierze ale skąd była ta poprawa na 2 dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata ja lubie wszystkie odcienie brązów,piaski pustyni. Nie musza byc ciepłe,bo do ciemnoniebieskiej kanapy srednio apsuej ciepły,ale są tez takie chłodniejsze.
http://www.dulux.pl/paleta-kolorow/10#
my w pokojach mamy- 00YY 28/352 i 10YY 58/295

byłam z małym u pediatry.Niby ok,nic sie nie dzieje... 🤔 Ale widze,że cos nie gra bo mi dziecko inaczej nawet płacze. Nie tak głosno,ale tak inaczej 🤔 🥴 ehhh no nic obserwujemy. dopiero mi do rana usnął. Ide ogarne mieszkanie bo sajgon.ugotuje obiad i sie troche sama ogarne,bo musze jechac na zakupy z Małym :/ Mój Tomek ma dzisiaj urodziny i musze mu cos kupić...srednio mi sie widzi pielgrzmka z wózkiem do centrum handlowego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki,

U nas wszystko ok. Daniel jest grzeczny, mało już płacze i przede wszystkim więcej sypia w dzień, a co za tym idzie, ma lepszy humor jak jest wyspany. Oczywiście w dzień sypia na brzuchu, na plecach już w ogóle mu prawie nie idzie. I znowu u nas spanie na brzuchu się sprawdziło. Na spacerze drzemie i to jak wózek się telepie tylko, ale w domu śpi, więc mam czas odetchnąc. Natalia za to daje popalić. Znowu zrobiła mi dzisiaj scenę na placu zabaw, aż mi było wstyd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martaer my sie tu zmagamy z jednym dzieckiem a Ty musisz ogarnac 2, i wyglada na to ze to juz odchowane daje bardziej popalic.
Agata ja tez uwazam ze moje dziecko ma kolki, no nic trzeba to przeczekac i troche mu pomoc z bolacym brzuszkiem.
Bylismy na spacerku, piekna pogoda, ale tak sie zrobilam glodna ze wrocilam po 1h. Wieczorem tez sie wybierzemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...