Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Tynka no to mnei rozbawilas 😜 😜 😜 chociaz i mnie takie mysli naszly ze za 1.5 roku juz bym chciala miec dwojke ale niestety w mojej sytuacji nie wchodzi to w gre 😞 zebysmy sie kochali z mezem i byli naprawde szczesliwi to poczekalabym az Aziz zacznie chodzic i bym od razzu robila drugiego Bobo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Łzawienie oka może być przy zaczynającym się katarze. Ja daję fenistil w kropelkach i właściwie tylko dzięki temu Alkowi przeszło.Można przemywać też solą fizjologiczną oczko,ale tego nie robiłam. Lekarka przestrzegała mnie,żeby się za to "wziąć" bo ze łzawienia oka może się zapchać kanalik i potrzebny będzie zabieg. Aleksandra przerabiała temat o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka proszę Cie pokaż jak to wygląda i jak stosowałaś. Jutro kupię. Nie wiem czy to czasem nie moja wina, bo jak prysnęłam solą do noska to od tego czasu oko łzawi, prawe oczko od prawego otworka w nosku, myślisz ze może mieć związek? 🤔
Nam skoczyła temp do 38 i dałam czopka, pierwszy raz odkąd się urodził, nie za bardzo wiedziałam jak sie za to zabrać bo nigdy tego nie robiłam, ale spadła nam tem jest 37st. Mam nadzieje ze go nie zaraziłsa 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninie łzawiło kiedyś oczko, sól nie pomogła,ale krople ze świetlika dały radę, mogło Michałka zawiać gdzieś lub tak, jak mówi Tynka, może iść katar.
U nas dalej markotne dni,ale gorączki już nie ma. Jednak Nina wciąż nie swoja jest i najlepiej to by tylko spała i się tuliła. Niech już wyjdą całkiem te zęby,bo oszaleć można.
Ja daję tran norweski mollers i kropelkę wit. D3 też mi lekarka kazała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do kaszki to ja robie taka że w kubku niekapku jest półplynna 🙂
Ja też używam dada w dzień i 1 sztuke pampers na noc (ale dad idzie mi może max 4 w ciagu dnia....

Dzis u nas piekna pogoda piekne słoneczko i gorąco jak na październik....

Dziewczyny mysleliście o kupnie nawilżaczy powieetrza na zime?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu wątpię żeby łzawiące oko było przez przypadkowe psiknięcie soli. Być może już jakiś czas "brało" Misia i teraz wyszło... No,ale lekarzem nie jestem.
Dziewczyny,moje dziecko nie chce się bawić zabawkami przeznaczonymi dla niego. Na królika nawet nie chce patrzeć (w zasadzie mu się nie dziwię 😁 ). Chowam mu,co jakiś czas wyjmuję inne i tak w kółko,ale nie działa. Tak intensywnie poznaje świat wokół,że właśnie bawi się przedłużaczem, oczywiście odłączyłam mu od prądu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oo ale naskrobałyście aż miło poczytać 🙂 to czytam i komentuję na gorąco 🙂
Zdrówka dla Adusi oby jej szybko przeszło !!! Głos na nią oddany 🙂 No i gratulacje za papa 🙂
Ja mój termometr ten właśnie do ucha i czoła miałam z firmy AEG sprzedałam bo był że tak powiem do dupy... :/ źle mierzy wiecznie była temperatura 34 a jak Amelka miała 39 to na nim było 36:/ wkurzyłam się i pozbyła zbędnego dziadostwa i mierzymy zwykłym elektronicznym z miękka końcówką albo pod paszką albo w dupci!!!
Kamila daj linka do tych pampków activ baby za 62 zł bo ja szukałam i nie znalazłam i jedziemy na dada na razie a o tych pomarańczowych właśnie Ci pisałam że te nieelastyczne boki sa do niczego beznadzieja jednym słowem może sleep tak ale na pewno nie play 🙂 🙂 🙂
Ja też niby miałam w planie w maju działać z następnym ale czasami jak wstaję kolejny raz w nocy to mi się odechciewa a poza tym nie wiem czy do maja skończę karmić piersią a to by było za duże obciążenie dla mojego organizmu więc zobaczymy jak to będzie!
My też mamy nawilżacze na kaloryfer były już w zeszłą zimę więc i teraz zostaną i jak już kiedyś pisałam ta lampkę z nawilżaczem ale w tym roku chyba jej nie odpalimy bo Amelka zaraz by ściągała :/ o taki http://allegro.pl/lampa-nawilzacz-jonizator-powietrza-lampy-mgla-i2680425829.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniag070 napisał(a):
Tynka czytam o tym fenistilu, pisza ze jest dla alergikó, a Ty na łzawienie czzy katar dawałaś?
czytam forum wrzesniowe i widze jakie problemy mamy mają


Aniu poszłam do lekarza,bo Alek miał lzawiące oczko i temperaturę. Kazała podawać fenistil i nam pomogło. Idź najlepiej do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja zawsze chcialam mieć max 2 lata róznicy miedzy dzieciaczkami... a tu dupa....... musze 2 lata czekać wiec wątpie by udalo się by wyszło nam 2 lata (rocznikowo) nawet jak by się dziecko urodziło w grudniu to bedzie 2 lata i 10 miesiecy - choc rocznikowo to 2 lata 🙂
Choc bym nie chciała rodzic w grudniu..... no i niewiadomo jak z pracą.... wiec narazie czekam te 2 lata od cc a potem sie okaże czy jest zielone światło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My tez mielismy problem w sumie z ropiejacym oczkiem zaraz jak sie Azizek urodzil, i przecieralismy kanalik lzowy sola fizjologiczna, ale ze nie pomoglo toi dostalismy kropelki, nie powiem jakie bo nie mieszkam w Pl.
Tusiek wspolczuje Wam oby zebiska szybciej wyszly.
A u nas sukces )pewnie zapeszylam) ale Azuniek zasnal o 20 i wstal diopiero o 24, ciekawe jak reszta nocy 😎 dla mnie bomba bo ostatnio to pobudka jest co godzine 🤪
u nas nawilzacze niepotrzebne, nam sie przyda pochlaniacz wilgoci ale jak mieszkalam w Pl to mialam nawilzacze zwykle wieszane na kaloryfer i spraowaly sie baaardzo dobrze.
Obejrze jeszcze film o pedalkach i spadam spac. Maz zaczal sie przymilac, tzn zagadywac, nawet mi ciepla pidzame kupil, nie powiem gdzie kazalam mu ja sobie wsadzic 😉 prosiak
Dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!!
Monia i jak noc minęła??? o u nas jakaś masakra jejku jak tak dłużej będzie to wymiekam:/:/ chyba z 8 razy wstawałam dosłownie co 20-40 minut:/ a spać poszłam przed 24 i do tej 24 obudziła sie 4 razy!!!!Nie wiem już sama co robić!!!!
Wczoraj przyjechały wyczekiwane ubranka matko ile tego jest jeszcze wszystkich nie zdążyłam oglądnąć dokładnie ale dzisiaj ładna pogoda więc jak Amelka pójdzie spać to zabieram się za pranie!!! Niektóre zniszczone bardzo a niektóre jak nowe ale ogólnie super do 2-3 lat mogę kupować tylko jakieś najpotrzebniejsze i wyjściowe!!! aha i reklamówka butów i zabawek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka u Was to chyba wina alergii i swędzenia, więc krok do przodu jesteś ze wiesz od czego sie budzi.
Olcia u Ciebie to trwa już dobre ponad dwa miesiące, pamiętam jak razem nad tym ubolewałyśmy, to raczej jest problem bliskości Twojej i Amelki, może weż ją po pierwszym karmieniu do siebie i sprawdzisz kiedy sie kolejny raz obudz jak bedzie Cie czuła. Wiem ze nie chcesz tego ale po jednym razie się nie powinna przyzwyczaić. Jak Miś sie budziś ja próbowałam tego, co prawda nie pomogło, ale dowiedziałam sie od czego się budził, bo był głodny od tego zapalenia nie napływało mi za wiele mleka.
Ja tez wstawałam kilka razy do Misia bo ma jednak katarek i nosek mu w nocy przeszkadzał 🤢 ale pospałam do 9, Miś też śpi, bobawił sie w tym czasie w łóżeczku i teraz śpi.

Olcia życzę Wam kolejnych wielu lat razem i licznego potomstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oluwszystkiego najlepszego dla Was z okazji rocznicy, szczescia i milosci i oczywiscie drugiej dzidzi 😉
My dzisiaj bombaaa bo 2 razy sie obudzil, o 24 i pamietam dopiero 5, ale o tej 5 sie obudzilo i wcale mu sie spac nie chcialo pewnie byl juz wyspany 😁 wiec do 6 walczylam zeby go uspac bo spac poszlam o 1 i na koniec nie wyrobilam i wzielam do siebie, i tak do 9 😉
Ja tez mysle ze Amelka to taki Maly Przytulasek, i pewnie dziaselka ja swedza to jeszcze bardzie potrzebuje bliskosci. Jak mi sie Aziz co chwila budzi to ja wymiekaam i biore do siebie. A powiedz to nie zaczelo sie wtedy jak przeniesliscie ja do swojego pokoiku?
Dzisiaj ide na komisje zdrowotna trzymajcie kciuki, pewnie sie nie uda ale moze akurat ☺️ znowu mnie lekarz na fizjoterapie wyslal, bo mnie naparza kregoslup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ubranek zazdroszcze!!!! chcociaz tanie tutaj sa ciuszki i co rusz uzupelniam garderobe Azizka ale bym chciala tez dostac chociaz troszke. Jak bylam w Pl to kuzynka miala mi dac bo dostala duzo bo najpier wyszlo ze bedzie chlopczylk a ze urodzila sie Amelka to mieli do oddania i zapomnielismy ... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...