Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

nie akurat tej kaszki na początek jest 1 łyżka co odpowiada 2-3g glutenu,mam poradnik bobovity i jadę wg tego,a mleko robię modyfikowane tak jak zawsze no i do tego dodaję łyżkę tej kaszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agato synek już ładnie podrósł,a tym,że jeszcze goni się nie przejmuj, tak często jest z wcześniakami, on na początku musiał nadrabiać co innego, więc dopiero teraz pewnie zacznie rozwijać obracanie się, trzymanie główki itp,ale dobrze,że ćwiczysz z nim, bo ja z Niną ćwiczę sama od siebie i widzę,jak z dnia na dzień robi postępy,więc uważam,że warto,szczególnie póki siedzę z nią w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest gęste,ale wtedy daję smoczek typu FAST, dałam ją dziś pierwszy raz i ustaliłam,że będę dawać rano, bo na wieczór daję kaszkę bezglutenową na zapchanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adaś ma dziś 6mies wiec zdróweczka dla maleńśtwa. Agata w rozwojou dzieci jest tak, że jeśli dziecko urodzi sie wczesniej o o tyle ile sie wczesniej urodziło to o tyle później sie rozwija, tak wiec moj urodził sie 2tyg wczesniej wiec o te tyg pozniej wszystko załapuje. Nie masz sie co martwic, wszystko nadrobi 🙂
Ja dzis kupiłam specjalny smoczek do kaszek i bede mu na noc kaszki dawac, Ma ktoś moze taki smoczek http://nokautimg1.pl/p-81-38-8138e4f1a3d5dbe07f820913b2e7c286500x500/tommee-tippee-smoczek-do-butelki-6m-silikon-do-kaszki-wysylka-24h.jpg
ten jest z TT ale Avent ma taki sam, wygląda jak trójramienna gwazdka, tylko na nim jest ze od 6 mies, w sumie za niedługo bedziemy konczyc 6 mies 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek ta kaszka z boovotivy jest juz na mleku modyfikowanym a ty ją jeszcze dajesz do mleka modyfikowanego? Bo tam pisze że powinno się dawać do wody....
Agatam nie patrz na to co inne dzieci potrafia a czego nie bo każdy indywidualnie sie rozwija 🙂
Jedne siadają szybciej inne raczkują (inne wogóle niegdy nie będą raczkowac - omijają ten etap) itp 🙂
Szymek tez sie jescze nie obraca 🙂 Ma czas i zacznie wcześniej czy póxniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle,że ona jest na wodę,jeśli się daje ją normalnie,a tak na 180ml wody mam dać płaską łyżkę to nie będzie nic a nic treściwe, tylko zaciągnięta woda. W poradniku jest napisane,że do odmierzonej ilości mleka modyfikowanego dodać 1łyżkę stołową mlecznej owsianki

Ania moja Nina urodziła się 2 tygodnie przed terminem,ale lekarze ocenili jako poród o czasie, to co Ty piszesz,to ja słyszałam,że dotyczy tylko wcześniaków i w sumie po mojej jak patrze to raczej jest do przodu niż do tyłu,ale może się mylę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina się e pchala od polowy stycznia ale dostalam leki na powstrzymanie. Mowili ze urodze szybciej. Trafilam na 9 dni do szpitala bo mialam za wysokie cisnienie. W czwartek mnie wypuscili. To posprztalam w dommu i lazilam kilka h po galerii a w nocy dostalam skurczy no i w piatek urodzilam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja boję sie zacząć z MM bo nie mam pojęci jak Amelka to będzie piła jak ona na sam widok butelki ma odruch zwrotny:/:/:/ no nie wiem może jak będzie głodna to zje zobaczymy póki co jeszcze chce ja pokarmić piersią!!! a dzisiaj przed chwilka jej dałam kaszkę z hippa ta specjalną na dobranoc waniliową 3 łyżeczki zobaczymy czy to coś pomoże czy nie i czy jej nic nie będzie po niej bo w dzień zjadła drugie pół słoiczka dyni z ziemniaczkiem mam nadzieje że nie [przesadziłam!
Agatka śliczny ten Twój Skarbek i duży jak nie wiem nie widać wcale że to wcześniaczek i na pewno bo tych ćwiczeniach nadrobi wszystko 🙂
Kurcze tak teraz czytam o tej mannie i to co ja jej przed chwilką dałam z hippa to była właśnie manna czyli gluten kurcze głupia wogóle o tym nie pomyślałam MAM NADZIEJE ŻE JEJ NIC NIE BĘDZIE 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Ola 🙂
Nie martw się !
Ja miałam dzisiaj zawrotny dzień.Jakos nie było czasu siąść.
Dzisiaj Alkowi dałam ze słoiczka jakiś rosołek z kaszką z Gerbera.Ja tam kaszki nie czułam a Młody wciągnął to raz,dwa 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siema Laseczki!
U nas tak jak Malwina napisala- mamy gosci, ojciec jest i jego kobietka, Azizek dostal duzo prezentow, ja w koncu mam pelna POLSKA TELEWIZJE jupiiiiiiiii a nie jakies ochlapy wiec jestem wniebowzieta, ogolnie w dzien nie ma mnie przy laptopie ciagle jest cos do zrobienia. Napisze tylko w skrocie ze dzisiaj bylam na komisji no i koles mnie przejrzal, tzn stwierdzil ze moge pracowac lzej wiec zasilek mi sie nie nalezy, ale dal mi go jeszcze na miesiac bo mam male Bobo i wie o co kaman 😉 takze dobre i to, ciesze sie bardzo!
Wskrocie napisze to co pamietam:
Gratki dla Ninki za drugiego zebusia! my sie dalej meczymy 😉
Adas juz duzy chlopak, swietne fotki i Agata tak jak dziewczyny pisaly nie przejmuj sie!!!!!!! ma jeszcze czas. W mojej przychodbni babeczka stwoierdzila ze prezekrecanie na brzuszku ma sie czas do 9 (!!!) m-ca!
Azizek urodzil sie rowno 2 tyg przed terminem, i to byl porod oczasie, bo 38.1 tydzien, ale jakie to bylo dl mnie zaskoczenie bo bylam pewna ze urodze po terminie! Na szczescie Synus mnie oszczedzil 😉
Olcia u mnie jest masakra w dzien, bo karmie Azizka po 9 razy nawet do klapieli, nie wiem o co kaman. Bylam dzisiaj na wazeniu i Azuniek przytyl tylko 55 g przez tydzien ale mam sie nie martwic bo Aziz to ruchliwe dziecko (!!!!! bardzo!!!!!!!!!!!!!!) i jest dobrze,ale ja jeszcze sprawdze za tydzien. Sloiczki daje juz 4 dzien, najpierw 2 dni march+ziemniak, potem banan a jutro marcheweczka i jabluszko. Daje po 7-8 lyzeczek ale chyba bede dawac juz po pol sloiczka bo wsuwa az mu sie uszy trzesa, i codziennie kupka jest ladna, a po bananku nawet dzisiaj byly dwie sliczne kupki wiec jest dobrze 😉
wiecie ze Aziz jak lezy na brzuszku to robi koci grzbiet, podnosi bardzo wysoko pupcie, zgina kolana i unosi sie na raczkach tylko glowka zostaje w dole, jeszcze troche i fikac bedzie fikolki 🤪 no masakra z dnia na dzien coraz ruchliwszy, nawet pamersaciezko mi zmienic bo w miejscu nie usiedzi, wszystko go interesi. i z brzuszka na plkecki sie przewraca ale to dlatego ze jak cos go zaciekawi to tak glowe odchyli zeby zobaczyc ze fika na plecki. Aha i raczkuje ale do tylu a raczej w sumie czolga sie do tego nie chce siedziec tylko sie pcha n nogi, najlepiej jak za paszki go trzymam i on niby chodzi, no zaciesza ma na maxa, a siedziec nie lubi, chwile posiedzi i zjezdza na dupcie.
Dobranoc Mamuski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my dziś kilka pobudek, już nawet nielicze. Ale karmiłam tylko 2x o 23.30 i 5, zeby wiedział ze wtedy bedzie jedzonko jak przejdziemy na MM i tak bede robić codziennie, o ile mi dziecko pozwoli, przy innych pobudkach brałam dziecko na chwile między nas w łóżku i wiedział że nie jest sam, podotykał nas, i po dołozeniu do łóżeczka zasypiał. Ale oczywiście nie wyspałam się.
Czy każda przy karmieniu piersią bierze witaminy?

Monia pewnie jestes ucieszona z gości, jak piszesz ze nikt Was nie odiwedza, jaki masz stosunek do kobiety swojego taty?

Olcia jak u Was?

Tynka i Tusiek jakie macie smoczki do butelek? Ile otworków? i do gęściejszych posiłków macie specjalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂

Aniu ja butelki i smoczki mam chyba najtańsze z Canpol Babies, do mleka mam typu slow a do kaszki używam typu FAST, każdy ma jeden otworek,ale ten fast po prostu większy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...