Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Aniu bo bardzo szybko przybrał na wadze a on bardzpo dużo, często i zachłonnie je dlatego miałam troszke wydłuzyć karmienie by miał piers o okreslonych porach (to i tak my każda z nas czekało by ustalić posiłki dziecku - sniadanie, 2 śniadanie obiadek, podwieczorek i kolacja) i teraz juz tak zachłannie nie je - choc nie wiem dlaczego 🙂 i nie siedzi mi na piersi cały czas - bo przedtem po 1 minucie jedzenia od razu był ryk że za dużo powietrza się nałapał i musiałam czekac aż mu się odpije a teraz juz sie to normuje no i waga mu od 2 tygodni wzrosła tylko o 300g a przedtem przez 2 tygodnie 500 g a i tak ma prześwity na kościach wiec dobrze by było żeby zastopował troszke z wagą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My tez już po szczepieniu nawet spoko prawie wogóle nie płakała może z pół minutki aż w szoku byłam, jak wróciliśmy do domu to poszła spać a teraz leży już trzecią godzinkę i sie śmieje i sobie gada i mam nadzieje że tak już zostanie. Jeszcze jedno szczepienie w sierpniu i spokój do roczku 🙂
Amisiak waży 6380 🙂 pytałam o to wprowadzanie pokarmów ale ta moja doktorka to wie mniej niż ja ale ogólnie ona była zdania żeby zacząć powoli wprowadzać gluten i inne pokarmy po 4 miesiącu więc sama nie wiem!! poczekam jeszcze chwile z 2tygodnie i wtedy zacznę coś dawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie znów skwar, ledwo Michała uspałam, porozwieszałam mu mokrych pieluszek wokoło łóżeczka bo duszno jak cholera :/ już nawet ja się źle czuje. Co za pogoda. Już widze że nabawiliśmy się potówek, jutro pomaszeruje do lekarza po maść, wokół szyji też zaczerwienienia, czym takie coś smarujecie? Bo ja Alantanem ale nie wiem czy pomoże 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu moja córa rzadko ma potówki, czasem tylko nad karczkiem ale nie smaruje jej niczym, bo w dzień jak leży na brzuszku czy sobie siedzi półleżąco to jej skóra sama się goi, ale jak jej nie chcą zejść to cieniutko sudocrem i znikają

W ogóle od kilku dni Nina zaczęła spać na brzuszku, zasypia na boczku a potem przekręca się na brzuch, roluje sobie pod buźkę poduszkę i śpi dalej-robi to dokładnie tak samo jak mój mąż 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania ja tez smaruje alantantem w masci i pupke, i faldki jak sie czerwone i szyjke 🙂 i pomoga 🙂
u nas tez skwar jak smiemasz :/ maskara, na dworzu nie za cieplo, ale w domu duchota straszna;/
mloda wykapana spi 🙂 a ja jem i zabieram sie za ogladanie skazanego na smierc 🤪

my mielismy tylko 1 szczepnie jak narazie bo przy tej asymetrii neurolog zabronil szczepic, teraz kontrole mmay 12 lipca i sie dowiemy czy mozna juz ja zaszczepic czy nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my na szczepienie idziemy jutro, nie lubię tych szczepień, bo dziecko potem takie zamulone jest, dobrze,że tylko jedno ukłucie i na ponad pół roku spokój, następne w 13/14 miesiącu dopiero 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia i mnie kusi zeby po chociaz 2 lyzeczki dawac sloiczkow, ale strzymam sie min do 5 m-cA.
My dzisiaj spacerowo,prawie 4 godz na dworzu Azuniek bylk bardzo grzeczny spal prawie caly czas, za to teraz daje czadu 🤪
po drodze zrobilam "troche" ZAKUPOW I WRACALAM JAK PRZEKUPA, DOBRZE ZE POD WOZKIEM DUZO MIEJSCA :p wiaderko, mop, miska itp no wies na maxa 😁 😁 😁

SORY ZA CAPSA
pogoda super, mam nadzieje ze i jutro tak bedzie,Aziz wykapany, nakarmiony, dzisiaj marudzil, plakulkal, no te zebole sa tak uparte jak nie wiem, juz moglyby sie wyrznac 🤨
teraz ide robic 2 czesc obiadu, potem kapiel i spac.
dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jak zwykle pisze posta ponad godzine i do tylu jestem. My nigdy potowek nie mielismy, ale zauwazylam od wczoraj ze Aziz na raczkach ma takich kilka gniazdek krostek mnalutkich one nawet czerwone nie sa. Wydaje mi sie ze ma po mnie mini uczulenie na slonce ja mam cale zycie krostki na ramionach tylko jak slonca zalapie, najmniej to mam zima. poczekam, jak to sie powiekszy to pojde do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,my też jutro na szczepienie :/
jest tyak gorąco,że Alek dopiero mi usnął,no ale ma to swoje plusy- nie obudzi się na żarcie w nocy,dopiero ok 7 🙂
dzisiaj był dobry program w dd tvn o karmieniu niemowląt, zaliczyłam się do tych złych matek 😁
ale od wczoraj oduczam moje dzecko soczków i owoców ze słoiczka. przechodzimy tylko i wyłącznie na ziołową herbatkę z hippa i zupki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynka a co mówili? pamiętaj,że różne są opinie co do karmienia, sama widzisz jak tu dziewczyny piszą co im lekarze powiedzieli.... ja robię tak jak mi intuicja podpowiada 🙂
Nina szaleje za herbatką z bobovity jabłko melisa (jest po 4 mcu), soki mam jakieś bobofruta ale daje jej może raz na tydzień/dwa, ale nie są słodkie i są przecierowe, póki co daje ze słoiczka obiadki,ale później będę robić swoje, z resztą w żłobku będzie miała świeżo gotowane też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz mówili to co kiedyś wspominała Ania,żeby nie przyzwyczajać dzieci do słodkich słoiczków i nie podbijać im tego słodkiego smaku,bo pozniej nie chca dzieci jessc warzyw tylko wpierdzielają parówki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no ja w sumie mam dużo słoiczków z owocami,ale póki co daje jej jeden inny posiłek, więc postawiłam na obiadki ziemniaki z marchewką z hippa u nas królują a potem zupka z bobovity jarzynowa z hippa jej nie podchodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cieple oklady 😁, niech Michal Ci sciagnie, albo laktatorem 🙂

wczoraj mi podgrzewacz przyszedł z loviego 🙂 na allegro za 25 zl kupilam xd. i paczka z bobivity i bebiko 🙂 z bebiko 4 [!!!!] probki mleka i jakis list :P, a z bobovity poradnik zywienia i sloiczek jablko ze slodka marchewka 🙂.
Ada skolei owoce blee fuuu- jedynie banany, soczkow nie pije wcale :/, ani herbatek ;x.
Ale zupke jarzynowa z gerbera to wcina, az sie uszy trzesa 😁 sloiczek na raz pochlania i chce jeszcze :P. A jak zupka jest za goraca i musze jej stydzic, a ona nie dostanie od razu nastepnej lyzeczki to jest MEGA placz ze lzami xd. dopiero jak dostanie kolejna lyzeczke to usmiech od ucha do ucha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry
ale krzykiaczka z Ady. Ma charakterek Cwaniara 😉
Aniu ja mialam to samo. W prawej piersi od wewn strony bolalo jak cholera. Meczylam sie z tym 2 dni, nie odciagalam laktatorem tylko przystawialam 2x chora piers, raz zdrowa i ta na przemian. Do tego ok 4-5 razy dziennie goracy prysznic na ta obolala piers i non stop delikatny masaz, z zewn w strone brodawki. Pomoglo, ja sie tak zalatwilam laktatorem, za bardzo przyciskalam 🤨
Olcia narzekalas Ty chyba razem ze mna ze Amelka pozno spac chodzi. My teraz sie rozbudzamy 7 max 8 i o 21 Aziz spi jak susel 🤪 wczesniej wstawalismy 9 a nawet czasem przed 10 i wieczorem masakra byla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
do tego podgrzewacza byly 2 taki fajne lyzeczki ;d ze zmieniaja kolor jak pokarm jest za goracy 🙂

u nas wczoraj w nocy byla taaaaka burza ze ja pierdole ;/ az Ada sie budziala jak jebutlo :P, ale co z tego jak dzis znow taka duchota ze oddychac czym nie ma ;x a dzis jeszcze na 18 te pierdolone bierzmowaie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej meldujemy sie po szczepieniu 🙂
Reszta dnai spokojna był tylko tak jakby ciągle zmęczony ale usmiechał się poszedł spac tak jak zawsze o 22 i stał do teraz - teraz ma włączoną karuzele i do niej gada.... i jeszcze nie wrzeszczy że chce jeść...
Temperatury na szczęście nie miał był raczej osłabiony bo miał 35,9 na czole a w uchu 36,2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka to super że pojawil ci sie okres 🙂 A co do jedzenie kusi mnie niemiłosiernie by podać i zobaczyc jak zareaguje ale juz ustalilismy wspólnie z M. że dopiero jak skończy 6 miesięcy - że bedzie jadł pierś przez pełne pól roku a potem hulaj dusza hulaj 🙂 aha jak ja zjem czosnek to Szymon portafi mi 2 piersi wypróżnic - chyba mu smakuje bardziej mleko - a mówi sie że czosne bardzo przechodzi do mleka - wiec teraz jem i juz sie nie przejmuje - no i jem juz wszystko oprócz grochu i kapusty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka fajnie,że okres się pojawił 🙂
Aniu ja małrmu jak dostawał potówki to przemywałam je nadmanganianem potasu taki miał kolor leciutko różowy i schodziło...
A ja z Gabisiem nie mam problemu.Ostatnio pił sok z BOBO FRUTA później normalną herbatkę jabłko z melisą a jak mu się mocno pić chce to i nawet wody się napiję...
Gabrysiowi najbardziej smakuję zupka którą ja gotuję,ostatnio jadł kalafiorową.A słoiczki zje ale bardzo wypluwa...
Olu ja też jem już wszystko tylko grochu nie jadłam i fasoli.A tak to nawet czereśnie jadłam i bigosik...
Wczoraj wróciliśmy od moich rodziców,u nich mały chodził spać o 21 a w domu usnął przed 19 i spał do 00:44 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

my po szczepieniu już, młoda waży 7,3kg i ma 67cm, zdrowiutka no i co ważne główka już nie jest miękka i mam już zmniejszyć witaminkę D do 2 kropli w pochmurne dni ( u mnie od rana leje), a 1 dawać jak jest słonecznie 😁 u lekarza Ninka była anioł, bo pewnie chciała się przypodobać tacie, bo był z nami pierwszy raz, bo ma dziś na popołudniu służbę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Tusiek,że ok wszystko.
Malwina daj przepis na tą twoją zupkę,Olcia ścigam cię dalej za przepis na botwinkę !! 😎
My na 11 rehabilitacja a później jadę do przychodni to moze zaszczepią Alka.Az się boję co to będzie później,bo płakać na pewno będzie ale ciekawe jak sie bedzie sprawował później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!!
u nas noc po szczepieniu też w miarę oki taka jak od kilku dni czyli trzy pobudki:/:/:/ chyba na picie bo gorąc jak cholera śpi w bodziaku na szelkach i niczym jej nie przykrywam a i tak się budzi mam nadzieję że jak będzie trochę chłodniej to wróci do dawnej formy i jednej pobudki w nocy bo trochę jestem nieprzytomna jak tyle wstaję chyba się już odzwyczaiłam ale jak tak dalej będzie to się przyzwyczaję pewnie 🙂 🙂 u nas dalej skwar jak nie wiem i siedzimy w domku niby coś się chmurzy ale czy poleje to nie wiadomo bo wczoraj też się popołudniu chmurzyło i nic z tego, oby tylko mega burzy nie było!!!
Aha Ola jaki ty masz ten termometr do ucha i czoła z jakiej firmy??? bo ja tez kupiłam i nie wiem jakoś mu nie ufam dzisiaj jak się Amelka obudziła w nocy to wydawała mi się gorąca ale zmierzyłam nim temperaturę bo nie chciałam jej całkiem rozbudzać i pokazało 36,2 zmierzyłam sobie i 34,5 a to raczej nie możliwe żebym miała taka niska przy takim gorącu no i nie wiem sama:/:/
Monia no Amelka też idzie późno spać ale budzi się różnie u niej to chyba nie ma znaczenia bo np. wczoraj obudziła się o 9:30 , spać poszła po 23!!! i dzisiaj sie obudziła o 8 z minutami więc sama już nie wiem różnie to u niej bywa ale wolała bym żeby poszła spać koło 21 bo miała bym chociaż chwilkę dla siebie a tak po 23 to już padam sama.

Ja też tak miałam z piersią i zrobiłam tak jak Monia masaże, gorące prysznice i przystawiałam Amelkę z innej pozycji niż cały czas i pomogło na szczęście bo już się bałam!!!

Dziewczyny macie któraś numer do Ewki może by do niej napisać co tam u nich słychać, a może dalej nie ma internetu hmm...?? no ale to by z telefonu pewnie napisała prawda???

Jagódka dzisiaj pojechała na zmianę opatrunku po tym oparzeniu ciekawe jak to będzie!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...