Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej
Ja nawet nie myślę o sprzedawaniu ciuszków po Alku.Trzymam wszystko dla drugiego bobasa 😉 Ty Ola też miałaś przecież o tej porze za rok być w ciąży znowu 😉
Kobietka z którą pracuję ma to hasimoto z tarczycą.Odziedziczyła to po mamie i córka też w spadku dostała.Z tego co mówiła bierze leki na to już ponad 15 lat i nie narzeka. Więc Ola nie nakręcaj się negatywnie,bo jak widać można z tym żyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne, hashimoto to daje tylko tyle,że to masz i już,ja tam nawet o hashim (jak mówi mój mąż) nie myślę na codzień

a jak Justyna w pracy?już weszłaś w ten tryb?ja się nie mogę doczeka, zawsze im więcej pracuję tym lepiej zorganizowana jestem 🙂 nie wiem jak to się dzieje,ale u mnie tak jest 🙂

ja ciuszki sprzedaję, bo jak już kiedyś mówiłam o większej ilości dzieci nie myślę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olu a o jakim nocniku myślałaś?

Co do hasimoto to sie tym nie przejmuje moja mam z tym zyła tyle lat i nic o tym nie wiedziała - co prawda teraz jest bardzo źle bo przez tyle lat nieleczona tarczyca powodowała całkowity zanik tarczycy no i nadwagę no ale jak mamie unormuja te hormony to może waga spadnie choć troszkę 🙂

Dzis u Szymona pojawiła sie wysypka - albo cos przyomniające wysypkę jak ukąszenia na poczatku rano były tylko 2 plamki po południu juz 6 a teraz widze że następne pokazują się... i nie wiem co to jest.... poszłabym do lekarza jutro ale nie wiem czy musze bo jutro tez mam pogrzeb....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleksandra a gdzie ta wysypka? Mój ma lekko powyżej łokcia, pediatra mówiła że to liszaj 😮 albo być moze że rękawek go podrażnia, bo wyprałam mu ubranka w proszku dla dorosłych. Tusiek Ty chyba już pierzesz tak i coś sie dzieje Ninie?
Co do pogrzebu to są przypadki zarażenie jedem trupim, więc Aleksandra ja trzymałabym jednak dziecko daleko.
Ja dziś mam lekkie załamanie, czytam jak Wasze dzieci pięknie się rozwijają, a moj tylko przekręca się na brzuch, sam potrafi się zabawić (co dla mnie jest sukcesem) i nie bierze sie za żadne pełzanie czy raczkowanie 😞 Na podłodze tez nie poleży bo po co, jak tam żadnych atrakcji dla niego nie ma typu : dosięganie do drzwi czy czegoś innego 😞 już nawet myślałam o jakimś specjaliście żeby sprawdzić czy jest ok, ale jeszcze tym męża zdenerwowałam. On o żadnych lekarzach nie chce słyszeć, uważa że ma swój czas. Ale dla mnie zawsze pozostaje ale.. I jeszcze jak czytam o rówieśnikach Michała to już wogółe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra obserwuj wysypke koniecznie. Roznie bywa...

Aniu ja piore w dzieciecym balsami do prania dzidzius i narazie przy tym. zostaje bo mi sie zapach podoba,ale Tynka prała i nic nie było. A co do Michałka, są przedziały wiekowe,w których dzieci powinny coś robić,są one szerokie,bo każde dzieci rozwijają się inaczej. Jak coś cię martwi to pogadaj z lekarzem. Ale nie martw się na zapas. Może zachęcaj go zabawą?

Agnese pisała o kąpaniu. U nas koniec kąpieli na brzuszku. Teraz już na siedząco rządzi. Ja tych nocniczków śpiewających z FP nie kupię,bo to zajmuje dużo miejsca i wolę ja mówić Ninie brawo niż ma za mnie gadać nocnik :-) poza tym do nocniczka zwykłego będzie mała uczona w żłobku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja Adzie juz od 4 miesiecy piore ubrania normlanie w prace w zwyklym wizirze/persilu tym co nasze i jest ok.

Aniu nie przejmuj sie. KAzde dziecko rozwija sie wlasnym tempem 🙂 nie ma co porownywac do inncyh bo to nic nie daje, a tylko bedziesz sie martwic :/. Nina np, juz zapieprza na 4, sama siada itd, a Ada sama nie usiedzi dlugo przez podpierania sie raczkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,nie ma co porownywac i sie sugerowac. Sprobuj zabawa go zachecic do prob. Moze i Nina cos robi ale widze ze to charakterny dzieciak bedzie. Jest tak mega uparta ze nie popusci az jej nie wyjdzie. Dwa dni temu sie nauczyla kleczec i podnosic za boki lozkai teraz ciagle to robi i juz nic przy niej nie zrobie bo oczy na okolo glowy trzeba miec. Zaraz bede musiala na sam dol opuscic lozko a wtedy plecy to mi pekna. Z mojej strony tomoge ci polecic cwiczenia przez zabawe. Jedna z dziewczyn sie tu dziwila ze to robie a efekty jednak sa wiec chyba warto mimo wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj nie usiedzi, prezy nogi do wstawania.
Kazde dziecko inaczej sie rozwija i nie wolno porownywac.
Gratulacje dla Niny to silna dziewczynka.
Ja od zawsze piore w dashu to jest odpowiednik persila/henkla/, tylko w Italii zmienili nazwe to jest proszek dla doroslych. I mlodemu nic nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam,nie ma co się przejmować tym czego dziecko nie umie ani porównywać. W niedzielę była u nas kuzynka Tomka z mężem i synkiem,który jest od naszego o miesiąc młodszy. Fajni ludzie,ale trochę zafazowani na punkcie dziecka 🤢 Non stop porównywanie oczywiście przeżywali,że nasz do wszystkich na ręce i z uśmiechem a ich to najchętniej przytuliłby się do cycka i nie patrzył nigdzie tylko na mamę. No,ale to jest efekt zamykania się na innych,tylko we dwójkę nad tym dzieckiem, nikogo nie zapraszają,na spacery ona sie boi chodzić ( bo zarazki i ukradną jej dziecko... 🤔 ) Ze skrajności w skrajność. I ciągle przezywanie,że ich tego nie zrobił jeszcze.Nie docierało do nich,że przecież miesiąc różnicy ! Nasz miesiąc temu też pewnych rzeczy nie robił. ehh Jestem zdania,że każde robi wszystko we własnym tempie. No ale oczywiście zbyt długie braki trzeba koniecznie skonsultować z lekarzem.

Ja piorę już dobre 5 miesięcy normalnym proszkiem i nic się nie dzieje.
Nie wiem tylko co z tym moim dzieckiem bo dzisiaj tak mocno płakał i piszczał (normalnie kolki mi się przypomniały 🤢). No niby zjadł dzisiaj nowy słoiczek z rybą,ale czy to może byc od tego? Może tak trochę przeżywa rozstania ze mną....

Ja nocnik dostałam w spadku-normalny zwyklak. Z resztą szkoda byłoby mi kasy na ten z FP. jakoś jestem zachowawcza jeśli chodzi o takie bajery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my nocnik tez taki zwykly z kjaczucha kupimy 🙂. Ada siedzi np tylko podparta, sama leci na wszystkie strony. Ogolnie ona non stop na brzuchu lezy, inaczej nie chce. Ostatnio nawet w spacerowce obrocila sie na brzuch i tak jechala bawiac sie dziurka od pasow xD.

Myslałysmy o czyms takim ? bo sie zastanawiam :P w sumie faja sprawa to jest 🙂 http://allegro.pl/krzeselko-do-kapieli-aquababy-thermobaby-i2524950559.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila ja myslalam,ale po dzisiejszej kapieli stwierdzam ze bylby to kolejny zbedny gadzet. Nina sobie usiadla jak stara pod pupoa tylko ma mate zeby sie nie slizgac i takiee cos nie byloby jej potrzebne,wiec tyle moge powiedziec co zauwazylam. Dopoki Ada sama nie usiadzie to i tak jej w to nie wsadzisz a jak usiadzie to jej to nie potrzebne bo i tak z oka jej nie spuscisz podczas kapieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
też patrzyłam na to krzesełko do kąpieli ale w sumie my nie mamy wanny tylko brodzik więc nie będę kupowała bo w tym brodziku nie ma za dużo miejsca.
A co do nocnika to o takim myślałam http://allegro.pl/fisher-price-spiewajacy-nocnik-polski-w1330-kurier-i2549798640.html ale sama teraz nie wiem czy kupować czy nie bo kurcze łazienka mała a przecież w pokoju nie będzie non stop nocnik stał i nie wiem muszę jeszcze jak będę miała chwilkę siąść i poczytać o nim opinie czy warto wydać ta kasę. Ale nie wiem kiedy będę miała jakąś chwilkę bo dzisiaj minął pierwszy dzień kiedy mam dwójkę dzieci i zero czasu dla siebie:/ no może teraz bo Amelka spi, Jagódka gra na kompie, a Kuba czyta książkę więc chwilka jest 🙂
Byłyśmy na szczepieniu dzisiaj tej żółtaczki ostatniej troszeczkę popłakała ale zaraz jej przeszło i do końca dnia była normalna w dobrym humorze i najważniejsze następne szczepienie po 13 miesiącu!!!! A tyle się wyczekałyśmy że szok kazała mi przyjść na 14:30 przychodzę a tam 6 w kolejce byłam!!!!! masakra przed 5 dopiero byłyśmy w domu!!!Aha Amelka waży 7,400 niby nie za dużo ale w normie się mieści więc jest oki ( tak powiedziała doktorka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olcia ja jak pisalam wole kupic nocnik za 10zl zwykly i sama powiedziec brawo lub klaskac niz kupowac taki kibelek za tyle kasy i zajmujacy tyle miejsca... a sukienka fajna szkoda ze ten zamek tak mocno sie rzuca w oczy ale kroj bardzo fajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
za duzo nadrabiania to nie mialam, powoli zamiera nam to forum.
Moj Aziz tak jak Riccardo on albo stac albo lezec.Co go posadze, chhwile posiedzi z podparciem ale po kilku sekundach zjezdza na dupie. Za to stoi ladnie bo tylko za dlonie podtrzymam i jest ok. Powoli zaczyna raczkowac, pelza po calym dywanie, wiec oczy dookola glowy, bo przemieszcza sie dosyc szybko.
my przygotowujemy sie na wyjazd do Pl, prezenty juz prawie wszystkie pokupywane, zostalo do wyjazdu tydzien i 2 dni 🙃 bylismy dzisiaj u kuzyna meza, oni byli z 8miesieczym synkiem w Tunezji rok temu, ona jest pielegniarka i powiedziala zeby nie swirowac, bo nie szczepili Mlodego i nic mu nie bylo. MOwila ze logiczne jest ze kranowy mu nie wolno dawac, tego akzdy gliupi pilnuje nawet tutaj dziecku nie daja wody z kranu, a tak poza tym jest luz. Nie ma co meczyc Azizka szczepieniami, tym bardziej ze je zawsze ciezko przechodzi. Wiec sie uspokoilam. POdroz nie taka strasznaa, tez byli promem, mowi ze spoko. Wiec zobaczymy.
Wczoraj przyszedl monitor oddechu i pierwszy raz od 6,5 miesiaca spalam spokojnie. Ba nawet polezalam zmezem w salonie bez zagladania do Synusia co 10 min. Tak to latalam co chwila i w dzien i wnocy. Zaluje ze wczesniej go nie kupilam, taki komfort. Bylismy tez w zlobku, mielismy spotkanie z dyrektorka, zakleplam miejsce dla Azunka na grudzien, planowalam wrocic od lutego ale coraz bardziej dojrzewam do decyzji powrotu do pracy, wiec moze wroce wczesniej. W razie W zawsze moge bezplatnie na szczescie odwolac i przeniesc na luty, maz powiedzial ze naciskac nie bedzie, dopoki Aziz roczku nie skonczy, wiec to tylko moja wola. Podpatrze Was Dziewczyny i moze szybciej sie zdecyduje. Do zlobka musze przyniesc jedynie ubrania, smoczek i jakiegos misia do spania jak ma. Tak to wszystko daja. Dzisiaj kumpela czytala co do zlobka kaza przyniesc w Pl to sie za glowe zlapalysmy. Ja pierdole wyprawka jak do szkoly 😮
mysle ze bedzie dobrze najwazniejsze ze to jakies 300 metrow od domu, jedynie przez ulice przejsc 😉
Aha co do Azizka to martwi mnie jedna rzecz, bo on nie sklada jeszcze sylab mamam dada czy tam co innego jeszcze tylko aaaaaaaaaaaaa i pdfff pfttff, ot co. Ale za to glosno i wyraznie wlasnie to wyraza i piszczy jak dzik. On po prostu krzyczy. A TYLKO ZAbrac mu zabawke to dopiero jest wrzask 😮 temperament to on ma po mamusi 😉

spadam spaac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja z Ada siedze do 3 lat 😁D -szkola :P. szczerze, nie wyobrazam sobie puscic jej do zlobka :/
Monia nie przejmuj sie , Ada tez nie sklada sylab, na to jeszcze jest czas 😉 za tonauczyla sie na mnie fukac, robi przy tym swinski ryjek i fuka nosem. Od Adriana musze wziasc tel zeby ja nagrac bo moj disajerek jest w naprawie bo apart padl i mam jakias nokie ktora strasznie mnie wkuriwa, bo jest na dotyk i manulnie :/. I buzi nauczylam jej dawac 😁 mowie "Adusiu daj buzi" a ta owtiera buzke w karpika i albo mi policzek je, albo czeka az ja jej dam 😁D

Jutro kolezanka przyjdzie i zrobi mi probny makijaz i fryz 😁D. musze se tipsy kupic i gilotynke, zrobie sobie takie na rowni z opuszkami ;p bo ja wogle plytki nie mam prawie :/ ogolnie mam fuj rece, nie dosc ze palce jak parowy [ 21 rozmiar ] to jeszcze glupi nawyk obgryzania pazorow :x ale nie dam rady przestac.. maskara :/

Jubiler sie smial, ze nigdy nie spotkal sie z tym, ze facet ma mniejszy ormiar niz kobieta obraczki xd. Adrian ma 15, a ja 21 :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej :-) Tusiek Ninka idzie jak burza, bardzo szybko się rozwija, już niedługo pewnie wstanie I pójdzie ;-) Monia masz rację nie ma co tak swirować ze szczepionkami, moja znajoma ma męża Egipcjanina I maja synka, pierwszy raz byli w Egipcie u jego rodziców jak małh jeszcze nie miał roku I ta znajoma mówiła że bya w szoku bo dziecko się moment zaadaptowało w nowym srodowisku, a bała się wszystkiego, może z Azizem będzie tak samo :-)
Karol na szczęscie już nie choruje, goraczka przeszła, troszkę chyba schudł ale już ma apetyt także szybko go tu odkarmię :-) mamusie jak wprowadzałyscie 2 mleczko? Mieszałyscie z 1 czy dawałyscie oddzielnie? Butelka dziennie na poczatek? Co do tych nocników z fp, mojego męże ciotecznej siostry syn to się tak przestraszył tego gadania że później miała problem żeby w ogóle na nocniku usiadł, ja też kupię normalny :-)
my już w spacerówie ale kurde strasznie cieżka jest, na pewno na jesien I zimę będzie dobra bo duża na pompowanych kołach ale chyba będzie trzeba kupić parasolkę bo ta ledwo do samochodu wchodzi tylko nie wiem czy kupiwać teraz czy już na wiosnę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mojej siostry corcia miala grajacy nocnik i tylko dziecko rozpraszal. Tez ze 2 w prezencie dostala jak tron to dziecko nie wiedzialo co ma robic bo kojarzylo sie z krzeselkiem. Najlepszy jest najzwyklejszy. Olcia te zamki w sukienkach tez mi sie nie podobaja ale od zeszlego roku to jakis hit. Wszystkie babeczki nosza sukienki z takimi rozporkami, ze na kilometr widac.
My dzis konczymy 6 miesiaecy. Ja wprowadzilam mm nr 2 od razu z dnia na dzien i to juz w 5 miesiacu, lekarz zalecil. Tez na mleko 2 firmy plasmon jest napisane, ze 2 jest od 6 miesiaca do 12. Jeszcze 5 lat temu lakarze zalecali mm nr 1 do 5 miesiaca, a od 5 lat nr do 6 miesiaca. Wiec nie wiem jak to jest.
Ja jak karmilam w 3 miesiacu zaczelam dokarmiac nestle nidina rozowa. Od 4 miesiaca jak przestalam karmic wprowadzilam Humane. Tesciowa mi kupila Hipp wiec jako ostatnia puszke podalam Hipp. A od 6 miesiaca /gdy Ricci skonczyl 5 misiecy/ zaczelam podawac plasmon. Synkowi nic nie jest i nie robilo to dla niego roznicy jakie mleko podaje jakiej firmy. Jednak kupki po plasmonie sa bardziej plastelinowate. Moim zdaniem lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu do do Twojej odpowiedzi na mój post 🙂
To po 1 Szymon ma dwie plamki na policzku iedna na głowie tak gdzie włosy 3 na dłoni i rączce a 4 na nóżce - wyglada to tak jakby go cos ugryzło kurcze i nie wiem co to jest dzis ma 4 plamki wiecej
a po 2: co do rozwoju to nie patrz na to co inne dzieci potrafią a czego nie bo każde rozwija sie w swoim tempie Szymon przekreca się tylko z brzuszka na plecy żadnego przekrecania sie z pleców na brzusze ani prób raczkowania nie wykonuje - on ma na to jeszcze czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dokładnie Monia forum powoli zanika niestety:/:/
U nas noc po szczepieniu ciężka ale nie wiem czy to wina szczepienia czy ja troszeczkę brzuszek bolał bo wczoraj jadła pierwszy raz deser morele samą niby ona od 4 miesiąca ale jeszcze tego owocu nie jadała a bardzo jej posmakowało i zjadła cały słoiczek i w nocy się prężyła i budziła co chwilkę ale rano była super kupka i teraz już śpi spokojnie, temperatury nie miała więc myślę że jest oki!!!
A co do sukienki to mi właśnie ten zamek się w niej podoba 🙂 🙂 🙂

Dziewczyny które karmią piersią czy wy dajcie każdy dzień i obiadek i deser owocowy????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...