Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ewa jakbyś miała kręcone to byś narzekała...Tak jak ja.Jak miałam 8 lat włosy miałam proste jak drut tylko przy karku się kręciły a teraz całe kręcone i problem jak je ułożyć ,dlatego moja kochana fryzjerka poradziła zrobić coś na kręcone włosy,wtedy tylko guma do włosów rękami "pognieść" i heja na miasto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
sot lat dla Hani :**

EWa nic nie mow! ja dzis bylam na spacerze to klnel;am na szym swiat stoi, nic nie jest odniezone, zeby przebic sie wozkiem to trzeba miec miesnie ze stali :/
zaluje ze sprzedalam swojego czolga :/ roana, tam to byly kola 😉 a ten xlaner to do dupy jest :P.

Ada dzis ganila sie wokolko kojca xD jak piesek za ognem 😉 ale sie smialam 😁
a teraz syszle ze sra :p
a ja jem na obiad makaron z jajkiem i sosem 'slodkie chili' MNIAM 😁
Malwina, ladna fryzura, ale ja bym sie chyba nie zdecydowala na takie krotkie :P dziwnie bym sie czula, jak chłop :P ale jak Ci pasuje i dobrze Ci w niej to super! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ogolnie byłam dzis dla Adriana po prezent drugi,jeden sobie sam wybral :P, ale nie powiem co bo on czasem tez nas przeglada 😉 i wstapilam do outletu 😁 bo bylo ze ciuszki dla dzieci 5 zl/szt 😁 i kupilam dla Ady zajebiaszczy dres z coolclub'u za 10 zl :P + chustka do tego 😁
i lampki na choinke ledowe 🙂 mam nadzieje, ze 300 lampek /25 m starczy na choinke 220 cm 😁
wczoraj wygrzebalam sukienke Adusi co dostala na chrzest 😁 zajebista jest, myslalam, ze juz za mala na nią, a ani razu na sobie jej nie miala :P i ubiora ja na wigilie 🙂 albo tamta mikolajke - musze zdecydowac :/


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale słodka lalunia z Adusi 🙂 🙂 i niezła kombinatorka jak już z kojca chce uciekać 😉
Ja tez mam problem czy na wigilie sukienkę tą co miała na weselu albo jeszcze taka jedna "balową" ma tylko różowa czy mikołajke :/
byłam dzisiaj trochę pooglądać w sklepach wózki i kurcze nic prawie nie ma sama gondole babki mówią że to nie sezon na spacerówki :/ Jedynie był graco mirage (ten co ma tusiek) i jakiś szit z caratero i baby design ale ten mini czyli też nie za bardzo :/ no inie wiem dalej co zrobić ehh/... :/
a u nas ani kropki śniegu już nie ma wszytko stopniało a przydałby się b bym się nie martwiła ze nie ma wózka tylko na sakach byśmy śmigały!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnese Gabryś to cały tata,ale mam jedno swoje foto gdzie jest bardzo do mnie podobny 🙂Ważne że miny robi jak ja oprócz buca,bo to to ma po ojcu i tak samo krzykliwy jest jak ja .
Przed chwilą wróciłam ze sklepu bo byłam Bartka siostrzeńcowi wywrotkę kupić pod choinke i Gabryś ją dorwał położył się na dywanie,rozłożył ją do góry kołami wziął sobie na buzie i ją lizał.
On wszystko chyba musi polizać.
Zdecydowałam,że jeśli Bartka siostra będzie pamiętała o prezencie dla Gabrysia to wywrotkę dostanie Szymek a jeśli nie to wywrotka zostanie dla Gabrielka.Cieszę się na te święta bo spędzimy je u mnie i nie będę musiała patrzeć na zapijaczoną mordę teścia.Sorry za piękne stwierdzenie ale taka prawda.
Zazdroszczę Wam kobietki,które mają córy bo można je pięknie stroić a ja nie mam problemu w co małego ubrać.Dostał 2 koszule na krótki rękawek w kratkę,jedna niebieska druga czerwona,kupiłam mu jeansy i białe body na ramiączkach,skarpetki i buty i heja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny,

Pisałam do Was dwa dni temu, ale Daniel zczaił, że mam kompa na kolanach i podszedł piernik i skasował mi cały post, a już pisałam ostatnie słowa mojego... eseju :P

Podczytuje Was czasami, nieregularnie niestety, bo ja mam dwoje dzieci w domu, także nie jestem na bieżąco.
U nas jest wszystko ok. Daniel chyba dobił już 10kg, bo ostatnio na kontroli, 1,5mca temu ważył 9,5kg przy wzroście 75cm, więc wdzięki mu sie przelewają :P Śpi w dzień dwa razy, między 10.30-12.00 i między 15.30 - 17.00. Idzie spać o 21.00 i zaczyna się kręcić ok.5, więc dostaje jeść. Pewnie by przespał do rana, bo w zasadzie przy tym kręceniu się nie wybudza, ale nie wiem czy aż do 7.30, na głodzie całonocnym. Na razie mu daje, póki nie skończy roku. A później będę się bawiła w podawanie wody. My już od ok.3tyg. nie karmimy się piersią. Zauważyłam, że Daniel był niespokojny, więc wychodziło na to, że się nie najada, dlatego też nie miałam zamiaru go tak katować. 10mcy to i tak dużo. Natalia w tym samym wieku odrzuciła cycka, ale wtedy były upały. I ogólnie na mm jest spokojny, nie łazi i nie jęczy. Ogólnie nie mam z nim żadnego problemu z jedzeniem, je dużo, bo jest wielki, nie ma też żadnych alergii. Zgodnie ze schematem żywieniowym od 10mca podaję mu już drugi posiłek tzn. drugie danie. Je ze smakiem, zresztą chyba wszystko je ze smakiem. Chodzi przy meblach, ale sam jeszcze nie robi kroczków, zachęcam go czasami, ale widzę, że ma strach w oczach i daje rękę, żeby mu pomóc.

Gdzieś mi się obiło po uszach pare dni temu, że podawanie soli to jeszcze nie teraz. Sól można podawać w niewielkich ilościach od 10mca. Polecam oseska. Wychowałam na nim Natalię i jest zdrowa. Daniela też karmię na podstawie tych tabel. http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/co-kiedy-w-diecie-dziecka/170-produkty-spozywcze-w-diecie-dziecka-ktore-ukonczylo-10-miesiac-zycia.html

A co do spacerówek to nie doradzę. Ja osobiście Daniela, jak tylko usiadł sztywno, wsadziłam w parasolkę, a glównie dlatego, że jest ciężki. Specerówki z kompletu nawet nie wyciągnęłam. Używałam jej nawet krótko przy Natalii, bo po prostu była dla mnie za ciężka, a Natalia była dużo lżejsza od Daniela.
Ta spacerówka z małymi kołami LIRA? mnie się osobiście podoba. jeżdziłam kiedyś spacerówką z podwójnymi kołami i dla mnie to była masakra, na wertepach w szczególności jak te koła się blokują, bo jedne jedzie, a drugie się blokuje w dziurze...dramat i szarpanina. Moja parasolka ma podwójne i też właśnie się tak blokuje, ale ratuje ją waga, jest lekka po prostu.
Jedynie co moge doradzić to kupujcie jak najlżejszą. Waga wózka jest istotna, bo jak maluch dobija 10kg, a wózek ma 9kg to dla mnie jest to już mega wysiłek podniesc taki wózek, nawet 2 schodki do osiedlowego sklepu, a co dopiero w przypadku niektórych Dziewczyn, wniesienia do autobusu czy tramwaju. No i oczywiście ważne jest to aby się rozkładał do spania lub przynajmniej do pozycji sprzyjającej spaniu.
Osobiście uważam także, że kupywanie wypasionej i ekstra drogiej spacerówki nie ma najmniejszego sensu. Jak dziecko zaczyna chodzić to wózek jest cześciej pchany przez malucha niż używany. Wiem to z doświadczenia 🙂 I służy już wtedy głównie do zrobienia zakupów w centrum czy na spacerze lub przejażdzce po miescie.

Przemyślcie dobrze Dziewczyny zakup wózka. Wydatki tak naprawdę dopiero się zaczynają. Dziecko im większe tym więcej potrzebuje.

Moja Natalia miała dzisiaj debiut w przedszkolu. Pierwszy dzień. Poradziła sobie super. Zapisaliśmy ją na pół dnia 7.40 - 12.00. Musi się przestawić z całodziennego używania polskiego na turecki 🙂

Uciekam, bo Wąż zaraz przyjdzie do domu.
Postaram się czasem coś skrobnąć, jak mi czas pozwoli.
Całuski :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę 🙂 Marta naskrobała esej 😆
Fajnie,że doradziłaś nam ze spacerówką ! Właśnie byłam ciekawa jak tam Daniel,czy dalej na cycku 😉 My wczoraj ostrzygliśmy Alka maszynką - super wygląda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
super Marta że się odezwałaś i że u Was wszytko dobrze i Daniel rośnie jak na drożdżach a Natalka sobie radzi w przedszkolu 🙂 🙂 No i co najważniejsze dzięki za rade co do wózka bo dalej nie wiem co wybrać koszmar jakiś ... :/ a okaże się że Amelka nie będzie chciała wogóle w nim jeździ i tyle będzie po moich staraniach!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sto lat dla Hani!
Marta Daniel to slodki Pulpecik 😉 Witaj z powrotem 😉
Moje dziecko zajada sie teraz obiadkami, slioczek to mu jeszcze malo, a z kolei ma bunt na kaszki 🥴 musze mu czyms je zastapic i urozmaicic jadlospis. Wasnie zastanawilam sie czy mu 2 obiadkow nie podawac. Tzn zuopke i 2 danie. Musze sie za to wziac!!!!Co kraj to obyczaj co do jedzenia. Z soleniem sie wstrzymam skoro je nie posolone obiadki i mu nie przeszkadza 😉Aziz je chlebek od 7 m-ca. Kurcze ubogi mu jadlospis serwuje. Co do bulki to jak dostanie sucha to potgrafi zjesc taka mala kajzerke. Jak z maslem badz dzemem to o wiele mniej jej ubywa :P
padam bo Aziz wstal o 8 zdrzemnal sie 2 razy i zasnal 20 min temu 😮 i to z wielkim bolem, Tata wczoraj przyjechal i dzisiaj kupil Azizkowi prezenty m in http://www.megabloks.pl/mega-bloks-maxi-stolik-budowania-8237-p-10278.html polecam Aziz chyba tak sie ekscytowal tymi kolckami wlasnie ze zasnac nie chcial :P baaardzo fajna zabawka ! i padam na ryjek uciekam spac 😉 musze jeszcze zakombinowac na czym Azizek moglby tak fajnie pisac jak Hneczka szczerxze to nawet nie przyszlo mi do glowy ze juz w tym wieku moze Dzidzi miec radoche z rysowania !
Dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my dzis pobudka o 2 bo Riccardo wstal i zrobil kupe, polozyl sie ale po 1 h wstal. Wczoraj juz o 18 odlecial tak byl zmeczony. Teraz lezy w lozeczku i patrzy co ja przegladam. Jak zamkne laptopa i sie poloze obok bedzie pisk. Wiec musze tak siedziec pod lozeczkiem by widzial co robie pisze a on patrzy i tak do pol h zasnie sam. A ja wtedy myk i tez ide spac. Nie wiem co mu sie stalo lubi patrzec jak przegladam strony. Chyba ma to po mojej mamie spi i chrapie gdy jest wlaczony telewizor. Gdy przyszlam do jej pokoju wylaczylam tv od razu sie obudzila i jeszcze powiedziala, ze ona ogladala i wcale nie spala. A ja do niej jak mogla nie spac jak chrapala. I jeszcze bedzie sie ze mna klocic.
Monia prezent fajny. 🙂 🙂 🙂
My mamy stoilczek edukacyjny od 5 miesiecy i Riccardo na poczatku w kolo chodzil teraz nim rzuca i go chce rozebrac na pierwsze czesci. 🙂 🙂 🙂
Marta super, ze jestes. Myslalam, ze juz z Toba sie urwal kontak na calego. Wiadomo przy dwojce dzieci wiecej pracy. Najwazniejsze, ze dajesz rade. Brawo dla corci za pierwsze dni w przedszkolu.
Ja tez juz mysle o rodzenstwie dla Riccarda. Marze o coreczce. Dziewczynke mozna wystroic. A chlopak to chlopak.
Moja tesciowa jak zwykle wczoraj zrobila paczke i dzwonila, ze bedziemy musieli ja odebrac w piatek bo ostatni autobus przed swietami jedzie a ona zrobila prezent dla wnuczka. Juz nie wysyla przez kuriera bo jest drogo a przez autobus mozna wiecej. Tyle jej sie tlumaczylo, ze ma nie robic paczek a ta swoje.
My w dzien jemy mleko z biszkoptami, deser mleczny, obiad miedzy 11,,30 a 12,30 i wtedy mam spokuj bo maz je o 12,30, pozniej podwieczorek deser owocowy, 17 kolacja kasza i deser mleczny. Po kapieli flaszka mleko.-18sta.
Juz spi zmykam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hanka już się chyba znów przestawiła wstała przed 6 🥴 W nocy na mm się wypięła 😞 więc walczę nadal aby pokarm był 🥴 ale tylko do świąt a potem robię drastyczne cięcie!
Martuś Bardzo się cieszę, że napisałaś co tam u Was. Życzę powodzenia Natalce w przedszkolu 😆. Buziaki dla Daniela od (52 62Ha65656151200000000000) Haneczki 😆
Monia ja juz na roczek zaklepałam klocki tej firmy na prezent bo są czaderskie 😆 Hania pisze na zwyklej kartce ksero tylko ja jej podkładkę z tablicy magnetycznej zrobiłam.
Agnes to w sumie fajnie że możesz przeglądać spokojnie strony a nie nosić Riccardo 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
Monia super te klocuszki tez muszę o takich pomyśleć tylko kurcze gdzie to wszystko stawiać 😉 🙂 🙂
u nas dzisiaj kolejna bezsenna noc.. :/ do 4 wstawałam co chwilkę dosłownie a poszłam spać po 24 bo tyle sprzątanie przez ta łazienkę :/ no ale o 4 jak zasnęła to wstała przed 8 więc chociaż tyle!!! Mam nadzieję że to na zęby bo drugą dwójeczkę już prawie widać i jak się wybije to będzie trochę spokoju!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂 🙂
dużo zdrówka dla Gabrysia, a Tobie Malwina odpoczynku 🙂
my póki możemy to omijamy sól, Emilka wcina potrawy bez soli i niech tak zostanie, 🙂
u nas mała w zupełności najada się jednym daniem 😉, chyba że zaczniemy dzielić słoiczek na pół 🙂 zobaczy się 🙂
u nas też z kaszkami różnie to bywa, raz zje a innym razem nie 😜 my pilnujemy 5 posiłków jak ma gorszy dzień i zje 4 to tragedi nie ma 🙂 są mamy które martwią się żę ich dzieci zbyt dużo wcinają i problemy z nadwagą, wydaje mi się że dzieci same wiedzą ile mogą zjeść, zwłaszcza jak przybierają i są zdrowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez nie dawałam na razie soli do tych zupek co robiłam póki jej smakują to niech wcina a jak zacznie podjadać normalne jedzenie to pewnie trzeba będzie to zmienić!!
Ewka ale Ci super tyle dni z mężusiem w domku!! Kuba nawet w wigilie pracuje 😞 ale tak to niestety jest u siebie 😞 😞

Dziewczyny bo zawsze mam zapytać i zapominam dajecie maluszkom paluszki? ja od kilku tygodni kupuje Amelce juniorki i normalnie uwielbia je1!! sama przychodzi pod półkę na której leża i pokazuje paluszkiem 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...