Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
moja je caly sloiczek jarzynowki :P. ja glutem od piatku wprowadzam 🙂 kupilam kaszke manne z bobivoty 🙂. Ja jeszcze miesa nie dawalam :P ale mysle ze kupie jej cos z kroliczka albo indyczka ;p bo kurczaka nie mozna za duzo dawac :/ bo sa hodowane na hormonach i dzieci potem te hormony maja w sobie :/ i nie raz sie zdarza, ze np dla chlopcow rosna piersi, dla dziewczynek wloski na nogach/psitce. mowie oczywiscie o tym, jak ktos kuraka kupuje w sklepie i samemu robi obiadki :P.

Konefka- wybieramy sie do Sztokholmu 🙂 ale to dopiero we wrzesniu ;p, ale wole teraz zrobic bo i tak trzeba czekac miesiac :/ niz potem na szybko wszystko latac zalatwiac :P

u mojej norma to tak 2 kupki ;p raz z rana jak wstanie oid razu, i po jakis 2 h znow ;p

jak szlismy na fotki to kurde deszcz zaczal padac i ja taka ulizana i wyszłam jak szczur 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam,myślę że w dzisiejszych czasach we WSZYSTKIM jest chemia. Myślisz,że kupowane w sklepie indyki czy króliki czymś się różnią? Mięso z królika mam od Dziadka,bo hoduje.Ja tam dawałam słoiczek ze schabem (chyba z gerbera) królikiem w jasnych warzywlach cos takiego 🙂
A słoik potrafi caly zjeść jak jest głodny. Ale zazqyczaj dzielę mu na pół i ma na 2 dni.
byłam przed chwila w sklepie i kupiłam sukienkę z cache-cache za 100zł,niebieska w białe grochy taka retro 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka dawaj zdjęcie oka 😆 pochwal się kobieto 😆
A TO TAK NA DOBRANOC 😆
Pani przedszkolanka pomaga dziecku założyć wysokie, zimowe butki. Szarpie się, męczy, ciągnie...
- No, weszły!
Spocona siedzi na podłodze, dziecko mówi:
- Ale mam buciki odwrotnie...
Pani patrzy, faktycznie! No to je ściągają, mordują się, sapią... Uuuf, zeszły! Wciągają je znowu, sapią, ciągną, ale nie chcą wejść..... Uuuf, weszły!
Pani siedzi, dyszy a dziecko mówi:
- Ale to nie moje buciki....
Pani niebezpiecznie zwężyły się oczy. Odczekała i znowu szarpie się z butami... Zeszły!
Na to dziecko :
-...bo to są buciki mojego brata ale mama kazała mi je nosić.
Pani zacisnęła ręce mocno na szafce, odczekała, aż przestaną jej się trząść, i znowu pomaga dziecku wciągnąć buty. Wciągają, wciągają..... weszły!.
- No dobrze - mówi wykończona pani - a gdzie masz rękawiczki?
- W bucikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas noc bez rewelacji 3 pobudki a nawet w sumie 4 bo jedna była zaraz po odłożeniu jej do łóżeczka za jakieś 25 minut!!! Nie wiem już od czego to jest a pomyśleć że miesiąc temu budziła sie tylko raz koło 5-6 rano i tyle... 😞 no nic damy rade 🙂 🙂 🙂
Wczoraj posiedzieliśmy u Kuby siostry dość długo bo wróciliśmy przed 23 i nie kąpałam Amelki i idę teraz ją lekko umyć żeby się dobrze biedaczysko czuło.
Wiecie jak wcinała tą dynie z jabłkiem masakra mało łyżeczki nie zjadła 🙂 🙂 🙂 Spokojnie zjadła by cały słoiczek ale jej nie dałam bo sie bałam jak na pierwszy raz i dzisiaj dam jej resztę a następnym razem pozwolę jej zjeść cały 🙂 🙂 Dziewczyny a wy dajecie tylko raz dziennie jakiś inny posiłek?????
Nie dałyście mi przepisu na gofry i wyszukałam coś w necie i wyszły pyszne uumm..... narobię Wam smak 🙂 🙂

A co to nasza Monia cały dzień porabiała że się nic nie odezwała????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia u nas tez bez zmian, Michał wstaje często w nocy już nawet nie licze, pewnie było 4/5x, tylko ze on po kąpieli o 20 zaraz zasypia w pierwszy raz wstaje o 24, pozniej juz jazda bez trzymakni, zalezy jaki dzien albo co godz albo co 2h sie budzi, tyle ze on je 5/10min i zaraz go odkładam i śpi do następnej pobudki. Nie mam juz pomysłów co z tym zrobić, kombinuje i kombinuje, najgorsze jest to ze ja chce przejsc na MM a przy takich pobudkach to nie do pomyslenia 😞
Zatelefonuje do poradni laktacyjnej moze tam mi podadza jakis pomysl bo te pielegniarki przyjemne babki nie spławią mnie i nie powiedza ze taki urok dziecka.
Tak wiec Olcia nie jestescie same 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zmokłyśmy z Niną na spacerze, tzn ja zmokłam ją zakryłam parasolką i kocem i się łobuzowi podobało 🙂 a jak walnął piorun to biegiem z wózkiem do domu 🤪

ja daję śniadanie mleko teraz z łyżką kaszki owsianej, drugie śniadanie mleko, potem trochę owocków jakiś, obiadek to słoiczek, potem mleko i na noc kaszka ale rzadsza żeby z butli wciągnęła, w międzyczasie jest herbatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania, dobrze wiedzieć, że nie jestem sama 🙂 ale jak czytam jak inne dzieciaczki śpią to aż coś się dzieje.... a ja jak się zbliża wieczór to już się boję co będzie w nocy, najgorsze że po takiej nocy jak dzisiaj po 4 pobudkach to ja kiepsko funkcjonuję cały dzień:/ Głowa mnie boli i zmulona jestem jak nic 😞
Mówisz Tynka że po MM by tak nie było???? hmmm... sama nie wiem muszę nad tym pomyśleć ale teraz jeszcze miesiąc jakoś przemęczę żeby miała pół roczku wtedy może przejdę na MM.
Ania jak zadzwonisz to daj znać co Ci powiedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olciu jak karmiłam Ninę to pobudka była co 30minut góra godzinę, jak przeszła na MM to spała po 3h a miała wtedy 1,5 m-ca, a jak miała 2,5 miesiąca zaczęła przesypiać noc... miałam wyrzuty sumienia,że nie karmię,a co się potem okazało, lekarka powiedziała,że dobrze zrobiłam, bo przy mojej chorobie moje mleko nie miało wartości odżywczych....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny.
Bylam dzis u pediatry. Riccardo wazy 8,600 kg i mierzy 68 cm. W piatek mamy szczepienie. Od poniedzialku mamy wprowadzac warzywa, poczekac tydzien i wprowadzac mieso /kurczaka, swinke, krolika, wolowine/. Mamy do rosolku dodawac oliwe z oliwek i starty ser parmigiano.
I juz mamy wprowadzac po 2 lyzeczki kaszy mamy, kleiku ryzowego lub makaronu. Tak przez 3 tygodnie jak nic mu nie bedzie mamy podawac jogurty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze no może masz racje ale mojej mleko chyba jest wartościowe i mi szkoda 🙂 🙂 🙂 no zobaczę jeszcze przez miesiąc czy sie nic nie poprawi i jak skończy 6 miesięcy to pomyślę nad tym intensywniej 🙂 No i poczekam na anie zobaczymy czy u niej to da efekty 🙂

Kurcze telewizor się nam zepsuł:/:/ niby jeszcze na gwarancji ale na naprawę bądź wymianę się czeka do 30 dni!!! Na wakacjach niby i tak nic w nim nie ma ale chociaż coś gadało no i Baby Tv było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia a czemu sie tak boisz wprowadzic MM? Ja przeszlam na MM, bo jak Tynka pisala mlody budzil sie czesto. Teraz jest lepiej. Jedynie w nocy sie przebudza na 2 lyki wody. Wiec ja tak co 2 h biegam do niego. 😉 😉 Mi samej sie chce pic a co dopiero dziecku. Jak nie bylo tych upalow to rzeczywiscie po MM dluzej spal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój zjada cały słoiczek warzyw I tak pół owoców, teraz jak was czytam to się zastanawiam czy tk nie za dużo, pstatnie dwie noce mielismy takie sobie, Karol kilka razy sie budził I pił , w ciagu jednej nocy wypił 300ml wody, dzisiaj you nas na szczescie juz nie ma takiego upału, niebo jest zachmurzone I jest czym oddychac, w koncu 🙂 juz mialam serdecznie dosc tych cholernych upałów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia ja i tak na noc daje MM 150ml, moze niewiele bo pewnie by wypił wiecej, jeszcze chce sprobowac kaszke dawac na noc to mu troszke brzuszek zapełni, tylko ja jestem w tej niekomfortowej sytuacji ze moj łakomczuszek zje wszystko co mu dam, chodzi mi o MM, bo na słoiczki sie krzywi. Wiec nie wiem czy bedzie znał umiar, bo nie moge doprowadzic do sytuacji ze bede mu butle w nocy dawac co 2h, bo zapase go a i tak juz duzo wazy. Jakos trzeba sobie radzic. I jeszcze martwie sie jak ja zakoncze karmienie jak karmie tylko jedna piersia, tyle pokarmu mi sie w niej produkuje ze szok, 2 posiłki juz zastepuje MM, to po wieczornej butli mam duzo mleka :/ az mnie cyc boli. I to mi tez spedza sen z powiek ze tyle mi sie tego produkuje a nie chce dlugo tak karmic bo bede miała piersi nierówne 😞

gratulacje dla Ninki, 2 ząbki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie Ania skoro dajesz butle na sen a i tak się budzi to chyba nie chodzi o jedzenie. Ja na noc daję 180ml wody na to 4 płaskie łyżki kaszki to wychodzi ponad 200ml i wciąga to i przez 11h jej styka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie co tam u Was i maluczków? zaraz sobie troche poczytam 😉
U nas ok mały rośnie tylko trochę jest słaby jak na pół roku.. nie chce sie obracać jak już to tylko na bok i to tylko na lewy tak mu łatwiej widocznie. Bylismy u znajomego rehabilitanta i dał nam ćwiczenia i pokazał jak wzmocnić główke bo też nie chjce za bardzo unosić jak za rączki go łapie. Mam za miesiąć przyjść go znowu pokazać i da nowe ćwiczenia mam nadzieje, że się wzmocni. Powiedział że to może też troche przez to że go mało nosimy bo wtedy też wzmacnia eh tak zle i tak nie dobrze. Ale damy rade codziennie ćwiczenia i mam nadzieje, że nadgoni. Obiadki ładnie je teraz mam marchewkę i ziemniaczki od dziadka z działki to sama mu robię teraz zaczniemy mięso wprowadzać 😉 Coś nie przepada z jabłkami kwasi się hehe.
Troche przykro jest jak słysze że koleżanki córka też mam pół roku i juz prawie raczkuje ma 2 ząbki itd a mój synek nawet się jeszcze nie obraca eh ale widocznie ciężko mu nadgonić. W sumie ma jeszcze czas.
Dziewczyny wprowadzacie już gluten? Tzn kaszke mannę? jak ją robicie? Z tego co ja wiem to się na mleku gotuje tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...